Matematycy

Godzina line Zdjęcia Pieniądze Znaczki Szkic Szukać

Paul Adrien Maurice Dirac

Data urodzenia:

Miejsce urodzenia:

Data śmierci:

Miejsce śmierci:

8 Aug 1902

Bristol, England

20 Oct 1984

Tallahassee, Florida, USA

Prezentacja Wikipedia
UWAGA - Automatyczny Tłumaczenie od wersji angielski

Paul Dirac 's ojciec był Charles Ladislas Adrien Dirac, a jego matka była Florencja Hannah Holten. Charles Dirac był szwajcarski obywatel urodzony w Monthey, w Kanton Valais z Szwajcaria, podczas gdy jego matka pochodziła z Kornwalii w Anglii. Charles był wykształcony na Uniwersytecie Genewa, następnie dotarli do Anglii w okolice 1888 i nauczał Francuski w Bristolu. Tam spotkał Florencja, którego ojciec przeniósł się do Bristolu jako Kapitan statku na statek Bristol, kiedy pracował w bibliotece. Charles i Florencja żonaty w 1899 i przeniósł się do domu w Bishopston, Bristol, które po nazwie Monthey miasta Charles narodzin. Do tego czasu był Charles Francuski nauczania w szkole średniej załączony do handlowca Venturers techniczne College w Bristolu.

Paul był jednym z trójki dzieci, jego starszy brat, Charles Felix Reginald Dirac i jego młodszej siostry, Isabelle Beatrice Marguerite Walla Dirac. Paweł miał bardzo surowe wychowanie rodzinne. Jego ojciec nalegał, że tylko Francuski być używane na stole i, w rezultacie, Paul był tylko jeden jeść z ojcem w jadalni. Paul ojca była tak ściśle z jego synów, że zarówno byli wyobcowani i Pawła została wychowana w domu trochę niezadowolony.

Pierwszą szkołą, która była udziałem biskupa Pawła szkoła podstawowa i już w tej szkole swoje wyjątkowe zdolności w dziedzinie matematyki stało się jasne, do jego nauczycieli. Gdy był dwanaście lat wstąpił starej szkoły średniej, pracujący w szkole średniej, gdzie jego ojciec, który był nauczany część handlowców Venturers techniczna Kolegium. Na temat wprowadzonych w tym czasie Paul szkoły, Świat I wojny rozpoczął i to miało korzystny wpływ na Pawła od starszych chłopców w szkole wyjechał do służby wojskowej i młodszych chłopców miał więcej dostępu do nauki laboratoriów i innych urządzeń. Paweł sam napisał o swojej szkole w roku:

The Merchant Venturers był doskonałą szkołą nauki i nowoczesnych języków. Nie było łacina lub Grecki, coś z czego byłem raczej zadowolony, bo nie docenić wartość starych kultur. Uważam siebie bardzo szczęśliwy był w stanie uczestniczyć w szkole. ... Byłem spieszy poprzez niższe formy, i został wprowadzony na początku wieku szczególnie na podstawie matematyki, fizyki i chemii w wyższych form. W nauce matematyki byłem z książek, które w większości były przed resztą klasy. Ten szybki postęp był bardzo pomocne dla mnie w moim ostatnim kariery.

Ukończył nauki w szkole w 1918 roku, a następnie studiował inżynierii elektrycznej na University of Bristol. Do tego czasu miał na Uniwersytecie w połączeniu z handlowców Venturers techniczna Kolegium Dirac tak pozostał w tym samym budynku co on miał w swojej studiował cztery lata w szkole średniej. Chociaż matematyki był jego ulubionym przedmiotem wybrał do inżynierii trakcie studiów na uniwersytecie, ponieważ myślał, że jest to możliwe tylko dla kariery był matematyk dydaktycznych i on z pewnością chciał uniknąć tego zawodu. Uzyskał dyplom inżyniera w 1921 roku, ale w wyniku tego, po undistinguished lecie pracy w inżynierii robót budowlanych, nie znaleźć stałe miejsce. Przez ten czas był prawdziwą pasją rozwijających się na matematyce, ale jego próby studiów w Cambridge, a nie na dziwnych powodów.

Przeprowadzanie egzaminów Cambridge stypendium w czerwcu 1921 otrzymał on stypendium na studia matematyki w St John's College, Cambridge, ale to nie wystarcza, aby dostarczyć go wesprzeć. Dodatkowe wsparcie będzie się tego spodziewać z jego wykształcenia lokalnych władz, ale odmówiono wsparcia ze względu na to, że jego ojciec nie był obywatelem brytyjskim na wystarczająco długi. Dirac był oferowany szansę studiowania matematyki w Bristolu bez wnoszenia opłat i uczynił to jest przyznawane w pierwszej klasie wyróżnieniem w 1923 roku. W tym roku została przyznana dotacja na przeprowadzenie badań w Cambridge i zaczął studia, w 1923 roku.

Dirac było mieć nadzieję, że jego badania nadzorowane przez Ebenezer Cunningham, przez ten czas Dirac miał stać się zafascynowani w ogólnej teorii względności i potrzebował do podjęcia badań na ten temat. Cunningham już wiele badań studentów, jak był przygotowany do podjęcia i tak Dirac była nadzorowana przez Ralph Fowler. Autorzy napisać:

Fowler był czołowym teoretykiem następnie w Cambridge, dobrze zaznajomionych w kwantowej teorii atomów; jego własnych badań była głównie na mechanika statystyczna. On uznanych w Dirac student niezwykłe zdolności. Pod jego wpływem Dirac pracował na pewne problemy w mechanika statystyczna. W ciągu sześciu miesięcy od przybywających w Cambridge on jest autorem dwóch kart na te problemy. Nie ulega wątpliwości, Fowler wzbudził jego zainteresowania w teorii kwantowej, aw maju 1924 Dirac ukończeniu pierwszego papieru radzenia sobie z problemami kwantowej. Cztery więcej kart zostały zakończone w listopadzie 1925.

Mimo oczywistych sukcesów akademickich Dirac korzystają jako student tego badania nie było łatwe dla niego czasu. Jego brat Reginald Dirac popełnił samobójstwo w tym okresie. Nr powód do samobójstwa wydaje się być znana, ale Dirac stosunków z ojcem, już napięte, wydawało się prawie do końca całkowicie po tym, które nie wskazują na to, że Dirac poczucie, że jego ojciec przeprowadzane co najmniej kilka odpowiedzialność. Już osobę którzy mieli kilku przyjaciół, w tym osobistych tragedii miało wpływ na uczynienie go bardziej wycofane.

Mimo że miał już wykonane doskonały początek jego kariery naukowej, jeszcze bardziej imponujący pracy było następujące. Było to w wyniku Dirac, biorąc pod uwagę dowodów na papierze przez Heisenberga do odczytu w lecie 1925. Znaczenie tego algebraicznych właściwości Heisenberga 's Komutatory uderzył Dirac, gdy był on obecnie na spacer w kraju. On zdać sobie sprawę, że Heisenberga 's zasada nieoznaczoności była oświadczenie o noncommutativity z mechaniki kwantowej observables. On zrealizowane analogię z Poisson w nawiasach Hamiltonian mechaniki. Higgs pisze:

To podobieństwo pod trop, który doprowadził go do sformułowania po raz pierwszy matematycznie spójny ogólnej teorii mechaniki kwantowej w korespondencji z Hamiltonian mechaniki.

W koncepcji zostały przedstawione w Dirac's doktorska mechaniki kwantowej, za które przyznano dr w 1926 roku. Zadziwiające jest, że Dirac miał jedenaście kart w wersji drukowanej przed złożeniem jego pracy doktorskiej. W następstwie przyznania stopnia Kopenhaga wyjechał do pracy z Niels Bohr, przemieszczających się do Getyngi, gdzie w lutym 1927 roku interakcje z Robert Oppenheimer, Max Born, James Franck i Rosyjski Igor Tamm. Przyjmowanie zaproszenia od Ehrenfest, spędził kilka tygodni w Leiden w jego drodze powrotnej do Cambridge. On został wybrany Fellow of St John's College w Cambridge w 1927 roku.

Dirac wizytę w ZSRR w 1928 roku. Była to pierwsza z wielu wizyt dla wyjechał ponownie w 1929, 1930, 1932, 1933, 1935, 1936, 1937, 1957, 1965 i 1973. Również w 1928 roku znalazł związku między względności i mechaniki kwantowej, jego słynne "spin-1 / 2 Równanie Diraca. W 1929 roku złożył pierwszą wizytę w Stanach Zjednoczonych, wykładowcą na uniwersytecie w Michigan i Wisconsin. Po wizycie wraz z Heisenberga, przeprawił się przez Pacyfik i wykładał w Japonia. Powrócił za pośrednictwem Kolej transsyberyjska.

W 1930 Dirac opublikował zasady mechaniki kwantowej i za tę pracę został odznaczony Nagrodę Nobla z fizyki w 1933 roku. Od Facio, weryfikowaniu, mówi o tej książce:

Dirac nie był pod wpływem karmienia frenzy w eksperymentalnym fenomenologii czasu. Uczyniło to Dirac książki ... trwałej jakości, które można dopasować kilka utworów.

Autorzy komentarza, że książki:

... Dirac odzwierciedla bardzo charakterystyczne podejście: abstrakt, ale prosta, zawsze wybierając ważne punkty i niesamowicie argumentując z logiką.

W Obituary stwierdza:

Jego wykłady w Cambridge były ściśle wzorowane na [zasady mechaniki kwantowej], a one przekazywane z pokolenia studentów potężne wrażenie spójności i elegancji kwantowej teorii. Oni stanowią jego główny wkład do nauki, wziął bardzo niewiele badań studentów.

Również w 1930 roku Dirac został wybrany Fellow Royal Society. To zaszczyt przyszli na pierwszy okazji, że jego nazwa została wysunięta, sama w sobie dość niezwykłe zdarzenie, które wiele mówi o bardzo wysokiej opinię, że Dirac's kolegów naukowców miał z nim.

Dirac Lucasian został mianowany profesorem matematyki na uniwersytecie w Cambridge w 1932 roku, stanowisko piastował do 37 lat. W 1933 roku opublikował pionierską na papierze libracyjny mechaniki kwantowej, które stały się fundamentem, na którym zbudowany Feynman później jego idee ścieżkę integralną. W tym samym roku Dirac otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki, który wspólnie z Schrödingera. Jest to interesujący komentarz na temat charakteru, Dirac, że jego pierwsza myśl była do obniżenia nagród na podstawie, że nienawidzili reklamowych. Jednak, gdy był on wskazał mu, że mógłby otrzymać znacznie więcej reklamowe gdyby odrzucił nagrodę, on zaakceptowany. Inny komentarz na temat tego wydarzenia polega na tym, że Dirac Doniesiono, że mógł zaprosić rodziców na uroczystość wręczenia nagród w Sztokholm, ale wybrał tylko zaprosić do jego matki i ojca nie.

W roku akademickim 1934-35 był ważny dla Dirac zarówno dla osobistego i zawodowego powodów. On odwiedził Institute for Advanced Study w Princeton i nie był przyjazny z Wigner. Choć nie było Dirac Wigner 's Margit siostry, którzy mieszkali w Budapeszcie, odwiedzał ją brat. To szansa spotkania doprowadziły, w styczniu 1937, Dirac ślubie Margit w Londyn. Margit był żonaty i miał przed dwoje dzieci Judith i Gabriel Andrew z jej pierwszego małżeństwa. Zarówno dzieci, przyjął nazwę Dirac i Gabriel Andrew Dirac wyszedł na czysta stał się słynny matematyk, szczególnie przyczyniających się do wykresu teorii, staje się czysta profesor matematyki na Uniwersytecie w Århus Dania.

W 1937 roku, tego samego roku, że poślubił, Dirac opublikował pierwszą papieru na dużą liczbę spraw i kosmologicznych. Mamy komentarz na dalsze pomysły na jego kosmologii poniżej. Opublikował jego słynne na papierze klasycznej teorii elektronów, które zawierały masę renormalisation i promienistych reakcji w 1938 roku. Dirac pracował w czasie II wojny Świat na rozdzielenie uranu i broni jądrowej. W szczególności on działał jako konsultant do grupy robocze w Birmingham na energii atomowej. To stowarzyszenie doprowadziło do Dirac nie jest przez rząd Wielkiej Brytanii z wizytą w ZSRR po zakończeniu wojny, nie był w stanie odwiedzić ponownie do 1957 roku.

Mamy zauważyć, że powyższe Dirac został wybrany kolegów z Royal Society w 1930 roku. Został odznaczony przez Royal Society 's Medal Królewskiego w 1939 roku i Społeczeństwo przyznane mu ich Copley Medal w 1952 r.:

... w uznaniu jego niezwykły wkład w dynamikę w relatywistycznych cząstek w mechanice kwantowej.

W 1969 Dirac emerytów z Lucasian katedra matematyki w Cambridge i udał się ze swoją rodziną na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Zajmował odwiedzając nominacje na Uniwersytecie w Miami i na Florida State University. Następnie, w 1971 r., Dirac został mianowany profesorem fizyki na Florida State University, gdzie kontynuował swoje badania.

W 1973 i 1975 Dirac wykładał w Instytucie Inżynierii Fizycznego w Leningradzie. W tych wykładów mówił na temat problemów kosmologii, by być bardziej precyzyjnym, z problemami nie-wymiarowego kombinacji świat stałe.

Chociaż Dirac się ogromnie ważny wkład do fizyki, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że był zawsze motywowany przez zasady matematycznego piękna. Dirac jednolity w teorii względności i mechaniki kwantowej teorii, ale jest on także pamiętać o jego wybitnych prac na monopole magnetyczne, podstawowe długości, antimatter, d-funkcja, bra-kets, itp.

Istnieje norma folklor Dirac historie, głównie obrotowych około Dirac mówiąc dokładnie to, co on oznacza i nie więcej. Raz, gdy ktoś, co uprzejmy rozmowy na obiad, powiedział, że windy, Dirac lewej tabeli i udał się do drzwi, spojrzał, wrócił do stołu i odpowiedział, że rzeczywiście było windy. Został on powiedział, że jest w jego zna Słownik składa się z "Tak", "Nie", i "nie wiem". Oczywiście, kiedy był Chandrasekhar wyjaśniając swoje pomysły do Dirac on ciągle interjected "tak", a następnie wyjaśnił Chandrasekhar, że "tak" nie oznacza, że zgodził się z tym, co on mówił, że on tylko chciał go kontynuować. On powiedział kiedyś:

Byłem w szkole nigdy nie nauczył się rozpocząć zdanie nie znając do końca.

To może wyjaśnić wiele na temat jego rozmowy, a także o jego pięknie napisane zdanie w jego książek i czasopism.

Dirac otrzymał wiele wyróżnień za swoją pracę, niektóre z nich mamy wymienionych powyżej. On odmówił przyjęcia honorowych stopni i tytułów naukowych, ale on nie przyjąć honorowe członkostwo w akademii oraz społeczeństwa uczącego się. Lista jest długa, ale te spośród nich są Akademii Nauk ZSRR (1931), indyjski Akademii Nauk (1939), Chiński Towarzystwa Fizycznego (1943), Irlandzki Royal Academy (1944), Royal Society of Edinburgh (1946), Institut de Francja (1946), Narodowy Instytut Nauk Indie (1947), American Physical Society (1948), National Academy of Sciences (1949), Narodowa Akademia Sztuk i Nauk (1950), Accademia delle Scienze di Torino (1951), Academia das Ciencias de Lisboa (1953), Papieska Akademia Nauk, Watykan (1958), Accademia Nazionale dei Lincei, Rzym (1960), Duński Royal Academy of Sciences (1962), Académie des Sciences, Paryż (1963). Był powołany do Orderu Zasługi w 1973 roku.

Pomnik spotkanie odbyło się na Uniwersytecie w Cambridge w dniu 19 kwietnia 1985 i dokumenty przedstawione na tym spotkaniu były opublikowane w TRIBUTES do Paul Dirac, Cambridge, 1985 (Bristol, 1987). W dokumentach,,,,, i pochodzą z tej wielkości. Achuthan, przegląd wielkości, napisał:

... obrazowo zobaczyć wszędzie mamy genialną wydawnictw z Dirac, unifier mechaniki kwantowej i teorii względności. Każda z części jest nie tylko w chwale wyjątkowo uzdolnionych intelektu, ale także miejsca na zapis, jak głęboko i abidingly ludzkiego umysłu można zagłębić do sfery analizy i modelowania matematycznego, zachowując nienaruszony duch piękno i jasność twórczy geniusz. Tylko kilku laureatów Nagrody Nobla zawsze można porównać, jak również z tego giganta z nauk matematycznych, w których upadek na świat oryginalnego myślenia z pewnością straciła jedną z najcenniejszych na szczęście wciąż zachowuje dusze chwały dla innych śpiewać i emulacja przez długi czas, aby przyjść .

W listopadzie 1995 na płytkę nazębną, odsłonięty został w Westminster Abbey upamiętnienia Paul Dirac. Wielkość składa się z wykładów przedstawiane do Królewskiego Towarzystwa przy tej okazji. Pamięci adres został przedstawiony przez Stephen Hawking którzy Dirac's następcą został w Lucasian katedra matematyki w Cambridge, która była pierwotnie Newton 's godz.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland