Matematikçiler

Zaman çizgisi Fotoğraflar Para Pullar Kroki Aramak

Luigi Bianchi

Doğum tarihi:

Doğum Yeri:

Ölüm tarihi:

Ölüm Yeri:

18 Jan 1856

Parma, Italy

6 June 1928

Pisa, Italy

Tanıtım
DİKKAT - İngiliz yorum Otomatik çeviri

Luigi Bianchi Parma bir okulda, sonra Scuola Normale Superiore de Pisa Üniversitesi çalışmalar girişim öncesi eğitim aldı. O Betti ve Dini altında çalışmış ve 1877 yılında Pisa dan yüksek onur ile mezun oldu. O uygulanabilir yüzeylerde doktora tezini tamamladı. Araştırma Avrupa genelinde üniversiteler bir sayıda, Pisa ilk, sonra Monako ve Göttingen nihayet de burada Klein ile çalıştı yapıldı.

1881 yılında İtalya döndükten sonra, Bianchi Scuola Normale Superiore Pisa bir profesörlüğe atandı. O, diferansiyel geometri olağanüstü profesör, ardından analitik geometri Projektif geometride sonra olağanüstü profesörü birkaç kez terfi etmiştir. O 1890 yılında analitik geometri tam bir profesör oldu.

Bianchi diferansiyel geometri önemli katkıları olmuştur. O dönüşümün sürekli bir grup izin Riemann tüm geometriler keşfetti. Sigara üzerine yaptığı çalışma-Öklid geometrisi Einstein'ın görelilik kuramını kullanıldı. Aşağıdaki gibidir Onun matematiksel katkıları Hilton açıklanmıştır:

Ve büyük bölümü [onun erken] çalışma özelliklerine yüzeyler. Onun yöntemleri Gauss iki temel diferansiyel kuadratik formlar teorisi dayalı idi. ... which he bilgi için gerçek bir katkı içermiyor şey yayınlanan asla. Hangi zaman onu çekti Diğer konular Lie 'sürekli grup teorisi ve tip x' = (ax + b) / (CX kısaltmaların gruplarının teorisi + D) idi. Ama o bile bu konularda yazarken, kağıt üzerinde hala yüzeyler ve diferansiyel geometri görünen edildi hayatının son on iki yıl kadar, neredeyse bütün dikkatini emilir.

Bianchi etkili ilmi bir dizi hangi yazdı:

... Onu sadece bilimsel bir deha değil, aynı zamanda açık ve çekici stili bir ana olarak gösteriyor.

Bizzat Diferansiyel Geometri (1894), Ders değiştirmelerin (1900), Ders sürekli gruplar (1918), Ders karmaşık bir değişken (1901) ve Konuşmalar fonksiyonlar teorisi üzerinde teorisi üzerine gruplarının teorisi üzerine Ders yazdı cebirsel numaraları (1923) teorisi.

Ayrıca Annali di Matematica pura ed Applicata bir editör olarak görev yaptığı editoryal bahsetmeliyiz. Editör olarak görev yaptığı süre boyunca onunla beraber içerik görevleri paylaşılan other matematikçiler Cremona, Dini, Corrado Segre, Pincherle, Levi-Civita ve Severi içerir.

Bianchi 1893 yılında Accademia dei Lincei bir adam yapılmaktadır dahil birçok onursal ödül aldı. O Londra Matematik Derneği fahri üyesi seçildi o benzer birçok Toplulukları tarafından onurlandırıldı.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland