Matematikçiler

Zaman çizgisi Fotoğraflar Para Pullar Kroki Aramak

Siegfried Heinrich Aronhold

Doğum tarihi:

Doğum Yeri:

Ölüm tarihi:

Ölüm Yeri:

16 July 1819

Angerburg, Germany (now Wegorzewo, Poland)

13 March 1884

Berlin, Germany

Tanıtım
DİKKAT - İngiliz yorum Otomatik çeviri

Siegfried Aronhold Gymnasium'da Rastenburg eğitim gördü (şimdi Ketrzyn, Polonya). Babasının annesi öldü Königsberg taşındı ve Aronhold orada, 1841 yılında mezun Gymnasium katıldı.

Aronhold sonra da matematik ve fen bilimleri çalışma Üniversitesi Königsberg'in girdi. Orada Bessel, Jacobi, Hesse ve Franz Neumann tarafından öğretildi. Aronhold Jacobi Berlin orada Dirichlet ve Steiner altında devam etti gitti. Königsberg den doktorasını 1851 yılında verildi.

Kadar 1.854 Aronhold Topçu ve Berlin Mühendisin Okulu öğretti 1.852 seçin. Ayrıca Royal Academy of Architecture of Berlin 1.851 den öğretti. Aronhold 1863 yılında Royal Academy of Architecture profesör olarak atandı.

Aronhold Weierstrass 'Royal Academy of Arts and Crafts of zaman Weierstrass 1862 yılında kötü oldu ders var devraldı. Iki yıl sonra Aronhold Royal Academy of Arts and Crafts ve profesör olarak atandı.

Aronhold değişmezler teorisine önemli katkıları olmuştur. Konu da yoğun Sylvester Cayley, Clebsch ve Hesse ama Aronhold oldu tarafından incelenmiştir ediliyordu bu konu üzerinde çalışmaya ilk Alman. Onun çalışmalarında genelinde hangi gelen bazı lineer kısmi diferansiyel denklemler değişmeyen teori ve karakteristiktir onun adını taşır.

Önceki Aronhold düzlem eğrileri ve plucker tarafından bir süre önce ele olmuştu üçüncü sırada uçak eğrisinin büküm ve dokuz puan sorunu üzerinde çalışmaktaydı.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland