Matematikçiler

Zaman çizgisi Fotoğraflar Para Pullar Kroki Aramak

Philip van Lansberge

Doğum tarihi:

Doğum Yeri:

Ölüm tarihi:

Ölüm Yeri:

25 Aug 1561

Ghent, Netherlands (now Belgium)

8 Dec 1632

Middelburg, Netherlands

Tanıtım
DİKKAT - İngiliz yorum Otomatik çeviri

Philippe van Lansberge Hollanda doğmuş ancak ailesi orada 1566 yılında Fransa'da ilk gidiş, daha sonra İngiltere'ye bıraktı.

Lansberge matematik ve Fransa ve İngiltere'de teoloji eğitimi aldı. Daha sonra Flanders nereye, 1579 yılında, bir bakan bir Protestan kilisesi oldu gitti. Takip eden yıl bakan bir Antwerp kilise haline taşındı ama, Antwerp beş yıl sonra, İspanyol orduları gelip Lansberge Hollanda döndü. O 1585 yılında Leiden bir teoloji öğrenci olarak kayıtlı ama bakanı bir kilise olmak taşındı ertesi yıl gider.

Lansberge Goes 1.586 kadar 1.613 den o siyasi sorunlarla karşılaştı ve Middleburg gitmek için sol kaldı. İşte onun hayatı ve burada son 20 yıl gibi harcanan matematiksel çalışmalarının, tıp uygulanmaktadır.

1591 yılında matematik bir iş hacmi 4 yazdı. Cilt 1 trigonometrik fonksiyonlar vardı; cilt 2 Sines, teğetlerini için tablolar inşa yöntemleri verdi ve secants Viète ve Fincke türetilen ve süre hacmi 4 küresel trigonometri bulunan Regiomontanus aşağıdaki tablolarda kendilerini; hacmi 3 içerdiği düzlem geometri verir.

1.616 Lansberge yılında π üzerinde 28 yerlere yeni bir yöntem kullanarak hesaplama yazdı.

Astronomi Kopernik takip Doğum Lansberge çalışmaları. Çalıştığını Copernicus 'de 1.619 ve 1629 yılında teorileri var destekleyen yazdı. Ancak o Kepler 'elips teorileri var ve o da o Kepler üzerinde Copernicus destek umduğunu astronomik tablolar yayınlanan kabul etmedi.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland