Математики

Час лінія Фотографії Гроші Печатки Sketch Пошук

Werner Karl Heisenberg

Дата народження:

Місце народження:

Дата смерті:

Місце смерті:

5 Dec 1901

Würzburg, Germany

1 Feb 1976

Munich, Germany

Презентація Вікіпедія
ВНИМАНИЕ - Автоматичний переклад з англійської версії

Вернер Гейзенберг 'S батько був серпень Гейзенберга і його мати Ганна Wecklein. У той час, Вернер народився його батько про прогрес від шкільного вчителя з класичних Мови щоб був призначений приват в Університеті Вюрцбурга. Батько Анни, Ніколаус Wecklein, був директором Гімназії Максиміліана в Мюнхені і був у той час як Гейзенберг серпня була стажистом вчителя в цій школі, що він зустрів Анну. Август і Ганна одружилися в травні 1899 року. Вернер був старший брат Ервін, народився в березні 1900, який був Тому майже на два роки старший за предметом справжньої біографії.

Серпень Гейзенберг був:

... досить жорстка, жорстко контролюється, авторитарні постаті.

Він був євангелічно-лютеранської і його дружина Анна була перетворена від римо-католицької, щоб переконатися, не було ніяких релігійних проблем з їх шлюбом. Август і Анна, однак, були лише релігійні ради конвенції. Християнської віри було очікувати від людей, від їх статусу, для них це була соціальна необхідність. У приватних бесідах, однак, вони висловили свою відсутність релігійних вірувань, і в Зокрема, вони виховували дітей, щоб стежити християнської етики, але показали загальне невіра в історичну сторону християнства.

У вересні 1906 року, незадовго до свого п'ятого дня народження, Вернер зарахованих до початкової школи в Вюрцбурзі. Він провів три роки у цій школі, але потім в 1909 році його батько був призначений професором Близького та новогрецької мов в університеті Мюнхена. У червні 1910 року, через кілька місяців після свого батька взяли професуру, Вернера і решті сім'єю переїхав до Мюнхена. Там він взяв участь у Elisabethenschule з вересня, витрати тільки за один рік у цій школі до вступу в гімназію Максиміліана в Мюнхені. Звичайно, це була школа, де його дідусь був директором.

У 1914 році світова війна почалася і гімназія була окупована військами. Уроки були розташовані в різних будівлях і в результаті порушення Гейзенберга багато провело незалежне дослідження, яке, ймовірно, впливає благотворно на його освіту. Його кращі предмети були математика, фізика і релігія, але його запис протягом всієї своєї кар'єри школі відмінний коло. Насправді його математичні здібності були такі, що в 1917 р. він навчав друг сім'ї, який навчався в університеті в обчисленні. У цей період належав до воєнізованою організацією, яка працює в гімназії з метою підготовки юнаків до військової служби пізно.

Гейзенберг також працювали на фермах в якості свого внеску в іншої добровільної організації, яка направила хлопчика, щоб допомогти в таких областях, навесні і влітку. Ця робота його забрали з будинку в перший раз в 1918 році, коли він був направлений на роботу на молочній фермі у Верхній Баварії. Це був час великих труднощів з довгими годинами праці погіршується оскільки є недостатнє харчування. Він провів свій вільний час грав у шахи, які він зробив на дуже високому рівні, а також математику читав тексти він узяв із собою. Насправді до цього часу він став зацікавлений в теорії чисел, і він читав Кронекера 'S роботу і намагався знайти доказ останньої теореми Ферма.

Після закінчення війни в 1918 році ситуація в Німеччині стала нестійкою з різними фракціями намагається захопити владу силою. Гейзенберг взяли участь у військовій боротьбі з Баварської Радянської сил, але, хоча це було дуже серйозна справа, молоді люди, ймовірно, ставився до неї майже як гра. Пізніше він писав:

Я був хлопчик років 17 і я вважав це свого роду пригода. Це було як грають поліцейських і грабіжників ...

У гімназії Гейзенберг привів молодіжного руху і згодом він привів у рух молодих баварських ліги. У 1920 році він взяв Abitur експертизу і був одним з двох учнів, що вводяться з Максиміліана гімназія для баварських широкий конкурс на отримання стипендії від Фонду Максіміліанеум. Одинадцять стипендії були доступні і Гейзенберга тільки що зробив він, прийшовши в одинадцятому місці. Його результати екзаменів з математики та фізики були класифіковані як надзвичайні, але його твір на тему "Трагедія, як поетичне мистецтво" була набагато менш вражаючими. Він відхилив пропозицію вільного житла з фонду, вважаючи за краще жити зі своїми батьками.

У період між взяв його Abitur експертизи та вступ до університету Мюнхена, Гейзенберг відправився піші прогулянки з його молодіжної групи. Він ледве не померла від тифу якої він захворів, провівши ніч у замку, який був використаний в якості військового госпіталю. Він одужав, незважаючи на проблеми отримання відповідної їжі, щоб вчасно почати своє навчання в університеті. Влітку 1920 Гейзенберга, як він був на деякий час, що мають намір вчитися чистої математики в університеті. Він читав Вейля, а також Bachmann 'з текстом, який дала повний огляд з теорії чисел, і це була його призначений для дослідження теми докторського ступеня. Він підійшов до Фердинанд фон Ліндеман, щоб побачити, чи буде він свого наукового керівника.

Якби інтерв'ю з Ліндеманн був успіх тоді Гейзенберга сьогодні може бути відомий як видатний теоретик номер. Проте, інтерв'ю не йдуть добре, оскільки майже напевно Ліндеманн було всього два роки від попередньої і лише погодився зустрітися Гейзенберга як користь для свого батька, який був другом і колегою. Після цього Гейзенберг дав інтерв'ю Зоммерфельда, який радісно прийняла його в якості студента.

З його однокурсник Паулі, Гейзенберг почав вивчати теоретичну фізику під керівництвом Зоммерфельда в жовтні 1920 року. Спочатку він був обережний, приймаючи основним класам математику і переконавшись, що він може повернутися до математики, якщо теоретична фізика пішли погано. Він уникав курсів Ліндеманн, тому його математичні інтереси переїхали з теорії чисел в геометрії. Незабаром його впевненість в теоретичній фізиці була такою, що на другому семестрі він приймає всі Зоммерфельда 'S курсів. Він також узяв курс в області експериментальної фізики, яка була обов'язковою, і він почав планувати провести дослідження в теорії відносності. Однак Паулі, який був у той час працював над своїм основним огляд з теорії відносності, порадили йому не робити дослідження по цій темі. На атомної структури, однак, пояснили Паулі, ще багато належить зробити, оскільки теорія і експеримент не згоден.

У Гейзенберг писав про своїх перших днів в університеті:

Мої перші два роки в Мюнхенському університеті проводилися у двох зовсім різних світах: серед моїх друзів з молодіжного руху "і в абстрактній галузі теоретичної фізики. Обидва світу були так наповнені напруженої роботи, що я часто бував у стані великого хвилювання, тим більше, що мені було досить важко човникові поїздки між ними.

У червні 1922 року він відвідував лекції Нільса Бора в Геттінгені. Повернувшись в Мюнхен, Зоммерфельд дав йому завдання в гідродинаміки, щоб тримати його, поки він зайнятий (Зоммерфельд) провів сесію 1922-23 в Сполучених Штатах. Гейзенберг представив попередні результати з проблеми турбулентності на конференції в Інсбруку, перш ніж знову в Геттінген вчитися з народження, Франк, і Гільберта а його керівник був у від'їзді. Там він працював з Борном з атомної теорії, написання спільної роботи з ним на гелію. Його докторська дисертація, представлена в Мюнхені у 1923 році, про турбулентності в потоках рідини.

Після прийняття докторську Гейзенберг відправився в поїздку до Фінляндії, потім у жовтні 1923 року, він повернувся в Геттінген, як Борна помічником. У березні 1924 року він відвідав Нільса Бора в Інституті теоретичної фізики в Копенгагені, де він зустрівся з Ейнштейном в перший раз. Повертаючись знову до Göttingen він виступив з лекцією абілітації 28 липня 1924 і кваліфікацію для викладання в німецьких університетах.

Гейзенберг пізніше писав:

Я дізнався, оптимізм, Зоммерфельда, математику в Геттінгені, і фізика від Бора.

З вересня 1924 до травня 1925 він працював за підтримки гранту Рокфеллера, з Нільса Бора при Університеті Копенгагена, повертаючись на літо 1925 в Геттінгені. Гейзенберг придумав матричну механіку, перший варіант квантової механіки, в 1925 році. Він не винаходити ці поняття, як алгебра матриць, однак, швидше він зосередив увагу на набір квантованими амплітуди ймовірності. Ці амплітуди сформував некоммутатівную алгебру. Це був Макс Борн і Паскуаль Йордан в Геттінгені, які визнали цю некоммутатівной алгебри для матричної алгебри.

Матричної механіки отримали подальший розвиток у трьох автором документ Гейзенберг, Борн і Йорданії опублікований в 1926 році. У травні 1926 Гейзенберг був призначений викладач теоретичної фізики в Копенгагені, де він працював з Нільсом Бором. У 1927 році Гейзенберг був призначений на кафедру в Лейпцігському університеті, і він виступив з лекцією на 1 лютого 1928 року. Він повинен був провести цю посаду, поки в 1941 році він став директором Інституту кайзера Вільгельма з фізики в Берліні.

У 1932 році йому була присуджена Нобелівська премія з фізики за:

Створення квантової механіки, застосування якої призвело, окрім іншого, до відкриття аллотропіческіе форми водню.

У презентації мова H Pleijel сказав:

Гейзенберг ... Перегляди його проблема, з самого початку, з таким широким кутом, що вони піклуються про системи електронів, атомів і молекул. На думку Гейзенберга треба починати з таких фізичних величин, як дозвіл безпосереднього спостереження, і завдання полягає в знаходженні законів, що зв'язують ці величини разом. Кількостях, перш за все, слід враховувати, є частоти та інтенсивності ліній в спектрах атомів і молекул. Гейзенберг тепер вважається поєднання всіх коливань такого спектру, як одна система, для математичної обробки якого він виклав певні символічні правила розрахунку. Він раніше вже були визначені, що деякі види руху в атомі повинне розглядатися як незалежні один від одного до певної міри, таким же чином, що конкретна різниця в класичній механіці рух між паралельними і обертальний рух. Слід відзначити в цьому зв'язку, що для пояснення властивостей спектру вона була необхідна, щоб прийняти на себе обертання позитивних ядер і електронів. Ці різні види руху атомів і молекул виробляють різні системи механіки Гейзенберга, квантові. В якості основного чинника теорії Гейзенберга може бути висунутий правилом, викладеному їм з посиланням на відносини між позицією координати і швидкість електрона, якою правила Планка 'S постійної вводиться в квантової механіки розрахунки визначальним фактором. ...

Механіки Гейзенберга, квантові була застосована собі та іншим у вивченні властивостей спектрів атомів і молекул, і дала результати, які узгоджуються з експериментальними дослідженнями. Можна сказати, що механіки Гейзенберга, квантові зробило можливим систематизації спектрів атомів. Слід також відзначити, що Гейзенберг, коли він застосовував свої теорії молекули, що складаються з двох однакових атомів, серед іншого, що молекула водню повинна існувати в двох різних формах, які повинні з'явитися в деякому заданому відношенні один до одного. Цей прогноз Гейзенберга згодом підтверджене експериментально.

Гейзенберг, мабуть, найбільш відомий принцип невизначеності, виявив в 1927 році, в якому говориться, що визначення координат і імпульсу частинки обов'язково містить помилки продуктом якої не може бути менше, ніж квантова постійна ч. Ці помилки незначні в цілому, але стати критичним при вивченні таких дуже мало, як і атом. Це було в 1927 році, що Гейзенберг були присутні Solvay конференції в Брюсселі. Він писав в 1969 році:

Для тих з нас, хто брав участь у розвитку атомної теорії, за п'ять років після Solvay конференції в Брюсселі в 1927 році виглядала так добре, що ми часто говорили про них, як золотий вік атомної фізики. Великі перешкоди, які зайняли всі наші зусилля і в попередні роки були очищені від шляху, ворота в абсолютно новій галузі, квантова механіка атомних оболонок навстіж відчинені, і свіжі фрукти, здавалося, готовий для збору.

Гейзенберг опублікував Фізичні принципи квантової теорії в 1928 році. У 1929 році він пішов у лекційну поїздку в Сполучені Штати, Японія та Індія. У 1930 Гейзенберга і Паулі використовували квантові реалізація місця в своїх розрахунках решітки. Гейзенберг сподівався цієї математичної власності призведе до фундаментальних властивістю природи з фундаментальної довжині ", як одна з констант природи.

У 1932 році Гейзенберг пише з трьох частин документ, який описує сучасну фотографію в ядрі атома. Він ставився до структури різних компонентів ядерного обговорювати їх енергії та їх стійкість. Ці документи відкрили шлях для інших застосувати квантову теорію атомного ядра.

У 1935 році нацисти принесли професора права, відповідно якої понад 65 були піти у відставку. Зоммерфельд було 66 і він вже вказав, що він хотів Гейзенберга до його наступником. Було призначення яких Гейзенберга дуже хотілося, і в 1935 Зоммерфельда знову вказав, що він хотів Гейзенберга для заповнення стільця. Однак це був період, коли нацисти хотіли "німецького математика" замінити "єврейська математика" і "німецького фізика" замінити "єврейської фізикою". Була заблокована відносності та квантової теорії були класифіковані як "єврейське" і, як наслідок призначення Гейзенберга в Мюнхен. Хоча він ні в якій мірі єврейським, Гейзенберг піддавався частим нападам у прес описують його бути "єврейського стилю".

У 1937 році Гейзенберг одружився на Елізабет Шумахер. Він зустрів її через свою музику, яка була важлива для нього протягом всього свого життя. Відмінний піаніст, Гейзенберга зустрів Елізабет Шумахер на концерт, в якому він робить в будинку одного. Єлизаветі було всього 22, коли вони зустрілися, Гейзенберга було 35. Вони одружилися 29 квітня 1937, менш ніж через три місяці після їхньої першої зустрічі. Гейзенберг було запропоновано прийняти це призначення в Мюнхені в березні, але попросила на дату, яка буде відкладено до серпня через свого весілля. Було вирішено, що він повинен прийняти до призначення на 1 серпня. Він і його дружина прибули в Мюнхені в липні, але його призначення було заблоковано з боку нацистів.

Під час Другої світової війни Гейзенберг очолював невдалу німецького збройового проекту Uranverein. Він працював разом з Отто Хана, одного з першовідкривачів ядерного поділу, з розробки ядерних реакторів, але не зуміло розробити ефективну програму для ядерної зброї. Чи був це через брак ресурсів або відсутність бажання поставити ядерну зброю в руках нацистів, неясно.

Після війни він був заарештований Alsos, секретна місія, яка послідувала за наступаючими союзними військами в Європі для визначення прогресу в атомної бомби в Німеччині. Він був інтернований в Фарм Холі в Godmanchester, Гантінгдонширі, Англії, з іншими провідними німецькими вченими. Однак він повернувся до Німеччини у 1946 році, коли він був призначений директором Інституту Макса Планка з фізики та астрофізики в Геттінгені. Взимку 1955-1956 він дав Гиффорд лекції "Про фізики та філософії" в університеті Сент-Ендрюс. Коли в Інституті Макса Планка переїхав до Мюнхена в 1958 році Гейзенберг продовжував його директором. Він займав цю посаду, поки він не пішов у відставку в 1970 році.

Він також був зацікавлений у філософії та фізики пише Фізика і філософія (1962) і фізика, і на подальший період (1971).

Гейзенберг отримав багато нагород за свій видатний внесок на додаток до Нобелівської премії з фізики. Він був обраний членом Королівського товариства в Лондоні, і був членом академій Геттінген, Баварії, Саксонії, Пруссії, Швеції, Румунії, Норвегії, Іспанії, Нідерландів, Рим, Akademie дер Naturforscher Леополдіна академії деї Лінчеї та Американської академії мистецтв і наук. Серед нагород, він отримав премію було Коперника.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland