Matematikçiler

Zaman çizgisi Fotoğraflar Para Pullar Kroki Aramak

Harold Jeffreys

Doğum tarihi:

Doğum Yeri:

Ölüm tarihi:

Ölüm Yeri:

22 April 1891

Fatfield (near Durham), England

18 March 1989

Cambridge, England

Tanıtım
DİKKAT - İngiliz yorum Otomatik çeviri

Harold Jeffreys Fatfield az sonra, 1903 yılında, bir burs kazandı Newcastle-upon-Tyne Rutherford College katılmakla okul katıldı. 1907 yılında Armstrong Koleji'ne, Newcastle, daha sonra Newcastle Üniversitesi oldu da gitti. Zaman Jeffreys anda Koleji bu Durham Üniversitesi'nde bir parçası olarak girdi. Orada, 1910 yılında matematik ayrım ile mezun matematik, fizik, kimya ve jeoloji okudu.

He St John's College, Cambridge Newcastle ayrıldıktan sonra, bir dört matematik burs elde sahip çıktı. Cambridge onun öğretmenler arasındaydı HF Baker, TJ d'A Bromwich, R Webb, A ve E Berry Cunningham ona güçlü bir etki için. He St John's College, Cambridge 1914 yılında bir adam oldu ve bir adam tüm hayatı kaldı.

Jeffreys Cavendish Laboratuvarlarında savaş 1.915 den 1.917 kadar ilgili çalışma çalıştı. O 1.917 den 1.922 orada hydrodynamical sorunları üzerinde çalıştı Meteoroloji Ofisi katıldı. O Cambridge döndü ve orada 1932 yılına kadar matematik dersleri verdi. Jeffreys Cambridge personeli kalır, ama bir matematikçi gibi değildi. 1932 1946 kadar orada, sonra Plumian Profesör Astronomi oldu jeofizik öğretti.

Olarak öğretim Jeffreys kötü bir ünü vardı. Eski bir öğrenci, DJ Finney hatırlatır:

1.937-8 .. Lawley yılında ve Cambridge'de iki genç mezun matematikçiler gitmiş ... Bir ders ders Profesör Harold Jeffreys tarafından 'verilen katılarak başladı Olasılık'. O konuşmacıların net değildi ve yakında çok karıştı ki ... . Jeffreys kullanıcısının kişisel cazibe ve coşku Lawley kadar devam bir düşüşe engel olamadı ve ilk 15 kendimizi sadece hayatta kalanlar bulundu. ... Bir hafta biz de katılıyor engellendi, ve bizim için utanç öğretim ders terk etmiş bulundu sonraki hafta geldi.

Bilimin çeşitli alanlarda Jeffreys çalışmaları onların bağlantı olarak matematiksel uygulamalar vardı. Jeofizik yılında ve atmosferin dolaşım depremleri inceledi. Deprem dalgalarının yaptığı çalışma sonucunda, Jeffreys iddia için Dünya'nın çekirdek sıvıdır ilk oldu.

Astronomi yılında dış gezegenlerin kendi yapıları için modeller öneren inceledi. Aynı zamanda güneş sisteminin kökeni okudu.

O Royal Astronomical Society (1937), Royal Society of London (1948) gelen ve onur layık görüldü 1953 yılında şövalye oldu. Royal Society of London dan 1.948 ödülü kendi Kraliyet Madalyası ettikleri verildi:

... Jeofizik seçkin iş ve güneş sisteminin astronomi yaptığı önemli katkıları için.

Royal Society, 1960 yılında kendi Copley Madalyası ona verilmiştir:

... onun seçkin iş tanınması Jeofizik birçok kollarında, ve de olasılık ve astronomi teorisi.

Jeffreys çalışmaları arasında Earth: Its Origin, Tarih ve Fiziksel Anayasası (1924), depremler ve Dağlar (1935) ve ortaklaşa BS Jeffreys, Yöntemleri Matematiksel Fizik (1946) ile yazılır. Eşi ile birlikte Matematiksel Fizik Yöntemleri yazdı ve onlar açıkça amaçlamaktadır olan önsöz devlet

En sık fizik gereken saf matematik bölümleri bir hesap sağlamaktır.

O operasyonel yöntemleri eğitimi saf Matematikte (burada Heaviside 'operasyonel hesabı ve Laplace dönüşümleri ın), geliştirilmiş kartezyen tansörleri ve asimtotik yaklaşımları. Yöntemleri onun saf matematik Matematiksel Fizik other katkıların yanı sıra Olasılık Teorisi (1939) içinde bulunur. Olasılık çalışmalarım Bayes doğrultuda geliştirilen ve tekrar fiziksel bilimler uygulama amaçlı.

Jeffreys karakteri iyi ve aşağıdaki tırnak resim vermek gösterilmektedir:

O yoğun ve füme Cambridge yılında her yerde bicycled 90 üzerinden kadar bile sonra bir kazada bileğini kırmıştı For many years. ... Her ne kadar ketum, Harold hoşsohbet olabilir ... Ancak utangaç, [o] kalbinde canlısı bir adamdı ...

Şöyle Jeffreys hayatında özetlenebilir geçerli:

Harold açıdan, gerçekten saygı, birçok ülkede, ama yapıldı edenler iyi saygı veya o ilham saygı daha ona biliyordu, bu sevgi, bir adam için sevgi olduğunu kim bir matematikçi, olarak tüm etkileyici yetenekleri için bütün geniş ve derin bilgi, tüm o jeofizik geliştirmek, yaptığı kalp bir çok dost, alçakgönüllü kişi, oldukça gurur veya gösteriş ücretsiz oldu.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland