Математики

Час лінія Фотографії Гроші Печатки Sketch Пошук

Galileo Galilei

Дата народження:

Місце народження:

Дата смерті:

Місце смерті:

15 Feb 1564

Pisa (now in Italy)

8 Jan 1642

Arcetri (near Florence) (now in Italy)

Презентація Вікіпедія
ВНИМАНИЕ - Автоматичний переклад з англійської версії

Галілео Галілей 'S батьки були Вінченцо Галілей і Джулією Амманнаті. Вінченцо, який народився у Флоренції в 1520 році, був вчителем музики і штрафу лютнистом. Після вивчення музики у Венеції він проводив експерименти по рядку для підтримки своєї музичної теорії. Джулія, яка народилася в Pescia, Вінченцо заміж в 1563 році, і вони зробили свої будинки в сільській місцевості недалеко від Пізи. Галілей був першою дитиною і провів свої перші роки зі своєю родиною в школі св.

У 1572 році, коли Галілео було вісім років, його родина повернулася до Флоренції, рідному місті свого батька. Разом з тим, Галілей ще в Пізі і жив протягом двох років з Музіо Тедалді, хто був пов'язаний з "Галілео" мати шлюб. Коли він досяг десятирічного віку, Галілей покинув Пізу, щоб зустрітися зі своєю сім'єю у Флоренції, і він був опікуваного Якопо Боргіні. Одного разу він був достатньо старий, щоб здобувати освіту в монастирі, батьки віддали його в притулок в монастирі Vallombrosa, який розташований на чудовій лісистих пагорбах 33 км на південний схід від Флоренції. Замовлення притулок є незалежним від бенедиктинського ордена, що відкололися від його приблизно в 1012. Замовлення поєднанні відокремленої життя відлюдника з суворою життя преподобного, і незабаром молодий Галілео знайти це життя привабливою. Він став послушником, що мають намір приєднатися до ордену, але це не прохання батька, який вже ухвалив, що його старший син повинен стати лікарем.

Вінченцо Галілей був повернутися з Vallombrosa у Флоренцію і відмовитися від ідеї вступу до притулку порядку. Він не продовжувати навчання у Флоренції, однак в школу, що знаходиться в притулок ченці. У 1581 році Вінченцо Галілей направив назад в Пізу, щоб знову жити з Музіо Тедалді і тепер записатися на медичну ступінь в Університеті Пізи. Хоча ідея медична кар'єра здається, ніколи не звертався до "Галілео", батька його бажання було цілком природно, оскільки там був шанованим лікарем в його сім'ї в попередньому столітті. Галілея здається, ніколи не мали медичних досліджень серйозно відвідувати курси з його реальних інтересів, які були в галузі математики та природної філософії. Його вчителем математики в Пізі був Філіппо Фантоні, який займав кафедру математики. Галілей повернувся до Флоренції для літніх канікул і продовжує займатися математикою.

У 1582-83 Ostilio Річчі, який був математиком тосканського суду і колишній учень Тарталья, читає курс лекцій з Евклід 'S елементи в Університеті Пізи Галілей, які були присутні. Влітку 1583 Галілей повернувся до Флоренції зі своєю родиною і Вінченцо рекомендували йому читати Гален для подальшого його медичних досліджень. Однак Галілей не хотів, щоб вивчати медицину, запропонував Річчі (також у Флоренції, де Тоскана суд провів літо й осінь) до себе додому, щоб зустрітися зі своїм батьком. Річчі намагався переконати Вінченцо, щоб його син до вивчення математики, оскільки це було, де його інтереси. Звичайно Вінченцо не подобається ідея і сильно чинили опір, але врешті-решт він поступився місцем мало, і "Галілео" була можливість вивчати твори Евклід і Архімед з італійських переказів, які Тарталья зробив. Звичайно, він все ще офіційно зарахований студентом-медиком в Пізі, але врешті-решт, в 1585, він відмовився від цього шляху і залишилися без завершення його ступеня.

"Галілео" почав викладання математики, першою приватною у Флоренції, а потім у 1585-86 в Сієні, де він провів громадське призначення. Влітку 1586 він викладав у Vallombrosa, і в цьому році він написав свою першу наукову книгу трохи баланс [La Balancitta] в якому описується метод Архімеда знаходження питома вага (тобто відносної щільності) речовин з використанням балансу. У наступному році він відправився в Рим, щоб відвідати Клавіус який був професором математики в єзуїтського коледжу Романо там. Тема, яка була дуже популярна серед єзуїтів математиків цього разу центр ваги та "Галілео" приніс з собою деякі результати, які він виявив на цю тему. Незважаючи рішень дуже сприятливе враження на Клавіус, "Галілео" не вдалося отримати призначення викладати математику в університеті Болоньї.

Залишивши Рим Галілей ще в контакті з Клавіус за листуванням і Guidobaldo дель Монте також регулярно передає кореспондент агентства. Звичайно, теорем, які Галілей опинився в центрах тяжкості твердих частинок, і полетів в Рим, були обговорені в цьому листуванні. Цілком імовірно також, що "Галілео" отримав конспекти лекцій з курсів, які були дані на Колеж Романо, він зробив копії таких матеріалів, які як і раніше живуть і сьогодні. Листування почалася в 1588 і тривала протягом багатьох років. Крім того, в 1588 році Галілей отримав престижну запрошення для читання лекцій, розмірів і розташування пекла до пекла Данте в Академії у Флоренції.

Фантоні залишив кафедру математики в Університеті Пізи у 1589 р. Галілей був призначений для заповнення посади (хоча це був лише номінальним стані надавати фінансову підтримку "Галілео"). Він не тільки отримувати чіткі рекомендації Клавіус, але він також придбав відмінну репутацію завдяки своїй лекції в Академії Флоренції в попередньому році. Молодий математик, швидко набув репутацію, яка була необхідна, щоб отримати таку посаду, але є ще більш високі позиції, на яких він міг би мета. "Галілео" протягом трьох років проведення цієї посади в університетах Пізи і за цей час він написав Де Мото серію нарисів з теорії руху, які він ніколи не публікувалися. Цілком імовірно, що він не опублікував цей матеріал, оскільки він був не задоволений, і це справедливо, незважаючи містить ряд важливих кроків вперед, він також містить деякі неправильні ідеї. Мабуть, найбільш важливі нові ідеї, які де-мото містить те, що можна перевірити теорії шляхом проведення експериментів. В зокрема, його робота містить важливу ідею, що можна було б перевірити теорії про падіння тіла з використанням похилій площині до уповільнення темпів зниження.

У 1591 році Вінченцо Галілей, батько Галілея, помер, і з "Галілео" був старшим сином він надати фінансову підтримку для інших членів сім'ї і, в зокрема, мають у своєму розпорядженні необхідними фінансовими засобами для забезпечення приданого за два його молодших сестер. Будучи професором математики в Пізі не оплачується, тому Галілео шукати більш високооплачувану посаду. З наполегливі рекомендації Guidobaldo-дель-Монте, Галілей був призначений професором математики в університеті Падуї (університет Венеціанської Республіки) у 1592 році при зарплаті в три рази більше, ніж він отримав у школі св. 7 грудня 1592 він дав його вступної лекції, і почався період до вісімнадцяти років в університеті, років, які він пізніше описав як найщасливіший в його житті. У Падуї його обов'язки в основному вчити Евклід 'S геометрія і стандарт (геоцентричної) астрономії для студентів-медиків, які потрібно знати деякі астрономії, з тим щоб використовувати астрологію в своїй медичній практиці. Однак Галілей стверджував Аристотель проти 'S зору астрономії і природної філософії в трьох публічних лекціях він виступив у зв'язку з появою нової зірки (зараз відома як "Кеплер' S наднової") в 1604 році. Віра в цей час, що Аристотель, а саме, що всі зміни в небо були відбуватися в регіоні Місяця близько до Землі, сфері фіксованого час постійних зірок. "Галілео" використовується паралакса аргументи, щоб довести, що нова зірка не може бути ближче до Землі. В особистому листі, написаному в 1598 році Кеплер, Галілей заявив, що він Коперника (вірить в теорії Коперника). Проте громадськість не знайомий ця віра була з'явитися лише через багато років по тому.

У Падуї, Галілей почав довгострокові відносини з Марією Гамба, який був родом із Венеції, але вони не виходять заміж, можливо тому, що Галілей відчув його фінансове становище було не досить добре. В 1600 році народився їх перша дитина Вірджинія, а потім друга дочка Лівія наступного року. У 1606 році у них народився син Вінченцо.

Ми вже згадували вище помилка в теорії Галілея про рух, як він поставив його у Де Мото близько 1590. Він помиляється у своєму переконанні, що сила, що діє на тіло відносну різницю між її питома вага, і що по суті, через яку вона перенесла. Галілей написав своєму другові Паоло Сарпі, штраф математик, порадник для венеціанського уряду, в 1604 році, і це видно з його листа, що до цього часу він зрозумів свою помилку. У суті, він повернувся до роботи з теорії руху в 1602 році і протягом наступних двох років з допомогою свого дослідження похилих і маятник, він правильно сформульований закон падіння тіла і працювали на те, що наступним снарядом параболічного шлях. Однак, ці відомі результати не будуть опубліковані ще 35 років.

У травні 1609 Галілей отримав лист від Паоло Сарпі сказати йому про те, що трубу голландець був показаний у Венеції. Галілей написав у Звездчатка Messenger (Зоряний вісник) у квітні 1610:

Близько десяти місяців тому доповіді досягли моїх вух, що деякі Флемінг побудував трубу, за допомогою якої видимі предмети, хоча і дуже далеке від очей спостерігача, було чітко бачили, як якби поблизу. З цієї воістину чудовий ефект, кілька років був пов'язаний, на думку деяких осіб, у той час як інші їх позбавлені. Декількома днями пізніше в доповіді було підтверджено в листі, який я отримав від француза в Парижі Жак Badovere, який викликав мене застосувати серцем розслідувати кошти, які я міг би прийти на винахід аналогічного документа. Це я зробив незабаром після мого підставою доктрини заломлення.

З цих повідомлень, і використовуючи свої власні технічні навички, як математика і як художника, "Галілео" почав робити ряд оптичних телескопів, чиї показники були значно краще, ніж у голландського документа. Його перший телескоп з наявних лінз і дало збільшення приблизно в чотири рази. Для виправлення цього "Галілео" навчилися шліфується своїх лінз, а в серпні 1609 він інструменту зі збільшенням приблизно вісім або дев'ять. Галілей відразу комерційних і військових цілях, його телескоп (яку він називав perspicillum) для суден у морі. Він дотримав Сарпі про свій прогрес і Сарпі влаштували демонстрацію для венеціанського сенату. Вони були дуже вразило, і, в обмін на значне збільшення його окладу, Галілей дає виняткові права на виробництво телескопів на венеціанському сенаті. Представляється особливо добрим кроком з його боку, оскільки він повинен був знати, що такі права не мають сенсу, оскільки він завжди визнає, що телескоп був не його винахід!

До кінця 1609 Галілей перетворив свій телескоп на нічне небо, і почав робити чудові відкриття. Свердлова пише (см.):

Приблизно через два місяці, грудень і січень, він зробив кілька відкриттів, які змінили світ, ніж будь-коли до чи після.

Астрономічні відкриття він зробив з його телескопи були описані в книзі під назвою короткий Messenger Зоряна опублікований у Венеції в травні 1610. Ця робота викликала сенсацію. Галілей стверджував, що бачив гори на Місяці, виявилося Чумацький Шлях складається з крихітної зірки, і бачив, як чотири малих тіл на орбіті навколо Юпітера. Ці останні, з прицілом на отримання посади в Флоренції, він швидко з ім'ям "Медічі зірок. Він також направив Козімо Медічі, великий герцог Тоскани, відмінний телескоп для себе.

Венеціанський сенат, можливо, розуміючи, що права на виробництво телескопів, що "Галілео" дав їм нічого коштувати, заморозили свою зарплату. Проте йому вдалося Косімо, і в червні 1610, всього лише через місяць після публікації його знаменитій книзі мало, Галілей відставку зі свого поста в Падуї, і став головний математик з університету Пізи (без будь-яких навчальних обов'язків) і "Математик і філософ ", щоб великий герцог Тоскани. У 1611 він відвідав Рим, де він проходив лікування у провідних знаменитості; Місто Романо поставити на великий обід з промовами на честь Галілея чудових відкриттів. Він був також членом академії деї Лінчеї (у тому шостого члена), і це була честь, яка була особливо важлива для "Галілео", який підписав собі: "Галілео Галілей Linceo 'з цього часу.

Перебуваючи в Римі, а після його повернення у Флоренцію, Галілей продовжував робити зауваження у свій телескоп. Вже в Звездчатка Messenger він дав грубу періодах з чотирьох супутників Юпітера, однак більш точні розрахунки, безумовно, непросто, оскільки важко було визначити з спостережень, які я була місяць, яка була II, який III, і яка IV. Він висловив цілий ряд зауважень і зміг дати точні періоди 1612. На одному з етапів у розрахунках він став дуже здивована, оскільки дані записані він здавався несумісним, але він забув взяти до уваги руху Землі навколо Сонця.

Галілей першими перетворив його в телескоп Сатурн 25 липня 1610, і, як видається, як три тіла (його телескоп був недостатньо гарний, щоб показати кільця, але й стала з'являтися в частках на обидві сторони від планети). Продовження зауважень викликають подив навіть Галілей також органами по обидва боки Сатурна зникли, коли система кілець був край. Також у 1610 році він виявив, що, якщо дивитися в телескоп планета Венера показали, як ці фази Місяця, і тому повинні орбіти Сонця не на Землі. Це не дозволяють зробити вибір між система Коперника, в якому все йде навколо Сонця, і що запропонована Тихо Браге, в яких все, крім Землі (і Місяця) йде навколо Сонця, які у свою чергу йде навколо Землі. Більшість астрономів того часу фактично виступає Брага 'S системі і розмежування між двома експерименту за день документів. Однак Галілей знав, що всі його відкриття були докази Copernicanism, хоча і не є доказом. У самому справі, його теорія падіння органи, які були найбільш важливими в цьому відношенні, бо противників переходу Землі стверджували, що якщо Земля обертається, а тіло скинули з вежі вона повинна відставати від вежі, як Земля обертається, у той час як впав. Оскільки це не було відмічено на практиці це було прийнято в якості переконливого доказу того, що Земля була на стоянці. Однак Галілей вже знав, що орган буде зниження відзначено на основі обертається Землі.

Інші зауваження, яке зробив Галілей, включені спостереження сонячних плям. Він повідомив, в цих Міркування про плаваючих тіл, які він опублікував в 1612 році і більш докладно в Листа про сонячних плям, які з'явилися в 1613 році. Наступного року дві його дочки вступили францисканський монастир Св. Матвія поза Флоренції, штат Вірджинія приймає ім'я сестра Марія Селеста і Лівія ім'я Сестра Arcangela. Так як вони народилися поза шлюбом, Галілей вважав, що вони ніколи не виходять заміж. Хоча Галілей висунув багато правильних революційних теорій, він не є правильним у всіх випадках. В зокрема, коли три комети, з'явився в 1618 році він став брати участь в суперечках про природу комет. Він стверджував, що вони були близькі до Землі і результат оптичного заломлення. Серйозним наслідком цієї нещасної аргументом було те, що єзуїти почали бачити "Галілео" як небезпечний супротивник.

Незважаючи на його особисту підтримку Copernicanism, Галілей намагається уникнути полеміки, не робить публічних заяв з цього питання. Однак він був втягнутий в суперечки через Кастеллі, який був призначений на кафедру математики в Пізі в 1613 році. Кастеллі був учнем Галілея і він також був прихильником Коперника. На засіданні в палаці Медічі у Флоренції в грудні 1613 з Великим герцогом Козімо II і його матері великої княгині Христина з Лотарингії, Кастеллі просили пояснити очевидне протиріччя між теорією Коперника і Священного Писання. Кастеллі захищав позицію Коперником, енергійно і Галілей потім сказати йому, наскільки успішно він був у справі аргументи. "Галілео", переконані в тому, що Кастеллі виграв аргумент, пише лист до Кастеллі йому стверджуючи, що Біблія повинна інтерпретуватися у світлі того, що наука показала, щоб бути правдою. "Галілео" кілька супротивників у Флоренції, і вони впевнені, що копія листа до Кастеллі був направлений до інквізиції в Римі. Однак, після вивчення його вмісту вони знайшли мало, до якого вони могли б заперечити.

Найбільш важливою фігурою католицької церкви в цей час відносно тлумачення Священного Писання, був кардинал Роберт Белларміне. Він, здається, на цей раз бачили мало підстав для того, щоб нести щодо теорії Коперника. Мова йде про те Коперник просто висунув математичну теорію, яка дозволила розрахунок позиції небесних тіл бути більш або ж просто він пропонує фізичну реальність. На даний момент Белларміне розглядати теорію як елегантні математичні одного, які не загрожують усталеної християнської віри з питання про структуру Всесвіту.

У 1616 р. Галілей написав листа до Великої Княгині, яка енергійно атакував послідовників Арістотеля. У цій роботі, яку він звернувся до Великої Княгині Христина з Лотарингії, він заявив рішуче не буквальне тлумачення Священного Писання, коли буквальне тлумачення суперечить фактам фізичного світу довів математичну науку. У цьому Галілео абсолютно ясно, що його теорія Коперника не тільки математичного розрахунку інструментом, але це фізична реальність:

Я вважаю, що Сонце знаходиться в центрі оборотів небесних куль і не змінює місце, і те, що Земля обертається навколо себе і рухається навколо неї. Крім того ... Я підтверджую цю думку не лише спростування Птолемея 'пд.ш. і Аристотеля' S аргументи, а й багато виробництв на інший бік, особливо деякі, що відносяться до фізичного впливу, причини якого, можливо, не може бути визначена будь-яким іншим способом, а також інші астрономічні відкриття, ці відкриттів чітко підтвердити система Птолемея, і вони блискуче з цим згодні інші позиції і підтвердити його.

Папа Павло V наказав Белларміне на Священної конгрегації індексу рішення про теорію Коперника. Кардинали інквізиції відбулося 24 лютого 1616 і прийняв докази теологічні експерти. Вони засудили вчення Коперника, Белларміне і передав їх рішення "Галілео", який не був особисто брати участь у судовому розгляді. "Галілео" було заборонено проводити Коперника погляди, але подальші події змусили його менше стурбовані цим рішенням інквізиції. Найголовніше Маффео Барберіні, який був прихильником "Галілео", був обраний Папа Урбан VIII. Це сталося так само, як Галілей у книзі Il Saggiatore (Ассайер) незабаром буде опубліковано академії деї Лінчеї в 1623 Галілей був швидко присвятити цю роботу нового Папи Римського. Роботі описаний новий науковий метод Галілея і містить відомі цитати про математики:

Філософія написана в цій великій книзі, всесвіт, яка постійно відкрита нашому погляду. Але ця книга не може бути зрозуміла, якщо жодна перша навчиться розуміти мову і прочитати символи, в яких воно написано. Вона написана на мові математики, і його символи трикутники, кола та інші геометричні фігури, без яких він по-людськи неможливо зрозуміти жодного слова його, а без цього є блукання в темному лабіринті.

Папа Урбан VIII запросив Галілео на папський аудиторії шість разів і навів Галілей вважає, що католицька церква не зробить питання про теорію Коперника. "Галілео", тому вирішив опублікувати свою думку вважати, що він може зробити це без серйозних наслідків від Церкви. Проте на даному етапі в здоров'я його життя Галілея бідних з частими нападами важкої хвороби і т.д., хоча він почав писати свій знаменитий діалог в 1624 році йому знадобилося шість років, щоб завершити роботу.

Галілей намагався отримати дозвіл від Рима до публікувати Діалог в 1630 році, але це не легко. У результаті він отримав дозвіл від Флоренції, а не Рим. У лютому 1632 Галілея опубліковані Діалог про дві найголовніші системи світу - Птолемея і Коперника. Вона здійснюється у формі діалогу між Сальвіаті, який стверджує на систему Коперника, і Сімплісіо, який філософа Аристотеля. Вінцем книги є аргументом Сальвіаті, що Земля рухається який базується на теорії Галілея припливів і відливів. Галілея теорії припливів абсолютно помилковим, незважаючи на теоретично після Кеплера вже висунув правильне пояснення. На жаль, з урахуванням чудових істин Діалог підтримує, що аргумент, який Галілей думки дати яскраве тому підтвердження Коперника S теорія повинна бути неправильним.

Незабаром після публікації Діалог про дві найголовніші системи світу - Птолемея і Коперника інквізиція заборонила продаж і наказав Галілео з'являтися в Римі перед ними. Хвороба завадила йому поїхати в Римі до 1633 року. Галілея обвинувачення в суді після було те, що він порушив умови, викладені в інквізиції в 1616 році. Однак різні версії цього рішення був підготовлений в ході судового розгляду, а не один "Галілео" була надана в той час. Істинності теорії Коперника не було зв'язку; це було сприйнято як факт у суді, що ця теорія була помилковою. Це логічно, звичайно, оскільки рішення 1616 було оголошено його абсолютно невірно.

Знайдено винним, Галілей був засуджений до довічного позбавлення волі, але вирок було наведено кілька співчутливо і склав домашнім арештом, а не у в'язницю. Він міг жити з першого архієпископа Сієни, а потім повернутися до себе додому в Arcetri, поблизу Флоренції, але був змушений провести залишок свого життя спостерігав за офіцерами інквізиції. У 1634 році він переніс удар, коли його донька Вірджинія, сестра Марія Селеста, померла. Вона була великою підтримкою свого батька через його хвороби і Галілео "була порушена і не міг працювати протягом багатьох місяців. Коли йому вдалося відновити роботу, він почав писати Бесіди і математичні докази, що стосуються двох нових наук.

Після "Галілео" завершив роботу над Бесіди було незаконно вивезено з Італії, і відвезли в Лейден в Голландії, де вона була опублікована. Його найсуворіші математичні роботи, які розглядаються проблеми імпульсу, моменту і центри тяжкості. Значна частина цієї роботи повернувся в неопублікованих ідей в Де-Мото близько 1590 і удосконалення, які він працював протягом 1602-1604. У Бесіди він розвинув свої ідеї в письмовому вигляді похилих площин:

Я припускаю, що швидкість придбані ж рухомого об'єкта, при різних кутах нахилу площини рівні, коли висота цих літаків рівні.

Потім він описав експеримент з використанням маятника перевірити його майна похилих площинах і використовувати ці ідеї дати теорема про прискорення тіла у вільному падінні:

Час, в яких на певній відстані, пройденого об'єкт, що рухається під рівномірне прискорення з місця дорівнює часу, в якому така ж відстань пройдена ж рухомого об'єкта переходу на єдину швидкість половини максимальної швидкості і остаточного Попередній рівномірно прискорений рух.

Після надання подальших результатів такого типу він дає своє знамените результаті чого відстань, що тіло рухається зі стану спокою під єдиною прискорення пропорційно квадрату часу прийняті.

Можна було б очікувати, що розуміння Галілеєм маятник, який він з тих пір він був молодою людиною, привело його до розробки маятниковий годинник. У суті, він тільки здається, не подумав про таку можливість ближче до кінця свого життя, і близько 1640 він дизайн перший маятника годин. Галілей помер на початку 1642, але значення його годинник дизайн, безумовно, досягається за рахунок його сина Вінченцо, який намагався зробити годинник плану "Галілео", але безуспішно.

Це був сумний кінець для такого великого чоловіка на смерть засудив єресь. Його буде зазначено, що він хотів бути похований поруч зі своїм батьком в сімейній могилі в базиліці Санта-Кроче, але його родичі побоюються, що цілком справедливо, що це викличе протидію з боку церкви. Його тіло було приховано, і лише у вигляді штрафу могилі в церкві в 1737 році в результаті громадянської влади всупереч бажанням багатьох церков. Станом на 31 жовтня 1992 року, 350 років після смерті Галілея, Папа Римський Іоанн Павло II виступив з промовою від імені католицької церкви, в якому він визнав, що помилки були зроблені духовні керівники у випадку з "Галілео". Він оголосив закритим справу "Галілео", але він не визнати, що церква була невірно Галілео засудженого за звинуваченням у єресі, через його переконання, що Земля обертається навколо Сонця.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland