Matematikçiler

Zaman çizgisi Fotoğraflar Para Pullar Kroki Aramak

William George Penney

Doğum tarihi:

Doğum Yeri:

Ölüm tarihi:

Ölüm Yeri:

24 June 1909

Gibraltar

3 March 1991

East Hendred (near London), England

Tanıtım
DİKKAT - İngiliz yorum Otomatik çeviri

Bill Penney, o yıl 1.924-26 Sheerness Teknik Üniversitesi'nde geçirdi Colchester okul katıldı. O bir laboratuvar asistanı olarak önce bir iş aldı ayrıldıktan sonra Londra Üniversitesi 1927 yılında eğitim gördü bir burs kazandıktan. O Matematik Valisi Ödülü kazandı ve Birinci Sınıf Başarıları ile 1929 yılında mezun oldu.

University of Wisconsin iki yıl sonra İngiltere'ye döndü ve Cambridge Üniversitesi 1935 yılında kristallerinin fizik kuantum mekaniğinin uygulamaya bir doktora aldı. Daha sonra Matematik Imperial College London'da, o 1936 den 1945 tarihlerinde bir yazı Reader atandı.

1.944-45 yılında Los Alamos Bilimsel Laboratuvarı, New Mexico ABD atom bombası projesinde çalıştı. Özellikle yılında atom bombasının kullanılmasında çalışmış, etkileri ve it at patlatıldığına gerektiğini özellikle yüksekliği.

İngiltere'ye o İngiliz atom bombası projesinde çalıştı, 1952 yılında ilk bombanın test kadar proje gördüm yapınız. Bu noktada Penney Oxford Üniversitesi'nde bir Koltuğu teklif edildi. Her zaman daha o Bu postayı kabul hevesliydi akademik yaşama doğru eğimli ama o ikna olduğunu "ulusal çıkarlar" ona Aldermaston atom silah araştırma ve geliştirme direktörü olarak devam etmek gerekli.

1954 Penney Kurulu Atom Enerjisi Kurumunun sunulan, 1964 yılında Yönetim Kurulu Başkanı oldu. 1967 yılında Başkanı görevinden emekli ve Rektör Imperial College olma davetini kabul etti. O bu yazı istifa etti 6 yıl sonra ancak onun erken emeklilik için Koleji başarıyla nedenle bu dönem hakkında kendi sözleriyle açıklanabilir olabilir LED:

Bu zor zamanlarda .... bazen öğrencileri, bölüm başkanları kontrol edilemeyen idi şaşkın olduğunu ve öfkeli, teknisyenler de dahil olmak üzere personel dinlenme, bir şeyi nasıl çalıştırıldığı söylemek istedim.

Birçok onursal ödül aldı. 1946 yılında, 1952 yılında KBE OBE yapılmış ve yapılan Baron Penney Doğu Hendred of 1967. 1969 yılında bir OM aldı. Diğer onur 1946 yılında Royal Society Üyesi ve seçilmiş olmanın dahil 1966 yılında kendi Rumford Madalyası:

... İngiltere ekonomik nükleer enerjinin kurulması yaptığı seçkin ANF Paramount kişisel katkılarından ötürü.

O Royal Society of Edinburgh Üyesi 1970 yılında seçildi. Ayrıca beş üniversiteden fahri derece aldı.

O olarak açıklanan şunlardır:

Görünüşte, bir yuvarlak değil, baykuş oldu figürü gibi, genellikle raslantısal giyinmiş. O dost ve sevimli, eğer bazen çok şirket içine kapanık, sık sık eğlenerek bir gülümsemeyle çünkü keskin bir mizah duygusu vardı. ... Yavaşça konuştu ... Dedi, ama biraz dedi ne o, noktasına kadar olduğunu söyledi ve taşınan yetki ve o kısa ve öz yorum için bir hediye vardı.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland