ریاضیدانان

خط بار عکس پول تمبر طرح جستجو

Galileo Galilei

تاریخ تولد:

محل تولد:

تاریخ مرگ:

محل مرگ:

15 Feb 1564

Pisa (now in Italy)

8 Jan 1642

Arcetri (near Florence) (now in Italy)

ارائه ویکیپدیا
توجه -- ترجمه خودکار از نسخه انگلیسی

گالیلئو گالیله 'ثانیه وینچنتزو گالیله پدر و مادر و Giulia Ammannati شد. وینچنتزو ، که در فلورانس در سال 1520 متولد شد ، معلم از یک دستگاه پخش موسیقی و عود جریمه شد. پس از تحصیل در رشته موسیقی در ونیز انجام آزمایش های او در رشته تئوری موسیقی برای حمایت از او. Giulia که در Pescia متولد شد ، در وینچنتزو یدلایمخیرات 1563 ازدواج کرد و آنها خانه شان در حومه شهر در نزدیکی پیزا ساخته شده است. گالیله اولین فرزند خود بود و سال های اولیه خود را با خانواده اش در پیزا به سر برد.

در سال 1572 ، زمانی که گالیله و هشت ساله بود ، خانواده اش بازگشت به فلورانس ، شهر خانه پدرش. با این حال ، گالیله در پیزا باقی ماند و زندگی می کردند به مدت دو سال با Muzio Tedaldi که توسط ازدواج به مادر گالیله مربوط شد. وقتی او رسید در سن ده ، گالیله پیزا را ترک برای پیوستن به خانواده اش در فلورانس و در آنجا توسط Jacopo Borghini tutored شد. هنگامی که او به اندازه کافی قدیمی برای تحصیل در صومعه شود ، پدر و مادرش او را به صومعه فرستاده Camaldolese در Vallombrosa که در دامنه کوه با شکوه جنگلی واقع شده است 33 کیلومتر جنوب شرقی فلورانس. سفارش Camaldolese مستقل از سفارش نوعی کنیاک مقوی بود ، جدا از آن در حدود 1012. سفارش ترکیب زندگی انفرادی از پاهای عقب ان ناقص با زندگی سخت و راهب جوان و به زودی گالیله در بر داشت این زندگی یکی از جذاب. او تازه کار بود و قصد پیوستن به سفارش است ، اما این حق پدرش لطفا که با چه کسی در حال حاضر تصمیم گرفته شده بود که فرزند ارشد پسر او باید تبدیل به یک دکتر پزشکی.

وینچنتزو به حال از Vallombrosa بازگشت گالیله به فلورانس و دست برداشتن از ایده پیوستن ایران به این منظور Camaldolese. او ادامه تحصیل خود را در فلورانس ، با این حال ، در مدرسه اجرا شده توسط این راهبان Camaldolese. در یدلایمخیرات 1581 وینچنتزو خبر گالیله پیزا را به بازگشت به زندگی دوباره با Muzio Tedaldi و در حال حاضر برای رشته پزشکی در دانشگاه پیزا ثبت نام. با وجودی که این ایده هرگز به حرفه پزشکی به نظر می رسد که باید به گالیله ، آرزو پدرش دادگاه تجدید نظر یکی از نسبتا طبیعی از پزشک تشکر شده است در خانواده اش وجود نداشته است که در قرن قبل بود. گالیله هرگز به نظر می رسد که مطالعات پزشکی به طور جدی گرفته شده ، حضور در دوره بر منافع واقعی او بود که در ریاضیات و فلسفه طبیعی است. او معلم ریاضیات در پیزا Filippo Fantoni ، برگزار شد که صندلی از ریاضیات بود. گالیله به فلورانس را برای تعطیلات تابستانی بازگشتند و به ادامه تحصیل در ریاضیات است.

در سال 1582-83 Ostilio Ricci ، که از دادگاه ریاضیدان اهل توسکانی و دانش اموز سابق تارتالیا شد ، تدریس در دوره اقلیدس 'ثانیه المان ها در دانشگاه پیزا که گالیله حضور داشتند. در طول تابستان بازگشت یدلایمخیرات 1583 گالیله در فلورانس با خانواده اش بود و وینچنتزو او را تشویق به خواندن جالینوس به مطالعات بیشتر پزشکی بود. گالیله با این حال ، هنوز هم تمایلی به مطالعه پزشکی ، دعوت Ricci (همچنین در فلورانس اهل توسکانی که در آن دادگاه صرف تابستان و پاییز) را به خانه پدرش او را به ملاقات کند. Ricci تلاش برای متقاعد کردن وینچنتزو اجازه می دهد تا پسرش را برای تحصیل ریاضیات از آنجایی که این بود که در آن منافع خود را غیر روحانی. بدیهی است وینچنتزو مانند ایده نداشتند و به شدت در برابر اما در نهایت او به راه کمی دارند و گالیله بود قادر به مطالعه آثار اقلیدس و Archimedes از ترجمه های درخواست شده ایتالیایی است که تارتالیا به حال ساخته شده است. البته او هنوز رسما به عنوان یک دانشجوی پزشکی در پیزا ، اما در نهایت ، توسط یدلایمخیرات 1585 ثبت نام کرده ، او داد تا در این دوره تکمیل و چپ و بدون مدرک است.

گالیله شروع به تدریس ریاضیات ، اولین پیغام خصوصی در فلورانس و سپس در طول 1585-86 در سیه نا جایی که او قرار ملاقات عمومی برگزار شد. در طول تابستان سال 1586 او در Vallombrosa آموخته ، و در این سال او نوشت : اولین کتاب علمی کمی تعادل [لا Balancitta] که شرح داده روش Archimedes 'پیدا کردن gravities خاص (که تراکم نسبی است) از مواد با استفاده از تعادل می باشد. در سال بعد او به رم سفر کرد تا دیدار Clavius که استاد ریاضیات در یسوعیون Collegio رومانو وجود دارد. یک موضوع که بسیار محبوب بود با ریاضیدانان یسوعیون در این زمان مراکز گرانش و گالیله آورده بود با او که برخی از نتایج او در این موضوع را کشف کرده بود. با وجود ساخت تاثیر بسیار مطلوب در Clavius ، گالیله موفق به کسب یک وقت برای تدریس ریاضیات در دانشگاه بولونیا.

پس از ترک رم گالیله باقی ماند در تماس با Clavius توسط مکاتبات و Guidobaldo دل مونته همچنین خبرنگار منظم. بدیهی است که نظریه گالیله در مراکز گرانش از مواد جامد ثابت بود ، و چپ در رم ، در این مکاتبات مورد بحث قرار گرفتند. همچنین این احتمال وجود دارد که گالیله درسها از دروس که در رومانو Collegio داده شده بود دریافت کرده اید ، را برای او ساخته شده از مواد مانند نسخه های که هنوز زنده است. مکاتبات در سراسر یدلایمخیرات 1588 آغاز شد و ادامه داد برای چندین سال. همچنین در سال 1588 گالیله را دریافت دعوت نامه معتبر به سخنرانی در ابعاد و محل دوزخ در دوزخ دانته در آکادمی در فلورانس.

Fantoni صندلی ریاضیات در دانشگاه پیزا در سمت چپ و یدلایمخیرات 1589 گالیله را برای پر کردن پست منصوب شد (هر چند این موقعیت فقط اسمی به ارائه حمایت های مالی برای گالیله شد). نه تنها او دریافت خواهید کرد آیا توصیه های قوی از Clavius ، اما او نیز شهرت خود را از طریق سخنرانی در آکادمی فلورانس در سال قبل خریداری کرده بود. ریاضیدان جوان و به سرعت در حال کسب شهرت بود که لازم بود به دست آوردن چنین موقعیتی ، اما هنوز در موقعیت های بالاتر وجود دارد که او ممکن است هدف. گالیله صرف سه سال برگزاری این پست را در دانشگاه پیزا و در طول این زمان او می نویسد Motu د یک سری از مقالات در نظریه حرکت او منتشر شده است که هرگز. کاملا محتمل است که او این ماده می کند زیرا او کمتر بود با آن راضی هرگز منتشر شده ، و این کار را برای منصفانه است با وجود که شامل برخی از گام های مهمی به جلو است ، آن را نیز شامل برخی از ایده های غلط باشد. شاید یکی از مهمترین ایده های تازه ای که د Motu شامل این است که می توان تئوری های آزمایش های انجام شده توسط آزمون. بخصوص در کار خود دارای ایده مهم است که یک نفر می تواند در مورد تئوری اجسام سقوط آزمون با استفاده از سطح شیب دار برای کاهش نرخ تبار.

وینچنتزو گالیله در سال 1591 ، پدر گالیله ، فوت و از گالیله فرزند ارشد پسر او برای ارائه حمایت های مالی برای بقیه خانواده و به ویژه که به معنی مالی لازم برای ارائه dowries برای او دو خواهر جوان تر بود. در حال استاد ریاضیات در پیزا بود و نه پرداخت ، بنابراین گالیله برای یک نگاه تنها پر منفعت بیشتر. با توصیه های قوی از Guidobaldo دل مونته ، گالیله استاد ریاضیات در دانشگاه Padua (دانشگاه جمهوری ونیز) در سال 1592 در حقوق و دستمزد منصوب شد سه بار در پیزا آنچه که وی دریافت کرده بود. در یدلایمخیرات 1592 دسامبر 7 او به سخنرانی مراسم تحلیف خود و مدت هجده سال در دانشگاه ، سال که او بعدا به عنوان شادترین عمر خود را توصیف آغاز شد. در Padua وظایف خود را عمدتا اقلیدس برای تدریس 'ثانیه و استاندارد هندسه (زمینی) ستاره شناسی برای دانشجویان پزشکی ، لازم است که برخی از ستاره شناسی بدانید که در جهت استفاده از طالع بینی خود را در عمل پزشکی. با این حال ، گالیله استدلال میکرد که در مقابل ارسطو 'ثانیه از نظر ستاره شناسی و فلسفه طبیعی در سه سخنرانی عمومی او در ارتباط با ظاهر شدن یک ستاره جدید دادند (در حال حاضر به عنوان' شناخته شده کپلر 'ثانیه ابرنواختر') در سال 1604. عقیده در این زمان بود که از ارسطو ، یعنی که تمام تغییرات را در آسمانها به حال در نزدیک منطقه قمری به زمین ، قلمرو ستارگان ثابت که دائم اتفاق می افتد. گالیله مورد استفاده قرار استدلال برای اثبات اختلاف منظر ستاره جدید است که نمی تواند به زمین نزدیک است. در نامه ای به شخصی در یدلایمخیرات 1598 نوشته شده کپلر ، گالیله که او Copernican بود (مؤمن در تئوریهای کوپرنیک) اعلام کرده بود. با این وجود ، هیچگونه نشانهای از این باور عمومی بود به نظر می رسد تا سال ها بعد.

در Padua ، گالیله شروع به یک رابطه طولانی مدت با ماریا گامبا که قرار بود از ونیز ، اما آنها نتوانستند ازدواج نیست شاید به دلیل وضعیت مالی گالیله احساس او این بود اندازه کافی خوب نیست. در سال 1600 اولین فرزند خود را ویرجینیا ، متولد شد و پس از دختر Livia دوم در سال بعد. در سال 1606 خود را وینچنتزو پسر بود متولد شد.

ما در بالا اشکال در گالیله نظریه حرکت او آن را به عنوان مجموعه ای از در د Motu اطراف یدلایمخیرات 1590 ذکر شده است. او کاملا در اشتباه اعتقاد او این بود که نیروی اقدام در بدن تفاوت نسبی بین وزن مخصوص آن و این بود که از یک ماده است که از طریق آن منتقل شد. گالیله را به دوست خود پائولو Sarpi ، ریاضی دان خوب که consultor به دولت Venetian بود ، در سال 1604 نوشت و آن را از نامه او واضح است که در این زمان او متوجه اشتباه خود شده بود. در واقع او در نظریه حرکت در یدلایمخیرات 1602 کار و بیش از دو سال بعد ، از طریق مطالعه او را از هواپیما شیب دار و آونگ ، وی قانون سقوط اجسام را تصحیح فرمول بندی شده بود برگردانده شده بود و خارج مشغول به کار شده بود که زیر پرتابه سهمی وار راه. با این حال ، این نتایج معروف را برای 35 سال دیگر نمی منتشر خواهد شد.

در ماه مه 1609 ، گالیله دریافت نامه ای از پائولو Sarpi گفتن او در مورد دوربین کوچک است که Dutchman در ونیز نشان داده است. گالیله در مسنجر خیال (Sidereus Nuncius) در یدلایمخیرات 1610 آوریل نوشته است :

حدود ده ماه پیش گزارش رسید گوش من است که فلمینگ برخی از دوربین کوچک با استفاده از اشیاء قابل مشاهده است که ، گرچه بسیار از چشم ناظر از راه دور ساخته شده بود ، مشخص شد که اگر در این نزدیکی هست دیده می شود. از این اثر واقعا قابل توجه تجربیات مختلف ، در رابطه بودند که برخی از افراد معتقد بودند در حالی که دیگر آنها را محروم کرده. چند روز بعد گزارش نامه من از فرانسه در پاریس ، ژاک Badovere ، که ناشی از درخواست خودم مرا به wholeheartedly برای تحقیق به معنی که توسط من ممکن است در اختراع ابزار مشابه می رسند را دریافت تائید شد. این من به زودی پس از آن ، من در حال بر اساس نظریه انکسار.

از این گزارش ها ، و با استفاده از مهارتهای فنی خود را به عنوان ریاضیدان و به عنوان یک هنرمند ، گالیله شروع به ساختن مجموعه ای از تلسکوپهای عملکرد نوری که خیلی بهتر بود که از ساز هلندی. تلسکوپ اول او از لنزهای در دسترس ساخته شده بود و داد بزرگنمایی حدود چهار بار. برای بهبود در این گالیله یاد گرفته که چگونه به خرد کردن و لهستانی لنز های شخصی خود و توسط یدلایمخیرات 1609 اوت او ساز با بزرگنمایی در حدود هشت و یا نه. گالیله فورا دیدم به این برنامهها تجاری و نظامی از تلسکوپ خود را (که به نام او perspicillum) برای کشتی ها در دریا. او نگه داشته Sarpi از پیشرفت او را مطلع ساخته و تنظیم Sarpi تظاهرات برای مجلس سنا Venetian. آنها خیلی تحت تاثیر قرار گرفتند و در ازای بزرگ در افزایش حقوق و دستمزد خود ، گالیله داد حقوق انحصاری برای ساخت تلسکوپ را به مجلس سنا Venetian. این یک حرکت خوب به خصوص در بخش او به نظر می رسد از او باید که حقوق شناخته شده بودند از جمله بی معنی ، به خصوص از او همیشه اذعان کرد که تلسکوپ اختراع شد او را ندارد!

تا پایان سال 1609 گالیله تلسکوپ خود را در آسمان شب را روشن کرده بود و شروع به ساختن اکتشافات قابل توجه. Swerdlow می نویسد (نگاه کنید) :

در حدود دو ماه ، در ماه دسامبر و ژانویه ، او به اکتشافات بیش از تغییر جهان بیش از هر کسی تا به حال در پیش و از ساخته شده است.

اکتشافات نجومی که او با تلسکوپ خود را ساخته شده در یک کتاب کوتاه توصیف شده است به نام مسنجر درخشان در ونیز یدلایمخیرات 1610 مه منتشر شده است. این کار باعث احساس. گالیله ادعا را دیده اند ، کوه ها در ماه ، ثابت شده است که به نام کهکشان راه شیری ستارگان کوچک ساخته شده بود ، و به دیده اند ، چهار بدن کوچک در مدار مشتری است. این گذشته ، با چشم به تجدید نظر در یک موقعیت در فلورانس ، او به سرعت به نام 'Medicean ستاره'. او همچنین خبر بود Cosimo د مدیچی ، دوک بزرگ توسکانی ، تلسکوپ بسیار عالی برای خود.

مجلس سنا Venetian ، شاید متوجه باشند که از حقوق مربوط به ساخت تلسکوپ گالیله است که به آنها داده بودند ، بی ارزش ، حقوق و دستمزد خود را froze. با این حال او در impressing Cosimo موفق بود ، و در یدلایمخیرات 1610 ژوئن ، تنها یک ماه بعد از کتاب معروف او کمی منتشر شد ، گالیله استعفا ارسال شده خود را در Padua و رئیس ریاضیدان در دانشگاه پیزا تبدیل شد (بدون هیچ گونه عوارض آموزش و 'ریاضیدان و فیلسوف 'به دوک بزرگ توسکانی. او در سال 1611 تعداد بازدید رم جایی که او به عنوان یک هنرمند مشهور که منجر تحت درمان قرار گرفت ؛ رومانو Collegio قرار داده در شام بزرگ با سخنرانی به افتخار اکتشافات گالیله قابل توجه است. او همچنین ساخته شد عضو Accademia دئی Lincei (در حقیقت عضو ششم) و این افتخار است که به ویژه مهم بود که گالیله که خودش امضا کرده بود گالیلئو گالیله Linceo 'از این زمان کنید.

در حالی که در رم ، و بعد از بازگشت به فلورانس ، گالیله همچنان به مشاهدات را با تلسکوپ بود. در حال حاضر در مسنجر خیال او دوره های خشن از چهار قمر مشتری ، اما در ادامه محاسبات دقیق قطعا آسان نبودند از آن دشوار بود که از مشاهدات را شناسایی داده بودند که ماه من ، که دوم ، بود که در سوم و چهارم که. او ساخته شده یک سری مشاهدات طولانی بود و قادر به ارائه دوره های دقیق توسط یدلایمخیرات 1612. در یک مرحله از محاسبات او بسیار از او داده شده بود ضبط شده بود خیره در تعارض به نظر می رسید ، اما او را به حساب گرفتن حرکت کره زمین دور خورشید فراموش کرده بود.

گالیله اولین تلسکوپ خود را در زحل در یدلایمخیرات 1610 ژوئیه 25 تبدیل شده و ظاهر آن را به عنوان سه بدن (تلسکوپ او به اندازه کافی خوب نیست ، اما نشان دادن حلقه های ساخته شده از آنها به عنوان lobes در دو طرف این سیاره ظاهر شوند). ادامه رصد شد puzzling در واقع به گالیله به عنوان جسم در دو طرف زحل از میان رفت هنگامی که سیستم در لبه حلقه است. همچنین در سال 1610 او کشف کرد که ، زمانی که در تلسکوپ دیده ، سیاره زهره (ونوس را نشان داد مراحل مانند ماه ، و به همین خاطر باید در مدار خورشید نمی زمین است. این آیا قادر نیست یکی بین سیستم Copernican ، که در آن همه چیز می رود دور خورشید تصمیم می گیرید ، و توسط Tycho Brahe پیشنهاد شده است که در آن همه چیز را ، اما زمین (و ماه) می رود دور خورشید می رود که به نوبه خود به دور زمین است. اکثر ستاره شناسان آن زمان در واقع موضوع مورد علاقه Brahe 'ثانیه سیستم و در واقع افتراق بین این دو توسط آزمایش شد فراتر از ابزار روز. با این حال ، گالیله همه می دانستند که کشف کرده بود مدرکی برای Copernicanism شد ، البته نه اثبات. در حقیقت آن نظریه او از سقوط اجسام که اکثر قابل توجهی در این راستا ، برای مخالفان زمین حرکت بود ، استدلال کرد که اگر چرخش زمین و بدن را از برج کاهش یافته بود که باید در پشت برج سقوط به عنوان چرخش زمین در حالی که آن را سقوط کرد. از آنجایی که این در عمل این را به عنوان مدرک محکم گرفته بود که زمین ثابت بود مشاهده نشد. گالیله در حال حاضر با این حال می دانستم که بدن را در صورت مشاهده در چرخش زمین سقوط.

مشاهدات دیگر ساخته شده توسط گالیله شامل رصد از sunspots. او در این گفتار در اجسام شناور است که او در سال 1612 منتشر شده و بیشتر در نامه ها به طور کامل در sunspots که ظاهر شده در یدلایمخیرات 1613 منتشر شده است. در سال بعد از او دو دختر وارد خانقاه Franciscan از خیابان متی در خارج از فلورانس ، ویرجینیا گرفتن نام خواهر ماریا سلست و Livia نام خواهر Arcangela. از آنجا که در خارج از ازدواج متولد شده بود ، گالیله معتقد بود که آنها خودشان هرگز نباید ازدواج کند. اگرچه گالیله قرار داده به جلو بسیاری از تئوری انقلابی صحیح است ، او در تمام موارد درست نیست. به ویژه هنگامی که سه ستاره های دنباله دار ظاهر شد در سال 1618 او در جدال با توجه به طبیعت از ستاره های دنباله دار درگیر شد. وی گفت که آنها نزدیک به زمین و در اثر انکسار نوری. پیامد جدی این بحث ناشی از بدبختی این بود که فرقه عیسویون شروع به دیدن گالیله به عنوان یک حریف خطرناک است.

با وجود حمایت از خصوصی خود را برای Copernicanism ، گالیله سعی در اجتناب از جنجال ایجاد شده توسط نمی اظهارات عمومی در مورد این مسئله. با این حال او را به چالش ها را از طریق Castelli بود که در سال 1613 به صندلی ریاضیات در پیزا منصوب شده است تهیه شده است. Castelli دانشجوی گالیله شده بود و او هم طرفدار کوپرنیک. در جلسه ای در کاخ مدیچی در فلورانس در یدلایمخیرات 1613 دسامبر با دوک بزرگ Cosimo دوم و مادر او دوشس بزرگ از کریستینا Lorraine ، Castelli که توضیح می دهند تناقض آشکار میان تئوری Copernican مقدس کتاب مقدس و خواسته شده بود. Castelli دفاع و موقعیت Copernican با شور و نشاط و نوشت : پس از آن گالیله او را به گفتن میزان موفقیت او در قرار دادن استدلال شده است. گالیله ، با اعتقاد به اینکه کمتر Castelli استدلال برنده شده بود ، نوشت : نامه به Castelli به او استدلال شده بود که کتاب مقدس را در نور بود از آنچه علم نشان داده می شود تفسیر می شود درست است. گالیله به حال مخالفان چند در فلورانس ساخته شده و آنها اطمینان حاصل کنید که یک کپی از نامه به Castelli در رم به تفتیش عقاید فرستاده شده است. با این حال ، پس از بررسی محتوای آن ، آنها دریافتند که کمی به آنها می تواند شیء را میدهد.

رقم مهمترین کلیسای کاتولیک را در این زمان در برخورد با تفسیر از کتاب مقدس مقدس کاردینال رابرت بلارمین شد. او در این زمان را دیده اند ، به نظر می رسد به دلیل کمی برای کلیسای ایران را به نگران بودن در مورد نظریه Copernican. نقطه در مسئله بود که آیا کوپرنیک به سادگی قرار داده شده بود به جلو تئوری ریاضی را فعال کنید که در انجام محاسبات مربوط به موقعیت و مکان اجسام آسمانی می شود ساخته شده و یا به سادگی بیشتری که آیا او پیشنهاد یک واقعیت فیزیکی. در این زمان بلارمین نظریه به عنوان یکی از ظریف ریاضی است که آیا اعتقاد به تأسیس مسیحیت در مورد ساختار جهان را تهدید نمی بازدید.

گالیله در سال 1616 نوشت : نامه به دوشس بزرگ که با شور و نشاط حمله کرد پیروان ارسطو. در این اثر ، که او به دوشس بزرگ از کریستینا Lorraine خطاب ، او به شدت برای غیر استدلال - تفسیر تحت اللفظی از زمانی که کتاب مقدس مقدس تفسیر تحت اللفظی را در مورد واقعیت های جهان فیزیکی ثابت شده توسط علوم ریاضی تناقض. در این گالیله اظهار داشت کاملا واضح است که برای او تئوری Copernican فقط یک ابزار محاسبه ریاضی نیست ، بلکه یک واقعیت فیزیکی :

من نگه که خورشید در مرکز انقلابهای آسمانی از orbs و نشانی از محل را تغییر ندهید ، و این که زمین در چرخش خود حرکت و در اطراف آن واقع شده است. علاوه بر این... من برای تایید این مشاهده نه تنها توسط refuting بطلمیوس 'ثانیه و ارسطو' ثانیه استدلال ، بلکه توسط بسیاری از آنها برای تولید از سوی دیگر ، به ویژه مربوط به برخی از اثرات جسمی که شاید باعث می تواند در هر راه دیگری نیست تعیین خواهد شد ، و دیگر کشف های نجومی ؛ این اکتشافها ، به وضوح سیستم Ptolemaic ، مجاب کردن و آنها را قبول admirably با این موقعیت های دیگر و تایید آن.

پاپ پل پنجم به دستور بلارمین به جماعت مقدس از فهرست تصمیم گیری در نظریه Copernican. کاردینالهای از تفتیش عقاید در ملاقات یدلایمخیرات 1616 فوریه 24 و شواهد از کارشناسان حوزههای علمیه انجام گرفته است. آنها را محکوم کرد آموزه های کوپرنیک و بلارمین منتقل تصمیم خود را به گالیله که نشده بود شخصا در دادگاه شرکت کنید. گالیله به برگزاری مشاهدات Copernican اما وقایع بعد او را کمتر نگران این تصمیم از تفتیش عقاید ممنوع شد. از همه مهمتر Maffeo Barberini ، که تحسین کننده از گالیله بود ، به عنوان اوربان هشتم انتخاب شد. این اتفاق افتاده فقط به عنوان کتاب گالیله ایل saggiatore (Assayer) بود در مورد به توسط Accademia دئی Lincei باشد در یدلایمخیرات 1623 منتشر شده و گالیله بود سریع به وقف این کار را به پاپ جدید است. کار جدید توصیف روش علمی گالیله و حاوی نقل قول مشهور در مورد ریاضیات :

فلسفه در این کتاب بزرگ نوشته شده است ، جهان ، که می ایستد به طور مستمر باز به ما زل زل نگاه کردن. اما کتاب را نمی توان شناخت مگر اینکه یکی از اولین یادگیری زبان به درک و خواندن کاراکتر که در آن نوشته شده است. آن را در زبان ریاضیات نوشته شده است ، و صفات آن مثلث ، دایره ، و دیگر شخصیت های هندسی و بدون آنها مثل انسان است ، امکان شناخت و درک یک کلمه از آن ؛ بدون این یکی است سرگردان در تاریکی دخمه پرپیچ و خم.

اوربان هشتم به دعوت گالیله مخاطبان پاپی در شش مواقع و منجر گالیله به این باور است که کلیسای کاتولیک که مسئله تئوری Copernican را ندارد. گالیله ، بنابراین ، تصمیم گرفت تا مشاهدات خود را منتشر و اعتقاد داشتند که او تا میتوانستند انجام دهند بدون عواقب جدی از کلیسا. اما با این مرحله خود را در سلامت زندگی گالیله فقیر با وجود حالات مکرر از بیماری شدید و بنابراین حتی اگر او بود شروع به نوشتن دیالوگ معروف خود در سال 1624 آن را در زمان او شش سال برای تکمیل کار.

گالیله تلاش برای به دست آوردن اجازه از رم به گفتگو در یدلایمخیرات 1630 منتشر ثابت بود اما این آسان نیست. سرانجام او کسب اجازه از فلورانس دریافت کرده اید ، و نمی رم. گالیله در سال یدلایمخیرات 1632 فوریه منتشر گفتگو در مورد دو رئیس نظام های جهان -- Ptolemaic و Copernican آن به شکل گفتگو بین Salviati ، استدلال میکند که برای سیستم Copernican و Simplicio ارسطو که فیلسوف است. اوج کتاب برهان Salviati این است که حرکت زمین اشاره دارد که در تئوری گالیله از جزر و مد شده بود. تئوری گالیله از جزر و مد به طور کامل اشتباه بود با وجود بعد از کپلر در حال حاضر قرار شده بود به جلو درست توضیح بدیهی شمرده. این مایه تاسف بود ، با توجه به حقایق قابل توجه دیالوگ حمایت می شد ، که گالیله استدلال که فکر را به قویترین اثبات کوپرنیک 'ثانیه تئوری باید نادرست باشد.

مدت کوتاهی پس از انتشار گفت و شنود در مورد دو رئیس نظام های جهان -- Ptolemaic و Copernican تفتیش عقاید ممنوع شده و دستور فروش خود را به گالیله در رم نظر می رسد قبل از آنها بودند. بیماری او را از سفر به رم تا سال 1633 جلوگیری کردند. اتهام گالیله در دادگاه که به دنبال این بود که او شرایط تعیین شده از طرف تفتیش عقاید در پیریزی یدلایمخیرات 1616 را نقض کرده است. با این حال نسخه دیگری از این تصمیم در دادگاه به جای گالیله یکی از تولید بود در آن زمان قرار داده است. واقعیت این نظریه Copernican بود بنابراین مسئله نیست ؛ آن را به عنوان یک واقعیت در دادگاه بود که که این تئوری نادرست گرفته شده است. این منطقی بود ، البته ، از آنجا حکم یدلایمخیرات 1616 اعلام شده بود آن را کاملا نادرست است.

مقصر شناخته شود ، گالیله به حبس مادام العمر محکوم شد ، اما حکم صادره به اجرا در آمد و آن را تا حدودی خدا پرستانه amounted دستگیری به خانه به جای مجازات زندان است. او قادر به زندگی با اولین اسقف اعظم سیه نا ، سپس بعد از بازگشت به خانه اش در Arcetri ، در نزدیکی فلورانس ، اما مجبور به صرف بقیه عمر خود را بر توسط ماموران تفتیش عقاید از تماشا کردم. در سال 1634 او دچار ضربه شدید زمانی که او دختر ویرجینیا ، خواهر ماریا سلست ، درگذشت. وی حمایت از بیماری های بزرگ از طریق او و گالیله هم شکسته شد به پدرش شده بود و نتوانست کار کند برای بسیاری از ماه. وقتی که او موفق می شود راه اندازی مجدد کار ، او شروع به نوشتن گفتمانهای و تظاهرات مربوط به دو ریاضی علوم جدید است.

پس از گالیله کار در خارج از گفتمانهای آن را قاچاقی به ایتالیا بود به اتمام بود ، و در هلند به Leyden گرفته شده که در آن از آن منتشر شد. این سخت ترین ریاضی است که کار خود را تحت درمان با مشکلات در انگیزه ، لحظات ، و مراکز گرانش بود. بخش عمده ای از این کار بازگشت به ایده های منتشر نشده در د Motu از سراسر یدلایمخیرات 1590 و بهینه سازی است که او در طول 1602-1604 کار کرده بود رفت. او در گفتمانهای توسعه ایده های خود را از نوشتن سطح شیب دار :

من فرض کنیم که سرعت خریداری شده توسط شی متحرک بر همان تمایلات مختلف هواپیما برابر هر زمان که ارتفاع هواپیما از آن هستند برابر است.

او سپس شرح آزمایش با استفاده از آونگ را تأیید اموال او را از هواپیما و مایل استفاده می شود از این ایده ها برای دادن قضیه در شتاب اجسام در سقوط آزاد :

زمان است که در آن برخی از راه دور توسط یک شی متحرک تحت شتاب یکنواخت از بقیه صرف می باشد این است که زمان است که در آن فاصله را توسط همان جسم در حال حرکت متحرک همان سرعت یک نواخت از یک نیم طی می شود برابر است با حداکثر و سرعت نهایی قبلی بطور یکنواخت شتاب حرکت.

پس از ارائه نتایج بیشتر از این نوع می دهد در نتیجه او معروف او است که از راه دور است که حرکت بدن را از بقیه تحت شتاب یکنواخت را به مربع از زمان گرفته شده متناسب است.

یکی انتظار می رود که درک گالیله از آونگ ، که او از او یک مرد جوان بود ، می توانست منجر شد او را به طراحی یک ساعت پاندول. در واقع او تنها به نظر می رسد این امکان در نزدیکی پایان عمر خود را به فکر و در اطراف او یدلایمخیرات 1640 طراحی آونگ ساعت اول است. گالیله در سال 1642 فوت کرد ، اما در اوایل اهمیت طراحی ساعت با او مطمئنا به پسرش وینچنتزو که تلاش کردند تا یک ساعت برای برنامه ریزی گالیله ، متوجه شد اما به شکست انجامید.

این پایان غمگین برای آنقدر بزرگ مردی بود که از الحاد محکوم می میرند. خواست او نشان داد که او خواست در کنار پدرش را در آرامگاه خانواده در کلیسای سانتا کروچه به خاک سپرده شود ، اما بستگان او وحشت داشتند ، کاملا به حق ، که این امر مخالفت کلیسای تحریک. بدن او پنهان بود و تنها در آرامگاه جریمه در کلیسا در یدلایمخیرات 1737 توسط مقامات مدنی در برابر خواسته های بسیاری را در کلیسا قرار می گیرد. در یدلایمخیرات 1992 اکتبر 31 ، 350 سال پس از مرگ گالیله ، پاپ ژان پل دوم آدرس داد از طرف کلیسای کاتولیک که او در آن بستری است که اشتباهات توسط مشاوران کلامی در مورد گالیله ساخته شده است. او اعلام کرد گالیله صورت بسته است ، اما او اعتراف نیست که کلیسای غلط بود به محکوم کردن گالیله در تاریخ به اتهام الحاد به دلیل اعتقاد خود را که چرخش زمین دور خورشید است.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland