Matematycy

Godzina line Zdjęcia Pieniądze Znaczki Szkic Szukać

Louis Victor Pierre Raymond duc de Broglie

Data urodzenia:

Miejsce urodzenia:

Data śmierci:

Miejsce śmierci:

15 Aug 1892

Dieppe, France

19 March 1987

Paris, France

Prezentacja
UWAGA - Automatyczny Tłumaczenie od wersji angielski

Louis de Broglie 's ojciec był Victor, Duc de Broglie, a jego matką była Pauline d'Armaillé. Louis studiował w Lyceé Janson de Sailly w Paryżu jego ukończeniu szkoły średniej edukacji w 1909 roku. Na tym etapie nie przewiduje kariery w nauce, ale nie był zainteresowany podjęciem studiów na uniwersytecie literackich. On wszedł na Sorbonie w Paryżu, biorąc kurs w historii, które zamierzają sobie kariery w służbach dyplomatycznych. W wieku 18 lat ukończył ze stopniem sztuki, ale był już coraz Interesuje się matematyką i fizyką. Po przydzielony tematem badawczym w historii wybrał, po bardzo niepokojące o decyzji, na studia na wydziale fizyki teoretycznej.

W 1913 de Broglie została wyróżniona jego licencji ès Sciences, ale przed jego kariery miał dalsze postępy znacznie Świat I wojny połamał. Podczas wojny de Broglie służył w armii. Był dołączony do telegrafii bezprzewodowej sekcji dla całej wojny i służył w stacji na Wieżę Eiffla. W ciągu tych wszystkich lat wojny wolnym czasie wydano myślenia na temat problemów technicznych. Wyjaśnił, jak był przyciągnęły do matematyczne fizyki po wojnie (patrz przykład):

Kiedy w 1920 roku I studiów wznowione ... co przyciąga mnie ... fizyka teoretyczna, aby było ... misterium, w którym struktura materii i promieniowania była coraz bardziej umieszczony w kopercie jak dziwne pojęcie o kwantowej, wprowadzona przez Plancka w 1900 roku w jego badaniach na czarno-promieniowanie ciała, codziennie wejść dalej do całej fizyki.

Podejmowanie badań w dziedzinie fizyki matematycznej, de Broglie jednak utrzymać zainteresowanie fizyka doświadczalna. Jego brat Maurice de Broglie był w tym czasie przeprowadzania eksperymentów na zdjęcia rentgenowskie i ten okazał się dużym zainteresowaniem de Broglie w ciągu pierwszych kilku lat od 1920s, podczas którego pracował dla jego doktoratu. De Broglie, doktorska recherches sur la Dziękujemy des quanta (Badania na temat teorii kwantowej) 1924 przedstawienia tej teorii fal elektronów, które oparte są na pracach Einsteina i Plancka. Proponuje się w niej teorii, dla których jest on najbardziej znany, czyli cząstka-fala dualizm teorii, że sprawa ma właściwości zarówno cząstek i fal.

W wykładzie de Broglie wydał z okazji, kiedy otrzymał Nagrodę Nobla w 1929 roku wyjaśniono tło do idei zawartych w jego rozprawa doktorska (patrz przykład):

Trzydzieści lat temu, fizyki został podzielony na dwa obozy: ... fizyki materii, oparte na koncepcji cząsteczek i atomów, które miały do przestrzegania prawa mechaniki klasycznej newtonian i fizyki promieniowania, oparte na idei propagacji fal w hipotetycznej średniej ciągłej, jasne i elektromagnetyczne eter. Jednak te dwa systemy fizyki nie może pozostać oddzielone od siebie: musiały one być zjednoczona przez sformułowanie o teorii wymiany energii i materii między promieniowaniem. ... W przypadku próby wprowadzenia dwóch systemów z fizyki wraz z wnioskami zostały osiągnięte, które w rzeczywistości nie były poprawne, ani nawet dopuszczalną w odniesieniu do równowagi między energii i promieniowania Plancka ... ... Zakłada ... że źródło światła ... emituje promieniowanie w jego równy i skończonej ilości - w kwanty. Sukces Plancka 's pomysłów zostało towarzyszyć poważne konsekwencje. jeżeli światło jest emitowane w Quanta, to nie musi, emitowany raz, posiadają strukturę krwinek? ... Spodnie i Poincaré [wykazało], że jeżeli wniosek materiału cząstek w źródło światła odbyło się zgodnie z przepisami prawa mechaniki klasycznej, a następnie prawidłowe prawa promieniowania ciała czarnego, Plancka 's prawem, nie może być uzyskane.

W wywiadzie w 1963 r. de Broglie opisany sposób, biorąc pod uwagę powyższe fakty, odkryć jego przyszli na temat:

Podobnie jak w mojej rozmowy z moim bratem zawsze przybył do wniosku, że w przypadku X-rays jeden jak fale i krwinkami, co nagle - ... było pewne, w trakcie lato 1923 - I got the idea, że jeden musiał przedłużyć ten dualizm materiał do cząsteczek, a zwłaszcza do elektronów. I zdać sobie sprawę, że, z jednej strony, Hamilton - Jacobi teorii wskazał nieco w tym kierunku, gdyż mogą być stosowane w odniesieniu do cząsteczek, a ponadto stanowi ona optyki geometrycznej, z drugiej strony, w kwantowej zjawisk kwantowych jeden otrzymuje numerów, które są rzadko występuje w mechanice, ale występuje bardzo często w rzucie we wszystkich zjawisk i problemów związanych z ruchem fal.

Na fali charakter elektronów zostało potwierdzone doświadczalnie w 1927 roku przez CJ Davisson, CH Kunsman i LH Germer w Stanach Zjednoczonych i GP Thomson (syn JJ Thomson) w Aberdeen, Szkocja. De Broglie teoria fal materii elektronu było później używane przez Schrödinger, Dirac i inne opracowania Mechanika falowa.

Po ukończeniu studiów doktoranckich, de Broglie pozostał na Sorbonie, gdzie wykładał na dwa lata, stając się profesor fizyki teoretycznej w Instytucie Henri Poincaré w 1928 roku. Od 1932 był również profesorem fizyki teoretycznej na Faculté des Sciences na Sorbonie. De Broglie nauczanych tam aż na emeryturę w 1962 roku. Od 1944 był członkiem Prezydium des długości. W 1945 był doradcą do Commissariat Francuski Energii Atomowej.

Jego największy zaszczyt był uhonorowany Nagrodą Nobla w 1929. Mamy podaną powyżej z jego wykładów podane na uroczystość wręczenia nagród. Niech nas z cytatem dalszych wykładów (patrz przykład):

I w ten sposób dotarliśmy do następujących ogólnych idei, która kieruje moje badania: do sprawy, podobnie jak dla promieniowania, w szczególności w świetle, musimy wprowadzić w jednym i tym samym czasie corpuscle koncepcji i pojęcie fali. Innymi słowy, w obu przypadkach musimy założyć istnienie krwinkami towarzyszą fale. Ale krwinkami i fale nie może być niezależna, ponieważ, według Bohra, są komplementarne wobec siebie nawzajem, co za tym idzie musi być możliwe do ustalenia niektórych równoległych między wniosek o corpuscle i propagacji fal, które jest z nim związane.

Po otrzymaniu nagrody Nobla w 1929 de Broglie pracował na fali rozszerzenia mechaniki. Wśród wielu publikacji na tematy prac opublikowanych w roku Dirac teoria elektronów, w świetle nowych teorii, na Uhlenbeck "spin-teoria i zastosowania na fali mechaniki do fizyki jądrowej. Pisał co najmniej dwadzieścia pięć książek, w tym Ondes et mouvements (fale i ruchy) (1926), La mécanique ondulatoire (Mechanika falowa) (1928), Une tentative d'interprétation causale non linéaire et de la mécanique ondulatoire: Dziękujemy de la la podwójne rozwiązanie (1956), Introduction à la Nouvelle Dziękujemy des cząsteczki M de Jean-Pierre Vigier et de ses collaborateurs (1961), Étude critique des bases de l'interprétation actuelle de la mécanique ondulatoire (1963). Ostatnie trzy wymienione książki zostały opublikowane w Angielski tłumaczenia jako Nielinearne Mechanika falowa: przyczynowy Interpretacja (1960), Wstęp do Vigier teoria cząstek elementarnych (1963), a obecna Interpretacja Mechanika falowa: A Critical Study (1964) .

Napisał wiele popularnych utworów, które wykażą swój interes w implikacje filozoficzne współczesnej fizyki, łącznie z materii i światła: Nowa Fizyka (1939); rewolucja w Fizyka (1953); Fizyki i Microphysics (1960); i Nowe perspektywy w dziedzinie fizyki ( 1962).

W 1933 de Broglie został wybrany do Académie des Sciences coraz Stały Sekretarz w odniesieniu do nauk matematycznych w 1942 roku. Académie przyznane mu jego Henri Poincaré medal w 1929 i Monako Albert I nagroda w 1932 roku. Inne wyróżnienia, które otrzymał m.in. nagrodę Kalinga, która została przyznana mu przez UNESCO w 1952 dla jego wysiłków w kierunku zrozumienia współczesnej fizyki przez ogół społeczeństwa. W Francuski Narodowe Centrum Badań Naukowych przyznane mu swój złoty medal w 1956 roku. Dalsze przyznawanie wyróżnień m.in. na Wielki Krzyż z Orderem Legii Honorowej i Belgia mianowano go Oficer Orderu Leopolda II. Otrzymał honorowe doktoraty z Uniwersytetu w Warszawa, Bukareszt, Ateny, Lozanna, Quebec, i Bruksela. On został wybrany na honorowego członkostwa osiemnastu akademie i społeczeństwa uczącego się w Europa, Indie i Stany Zjednoczone.

Sam de Broglie opisane jako:

... posiadające wiele bardziej stan umysłu czystym teoretykiem niż na eksperymentatora lub inżyniera, zwłaszcza miłości ogólnej i filozoficznej widok ... .

Centralne pytanie de Broglie w życiu było to, czy statystyczny charakter fizyka atomowa odzwierciedla niewiedzy leżących u ich podstaw teorii czy statystyk jest wszystko, co może być znane. Większość swojego życia, mimo że były jako młody naukowiec miał w pierwszym uwierzyli, że nasze statystyki ukryć niewiedzę. Zadziwiająco, wrócił do tego widoku późno w swoim życiu, stwierdzające, że:

... statystycznej teorii ukryć całkowicie ustalone i rzeczywistość za możliwą do ustalenia zmiennych, które uniknięcia naszych eksperymentalnych technik.

Pozwól nam koniec naszej biografii z daniny płacone przez de Broglie CW Oseen, przewodniczący Komitetu Nobla z fizyki w Royal Academy of Sciences Szwedzki:

Jeżeli masz dość młodym wyrzucony się do kontrowersji wokół szalała najgłębszym problemem w dziedzinie fizyki. Poszukać miał odwagę, aby twierdzić, bez jakiegokolwiek wsparcia znany fakt, że sprawa nie tylko corpuscular charakter, ale również charakter fali. Eksperymentuj i przyszedł później ustalono prawidłowości widoku. Musisz pokryte świeżym chwały nazwę koronowany już od wieków z zaszczyt.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland