Математики

Час лінія Фотографії Гроші Печатки Sketch Пошук

Niels Henrik David Bohr

Дата народження:

Місце народження:

Дата смерті:

Місце смерті:

7 Oct 1885

Copenhagen, Denmark

18 Nov 1962

Copenhagen, Denmark

Презентація Вікіпедія
ВНИМАНИЕ - Автоматичний переклад з англійської версії

Нільс Бор батько був християнським Бор і його мати була Еллен Адлер. Християнський Бору був присуджений ступінь доктора в області фізіології в Університеті Копенгагена в 1880 і в 1881 р. він став приват в університеті. Пізніше в тому ж році він одружився на Еллен, яка була дочкою Давида Адлер, єврейський політик з високою репутацією в датської політичної та комерційної життя. Християнський і Елен було троє дітей. Старша була Джені народилася в 1883 році в особняку, який Девід Адлер володіли протилежної Крістіансборг замку, в якому датський парламент Сб Мати Еллен продовжувала жити в цьому будинку після її чоловік Девід Адлер помер у 1878 році і Елен повернулася в будинок своєї матері, щоб її дитина. Два роки по тому Нільс народилася його мати 25-й день народження в той же величний будинок, Еллен знову повернувшись в будинок своєї матері у зв'язку з народженням дитини. Третя дитина в сім'ї, який згодом став відомим математиком, була Харальд Бор, який був на два роки молодший, ніж Нільс.

Коли Нільс лише кілька місяців тому його батько Крістіан була призначена в якості лектора, щоб заповнити посада залишається вакантною після смерті Пітера Panum, професор фізіології в Копенгагенському університеті, а через деякий час сім'я переїхала в професорські Panum's House в Копенгагені.

Кеннеді пише в:

Нільс, Харальд, і їх старша сестра, Дженні, виріс в культурній та стимулювання додому. З перших днів вони піддавалися Світ ідей та дискусій, протилежні точки зору раціональності та гарного temperedly вивчені, і вони розробили повагу всіх, хто шукає більш глибокого знання і розуміння.

У жовтні 1891 Нільс вступив до школи Grammelholms. Він навчався в цій школі, як і його брат Харальд, за його повну середню освіту, взявши його Studenterexamen в 1903 році. Він також у школі і не був блискучим, як правило, зайнявши третє чи четверте місце в класі близько 20 учнів. Якщо він дійсно перевершував по темі було, як це не дивно, фізичного виховання. Він був прекрасним футболістом, але не так добре, як його брат Харальд, який виграв срібну медаль грати у футбол в Данії. Нільс зробив декілька добрих друзів, перебуваючи в школі, але його кращий друг протягом всього свого життя був його брат Харальд.

У ході останніх двох років у школі Нільс спеціалізуються на математики і фізики. Існує, звичайно деякі докази, що він незабаром зрозумів, що вчитель математики не було так добре зрозуміти тим, як він повинен був, і що він став чимось злякався свого виключного учень Бора. У фізиці теж Бор вивчили текст перед класом пошуку помилок в них. Це був його батько, більше, ніж його вчитель, який надихнув його на вивчення математики і фізики. Він писав в 1922 році:

Мій інтерес до вивчення фізики прокинувся, коли я був ще в школі, багато в чому завдяки впливу батька.

Бор навчався в університеті Копенгагена, куди вступив у 1903 році. Він вивчав фізику як його головного суб'єкта, але взяв математики, астрономії та хімії як дрібні предмети. Він викладав фізику християнської Крістіансен та філософія Харальд Гефдінга. Він знав, як вони протягом багатьох років, оскільки вони були близькими друзями зі своїм батьком і зустрілися в рамках регулярного групова дискусія, як з братами і Нільс Бор Гаральд беруть участь, як тільки вони були достатньо старий, щоб вносити свій вклад. Бор викладав математику в університеті від Торвальд Тіле.

В університеті Бора не може проводити експерименти з фізикою не було фізичної лабораторії. Проте його батько лабораторією фізіології і його перша стаття описує експериментальні роботи в області фізики, як він виконував в цій лабораторії. Він продиктований папери до брата Harald. Однокурсник пише Нільс і Харальд:

Вони були нерозлучні. Я ніколи не знав людей бути якомога ближче вони знаходяться.

Цей документ є єдиним, який пише Бор описом експериментів, які він зробив. З нею він виграв золоту медаль за 1906 рік з Королівської данської академії наук для свого аналізу коливань струменів води як засіб визначення поверхневого натягу. Він отримав ступінь магістра в Університеті Копенгагена в 1909 р. і докторську травня 1911 по дисертації на тему досліджень з електронної теорії металів. Це була дисертація на основі класичної фізики і як такі обов'язково не пояснити певні наслідки. Бор пише в цій роботі:

Видається неможливим на даному етапі розвитку електронної теорії для пояснення магнітних властивостей тіл, від цієї теорії.

Бор присвятив свою дисертацію в пам'ять свого батька, який помер від серцевого нападу через кілька місяців до цього в лютому 1911 року. До цього часу Бора була заручена з Маргрете Норлунд. Пара одружений на 1 серпня 1912 року й Ріхарда Куранта, виступаючи після смерті Бора, було це сказати, їх шлюб:

Деякі люди міркували про щасливих обставин, які в сукупності роблять Нільс настільки успішною. Я думаю, що інгредієнти його життя були аж ніяк не випадково питання, але і глибоко закорінена у структурі його особистості ... Це була не удача, а глибокий аналіз, який привів його знайти в молоді роки його дружини, яка, як усім нам відомо, був такої вирішальної ролі в ухваленні всієї своєї наукової діяльності та особистої можливості і гармонійним.

Бор застосовуватися до Carlsberg фонд подорожніх травня 1911, а після його винесення, відправився до Англії у вересні 1911 року для вивчення з сером Дж. Дж. Томсона в Кембриджі. Він мав намір провести весь період свого навчання в Кембриджі, але він не уживаються з Thomson Так, після зустрічі з Ернест Резерфорд в Кембриджі в грудні 1911 р. Бор переїхав до університету Вікторії, Манчестер (нині Університет Манчестера), в Березень 1912. Час був дуже випадково оскільки незадовго до Бор і Резерфорд зустрілися, Резерфорд був опублікований великий обсяг роботи, що показують, що основна частина маси атома проживав в ядрі.

У Манчестері Бор працював з групою Резерфорда про будову атома. Резерфорд став рольової моделлю Бора як для його особистих і наукових якостей. Використання квантових ідей у зв'язку з Планком і Ейнштейном, Бором припустив, що атом може існувати тільки в дискретний набір стабільних енергетичних станів. Яскраве свідчення сьогодні існує наукового прогресу Бора, оскільки він відповідав часто разом зі своїм братом Гаральда. Він писав Харальд 12 червня 1912:

Ви можете собі це чудово бути тут, де так багато людей, щоб поговорити з ... і це з тими, хто сам знає про ці речі, і професор Резерфорд приймає такий живий інтерес до всього, що він вважає, що існує щось дюйма В останні роки він розробив теорію будови атомів, які, як видається, досить трохи більше міцно заснована ніж все, що існувало досі.

Через тиждень після цього листа, 19 червня, Бор повідомив прогрес Харальд:

Може бути, я дізнався трохи про будову атомів. Не кажіть про це будь-кому, в іншому випадку я не можу писати до вас про це, щоб найближчим часом. ... Ви розумієте, що я ще може бути неправильним, тому що вона не працювала в повному обсязі ще (але я не думаю, що своїм неправильним). ... Повірте мені, я хотів закінчити його в поспіху, і робити це я взяв пару вихідних днів з лабораторії (це теж таємниця).

До 13 липня він пише:

Справи йдуть непогано, тому що я вважаю, що я дізнався кілька речей, але, звичайно, я не був таким швидким, щоб виробити їх, як я був дурний, щоб думати. Я сподіваюся на папірець і готова показати його Резерфорд, перш ніж піти, і тому я вранці так зайняті, так зайняті.

Хоча Резерфорда і Бора абсолютно різними людьми, вони поділилися величезним ентузіазмом з фізики і вони любили один одного особисто. Однак відносини ніколи не було зовсім, що близьких друзів, з Бору Резерфорд завжди бачив, як його вчитель. Вони відповідали від часу вони зустрічалися в 1911 році до 1937, рік смерті Резерфорда.

24 липня 1912 з його документа ще не завершена, Бор покинув групу Резерфорда в Манчестері і повернувся в Копенгаген, щоб продовжувати розвивати свою нову теорію атома, завершити роботу в 1913 році. У тому ж році він опублікував три документа, основне значення з теорії будови атома. Перший доповідь була присвячена атома водню, у найближчі два на структуру атомів важких, ніж водень. У цих роботах Бора:

... виклав свою чудову спробу об'єднати аспекти класичної фізики з концепцією Планка 'S квант дії. ... Три знаменитих роботах ... лягли в основу ранньої репутації Бора. Його робота, хоча і не відразу прийнята всіма, заінтригувала його сучасників і зробив їх про необхідність нового способу опису подій на атомному рівні. Атома Бора, хоча він був замінений наукової, зберігається і сьогодні в свідомості багатьох людей, як яскравий образ того, що атоми виглядати і символом фізики.

У липні 1913 Бору був призначений доцентом в Копенгагені. Однак це була не та ситуація, яка сподобалася йому, оскільки він не може продовжувати стиль математичної фізики, яку він розробляв. 10 березня 1914 він пише до Департаменту з питань освіти:

Що підписалися нижче, бере на себе сміливість подачі клопотання в Департаменті по забезпеченню створення професором теоретичної фізики в університеті і на додаток до можливості доручити мені з цією позицією.

Це був сміливий крок, але вже висока репутація Бора означало, що він буде сприймати всерйоз. Професорсько-викладацький склад університету рекомендував його на кафедру теоретичної фізики, однак Департамент освіти справах ухвалила відкласти повідомлення з підтвердженням. Звичайно, в 1914 рази, є невизначеними і Бор зрозумів, що ніяких швидких рішень, цілком ймовірно. Тому він з радістю прийняв пропозицію Резерфорда приєднатися до його групі в Манчестері Шустер Reader. Він очікується в Манчестері протягом року, розраховуючи, що його кафедрі теоретичної фізики в Копенгагені буде підтверджено те. Спалах Першої світової війни, коли він знаходився на відпочинку в Тиролі до поїздки в Манчестер шлях його вкрай важко, але він і його дружина прибули в Манчестері в жовтні 1914 року Пройшовши навколо північ від Шотландії через сильні шторми на їхньому шляху.

Бор в Манчестері довше, ніж він очікував, оскільки його голова не був підтверджений лише в квітні 1916. Однак він був дуже продуктивним і щасливим періодом. Паіс "пише в:

На початку літа 1916 Bohrs повернулася до Данії. Чотири роки тому Бор покинув Манчестер повною захоплюючих ідей, але неперетравлені про атом. Тепер він відправився як господар цієї області, як професор в Копенгагені, з дружиною, яка чекала свого першого дитини, на його боці.

У 1917 році Бор був обраний членом Королівської данської академії наук і він почав планувати інституту теоретичної фізики в Копенгагені. Це було створено для нього, а з моменту відкриття в 1921 році, він став його директором, яку він обіймав до кінця свого життя:

Цей інститут невдовзі став Меккою для фізиків-теоретиків у всьому світі, а після 1933 притулок протягом багатьох вчених, які тікали з гітлерівської Німеччини. Їх соціальний центр був особняк "Gamle Карлсберг", оскільки до нації засновника відомої броварні і передані в розпорядження Нільса Бора в 1932 році. Тут, під материнському піклуватися про гарну дружини Бора Маргрет ... студентів і вчених всіх країн зібралися, щоб їсти та говорити і слухати музику, і часто в буквальному сенсі сидять біля ніг Бора, намагаючись зловити його складних зауважень, коментарів і тонкі ніжні жарти, сказані в його м'якою датський голосом.

Бор відомий з досліджень атомної структури згадані вище, а також для роботи на випромінювання, яке виграв його в 1922 році Нобелівську премію з фізики. Він виступив з лекцією про роботі, за яку йому було присуджено премію 11 грудня 1922 в Стокгольмі. Він говорив про стабільність і атомно-електродинамічної теорії дати звіт про походження квантової теорії, в спектрі водню, пояснивши, відносини між елементами. Його пояснення охоплює поглинання та збудження спектральних ліній і листування принцип, який він виклав у трьох роботах з квантової теорії спектрів між 1918 і 1922 роках.

У 1923 р. Бор підсумував свої ідеї:

Незважаючи на відхід від ідей класичної теорії механіки та електродинаміки, що беруть участь в цих постулатів, вдалося простежити зв'язок між випромінювання атома і руху частинок, які демонструє далеко що йде аналогія з цим взяла на себе класичні уявлення про походження випромінювання.

Квантова механіка, можна сказати, що вони прибули в 1925 році і через два роки Гейзенберг висловив принцип невизначеності. На зустрічі в Комо на півночі Італії в вересні 1927 Бор висунув принцип додатковості, які дали фізичну інтерпретацію Гейзенберга 'S невизначеність відносин. Він запропонував взаємодоповнюваність сприймань і зображень, частка-майор, пов'язаних змінних, квантової еволюції - класичного т.д. вимірах, а принципово нова інтерпретація з основ квантової теорії. Ідей Бора про взаємодоповнюваності повною мірою вивчені в.

Бор вважав, що його ідея додатковості може зіграти важливу роль в інших областях квантової фізики, і він працював на цих ідеях, на всій решті життя. Він вважає додатками до біології, психології та теорії пізнання. Було висловлено думку, що ідея додатковості прийшов з поза фізики, деякі стверджують, що коріння Ідея прийшла з бесід з батьком, Крістіансен і філософа Гефдінга коли він був ще в школі. Інші, такі як Паїс "в, дають переконливі аргументи на користь того, що Бор був свідомо не вплинула філософія Гефдінга's.

На думку Бора в квантової теорії, яка була в кінцевому підсумку стало прийнято. Ейнштейн висловив серйозні сумніви з приводу тлумачення і Бора Бора, Ейнштейна і Еренфеста провів багато годин в глибоку дискусію, але переглядати Бора верх. Бор висловив цю точку зору словами:

Докази, отримані в різних експериментальних умов не може бути зрозуміла в рамках однієї картини, але повинні розглядатися як взаємодоповнюючі у тому сенсі, що тільки сукупність явищ вичерпує можливості інформацію про об'єкти.

HBG Казимира пише описом того, що воно було схоже на роботу з Бором в його інституті:

Навіть Бор, зосереджено більш інтенсивно і мають більше витривалості, ніж кожен з нас, дивилася на відпочинок в кросворди, у спорті, і в жартівливій дискусії.

Бор інших великих внесків, на додаток до квантової теорії, включають його теоретичного опису періодичної таблиці елементів, приблизно в 1920 році, його теорія атомного ядра, що є складовою структури в 1936 році, і його розуміння поділу урану в умовах ізотопу 235 у 1939.

У 1937 р. Бор, його дружина та їхній син Ганс, зроблені у світове турне. Вони здійснили поїздку в Сполучені Штати, Японія, Китай і СРСР. У тому ж році він був присутній на похороні Резерфорда у Вестмінстерському абатстві в Лондоні, даючи зворушливу промову:

Коли я вперше мав честь працювати під його особистим натхненням, він вже був фізиком з найвідоміших, але все ж він був тоді, і завжди залишалися відкритими, щоб слухати те, що молода людина була в нього на думці. ... Думка про нього завжди буде для нас безцінним джерелом натхнення і стійкості.

Бор, хоча він хрестився в християнську церкву, було єврейське походження по материнській лінії і, тому, коли окупованій нацистами Данії в 1940 році, його життя стало важче перевищує. Йому довелося бігти в 1943 році, які приймаються у Швеції на рибальському човні. Звідти він був доставлений в Англію, де він почав працювати над проектом з виробництва ядерної бомби поділу. Через кілька місяців він пішов з британської дослідницької групи в Лос-Аламос в Сполучених Штатах, де вони продовжували роботу над проектом.

Однак Бор був глибоко стурбований контролю над ядерною зброєю та з 1944 року він намагався переконати Черчілля і Рузвельта необхідно мати міжнародне співробітництво. Він написав відкритий лист до Організації Об'єднаних Націй в 1950 році виступали за раціональне, мирної атомної політики:

Людство стикається з небезпекою безпрецедентний характер, якщо, свого часу, заходи можуть бути прийняті, щоб запобігти катастрофічні конкуренції в таких грізних озброєнь і створення міжнародного контролю за виробництвом і використанням потужних матеріалів.

Син Оге Бор також став фізиком і розділяє Нобелівську премію з фізики в 1975 році. (Це тільки один приклад з відомих вчених в тій же сім'ї. Інші Ван Vlecks а також Braggs і мадам Кюрі і її дочка Ірен Жоліо.)

Бор отримав перший американський "Атом для світу премії в 1957 році. Він помер від серцевого нападу в своєму будинку в 1962 році і після цього вчених і провідних світових показників всієї вступив в оплаті данини до нього. Президент Кеннеді, пише (див. приклад):

Американські вчені, по суті, всі американські громадяни, які знали ім'я доктора Бора і його великий внесок, мають поважали і шанували його за більш ніж двох поколінь ...


Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland