Matematikçiler

Zaman çizgisi Fotoğraflar Para Pullar Kroki Aramak

Karl Schwarzschild

Doğum tarihi:

Doğum Yeri:

Ölüm tarihi:

Ölüm Yeri:

9 Oct 1873

Frankfurt am Main, Germany

11 May 1916

Potsdam, Germany

Tanıtım Wikipedia
DİKKAT - İngiliz yorum Otomatik çeviri

Karl Schwarzschild 'anne Henrietta Sabel ve Musa'nın Martin Schwarzschild edildi var. Ailesi, Frankfurt iş dünyasının üyesi olmanın iyi-off Karl babası ile Yahudi idi. Dieke de yazıyor:

Annesi, bir neşeli, sıcak kişi, Schwarzschild Gönderen şüphesiz onun mutlu, giden kişilik miras; babası, sürekli sert iş için bir kapasite.

Karl ailesi altı çocukların en eski, beş genç erkek ve bir kız kardeşi sahip oldu. O yakınlarının büyük genişletilmiş ailesinin sanat ve müzik ağırlıklı çıkarları olan insanlar kültürlü idi parçası da vardı. Beri onun ailesinin bir bilim adamı olmak için ilk üyesi oldu Ancak, onun hemen veya genişletilmiş aile bilim olan sevgisi alamadım.

O kadar on bir yaş, sonra orada Gymnasium girilen Frankfurt Yahudi bir ilköğretim okulu katıldı. Bu aşamada yaptığı astronomi ilgilenmeye başladı ve cebinden para kendini hangi o bir teleskop inşa olabilir objektif gibi malzemeleri satın kaydedilir idi. Karl babası Profesör J Epstein, kim Philanthropin Akademisi'nde profesör ve kendi özel gözlemevi vardı dostane oldu. Onların dostluk müzik ortak bir ilgi ile ortaya çıktı. Profesör Epstein İki sene Karl daha büyük ve iki çocuk iyi arkadaş oldu bir oğlu Paul Epstein vardır. Onlar ve Karl öğrendim ve nasıl bir teleskop kullanmak da onun arkadaşı Paul Epstein bazı gelişmiş matematik öğrendi astronomi ilgi paylaştı.

Bu büyük ölçüde Epstein ile dostluğunun aracılığıyla Schwarzschild on altı yaş gök mekaniği mastering yol ne o öğrenmiş oldu. Bu tür ustalık yaptığı Frankfurt Gymnasium'da bu yaş iken hâlâ çift yıldızların yörünge teorisi üzerine ilk iki bildiri yazmıştı. Kağıtlar Astronomische Nachrichten 1890 yılında yayınlandı.

Schwarzschild Strasbourg Üniversitesi de iki yıl 1.891-93 sırasında burada pratik astronomi büyük bir öğrendim, sonra Münih Üniversitesi de burada doktorasını aldı okudu. Poincaré 'ayların gelgit deformasyon ve Laplace' güneş sisteminin kökeni s organları dönen istikrarlı yapılandırmaları teorisi nin bir uygulama üzerine yaptığı tez, Hugo von Seeliger tarafından denetlenir oldu. Schwarzschild olan yaşamı boyunca onu etkilemiş Seeliger's öğretim büyük ilham bulundu.

Doktora ve ödül sonra Schwarzschild Ottakring yılında Von Kuffner Rasathanesi sonunda bir Viyana bir banliyösü olan asistan olarak atandı. O Ekim 1896 yılında randevu aldı ve Haziran 1899 kadar tuttu. Gözlemevi o yıldızların görünürdeki parlaklık fotoğraf plakaları kullanarak belirlemek yolları üzerinde çalıştı ise de:

... yanı sıra gebe parlak ayrıntı daha mükemmele gereken uzun ve sürekli bir araştırma.

O Haziran 1899 yılında Von Kuffner Rasathanesi sol ve Münih Üniversitesi bir privatdozents oldu, onun Habilitasyon tez Beiträge zur photographischen Photometrie der Gestirne olarak yıldız büyüklükleri ölçüm çalışmaları gönderilmektedir sahip. Bu eser onu çok önemli keşifler yapmaya götürdü. Ilk kendisinin hangi ölçülen fotoğrafik büyüklükleri olan tablo olduğunu görsel büyüklükleri farklılık gördüm. O fark yıldız farklı renkler nedeniyle olduğunu anladılar. 367 yıldız Von Kuffner Rasathanesi den ölçmek için seçilmesi iki değişen yıldızlar dahil. Onun fotoğrafik yöntemlerle ölçülen büyüklük olarak değişim aralığı çok kadir'e değişim aralığı daha fazlaydı. O, doğru, bu değişken yıldızın yüzey sıcaklığı değişikliklere kendi döngüsü boyunca bağlı olarak gerçekleşmiştir.

1.900 Schwarzschild yılında Heidelberg Alman Astronomi Derneği toplantısında olasılığını alanı olmayan Öklid olarak ele aldı. Aynı yıl bir kağıt olarak 2.500 ışık yılı alan eğrilik yarıçapı için bir alt limit vermek yayınladı. Ayrıca güneşten gelen radyasyon basıncı üzerinde çalıştı ve varsayım ile kuyrukluyıldızların hangi iyi ışık yansıyan küresel parçacıkların oluşan bir kuyrukları, o kuyrukları içinde parçacıkların büyüklüğü hesaplanır. O çekim üstesinden gelmek zorunda olan radyasyon basıncı biliyordu ve o da bu parçacıkların dağılım değil mi ışık biliyordu. Bu ona parçacıkların çapları 0,07 ve 1,5 mikron arasında olması gerektiğini anlamak için izin verdi.

Göttingen'de kadar 1909 1901 Gönderen he was olağanüstü profesör ve aynı zamanda Rasathanesi müdürü orada. Göttingen yılında Klein, Hilbert ve Minkowski ile işbirliği yaptı. O Sıradan Profesör terfi olmuştu az bir yıl. Eddington da yazıyor:

Matematik ve fizik çevresinde yapılmış çok hoş olmalı tüm dallarında geniş kendi çıkarlarını bir adam için ...

Schwarzschild elektrodinamik ve geometrik optik üzerine Göttingen geçirdiği süre boyunca yayınladı. Süre Göttingen Rasathanesi olarak 1910 yılında (ilk bölümü Aktinometrie yayıncılık O yıldız büyüklükleri geniş bir araştırma yapılmıştır, 1912 yılında) ikinci. 1906 yılında radyasyon tarafından bir yıldız ile enerji ulaştırma inceledi ve güneşin atmosferin ışınımsal denge önemli bir kağıt yayınladı. O Else 22 Ekim 1909 tarihinde Posenbach, Göttingen'de cerrahi bir profesörün kızı ile evlendi. Üç çocuk, Agathe, Martin olan 31 Mayıs 1912 tarihinde doğdu ve Princeton astronomi profesörü ve Alfred oldu gitti vardı.

Evlendikten sonra, 1909 sonuna doğru, Schwarzschild Potsdam Astrofizik Rasathanesi müdürü olarak randevu yukarıya çekmek için Göttingen bıraktı. Bu en prestijli sonrası Almanya'da bir astronom için mevcut olduğunu ve o büyük bir başarı ile konumunu doldurdu. O fırsat Halley 1.910 Tenerife bir Potsdam sefer tarafından alınan kuyruklu yıldız ın dönüşü fotoğraf çalışması gerekiyordu. Ayrıca kendisine büyük ilgi bir konu bu sefer oldu spektroskopisi için büyük katkıları olmuştur.

1.913 Schwarzschild yılında Berlin Akademisi'ne seçildi. Yaptığı kabul konuşmasında yılında (örneğin bakınız): Bilim yönelik tavrının bir göstergesi verdi

Bir ön Matematik, fizik, kimya, astronomi, Mart. Hangisi arkasında sonra çizilir kalmaktadır. Hangisi önde acele başkalarına yardımcı olur. Astronomi ve tam bilim bütün daire arasında yakın dayanışma. ... Ben de benim ilgi ayın ötesinde şeyler sınırlı hiç bu sayabiliriz bu yönü, ama kimden hangi orada bizim ay altında bulunan bilgiye kendilerini spin Konuları takip etmiş, ben çoğu kez göğe yanlış var. Bu evrensel olan farkında olmadan benim öğretmen Seeliger tarafından güçlendirildiği bir dürtü, ve daha sonra Felix Klein ve Göttingen'de tüm bilim daire tarafından beslenen oldu. Orada sloganı da matematik, fizik ve astronomi olan, Yunan kültürü gibi, sadece mükemmel bir bütün olarak anlaşılan olan tek bir bilgi teşkil eder.

Ağustos 1914 savaş patlak Schwarzschild askeri hizmet için gönüllü oldu. O Belçika orada bir hava istasyonu, Fransa burada bir topçu ünitesi atanan ve füze yörüngeleri hesaplanması görevi verilen ve ardından Rusya sorumlu konulmuştur yaptı.

Rusya ise yılında Einstein'ın 'görelilik teorisi ve bir Planck' kuantum teorisi s on iki makale yazdı. Kuantum teorisi kağıt), kuantum kuramının önermeleri den kanıtlamıştır olabileceğini Stark etkisi, bir elektrik alanı ile hidrojen spektral çizgilerin yani yarma (miktar alan şiddeti ile orantılı olarak açıkladı. Bu bağımsız bir P Epstein Münih tarafından hemen hemen aynı zamanda kanıtlandı.

Schwarzschild Görelilik kağıtları Einstein 'ın genel çekim denklemler ilk olarak kesin çözüm, bir noktaya yakın kitle alanı geometrisi bir anlayış veren verir. O Einstein'ın kim yanıtladı ilk kağıt gönderdi:

Ben böyle basit bir şekilde sorunun kesin çözümü formüle olabilir beklemiyordu.

Iş bu iki bildiri sunulan kara delik daha ileri bir çalışma için, yeterince büyük kitle organları görülme edilemeyen bir kaçış hızı ışık hızı ve çok aşan olurdu gösteren temelini oluşturmuştur. Ancak, Schwarzschild kendini açık ve bunu teorik çözümü fiziksel anlamsız olduğuna inanıyor, bu nedenle çok o kara delik fiziksel gerçekte inanmadığını açıkça yapar.

O bir hastalık iken Rusya, hangi cilt nadir bir autimmune kabarcık hastalıktır Pemfigus denilen anlaşmalı. Bu hastalığın bağışıklık sisteminin hataları yabancı olarak deride hücreler insanlar ve onlara ağrılı kabarcıklar neden saldırır. Schwarzschild's zaman orada hiçbir bilinen tedavisi ve Mart 1916 yılında varlık çürüğe eve sonra, iki ay sonra öldü.

Eddington da yazıyor:

Bilgilerini yaptığı katkıların geniş Poincaré ile bir karşılaştırma öneriyor ama Schwarzschild canının daha pratik olduğunu ve o analiz zafer olduğu kadar çok enstrümantal yöntemlerinin tasarımında memnunuz. ... onun sevinç bilgi mera üzerinde sınırsız ve dizi, bir gerilla lideri gibi yaptığı saldırılar düştü nerede en bekleniyor idi.

Başlangıç Schwarzschild 42 yaşında geçirdiği başarılarının doruğunda öldü, çok da onun ömür boyu nispeten az onur alınan şaşırtıcı değildir. Ancak, Bilimsel Derneği Göttingen için 1905 yılında seçildi, Royal Astronomical Society of London Doğum 11 Haziran 1909 ve Alman Bilimler Akademisi 1913 yılında. O da, bir gözlemevi özellikle, 1960 yılında Tautenburg bir bağlı Enstitüsü Alman Bilimler Akademisi olarak kurulan, ondan sonra seçildi ölümünden sonra onur aldım. Ithaf olarak onu tarif:

... son yüz yılın en büyük Alman gökbilimci.

Almanya'nın birleşmesinden sonra, Enstitü 1992 yılında refounded ve "adını Thüringer Landessternwarte 'Karl Schwarzschild' Tautenburg". Alman Astronomical Society şeref 1959 yılında ve Karl Schwarzschild Madalyası özel bir okutmanlık kurdu. Ilk alıcı Martin Schwarzschild oğlu oldu.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland