Matematikçiler

Zaman çizgisi Fotoğraflar Para Pullar Kroki Aramak

Galileo Galilei

Doğum tarihi:

Doğum Yeri:

Ölüm tarihi:

Ölüm Yeri:

15 Feb 1564

Pisa (now in Italy)

8 Jan 1642

Arcetri (near Florence) (now in Italy)

Tanıtım Wikipedia
DİKKAT - İngiliz yorum Otomatik çeviri

Galileo Galilei 'anne Vincenzo Galilei ve Giulia Ammannati idi var. Vincenzo olan Floransa 1.520 doğdu, müzik öğretmeni ve iyi bir ud oyuncusu. Venedik o dizeleri onun müzikal teorilerini destekleyecek deneyler yapılmıştır müzik eğitimi aldıktan sonra. Giulia, kim Pescia doğdu, 1563 yılında Vincenzo evli ve Pisa yakınlarındaki kırsal evlerinden yaptı. Galileo ilk çocuk ve onun erken yaşında Pisa ailesiyle birlikte geçirdi.

1.572 olarak, Galileo sekiz yaşındayken ailesi Floransa, babasının evine şehre döndü. Ancak Galileo, Pisa kaldı ve Muzio Tedaldi olan Galileo annesi için evlilik ile ilgili olarak iki yıl yaşadık. O on yaşını Galileo, Floransa ailesine katılmak ve orada Jacopo Borghini tarafından tutored oldu Pisa bıraktı. Bir kez o kadar eski bir manastır eğitim olmak üzere, ailesi Camaldolese Manastırı'na Vallombrosa de olan muhteşem bir ormanlık yamaca Florence 33 km güneydoğusunda bulunmaktadır onu gönderdi. Camaldolese Sipariş Benedictine Düzeninin, yarma bundan yaklaşık 1.012 bağımsız oldu. Sipariş bu hayat cazip bulunan bir rahip sıkı yaşam ve yakında genç Galileo ile keşiş ve yalnız yaşam kombine. O bir acemi, Sipariş katılmak isteyen oldu, ama bu zaten onun en büyük oğlu tıp doktoru olması gerektiğini karar vermişti babası lütfen vermedi.

Vincenzo Floransa Vallombrosa gelen Galileo dönmek vardı ve Camaldolese sipariş katılma fikir verir. Ancak, okul Camaldolese rahipler tarafından işletilen Florence yılında okula devam yaptı. 1581 yılında Vincenzo Galileo'nun Pisa tekrar Muzio Tedaldi yaşamayı ve şimdi Pisa Üniversitesi bir tıbbi lisans için kayıt geri gönderdi. Her ne kadar tıbbi bir kariyer fikir gibi görünüyor hiç Galileo, babasının dilemek için temyiz için oldukça doğal bir yana bir önceki yüzyılda ailesinin ayrıcalıklı bir doktor olmasıydı. Galileo ciddi, matematik ve doğal felsefe vardı gerçek çıkarları dersler katılıyor tıbbi çalışmaları almış görünüyor asla. Pisa de O'nun matematik öğretmeni Filippo Fantoni, matematik başkanlığında yapıldı. Galileo Floransa için yaz tatilleri ve iade orada matematik çalışmaya devam etti.

Yıl 1.582-83 Ostilio Ricci olan Toskana Mahkemesi matematikçi ve Tartaglia eski bir öğrencisi oldu Öklid 'Pisa Üniversitesi de Galileo izlemiş Elemanları ın bir ders öğretti. 1.583 Galileo'nun yaz boyunca geri Floransa, ailesi ile birlikte ve onun Vincenzo tıbbi çalışmaları daha ileri Galen okumak için onu teşvik etti. Ancak Galileo, hala, Floransa (ayrıca nereye Tuscan mahkeme yaz ve sonbahar harcanan Ricci davet) evine babasını karşılamak için tıp öğrenimi için isteksiz. Burada kendi çıkarları yatıyordu Ricci oğlu bu yana matematik çalışma izin Vincenzo ikna etmeye çalışılmıştır. Kesinlikle Vincenzo fikir gibi değildi ve şiddetle direndi ama sonunda o yol verdi biraz ve Galileo Tartaglia hangi yapmıştı İtalyanca çeviriler gelen Öklid ve Arşimet eserlerini çalışma başardı. Hâlâ resmen 1.585 Pisa tarafından bir tıp öğrencisi ama sonunda olarak girdi tabii ki bu kadar ders verdi ve mezun oldu dışıdır.

Galileo, ilk özel Floransa ve sonra 1.585-86 sırasında Siena de burada bir kamu randevu düzenlenen öğretim matematik başladı. 1.586 ve o Vallombrosa de öğretti yaz, sırasında ve onun ilk bilimsel kitabı biraz denge [La Balancitta] hangi belirli yerçekimi bulma Arşimed yöntemi tarif yazdı bu yıl (bu göreceli yoğunlukları) maddelerin bir denge kullanıyor. Ertesi yıl Roma'ya olan Cizvit Collegio Romano orada matematik profesörü olarak Clavius ziyaret gezdi. Çok bu zamanda Cizvit matematikçi ile çekim merkezleri ve Galileo ona ile getirilen o bu konu üzerinde bulduklarını bazı sonuçlar popüler bir konu. Clavius üzerinde çok olumlu bir izlenim Galileo, Bologna Üniversitesi matematik öğretmek için bir randevu kazanmak için başarısız hale rağmen.

Roma Galileo ayrıldıktan sonra yazışmalar ve Guidobaldo del Monte tarafından Clavius temas da düzenli bir muhabir kaldı. Kesinlikle Galileo katıların ağırlık merkezleri üzerinde kanıtladığı teoremleri, Roma ve sol, bu yazışmalarda tartışıldı. Ayrıca Galileo hangi Collegio Romano yer verildi derslerden ders notları alınan muhtemelen, çünkü hala bugün hayatta bu tür materyallerin kopyalarını yaptı. Yazışmalar yaklaşık 1.588 başladı ve uzun yıllar devam etti. Ayrıca 1588 yılında Galileo boyutları ve Dante's Inferno de cehennem yere Floransa Akademisi'nde de ders için prestijli bir davet aldı.

Fantoni Pisa Üniversitesi 1589 yılında ve matematik sandalye sol Galileo sonrası doldurmak için atandı (bu Galileo için mali destek sağlamak için sadece nominal bir pozisyon vardı). Sadece mi o Clavius güçlü öneriler almak, ama aynı zamanda onun Floransa Akademisi'nde önceki yıl ders boyunca mükemmel bir ün edinmişti. Genç matematikçi hızla, ama böyle bir pozisyon kazanmak için gerekli olan bir şöhret edinmişti hala hangi o amacı olabilir yüksek pozisyonlar vardı. Galileo üç yıl Pisa üniversitede bu yazı tutarak geçirdim ve o De Motu yazdı bu süre içinde o da yayınlanan hiç hareket teorisi üzerinde denemelerin bir dizi. Onun bu malzeme çünkü az o memnun olduğunu asla yayınlanan, ve bunun için adil ileri bazı önemli adımlar içeren rağmen muhtemelen, aynı zamanda bazı yanlış fikirler içeriyordu. Belki de hangi De Motu içeren en önemli yeni fikirleri bir deneyler yaparak teorilerini test olabilir. Özellikle iş, bir düşme ceset kökenli hızı yavaşlatmak için bir eğik düzlem kullanarak teorileri test edebilir onun önemli bir fikir içerir.

1591 yılında Vincenzo Galilei Galileo, babası öldü ve Galileo beri kendisi ve ailesinin geri kalanı için mali destek sağlamak için, özellikle de iki kız kardeşi için dowries sağlamak için gerekli mali imkanlara sahip olduğu en büyük oğludur. Pisa matematik profesörü olmak iyi ödenmeyen, bu yüzden Galileo daha kazançlı sonrası için görünüyordu. Guidobaldo del Monte güçlü tavsiyeleri ile Galileo, 1592 yılında Venedik Cumhuriyeti ile (üniversite) bir maaşta Padua Üniversitesi matematik profesörü olarak atandı o Pisa de ne aldığını üç kere. 7 Aralık 1592 günü onun açılış ders verdi ve üniversitenin, daha sonra hayatının en mutlu olarak nitelendirdiği yaşında on sekiz yıllık bir dönem başladı. Padua olarak görev esas olarak Öklid 'amacıyla tıbbi uygulamada astroloji faydalanmak üzere olan bazı astronomi bilmek gerekir tıp öğrencileri için astronomi ve geometri () yermerkezli standart s öğretmek edildi. Ancak Galileo, Aristoteles 'üç kamuoyunda astronomi ve doğal felsefe görüşünü de yeni bir yıldız görünümü ile bağlantılı olarak (şimdi' olarak Kepler 'ler bilinen verdi konferanslar karşı savundu süpernova') 1604 yılında. Bu zamanda inanç Aristoteles, bu yani göklerde tüm değişiklikleri Earth sabit yıldız kalıcı olma diyarına ay bölgede yakın meydana gerekiyordu. Galileo da New Star Dünya'ya yakın olamazdı kanıtlamak için paralaks argümanlar kullanılır. Kişisel bir mektup Kepler için 1.598 yazılı olarak, Galileo onun bir Kopernik Kopernik teorileri de (iman) etmiştir. Ancak, bu inanç hiçbir kamu işareti görünür oldu yıllar sonra kadar.

Padua anda, Galileo Maria Gamba olan Venedik değildi ile uzun vadeli bir ilişki başladı, ancak Galileo yeterli değildi onun mali durumu hissetti belki de evlenmek değildi. 1600 yılında ilk çocuk Virginia, ertesi yıl ikinci bir kızı Livia takip doğdu. 1606 yılında oğulları Vincenzo doğdu.

Biz hareket Galileo teorisini bir hata olarak o De Motu 1590 çevresinde belirlenen yukarıda. O oldukça inancını bu kuvvet bir vücuda hareket ederek yerçekimi arasındaki göreceli fark yanıldığını, üzerinden yerleştirip madde bu. Galileo arkadaşı Paolo Sarpi olan Venedik hükümetine consultor bir ince matematikçi, için 1604 yılında yazdı ve onun harf açık ki onun hata fark etti bu zaman. O 1602 yılında hareket teorisi üzerinde çalışmak için aşağıdaki iki yıl, eğimli uçak ve sarkacın yaptığı çalışma ile üzerinde, o düşen cisimlerin doğru yasa formüle vardı ve dönmüştü bir mermi bir parabolik takip halletmelerinden Aslında yol. Ancak, bu sonuç başka bir ünlü 35 yıldır yayınlanan olmazdı.

Mayıs 1609 yılında, Galileo Paolo Sarpi bir mektup bir Hollandalı Venedik gösterilir olan bir küçük dürbün konuda onu söylüyorum aldı. Galileo Starry Messenger (Sidereus Nuncius olarak) Nisan 1610 yazdı:

Yaklaşık on ay önce bir rapor, eğer belirgin yakın olarak görülüyordu kulaklarım belli bir Fleming olan nesneleri görünür, ama çok gözlemcinin gözünden uzak yoluyla bir dürbün inşa geldiğinde önce. Çeşitli deneyimler, başka hangi bazı kişilerin inanılan onları inkar ilgili olduğunu, bu gerçekten olağanüstü etki. Birkaç gün sonra rapor bir Fransız Paris'in Jacques Badovere olan Kendimi wholeheartedly hangi tarafından benzer bir alet icat varmak olabilir demektir araştırmak için geçerli neden alınan bir mektup tarafından doğrulandı. Bu kırılma yaptım kısa süre sonra, benim esas olan doktrin.

Bu raporları, düşük ve kendi teknik becerilerini kullanarak bir matematikçi olarak ve bir zanaatkâr olarak, Galileo olan optik performansı bundan Hollandalı enstrümanın daha iyiydi teleskoplar bir dizi yapmaya başladı. Ilk teleskop kullanılabilen lensler yapılan ve yaklaşık dört kez büyütme verdi. Bu Galileo Doğum geliştirmek için nasıl eziyet ve kendi lensler lehçe ve Ağustos 1609 ile onun bir büyütme ile bir enstrüman öğrendi yaklaşık sekiz veya dokuz. Galileo hemen onun teleskobun ticari ve askeri uygulamalarda (o bir perspicillum) denizde gemiler için adı verilen bir gördüm. O Sarpi onun gelişimi hakkında bilgilendirmek ve Sarpi Venedik Senatosu için bir gösteri organize etti. Onlar çok etkilendik, onun maaş büyük bir artış karşılığında Galileo, Venedik Senatosu için teleskoplar üretimi için tek hak verdi. Beri bu tür haklar, özellikle beri hep o teleskop onun icadı değildi kabul anlamsız olduğunu bilinen olmalıdır Bu onun bir parçası özellikle iyi bir hareket gibi görünüyor!

1.609 Galileo'nun sonunda gece gökyüzünde onun teleskop dönmüş ve olağanüstü keşifler yapmaya başladı. Swerdlow (bakınız) yazıyor:

Yaklaşık iki ay içinde, Aralık ve Ocak, o kimse dünyanın daha önce hiç olmadığı veya başlangıç yaptı değiştirildi daha keşifler yaptı.

Onun teleskoplar ile yapılan astronomik keşifler kısa bir kitapta Starry Messenger Venedik Mayıs 1610 yayınlandı denilen tanımlanmıştır. Bu eser bir sansasyon yarattı. Galileo Ay üzerinde dağlar görmüş, Samanyolu kanıtladık için minik yıldızlar kadar yapılmış ve iddia dört küçük organları Jüpiter'in etrafında dönen görmüş. Bu son, Floransa bir pozisyon almak için bir göz, o hızla 'adlı Medicean yıldız'. Ayrıca Cosimo de Medici, Grandük Toskana, kendisi için mükemmel bir teleskobun gönderdi.

Venedik Senatosu, belki de bu hakları Galileo onlara vermişti teleskoplar üretiminde kavrayan değersiz olduğunu, onun maaş dondu. Ancak o Cosimo etkileyici ve başarılı olduğunu, Haziran 1610, sadece bir ay içinde ünlü küçük kitabı yayınlandı sonra, Galileo Padua de görevinden istifa etti ve Baş matematikçi Pisa Üniversitesi herhangi bir ders görevleri () ve 'olmadan matematikçi ve filozof oldu 'Grandük Tuscany için. 1611 yılında burada lider bir ünlü olarak tedavi edildi Roma'yı ziyaret etti; Collegio Romano konuşmaları ile büyük bir akşam yemeği Galileo olağanüstü keşifler onurunu koymak. Ayrıca Accademia dei Lincei üyesi yapıldı (Aslında altıncı üyesi) ve bu özellikle Galileo için kendisini 'imzalandı önemli olduğunu bir onur oldu Galileo Galilei Linceo' bu zaman.

Roma ise, ve Floransa döndükten sonra, Galileo yaptığı teleskopla gözlem yapmaya devam etti. Zaten Starry Messenger yılında Jüpiter'in dört uyduları kaba dönemleri, fakat bir gözlem den tanımlamak zordu daha hassas hesaplamalar elbette kolay değildi vermişti hangi aya ben, hangi II idi hangi III ve IV. O ve 1612 tarafından doğru dönemlere vermek başardı gözlemleri uzun bir dizi yaptı. O çok o vardı kaydedilen veri beri şaşkın oldu hesaplamalarda bir aşamada aykırı görünüyordu, ama dikkate Dünya yuvarlak güneşin hareket almaya unutmuştu.

Galileo ilk Satürn üzerinde 25 Temmuz 1610 tarihinde yaptığı teleskop döndü ve (onun teleskop yeterli değildi halkaları göstermek için üç ceset geldi fakat onları gezegenin iki tarafında lob olarak görünür yaptı). Devam gözlemler gerçekten Galileo için Satürn iki tarafındaki organları gibi şaşırtıcı idi zaman halka sistemde kenar oldu kayboldu. Also in 1.610 dedi, o zaman teleskop görülen keşfedilen gezegen Venüs ve bu nedenle gerekir yörüngesi Güneş değil Dünya bu Ay'ın evreleri gibi gösterdi. Bu her şeyin Sun yuvarlak gider Kopernik sistemi arasında karar vermek ve izin vermedi ki Tycho Brahe tarafından önerilen hangi Earth (ve Ay) Sun bunun da Dünya yuvarlak yuvarlak gider gider ama her şeyi. Aslında Brahe 'sistem ve aslında ikisi arasında deneme tarafından ayırt ler tercih yılında Çoğu zaman astronomların günün aletleri ötesindeydi. Ancak, Galileo tüm buluşları Copernicanism için kanıt olduğunu biliyordu değil bir kanıt olsa. Aslında hangi en çok bu konuda bir hareket Earth muhalifleri için anlamlıydı düşen cisimlerin teorisini oldu olarak, eğer Dünya ve döndürülmüş bir beden bir kule itibaren Dünya döndürülmüş bu kule geride bıraktı gerektiğini savundu iken düştü. Çünkü bu, bu güçlü kanıt olarak Dünya sabit alınmış pratikte gözlenmedi. Ancak Galileo zaten bir vücut gözlenen şekilde dönen bir dünyada düşme biliyordu.

Diğer gözlem Galileo tarafından yapılan güneş lekeleri ve gözlem dahil. O Söylem yılında 1612 yılında yayınlanan ve daha tamamen Edebiyat yılında 1.613 göründü güneş lekeleri üzerinde yüzen cesetleri bu rapor. Ertesi yıl iki kızı Floransa, Virginia adını Sister Maria Celeste ve Livia adını Sister Arcangela alma dışında St Matthew bir Fransisken Convent girdi. Çünkü evlilik dışında doğmuş, Galileo kendilerinin evlenmek asla inanıyordu. Galileo rağmen ileriye çok devrimci teori doğru koymak, bütün durumlarda doğru değildi. Özellikle zaman üç kuyrukluyıldız 1618 yılında tartışmalara kuyrukluyıldızların doğası ile ilgili yer oldu çıktı. O onlar yakın Earth ve optik kırılma neden savundu. Bu talihsiz argüman ciddi bir sonucu da Cizvitler tehlikeli bir rakip olarak Galileo görmeye başladı.

Copernicanism için yaptığı özel destek rağmen, Galileo konusunda kamuoyuna açıklamalar yapmıyor tarafından tartışmalara önlemek için çalıştı. Ancak o Castelli kim Pisa matematik kürsüsüne 1613 yılında atandı üzerinden tartışma içine çizilmiş oldu. Castelli öğrencisi olmuştu Galileo ve aynı zamanda Copernicus bir destekçisi oldu. Grandük Cosimo II ve annesi Grand Düşesi Christina Lorraine ile Aralık 1613 yılında Floransa Medici sarayında bir toplantıda, Castelli Kopernik teorisi ve Kutsal Kitap arasında belirgin çelişkileri açıklamak istendi. Castelli şiddetle Kopernik ve Galileo pozisyon savundu yazdım sonra nasıl argümanlar koyarak içinde başarılı olduğunu söylüyor. Galileo, daha az inandırmıştı Castelli argüman kazanmıştı, Castelli onu olduğu İncil bilim ne göstermişti ışığında yorumlanır sadık olması gerektiğini savunarak mektup yazdı. Galileo Floransa birçok rakipler vardı ve onlar Castelli için mektubun bir kopyasını Engizisyon Roma'da gönderildi emin oldum. Ancak, onlar nesnesi olabilir hangi küçük bulundu içeriğini inceledikten sonra.

Kutsal Kitab'ın yorumlanması ile ilgili olarak şu anda Katolik Kilisesi'nin en önemli figürü Kardinal Robert Bellarmine oldu. O şu anda Kilisesi için küçük bir sebep görmüş Kopernik teorisi konusunda endişe gibi görünüyor. Konusu noktası olup Copernicus sadece ileri olan daha basit veya yapılmasını mı o fiziksel bir gerçeklik olarak önerdi göksel cisimlerin konumları hesaplama etkin matematiksel bir teori koymak vardı. Şu anda hangi Bellarmine kurulan Hıristiyan inancı evrenin yapısı ile ilgili tehdit etmedi zarif bir matematiksel bir teori olarak incelendi.

1616 yılında Galileo Büyük Düşesi hangi şiddetle Aristoteles yandaşları saldırdı mektup yazdı. O Grand Düşesi Christina Lorraine hangi ele Bu iş, yılında, güçlü olmayan savundu-Kutsal Kitap ve literal yorumlanması zaman gerçek yorumu fiziksel dünya matematiksel bilim tarafından ispat hakkında gerçekleri ters olur. Bu Galileo oldukça açıkça onu Kopernik teorisi sadece matematiksel bir hesaplama aracı değildir, ancak belirtilen fiziksel bir gerçekliktir:

Ben Güneş göksel küreler ve yer ve değişmez ki Dünya kendi kendine döner ve çevresindeki hareketlerden devrimlerin merkezinde bulunmaktadır tutun. Ayrıca ... Ben sadece Ptolemaios 's ve Aristo' argümanlar var yalanlayan tarafından, bu görüşü teyit aynı zamanda, diğer taraf için çok üreterek özellikle bazı sebep olan belki de başka bir şekilde ve diğer astronomik bulguları tespit edilemez fiziksel etkileri ile ilgili; bu keşifler açıkça Ptolemaios sistemini susturmak ve onlar admirably bu diğer konumu kabul ve onaylayın.

Papa Paul V Endeks Kutsal Congregation Kopernik teorisi üzerine karar için Bellarmine emretti. Engizisyon kardinaller 24 Şubat 1616 tarihinde bir araya geldi ve teolojik uzmanları kanıt aldı. Onlar Kopernik'in öğretisi kınadı ve Bellarmine Galileo bizzat deneme yer olmasaydı kendi karar veriyordu. Galileo ama Kopernik görüşleri daha sonra olaylar onu daha az Engizisyon bu kararı endişe yapılan yasaklanmıştı. En önemlisi Maffeo Barberini olan Galileo bir hayranı olarak, Papa Urban VIII seçildi. Bu hemen Accademia dei Lincei tarafından 1623 yılında yayınlanacak olarak Galileo kitabı Il saggiatore (ayarcı) ve Galileo yeni Papa bu işe adamaya gecikmedi oldu. Çalışma Galileo'nun yeni bilimsel yöntemi tarif ve ünlü bir teklif matematik ilgili içerir:

Felsefe bu büyük kitapta yazılmış, sürekli durgunluk bizim bakışları açık evren. Ama eğer bir ilk kitap anlaşılamaz dilini anlamak ve bunu yazılı karakterler okumak öğrenir. Bu matematik dilinde yazılmıştır ve onun karakter üçgenler, daireler, ve hangi olmadan insanca onun bir tek kelime anlamak mümkün diğer geometrik figürler; bu olmadan bir karanlık bir labirent içinde dolaşan bir.

Papa Urban VIII altı kez papalık izleyicilere Galileo davet ve Galileo bu Katolik Kilisesi'nin Kopernik teorisinin bir sorun yapmak değil inanmak yol açtı. Galileo, bu nedenle düşüncelerini onun kadar Kilisesi ciddi sonuçları olmadan yapabileceğini düşünerek yayınlamaya karar verdi. Hayatının Galileo sağlığı bu aşamada Ancak tarafından ciddi hastalığın sık nöbetleri ve böylece olsa bile 1624 yılında altı yıl çalışmaları tamamlamak için onu aldı ünlü Diyalog yazmaya başladı zayıftı.

Galileo Roma'dan 1630 yılında Diyalog yayınlamak ama bu kolay ispat etmedi izni almak için çalıştı. Sonunda from Florence ve Roma izni aldığını. Şubat 1632 yılında Galileo ve Kopernik - Ptolemaios İki Baş Sistemleri Dünya ilişkin Diyalog yayımlandı. Bu ve Salviati olan Kopernik sistemi için savunuyor arasında bir diyalog şeklini alır Simplicio olan bir Aristotelesçi filozof olduğunu. Kitabın doruk Salviati tarafından bir argüman olduğunu hangi gelgit ve Galileo teorisine dayalı Earth taşır. Gelgit ile Galileo teorisi tamamen rağmen Kepler zaten ileriye doğru bir açıklama koymuştu sonra öne olmanın yanlış oldu. It, Diyalog desteklenen çarpıcı gerçekler, verilen talihsiz olduğunu hangi Galileo Copernicus 'teorisi en güçlü kanıtı vermek yanlış olması gerektiğini düşündüm argüman.

Diyalog yayın İki Baş Sistemleri Dünya ilişkin - Ptolemaios ve Kopernik Engizisyon kısa bir süre sonra da satışı yasaklandı ve Roma'da onlardan önce görünmesini Galileo emretti. Hastalık Roma'ya 1.633 kadar seyahat etmesine engel. Bu olayı takip duruşmada Galileo suçlama onun şartları Engizisyon tarafından 1616 yılında kızağa ihlal etmişti. Bu karar Ancak farklı bir sürümü bir Galileo yerine davasında zaman verildi üretildi. Kopernik teorisinin gerçek bir sorun dolayısıyla değildi, o deneme bir gerçeği, bu teorinin yanlış olduğu gibi alınmıştır. Bu, elbette, 1616 kararı bu yana ilan ettiği tamamen yanlış mantıklıydı.

Suçlu bulundu Galileo, ömür boyu hapis, ama mahkum oldu cümle biraz sympathetically gerçekleştirildiği ve yerine hapis cezası tutuklama evi olarak gerçekleşti. Önce Başpiskopos Siena, daha sonra Floransa yakınlarındaki Arcetri evine dönmek için yaşamak, güçlü ama hayatının geri kalanını geçirmek zorunda memurları tarafından Engizisyon in üzerinde seyretti. 1634 yılında zaman kızı Virginia, Sister Maria Celeste, ölmüş ağır bir darbe. Babasına yaptığı hastalıkları ve Galileo ile paramparça oldu ve büyük bir destek olmuştu aylarca işlemesi mümkün değil. O işe yeniden yönetmek mi, o Söylemleri ve matematiksel gösterileri iki yeni bilimleri ile ilgili yazmaya başladı.

Sonra Galileo, Söylemleri o İtalya dışına kaçak olarak çalışmalarını tamamladığını da ve Leyden için Hollanda'da nerede yayımlandı alınır. Hangi ivme, anlar sorunları davranmalıdır en sert matematik çalışmak ve ağırlık merkezleri oldu. Kadar bu çalışmanın geri De Motu içinde yayınlanmamış fikirlerin yaklaşık 1.590 ve o 1602-1604 sırasında hangi halletmelerinden gelişmeler dan gitti. Söylemleri yılında eğik düzlem yazma fikirleri geliştirmiştir:

Ben hız düzlemin farklı eğilimler üzerinde aynı hareketli nesne tarafından satın zaman bu uçakların yükseklikleri eşit eşit olduğunu varsayıyorum.

Daha sonra bir deneme eğimli uçaklarının kendi mülkiyet doğrulamak için bir sarkaç kullanılarak tanımlanan ve ücretsiz sonbaharda cisimlerin ivme bir teorem vermek için bu fikirleri kullanılır:

Içinde belirli bir mesafeyi bir nesneyi geri kalanından düzgün ivme altında hareket ettirerek geçiş bir süre içinde aynı mesafe aynı hareketli nesnenin yarısı tek tip bir hızda hareket ettirerek geçiş olacağını zaman eşittir maksimum ve son hız önceki düzgün hızlanan hareket.

Onun ünlü sonucu mesafe o üniforma hızlanma altında kalan bir vücut hamle zamanı alınan kare orantılıdır verir, bu tip daha fazla sonuç verdikten sonra.

Biri onun da vardı sarkaç, Galileo ve anlayışı, çünkü o genç bir adamdı, ona bir sarkaçlı saat tasarımı yol açacak beklenebilir. Aslında sadece hayatının sonuna doğru bu olasılığı düşündüm ve yaklaşık 1.640 o ilk sarkaçlı saat tasarımı yaptı görünüyor. Galileo erken 1642 yılında öldü ama onun saat tasarımın önemi kesin olan Galileo planı bir saat çalıştı oğlu Vincenzo, gerçekleşti ama başarısız oldu.

Bu kadar büyük bir adam için acı sonu sapıklık ve ölüme mahkum edildi. Vasiyetinde yaptığı Basilica Santa Croce in aile mezarı babasının yanına ancak gömülmek için yakınlarının oldukça haklı korkulan diledi, bu Kilisesinin karşı kışkırtmak belirtti. Vücudu ve gizli olarak sadece kilisede güzel bir mezar 1737 yılında sivil makamlar tarafından Kilisesi birçok isteklerine karşı yerleştirilir. 31 Ekim 1992 Galileo, ölümünden 350 yıl sonra günü, Papa John Paul II Katolik Kilisesi adına olan o hataları Galileo'nun durumunda teolojik danışmanları tarafından yapılmış olduğunu itiraf etti bir adres verdi. O kapalı Galileo durum ilan etti, ama o Kilise inancını nedeniyle sapkınlığı bir ücret üzerinde Dünya döner güneş yuvarlak Galileo mahkum yanlış olduğunu kabul etmedi.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland