Matematikçiler

Zaman çizgisi Fotoğraflar Para Pullar Kroki Aramak

Dirk Jan Struik

Doğum tarihi:

Doğum Yeri:

Ölüm tarihi:

Ölüm Yeri:

30 Sept 1894

Rotterdam, Netherlands

21 Oct 2000

Tanıtım
DİKKAT - İngiliz yorum Otomatik çeviri

Dirk struik 'nın babası öğretmendi. Dirk Lahey'deki hogere Bugerschool katıldı. Bu, kendi durumunu daha iyi isteyen vardı orta sınıf ebeveynlerin çocukları için tasarlanmış özel bir okul türü oldu. Struik okul ise de, bir öğretmen tarafından etkilenmiş olan sol kanat bakıldı geliştirdi. Hogere Bugerschools ek sınavları geçtikten sonra üniversite sistemine giriş ve bu struik 1912 yılında Leiden Üniversitesi girerek izin yaptı.

Struik Rotterdam'da Leiden Üniversitesi trenle, o tamamen öğrenci hayatı ile ilgili olamadı çevrildi. He yılında lisans yıl açıklanan:

Kimse hangi eğer sınavları geçmek istediğini duymak dersler söylemiştim; asma o halletti ve sadece kim aynı durumda olan diğerleri izledi. No dekanlar, provosts, mareşalinden, öğrenci danışmanları, psikologlar ve benzeri akademik bilgeleri. No iki haftada testler ya; dört yıl içinde sadece iki sınav vardı ...

Dersler struik tarafından incelenen çeşitli matematik ve fizik dahil. O Lorentz ve de bakıcısı tarafından öğretildi fizikte. Lorentz 1912 yılında zaman Ehrenfest koltuğunu atandı emekli. Struik güçlü Ehrenfest tarafından etkilenmiştir ve o da kurmak haftalık seminere katıldı. 1917, ise bir doktora tezi üzerinde çalışan olarak, onun para bitti ve o Alkmaar bir okulda bir yazı öğretim matematik kadar almaya, kuzey Amsterdam üniversite bıraktı.

Ancak JA Schouten bir mektup eğer o asistanı olmak istiyorum soran aldı. Ehrenfest struik tavsiye vardı ve o zevk bir öğretim görevi bırakıyor endişe sonra, o Schouten 'teklif ve Delft ona katıldı kabul karar verdi. Struik o Schouten, tensor analizi ile doktora tezi için inceliyordu konuya değiştirmek ve o tensörü yöntemleri uygulamaları Riemann manifoldu için 1922 yılında tezini sundu karar verdi.

Struik Üniversitesi Utrecht 1923 yılında bir mesaja atandı. Aynı yıl bir Çek matematikçi Ruth Ramler kim Üniversitesi Prag G gözetiminde matematik alanında doktora aldığını ve G Kowalewski Pick evlendi. Ancak struik bu kez sol kanat görünümleri için bilinen ve bu onun akademik geleceği belirsiz yaptı bak. Eylül 1924, bir Rockefeller Bursu tarafından finanse edilen, Struiks dokuz ay Roma'da geçirdi. Orada Dirk Levi ile çalıştı Civita ve Ruth Enriques çalıştı. Onlar şansı çok matematikçiler, Amaldi, Castelnuovo, Volterra ve Bianchi Roma'nın yanı sıra A. Edison, Zariski çalışıyorlardı ve Aleksandrov Roma'nın ziyaret edildi karşılamak zorundaydı.

Süre struik Roma'da yaptığı ilk matematik tarihinin ilgilenmeye başladı edilmiş gibi oldu. Ancak bu ilgi hakkında yeni bir dönüş almak oldu, Haziran 1925, onun Rockefeller Bursu ile Göttingen geldi bir uzantısı ile de. Klein, sonra struik Göttingen Courant çalışmak için geldi struik's, birkaç gün öldü büyük bir matematiksel kahraman. Courant Klein 'ın bir sürümü hazırlamak struik yaklaşırken yayınlanması için 19 yy matematik tarihi üzerine dersler vermektedir. Için Göttingen'de struik toplantı Norbert Wiener orada bir diğer önemli olay.

Göttingen'de ederken, struik mükemmel kütüphane var tam kullanımı Rönesans matematikçiler çalışma yapılan Ries, Rudolff, Apianus, Stifel ve Stevin. O zaman onun Bursu Delft geri döndü ama sona kalıcı bir yazının umudu ile. O Otto Schmidt itibaren Moskova ve Norbert Wiener den de bir seçim vardı ama sert bir seçimdi MİT ziyaret gitmek için teklif aldı. O ABD ziyareti ve New York Kasım 1926 sol karar verdi.

Struik MIT kariyerinin geri kalanı için çalışmak oldu. Bir kariyer Wiener, Schouten ile sürekli işbirliği ve matematik tarihi ile artan bir katılım ile işbirliği dayanıyordu. Dünya Savaşı yıllarında Alberts notları değişiklikleri getirdi:

Savaş yılları çok MIT normal matematiksel araştırma faaliyetleri sırasında bir durma noktasına geldi. Bazı profesörlerin araştırma askeri için yer vardı; struik dahil diğerleri, ağır ders görevleri askeri personelin eğitimi ile bağlı taşıdı. Kenara bundan, struik yaptığı zaman tamamen yeni bir araştırma projesi takip geçirdi: sosyal ve ekonomik ayarı, bu ancak tarihçilerin bu süre önce temas ettiği bir konuda Amerikalı bilim kökeni çalışma. Daha da önemlisi, diyalektik materyalist bir yaklaşım struik bu konuda doğru kabul görülmemiş.

Struik's Marksist hit, ancak, sorun için McCarthy döneminde ve kurşun için aslında bu tam olarak neler olduğunu bağlı idi.

İlk dönemde McCarthy gibi struik koymak oldu:

... Nazi Almanyası, Alice in Wonderland yarısı yarısını andırır.

Nisan 1949 yılında bir FBI muhbiri tarafından suçlandı. Temmuz 1951 By HE Marksizm öğretti olan Komünist Parti üyesi olmak suçlandı. O Evi Un önce getirildi-Amerikan Etkinlikler Komitesi ve yasal tavsiye tarihinde Beşinci Değişiklik çağrılmış ve ona bindirildi her yere 200 soru cevap vermedi.

Struik sonra suçundan yargılanacak ve 1.000 $ olan arkadaşlar tarafından konulmuştur de kendisine destek ayarlamak kefalet. Süre suçlanmıştı O MIT, maaş ile askıya alınmıştı. Çünkü struik karşı hiçbir gerçek kanıt getirdi durumda değildi, ama bu 1.955 kadar düştü değildi diğer taraftan. Bu dönemde struik tarihsel projeler üzerinde konsantre sırasında, öğretim engellenir having be.

Geç 1.955 struik, kendi öğretim görevleri iade edildi ve 1960 yılına kadar, 65 yaşında, o çekilmek zorunda kalmışlardı bu düzenledi. MİT onu Emekli konumu ve girişimleri Amerika Birleşik Devletleri diğer üniversitelerde konumlarını bulmak için reddetti başarısız oldu. Sonunda Porto Riko, Kosta Rika ve Utrecht davetleri kabul edilir. O özel ilgi duydukları konularda bir dizi onu, özellikle Latin Amerika'da bilimlerin geçmişi, özellikle matematik, teşvik yaptığı yoğunlaştırdı.

MIT eski bir öğrencisi olarak struik's öğretim anlattı:

He bazı ezoterik sır olarak, ama matematik değil öğretti pratik sağduyu gibi. Ve henüz, bizi onun saf güzelliği bir belirti verdi aynı zamanda. Bu defa ben Edna St Vincent Millay's Line "Öklid yalnız anlaşılan at güzellik baktı aldığını çıplak".

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland