Математики

Час лінія Фотографії Гроші Печатки Sketch Пошук

Richard Phillips Feynman

Дата народження:

Місце народження:

Дата смерті:

Місце смерті:

11 May 1918

Far Rockaway, New York, USA

15 Feb 1988

Los Angeles, California, USA

Презентація Вікіпедія
ВНИМАНИЕ - Автоматичний переклад з англійської версії

Річард Фейнман 'S батьки були Мелвілл Фейнман і Люсіль Філліпс. Мелвілла народився в єврейській родині в Мінську, Білорусь і емігрувала з батьками до США, коли йому було п'ять років. Він був діловий чоловік, який намагався, не дуже успішно, багато різних видів бізнесу. Цілком очевидно, що його таланти не були в бізнесі, але, швидше, в науці, яка була зачарована тим, що його, але він ніколи не мав можливості зробити кар'єру від нього. Люсіль Філліпс народився в Сполучених Штатах в єврейській родині. Батько Люсіль емігрували з Польщі та мати походила з родини польських емігрантів. Вона підготовку як вчителі початкової школи, але Мелвілл одружився в 1917 році до вступу в професію.

Після їх шлюб Люсіль і Мелвілл Фейнман переїхала в квартиру Манхеттені, а в наступному році народився їх перша дитина Річарда. Мельвиль хотів, щоб його першою дитиною буде син, і він також хотів, щоб він став вченим так, зраділи, коли він отримав сина, він хотів, він робив усе можливе, щоб інтереси Річарда в науку у всьому своєму дитинстві. Gleick пише:

Мельвиль подарунок до сім'ї знаннями та серйозністю. Гумор та оповідань прийшли з Люсіль.

Трагедія сім'ї, коли Річарду було п'ять років, для Люсіль і Мелвілл був другим сином, який помер, коли чотири тижні. Це означає, що печаль впав над будинком, який повинен суттєво вплинути на молодого Річарда. Після цього він залишився єдиним дитиною, поки його сестри Джоан народилася, коли йому було дев'ять років. Сім'я переїхала кілька разів протягом цих років, але коли Річард десять вони оселилися в Далекосхідному Rockaway.

Річард, Ritty або, як його друзі називають його багато чого навчився науки від Encyclopaedia Britannica і навчав сам елементарної математики, перш ніж він зіткнувся з ним у школі. Він також створив лабораторію у своїй кімнаті в будинку, де він експериментував з електрикою. У Зокрема, він дротових схемах з лампочками, він винайшов сигналізацію, і він узяв радіостанції крім відновлення пошкоджених ланцюгів. Коли він увійшов Далекий Rockaway середній школі його інтереси були майже повністю математики та науці. Він знайшов мало симпатії до типу предмети мистецтва в цей час:

Я завжди турбувався про те, Сіссі, я не хочу бути надто делікатне. Для мене немає реального людини ніколи не звертав уваги на поезію і тому подібне.

У школі математика Фейнман підійшов у вельми нетрадиційним способом. В основному він користується рекреаційних математики, з яких він отримав велику кількість задоволення. Він вивчив безліч математику свого часу в тому числі тригонометрія, диференціальне та інтегральне числення, комплексні числа, і задовго до того, він зустрівся з цими темами в його формальну освіту. Розуміючи важливість математичної нотації, він винайшов власні позначення для Sin, Cos, Tan, F (X) і т.д., які він вважав набагато краще, ніж стандартні позначення. Однак, коли приятель попросив його пояснити, частина математики, він раптом зрозумів, що позначення не може бути особистою справою оскільки одне це необхідно для спілкування. Він дійсно користуються математика змаганнях і була справжня зірка в його школі. У свій останній рік на Далекому Rockaway середньої школи він виграв Нью-Йоркського університету Math чемпіонату.

Після закінчення школи він звернувся у кілька вузів на навчання. Варто було б очікувати, кожен університет, до якого він звернувся з ентузіазмом запропонував йому місце, але це виявилося не так просто. Хоча його оцінками з математики та природничих наук було видатним, він зробив значно менше з інших предметів. Був також на "проблеми", що він був євреєм, який дійсно є проблемою в Сполучених Штатах в даний час з університетами мають квоти на кількість євреїв, вони визнали. Він сидів, вступні іспити в Колумбійському університеті, а вони перетворили його вниз. Він ніколи не прощав їх для пред'явлення йому обвинувачення 15 доларів, а то відкидаючи його. Він був прийнятий, однак, у Массачусетському технологічному інституті.

Він увійшов в Массачусетському технологічному інституті в 1935 році, після чотирьох років досліджень, отриманий ступінь бакалавра в 1939 році. Він вирушив туди, щоб вивчати математику, але, хоча він знайшов курсів легкий, він ставав все більш стурбовані абстракції і відсутність додатків, які висвітлювали хід в цей час. Він читав Еддінгтона 'S Математична теорія відносності, а в його перший рік навчання і вважали, що це було те, що він хотів від математики. Його викладачі математики представили його з точкою зору, що зробили математики ради такого Фейнман змінив курс, приймаючи електротехніки. Дуже швидко він змінився, цього разу рух у фізиці. Цікаво, думаю, що було прийнято Фейнман математики в Кембриджі ході якого Хойл взяли приблизно в той же час він визнав би, що саме він хоче.

Курсу фізики, що Фейнман прийняла в Массачусетському технологічному інституті був не стандартним. Він взяв Введення в теоретичну фізику, клас призначений для аспірантів, у його другий рік. Був не курси з квантової механіки, тим, що Фейнман був дуже хотілося вчитися, тому разом з іншим студентом, Т. Велтон, він почав читати наявні тексти на весну 1936 року. Повернувшись до своїх домівок влітку 1936 року обмінялися серією чудові листи, коли вони намагалися розробити версію простору-часу, коли (цитата з одного з листів - см.):

... електричні явища [були] в результаті метричні простору в тій же способом, що гравітаційні явища.

До 1937 Фейнман читав Дірака 'S принципи квантової механіки і, бачачи, як його вельми оригінальні ідеї вписується в Дірака' S підхід. Справді Дірак став вченим, який Фейнман найбільш шанованих всього свого життя.

Ми вже згадували вище, що Фейнман відправився додому за свою відпустку. Насправді він звернувся за літню роботу в Bell Telephone Laboratories, кожне літо, але завжди відмовлявся позиції там, незважаючи на високі рекомендації. Хоча вона ніколи не може бути доведено, здається, немає іншої причини, що він буде відхилена, ніж інші, що він був євреєм.

Коли він наблизився до кінця свого чудового чотири студентські роки в Массачусетському технологічному інституті він почав думати про навчання за докторську ступінь. Оскільки він був такий щасливий в Массачусетському технологічному інституті, а також вважаючи, що це має бути провідною установою, він підійшов до голови фізика, Джон Слейтер, з проханням про його перебування на зробити Кандидат курс. Слейтер розповів йому, що для його ж блага він повинен рухатися, і він запропонував Прінстоні.

Не дивлячись на особисту рекомендацію, що Гаррі Сміт у Прінстоні, отриманих від Слейтера, було не зрозуміло, що Фейнман будуть прийняті. Він кращих сортів у фізиці та математиці, що хтось бачив, але, з іншого боку, він був близький до дна в історії, літературі та образотворчому мистецтві. Він ще одна річ буде проти нього, - а саме, що він був євреєм. Сміт писав:

Є Фейнман єврей? У нас немає певного правила щодо євреїв, але повинні тримати їх частка в нашому відділі досить мале у зв'язку з труднощами їх розміщення.

Після подальших листах Слейтер, Фейнман був прийнятий Прінстоні. Його докторська робота була в Прінстоні під керівництвом Джона Уїлера, і після знаходження перших проблемою, яка Уілер дав йому досить складних, він повернувся до ідеї він думав у той час як в Массачусетському технологічному інституті. Перший семінар, який він дав у Прінстоні був в аудиторії, яка включена Ейнштейна, Паулі і фон Неймана. Паулі сказав наприкінці:

Я не думаю, що ця теорія може мати рацію ...

У ретроспективі, Фейнман вважав, що Паулі бачили труднощі відразу, тому що після Фейнман провів довгий час працюємо над цим, він теж думав, що це не є задовільним. Проте потім він відправився на розробку нового підходу до квантової механіки з використанням принципу найменшої дії. Він замінив хвильової моделі електромагнетизму Максвелла з моделлю, заснованої на взаємодію частинок переходить в просторі-часу. Gleick пише:

Це був Річард Фейнман наближається до вершини його повноважень. У двадцять три ... не було на землі, фізику, які могли б відповідати його Exuberant командування над рідним матеріали теоретичної науки. Це було не просто об'єкт, на математику (хоча це стало ясно, що ... математичним апаратом пережили Уїлера-Фейнмана співпраця виходить за рамки власних можливостей Уїлера). Фейнман, здавалося, мав страшним легкості, з речовиною за рівнянь, як Ейнштейн в тому ж віці, як і радянський фізик Лев Ландау, - але дещо іншим.

Він захистив докторську дисертацію в Прінстоні в 1942 році, але до цього часу Сполучені Штати вступили до Першої світової війни.

Фейнман працював на атомних бомб в Прінстонському університеті (1941-42), а потім у Лос-Аламосі (1943-45). Коли він підійшов під час свого останнього року досліджень, щоб взяти участь у проекті, його перша реакція була дуже виразно не оскільки він вступає в завершальну стадію роботи за дисертацію, в той час:

... Я повернувся в мою тезу - близько трьох хвилин. Тоді я почав ходити по підлозі, і думати про речі. Німці Гітлера і можливість створення атомної бомби була очевидна, а ймовірність того, що вони будуть розвиватися, перш ніж ми це зробили, дуже багато страху.

Фейнман почав роботу над проектом Манхеттен Прінстонського розвитку теорії про те, як окремі Уран-235 від урану-238, а його керівник дисертації Уілер вирушив до Чикаго, щоб працювати з ферм на перший ядерний реактор. Вігнер, за відсутності Уїлера, порадив Фейнман писати кандидатську дисертацію і після Уілер і Вігнера розглянули роботу він отримав докторський ступінь у червні 1942 року.

Фейнман був важкий особиста проблема в даний час. Його подруга багато років, Арлін Грінбаум, був поставлений діагноз туберкульозу та його сім'ї проти їхнього шлюбу. Незабаром він був визнаний гідним докторського ступеня Фейнман Arlene шлюб без сім'ї присутніх членів. Невдовзі після одруження Фейнман відправився в нещодавно побудований сайт Лос-Аламос для роботи на атомної бомби. Його чудові здібності незабаром привів до нього був призначений голова теоретичного відділу. Арлін померла в 1945 році, незадовго до проведення першого випробування атомної бомби. Фейнман вийде заміж в два рази більше і у них двоє дітей з третьою дружиною.

Після Другої світової війни, восени 1945 року, Фейнман був призначений професором теоретичної фізики в Університеті Корнелл. Спочатку він присвятив себе викладанню і поклав його дослідження в бік. Тиск роботу в Лос-Аламосі, поряд з особистими напругою дивляться здоров'я зниження його дружиною, взяв своє. Він писав:

Якщо ви викладання класів, ви можете думати про елементарних речей, які ви добре знаєте. Ці речі роду веселощів і чудове. Вона не робить нічого поганого, щоб вважати їх знову. Чи є кращий спосіб представити їх? Елементарні речі легко думати, якщо ви не можете думати про нову думки, ні шкоди; що ви думали про це і раніше досить хороший для цього класу. Якщо ви думаєте, що щось нове, ви дуже задоволений тим, що у вас є новий погляд на неї.

Він отримав пропозиції від посади в інших університетах, але відчувала, що як не-дослідник він навіть не міг їх розглянути. Раптом бажання провести дослідження вдарив його знову, і він повернувся до теорії квантової електродинаміки, що він працює над перед Другою світовою війною.

У 1950 році Фейнман прийняв посаду професора теоретичної фізики в Каліфорнійському технологічному інституті. Оскільки він вже запланував відпусток, перш ніж отримати пропозицію, він зміг організувати провести перші десять місяців його новим призначенням до Бразилії. Він залишався в Cal Tech на всю свою кар'єру, будучи призначений Річард Чейс Толмена професор теоретичної фізики там в 1959 році.

Основний внесок був Фейнмана в квантової механіки, слідом за роботу його докторська дисертація. Він представив діаграми (зараз він називається діаграми Фейнмана), які є графічні аналоги математичних виразів, необхідних для опису поведінки систем взаємодіючих частинок. Він був удостоєний Нобелівської премії в 1965 році, спільно з Швінгера і Tomonoga:

... Фундаментальна праця з квантової електродинаміки, що з глибокої оранки наслідки для фізики елементарних частинок.

Інша робота на спині частинок і теорії "Партон", що призвело до сучасної теорії кварків зіграли основну роль у просуванні розуміння фізики елементарних частинок.

У початку 1979 року здоров'я Feyman погіршився, і він переніс операцію з приводу раку шлунка. Це було дуже успішним, і його лікарі вважали, що він не допустить повторення. Після одужання він користувався в центрі уваги як відомого громадського діяча, роль, яка була укріплена, коли книга стала сюрпризом бестселером. Його остання основне завдання полягає в якості члена комітету, створеного для розслідування справи про вибух космічного човника "Челленджер" у вівторок, 28 січня 1986. Захоплюючу історію науки і політики цього дослідження розповів у своїх словах Feyman в. Це було дуже важкий час для Feyman оскільки в ході розслідування його здоров'я погіршується. Ближче до кінця 1987 рак був виявлений знову в живіт. Після його смерті, Чандлер, пише 17 лютого 1988 року в:

Фейнман, який помер в Університеті Каліфорнії в Лос-Анджелесі Медичний центр після восьмирічного битву з черевним раком, були популярні і енергійний викладач, який, незважаючи на хворобу, продовжував викладати в Каліфорнійському технологічному інституті протягом двох тижнів тому.

Книги Фейнмана включені багато видатних ті, які вироблені на основі курсів лекцій. Наприклад квантової електродинаміки (1961) та "Теорія фундаментальних процесів (1961), Фейнмановские лекції з фізики (1963-65) (3 томи)," Характер фізичних законів (1965) і КЕД: дивна теорія світла і матерії (1985).

У Gleick Фейнмана описаний підхід до науки:

Так що багато хто з його свідків спостерігали повну свободу свого польоту думки, але коли Фейнман говорив про своїх власних методів не обмеження свободи, але ... Для Фейнмана суть наукового уяви, потужний і майже хвороблива правило. Що вчені створюють повинні відповідати реальності. Він має відповідати тому, що вже відомо. Наукова творчість, за його словами, уява у гамівній сорочці ... Правила гармонійні прогрес зробив для Моцарта клітці Unyielding як зробив для сонета Шекспіра. Як Unyielding і як звільнення - для подальшої критики вважали генієм творця в контрапункт структурою і свободою, активністю та винахідливістю.

Фейнман отримав багато нагород за свою роботу. Він був обраний членом Американського фізичного товариства, Американської асоціації сприяння розвитку науки, Національної академії наук та Лондонського королівського товариства. Серед нагород він отримав були Альберт Ейнштейн премії (1954) та премії Лоуренса (1962).

Що стосується характеру Фейнмана, він був описаний в такий спосіб:

Він був широко відомий своїм ненаситним цікавістю, ввічливий дотепність, блискучий розум і грайливий темперамент.

Gleick описує його як:

... таємничої блискучий при розрахунку, дивно знають про літературу, пристрасно.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland