Matematikçiler

Zaman çizgisi Fotoğraflar Para Pullar Kroki Aramak

Augustus De Morgan

Doğum tarihi:

Doğum Yeri:

Ölüm tarihi:

Ölüm Yeri:

27 June 1806

Madura, Madras Presidency, India (now Tamil Nadu, India)

18 March 1871

London, England

Tanıtım
DİKKAT - İngiliz yorum Otomatik çeviri

Augustus De Morgan babası Ahmet bir Yarbay olan Hindistan görev buydu. Süre orada beşinci çocuk Augustus doğdu konuşlu oldu. Augustus doğumdan kısa bir süre sonra sağ göz görme kaybı ve zaman yedi aylık, İngiltere'ye ailesi ile döndü. John De Morgan Augustus 10 yaşında öldü.

Okulda De Morgan excel vermedi ve onun fiziksel engeli nedeniyle

... Başka erkek çocukların spor ve katılmadılar bile bazı schoolfellows tarafından zalim pratik şakalar kurbanı yapıldı.

Morgan de 1823 yılı 16 nerede o Peacock ve Whewell tarafından öğretildi yaşında Trinity College Cambridge girdi - üç ömür boyu dostu oldu. Onun mezun ama, çünkü bir teolojik testi MA, hangi De Morgan güçlü İngiltere Kilisesi üyesi olduğu, hiç Cambridge başka bir Bursu için onun MA olmadan uygun olmak bile gidebiliriz rağmen itiraz şey gerekiyordu.

1826 yılında Londra'da evine döndü ve yeri için çalışma Lincoln's Inn girdi. 1827 yılında 21 ve o yeni University College London kurdu ve hiçbir matematiksel yayınlar olmasına rağmen, o atandı yılında matematik sandalye için uygulanan yaş) (güncellenmiştir.

1.828 De Morgan University College'da matematik ilk profesör oldu. O matematik çalışma yaptığı açılış konferans verdi. De Morgan koltuğunu istifa etmeye ilkesinin bir konuda, 1831 idi. O koltuk tekrar 1836 yılında atandı ve 1866 yılına kadar tuttu o ikinci kez tekrar Temelde istifaya oldu.

Aritmetik (1830) kitabının Elemanları ikinci yayımlanması ve birçok sürümleri görmekti.

1838 yılında tanımlanmış ve terim 'matematiksel indüksiyon' da açıklık olmadan titiz olarak kullanılmaya başlanmış bir süreç koyarak tanıttı. Terimi ilk Penny Cyclopedia De Morgan makale İndüksiyon (Matematik) görünür. Penny Cyclopedia o Penny Cyclopedia için 712 yazı yazmaktı. Yıl () Altı Derneği tarafından Faydalı Bilgi, ve Difüzyon için ayarlanmış yayımlandı olan Londra Üniversitesi kurulmuş aynı reformcular ve toplum tarafından da De Morgan Diferansiyel ve integral hesabı ile ünlü bir eser yayınladı.

1849 yılında Trigonometri ve çift cebir olan o karmaşık sayılar geometrik bir yorumunu verdi yayınladı.

O cebirin tamamen sembolik doğası tanınan ve o cebirleri sıradan cebir dışındaki varlığının farkındaydı. He De Morgan yasaları ve onun en büyük katkısı ortaya matematiksel mantık bir reformcu olduğu gibi.

De Morgan Charles Babbage ile denk ve Lady Lovelace kim, bu iddia ediliyor, özel ders verdi, Babbage için ilk bilgisayar programını yazdı.

De Morgan de Hamilton ile denk gibi Hamilton üç boyuta çift cebir genişletmek için çalıştı. Hamilton bir mektupta, De Morgan Hamilton ve William Hamilton ile yaptığı yazışma yazar. Yazdıkça

I say, was gidiş o size ki, siz ve diğer Sir WH saygı ile karşılıklı polars vardır bana (entelektüel ve ahlaki olarak keşfettiler bilinen olun, İskoç baronet bir kutup ayısı ve bir kutup beyefendi vardır ). Ne zaman Edinburgh, türdeş WH için soruşturma biraz göndermek ondan aldı diyor. Seninle bir göndermek, bana, bir bakışta o generalise, o bestow böylece toplumun üzerine geniş genel, götürün ve bilinen bir teoreminin beni ikinci Discoverer olun.

1866 yılında bir işbirliği Londra Matematik Derneği kurucusu ve ilk başkanı oldu. De Morgan oğlu George, çok güçlü matematikçi, ilk sekreteri oldu. Aynı yıl De Morgan Royal Astronomical Society üyeliğine seçilmiştir.

Olarak onun ismi öne koyarsanız izin vermedi De Morgan Royal Society Üyesi değildi. Aynı zamanda Edinburgh Üniversitesi'nde bir onur derecesi reddetti. O Thomas Hirst tarafından böylece tarif edilmiştir:

Kuru korkarım bilgiç dogmatik Bay De Morgan, onun sorgusuz rağmen bir yetenek.

Macfarlane sözleri bu

... De Morgan kendini Britanyalı olarak ne İngilizce, İskoç, Gal ve İrlandalı bekâr.

Ayrıca diyor

O sevilmeyen ülke ve süre ailesi deniz zevk ve bilim adamları o metropolün sıcak ve tozlu arşivlerine kaldı ülkedeki İngiliz Kültür Derneği toplantısında iyi bir zaman yapıyorduk. ... o fiziksel filozof hiçbir fikir ya da ortak bir sempati vardı. Onun tutum kuşkusuz bu ya bir gözlemci veya bir deneyci olarak engel onun fiziksel güçsüzlük, kaynaklanıyordu. O bir seçim oy asla, ve o Avam veya Kulesi, veya Westminster Abbey ziyaret etti asla.

Morgan de her zaman tek sayısal gerçekler ilgi ve 1864 yılında yazılı kendisinin varlık x yıl yıl eski x 2 (O 43 1849 yılında bir ayrım olduğuna dikkat çekti). Herkes 1980 yılında aynı ayrım talep edebilirsiniz doğdu.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland