Matematikçiler

Zaman çizgisi Fotoğraflar Para Pullar Kroki Aramak

August Yulevich Davidov

Doğum tarihi:

Doğum Yeri:

Ölüm tarihi:

Ölüm Yeri:

15 Dec 1823

Libav, Russia (now Liepaja, Latvia)

22 Dec 1885

Moscow, Russia

Tanıtım
DİKKAT - İngiliz yorum Otomatik çeviri

Ağustos Yulevich Davidov 'nın babası bir tıp doktoru oldu. Davidov Moskova Üniversitesi'nde de, 1841 yılında kayıt yaptıran inceledi ve dört yıl sonra mezun.

1.845 Davidov bir tez organları master derecesi için bir sıvı batırılır ve denge teorisi sundu. Bu Rus yüksek lisans derecesi benzer bir standart İngiltere veya Amerika Birleşik Devletleri'nde geçerli Doktora oldu dikkati çekiyor. Tez olan Euler, Poisson ve Dupin tarafından başlamıştır yüzen cisimlerin dengesi üzerinde çalışmaya devam etti. Grigoryan ki bu tez yazabilirsiniz:

[Davidov] yüzen bir vücudun denge konumunu belirlemek için genel bir analitik yöntem vermek için ilk olarak cisimlerin denge pozisyonlarını belirleme yaptığı yöntemi uygulanmış, geometrik yapılar tarafından analitik teori açıkladı, denge ve istikrar araştırdık yüzen cisimlerin.

Moskova Üniversitesi 1850 yılında öğretim başladı, o da 1851 yılında sıvılar başka bir tez için bir doktora elde, kılcal olayların teorisi bu sefer Yine dikkat etmelisiniz. Ki Rus doktora düzeyi yakın Almanca Habilitasyon için. O Profesör doktorasını kazandıktan sonra terfi etti ve hayatının tamamı için Moskova üniversitede çalıştı.

Biz notu sıvılar üzerinde Davidov iki tezlerin konu ayrılmadan önce bu gerçeği ikisi de St Petersburg Bilimler Akademisi tarafından Demidov Ödülü verilmiştir tarafından değerlendirilecektir CAN kalitesi. Bir Davidov's meslektaşlarının Moskova Üniversitesi Nikolay Dmetrievich Brashman oldu (kendisini Demidov Ödülü on beş yıl önce) verilmiştir vardı. O 1834 yılında üniversiteye atandı ve üst düzey bir rakam var uygulamalı matematik alanında oldu, özellikle mekanikte. O büyük Davidov kariyeri ve onun matematiksel araştırma etkilemiştir.

Birlikte Davidov ve Brashman Moskova Matematik Derneği ortak kurucuları 1866 yılında olsaydı, Brashman ölüm yılı. Davidov Derneği'nin ilk başkanı oldu ve yaklaşık yirmi yıl boyunca bu rolü düzenlenen kadar 1885 yılında ölümünden. Moskova Üniversitesi Fizik ve Matematik Fakültesi on iki yıldır başını olduğu için ayrıca iyi iş yaptı.

Yüzen bir vücudun denge üzerine çalışmaları yanı sıra, Davidov da kısmi diferansiyel denklemler, eliptik fonksiyonları ve istatistiklerine olasılık uygulamaya çalıştı. Şöyle yazdı:

... ortaöğretim okulları için mükemmel metinlerinin bir numara. Bunlardan, geometri ve cebir ders kitapları ve yayınlanamaz olduğunu birçok kez özel bir başarı kazandı. Geometri metin otuz dokuz baskı ve cebir metin twenty-dört yapıldı sonraki yarım yüzyıl sayesinde.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland