Matematikçiler

Zaman çizgisi Fotoğraflar Para Pullar Kroki Aramak

Paul Koebe

Doğum tarihi:

Doğum Yeri:

Ölüm tarihi:

Ölüm Yeri:

15 Feb 1882

Luckenwalde, Germany

6 Aug 1945

Leipzig, Germany

Tanıtım
DİKKAT - İngiliz yorum Otomatik çeviri

Paul Koebe babası Hermann Koebe ve annesi Emma Kramer idi var. Hermann Koebe ve oğlu iyi bir eğitim verebilecek bir fabrika sahibi. Koebe Berlin'de Realgymnasium katıldı. O 1891 yılında ve orada o, dil, tarih ve coğrafya din, Latin ve çağdaş eğitimi ve matematik ve fen bu okula girdi. Bu daha da fazla akademik spor salonu daha pratik uygulamalara dayalı ders, hala Koebe nitelikli üniversiteye girmek için.

Önce Kiel Üniversitesi'nde okudu o 1900 yılında girdiğiniz ama Berlin Üniversitesi orada beş yıl çalışma taşındı bir dönem sonra. Süre Koebe yaptığı çalışmaların ortada olduğunu Berlin tezi Herman Schwartz ve tezi sözlü olarak verdiği ek araştırmacı tarafından Friedrich Schottky olan Berlin 1902 yılında atandı olarak yönetilmiştir. 1904 ve 1905 yılları arasında Göttingen Üniversitesi'ne yaptığı Habilitasyon 1907 yılında bir tez sunmak için araştırma üstlenmiştir Koebe Charlottenburg Technische Hochschule eğitim gördü, o zaman.

Koebe Leipzig Üniversitesi için 1910 yılında matematik olağanüstü profesör olarak atandı. O 1914 yılında sıradan bir profesör o Jena üniversitede bir pozisyonu kabul oldu. O Leipzig, bu kez sıradan bir profesör olarak, 1926 yılında döndü.

Koebe çalışmaları tüm karmaşık fonksiyonlar üzerinde, onun en önemli sonuçları Riemann uniformisation olmanın yüzeyler oldu. Kısa bir süre sonra 1.900 Koebe hangi orijinal Klein ve Poincaré tarafından tasarlanmıştır vardı uniformisation genel ilke kurdu. Uniformisation teoreminin Koebe's kanıtı olarak tanımlanmıştır:

... tartışmalı bir yüzyılın büyük teoremleri.

Makalede ayrıntılı olarak yaptığı katkıları anlatıyor ve Koebe tarafından 68 yayınların bir listesini verir. Bunlar değil, ancak, uniformisation teoremi onun kanıtı ile eşit inşaat büyük bir koleksiyonu. Koebe tarzı görkemli ve kaotik ve Koebe anekdotlar Almanya'da iki savaş arasındaki ünlüydü. Ancak, ve diğer önemli katkılar yaptı çevresinin etki varsayım hala saldırıya ediliyor. Özel bir durum 1993 yılında ZX O ve O Schramm tarafından kanıtlandı.

Freudenthal de yazıyor:

O geniş bir genel teorinin özel durumları ile çeşitli yöntemler ile anlaşma eğiliminde ...

Freudenthal da bize bu Koebe yaşam tarzı olduğunu, onun matematik, kaotik olarak. It Freudenthal olup o Koebe hayatını organize ama kesinlikle hiç karısı vardı yardımcı bir eş, bir bekar hayatı boyunca kalan gerekli ima ne yazıyor itibaren belli değildir.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland