ریاضیدانان

خط بار عکس پول تمبر طرح جستجو

Paul Adrien Maurice Dirac

تاریخ تولد:

محل تولد:

تاریخ مرگ:

محل مرگ:

8 Aug 1902

Bristol, England

20 Oct 1984

Tallahassee, Florida, USA

ارائه ویکیپدیا
توجه -- ترجمه خودکار از نسخه انگلیسی

پل دیراک 'ثانیه پدر چارلز Ladislas آدرین دیراک و مادر او هانا Holten فلورانس بود. چارلز دیراک یک شهروند سوئیس در مونتهی متولد شد ، در سوئیس از کانتون Valais ، در حالی که مادرش آمد از Cornwall در انگلستان است. چارلز در دانشگاه ژنو ، تحصیل کرده بودند ، و سپس به انگلستان در سال 1888 در سراسر آمد و تدریس زبان فرانسه را در بریستول. او ملاقات وجود دارد فلورانس ، که پدرش به حال به عنوان استاد مارینر به بریستول در یک کشتی بریستول نقل مکان کرد ، زمانی که وی در کتابخانه کار وجود داشته است. چارلز و فلورانس در سال 1899 ازدواج کرد و آنها را به یک خانه در Bishopston ، بریستول ، که آنها مونتهی شهر پس از تولد چارلز 'sبه نام منتقل شد. در این زمان بود چارلز تدریس زبان فرانسه در دوره متوسطه در بریستول به تاجر Venturers فنی کالج متصل.

پل یکی از سه فرزند ، برادر بزرگتر خود را در حال فلیکس Reginald چارلز دیراک و خواهر جوانتر او می شد Béatrice ایزابل مارگریت Walla دیراک. پل به حال بسیار سخت گیر تربیت خانواده است. پدر او اصرار داشت که تنها فرانسوی می شود در میز شام صحبت است و به عنوان یک نتیجه ، پل تنها به خوردن با پدرش را در اطاق ناهار خوری بود. پدر پل را بسیار سخت بود با فرزندان خود که هر دو بیگانه بودند و پل در یک صفحه اصلی تا حدودی ناراضی آورده شد.

مدرسه برای اولین بار است که به مدرسه پل اسقف اولیه شد و در حال حاضر در این مدرسه توانایی استثنایی خود را در ریاضیات به معلمان خود روشن شد. وقتی او در دوازده سالگی او وارد مدرسه متوسطه ، مدرسه متوسطه حضور در جایی که پدرش آموخته است که بخشی از تاجر Venturers فنی کالج بود. در مورد پل زمان وارد این مدرسه ، در جنگ جهانی اول آغاز شد و این اثر سودمند برای پل از پسران مسن تر در مدرسه را ترک خدمت کرده بود و پسر جوانتر بود دسترسی بیشتر به آزمایشگاه های علوم و امکانات دیگر. پل خودش را نوشت در باره مدرسه خود را در سال :

Venturers تاجر مدرسه عالی علوم و زبانهای مدرن بود. هیچ لاتین یا یونانی ، و این چیزی است که من نه خوشحال بود ، وجود داشت چون من ارزش قدردانی از فرهنگهای قدیمی نیست. من خودم خیلی خوش شانس داشتن شده است قادر به حضور در مدرسه می باشد. ... من را از طریق فرم پایین عجولانه بود ، و در سن به خصوص زود است که بر اساس ریاضیات ، فیزیک و شیمی در فرم های بالاتر معرفی کرد. در ریاضیات من از کتاب بود که بیشتر از بقیه جلو از کلاس تحصیل شد. این پیشرفت سریع کمک بزرگی به من در زندگی دوم من بود.

او به پایان آموزش در مدرسه خود را در سال 1918 و سپس مهندسی برق را در دانشگاه بریستول مطالعه قرار گرفت. در این زمان دانشگاه با تاجر Venturers دانشکده فنی ترکیب شده بود تا دیراک باقی ماند در همان ساختمان به عنوان او در دوران چهار سال خود را در مدرسه متوسطه خوانده بود. گرچه ریاضیات موضوع های مورد علاقه خود او تصمیم به تحصیل در رشته مهندسی در دانشگاه بود از او معتقد بود که تنها راه ممکن برای حرفه ای ریاضی تدریس مدرسه بود و او قطعا می خواستند که برای اجتناب از حرفه. او مدرک خود را در رشته مهندسی در سال 1921 به دست آمده ، اما پس از این ، پس از کار در تابستان undistinguished در مهندسی این نسخهها کار میکند ، او دائم و موقعیت را پیدا کند. در این زمان او در حال توسعه اشتیاق واقعی برای ریاضیات ، اما تلاش خود را برای تحصیل در کمبریج به دلایل شکست خورده و نه عجیب.

با توجه به امتحانات کمبریج بورس تحصیلی در یدلایمخیرات 1921 ژوئن او را به عنوان کمک هزینه تحصیلی به تحصیل ریاضیات در کالج سنت جان در کمبریج اهدا شد ، اما این به اندازه کافی به حمایت از او را فراهم کنند. پشتیبانی بیشتر می توانست از مقامات آموزش و پرورش انتظار می رود او را محلی شده است ، اما پشتیبانی در زمینههایی که پدرش را به حال شهروند بریتانیا برای مدت زمان طولانی کافی نشده رد شد. دیراک فرصت برای تحصیل ریاضیات در بریستول بدون پرداخت هزینه های عرضه شد و او را در حال افتخاری درجه اول در سال 1923 اهدا شده است. پس از این او را به عنوان کمک هزینه انجام تحقیقات در کمبریج آغاز شد و او در آنجا تحصیلات خود را در سال 1923 اهدا شد.

دیراک بوده است امیدوار بود که تحقیقات خود را تحت نظارت Ebenezer کانینگهام ، برای این بار توسط دیراک در نظریه عام نسبیت مجذوب شده بودند و می خواستند به انجام پژوهش در این موضوع. کانینگهام در حال حاضر تا به حال بسیاری از دانش آموزان پژوهش به عنوان او را در تاریخ و غیره دیراک توسط رالف شکارچی پرندگان تحت نظارت بود آماده شد. نویسندگان از نوشتن :

مرغ گیر شد و سپس نگرشگر پیشرو در کمبریج ، به خوبی در نظریه کوانتومی اتمها versed ؛ پژوهشی خود را عمدتا در مکانیک آماری بود. او در دیراک به رسمیت شناخته شده دانش آموز از توانایی غیر معمولی باشد. تحت نفوذ خود را دیراک مشغول به کار در برخی از مسائل در مکانیک آماری. در ظرف شش ماه از ورودتان در کمبریج او نوشت : دو مقاله در این مشکلات. بدون شک مرغ گیر تحریک علاقه خود را در تئوری کوانتوم ، و یدلایمخیرات 1924 مه دیراک به اتمام مقاله اول خود را برای مقابله با مشکلات کوانتومی. چهار مقاله توسط یدلایمخیرات 1925 نوامبر تکمیل شد.

با وجود آشکار به موفقیت علمی دیراک لذت بردم به عنوان دانشجوی این تحقیقات هیچ وقت برای او آسان بود. برادرش Reginald خودکشی دیراک متعهد در طول این مدت. بدون هیچ دلیل برای خودکشی به نظر می رسد ، اما روابط شناخته شده دیراک با پدرش ، در حال حاضر تیره و تار ، به نظر می رسید برای پایان دادن به تقریبا به طور کامل بعد از این که آیا دیراک نشان می دهد که احساس کردند که پدر او به اجرا درآمد ، حداقل برخی از مسئولیت. در حال حاضر به حال کسی که دوستان چند این تراژدی شخصی به حال باعث می شود که او را حتی بیشتر بروند.

اگر چه او در حال حاضر شروع عالی برای کار تحقیقاتی او ساخته شده ، کار حتی بیشتر چشمگیر بود که دنبال کنید. این بود که در نتیجه دیراک در حال اثبات کاغذ توسط هایزنبرگ داده شده تا در تابستان سال 1925 بخوانید. اهمیت خواص جبری هایزنبرگ 'commutators ثانیه رخ داد که دیراک او را برای قدم زدن در این کشور شد. متوجه باشند که او هایزنبرگ 'ثانیه اصل عدم قطعیت بیانیه ای از noncommutativity از مشاهده پذیر مکانیک کوانتومی بود. او متوجه قیاس با براکت پواسون در مکانیک هامیلتونی. هیگز می نویسد در :

این شباهت را گوی که او را برای اولین بار تدوین و فرموله کردن تئوری سازگار ریاضی عمومی مکانیک کوانتومی در مکاتبات با مکانیک هامیلتونی.

ایده های خارج در دیراک 'sپایان نامه دکترای مکانیک کوانتومی که برای او گذاشته بود (Ph.D.) اعطا شد در سال 1926. جالب توجه است که دیراک یازده قبل از چاپ مقاله را در تز دکترای خود را ارائه کرده است. پس از اعطای درجه او به کپنهاگ رفت و با نیلز بور به کار ، حرکت در تاریخ به Göttingen در یدلایمخیرات 1927 فوریه جایی که او با رابرت اوپنهایمر ، ماکس بورن ، جیمز فرانک و ایگور روسی Tamm interacted. پذیرش یک دعوت نامه از Ehrenfest ، او چند هفته در لیدن در راه بازگشت به کمبریج گذراند. همکار او در کالج سنت جان در کمبریج در سال 1927 انتخاب شد.

دیراک در سال 1928 اتحاد جماهیر شوروی سفر کرده بود. این بود که اولین بار مشاهده شده است بسیاری از آنها برای او مجددا در سال 1929 ، 1930 ، 1932 ، 1933 ، 1935 ، 1936 ، 1937 ، 1957 ، 1965 رفت ، و 1973. همچنین در سال 1928 او در بر داشت ارتباط بین نسبیت و مکانیک کوانتومی ، اسپین معروف او - 1 / 2 معادله دیراک. او در سال 1929 ساخته شده این اولین سفر او به ایالات متحده آمریکا ، سخنرانی در دانشگاههای ویسکانسین و میشیگان. پس از بازدید ، همراه با هایزنبرگ ، او گذشتند و اقیانوسیه و سخنرانی در ژاپن. او از طریق راه آهن ترانس سیبری بازگشته است.

دیراک در سال 1930 منتشر شده با اصول مکانیک کوانتومی و برای این کار وی جایزه نوبل فیزیک در سال 1933 اهدا شد. د Facio ، بازنگری ، می گوید این کتاب :

دیراک توسط شوریده تغذیه در پدیده شناسی تجربی آن زمان نمی شد تأثیر پذیرفته بود. این کتاب داده است دیراک 's... کیفیت ماندگار است که آثار چند می توانیم.

نویسندگان توضیح است که کتاب :

... منعکس کننده ویژگی بسیار دیراک 'sرویکرد : خلاصه اما ساده ، همیشه انتخاب نقاط مهم و استدلال با منطق بی همتا.

وابسته به وفات یادداشت ها :

او در سخنرانی در کمبریج بودند از نزدیک در الگوبرداری [اصول مکانیک کوانتومی] ، و آنها را به نسل از دانش آموزان منتقل تصور قدرتمند از انسجام و ظرافت شکلگیری نظریه کوانتوم ،. آنها را تشکیل سهم اصلی خود را به آموزش و پرورش ، دانش آموزان را برای او در زمان بسیار کمی تحقیق.

همچنین در سال 1930 دیراک همکار از انجمن سلطنتی انتخاب شد. این ناموسی در لندن ش آمد به مناسبت اولین بار است که نام خود را به جلو را در خود قرار داده بود کاملا یک رویداد غیر معمول زیاد می گوید که در مورد نظر بسیار بالا که دانشمندان همکار دیراک را از او بود.

دیراک Lucasian استاد ریاضیات در دانشگاه کمبریج در سال 1932 منصوب شد ، پست او را به جرم 37 سال برگزار می شود. در سال 1933 او مقاله پیشگام در مکانیک کوانتومی لاگرانژی که در دوره مقدماتی است که بعدا ساخته شده فاینمن ایده های خود را از راه انتگرال شد منتشر کرده است. در همان سال دیراک جایزه نوبل فیزیک را که او با شرودینگر مشترک دریافت کرد. این نظر جالب در مورد طبیعت دیراک که اولین فکر خود را به خودداری جایزه در زمینههایی که او منفور تبلیغ است. با این حال هنگامی که آن را به او اشاره کرد این بود که او به تبلیغ بیشتری اگر او خودداری کردند جایزه دریافت خواهید کرد ، او آن را پذیرفت. یکی دیگر از نظر در مورد این رویداد آن است که دیراک که او می تواند پدر و مادر خود را به مراسم اهدای جایزه در استکهلم گفته شد دعوت ، اما او تصمیم گرفت تا دعوت او را تنها مادر و نه پدر.

دیراک مهم برای سال تحصیلی 1934-35 بود هر دو به دلایل شخصی و حرفه ای. او تعداد بازدید موسسه مطالعات پیشرفته در پرینستون و در آنجا با Wigner دوستانه تبدیل شد. در حالی که دیراک وجود داشت Wigner 'ثانیه Margit خواهر ، که به زندگی در بوداپست ، تعداد بازدید برادرش. این جلسه فرصت ، در یدلایمخیرات 1937 ژانویه ، منجر به ازدواج Margit دیراک در لندن. Margit قبل از ازدواج شده بود و دو کودک جودیت و گابریل اندرو از ازدواج اول خود کرده بود. هر دوی این کودکان به تصویب رسید نام و گابریل دیراک دیراک اندرو رفت ریاضیدان مشهور خالص تبدیل شد ، به خصوص به کمک نظریه گراف ، تبدیل شدن به استاد ریاضیات محض در دانشگاه آرهوس در دانمارک.

در سال 1937 ، همان سال که او ازدواج کرده ، دیراک اولین مقاله خود را روی اعداد بزرگ و مسائل cosmological منتشر شده است. ما در نظر بیشتر در مورد ایده های خود را در کیهان شناسی زیر وارد نمایید. او مقاله معروف او در نظریه الکترون کلاسیک ، که شامل renormalisation جمعی و واکنش تابشی در سال 1938 منتشر شده است. دیراک در طول جنگ جهانی دوم در جداسازی اورانیوم و سلاح های هسته ای کار کرده است. به طور خاص او به عنوان مشاور به یک گروه در بیرمنگام کار بر روی انرژی اتمی عمل. این ارتباط منجر به دیراک که توسط دولت بریتانیا از سفر به اتحاد جماهیر شوروی پس از پایان جنگ جلوگیری کردند ؛ او قادر نیست که تا دیدار دوباره 1957.

ما در بالا که دیراک یک شخص از انجمن سلطنتی در سال 1930 انتخاب شد اشاره کرد. او در انجمن سلطنتی 'ثانیه مدال سلطنتی در سال 1939 و جامعه خود را به او اعطا Copley مدال در سال 1952 اهدا شد :

... در به رسمیت شناختن سهم قابل توجه خود را به دینامیک نسبیتی یک ذره در مکانیک کوانتومی.

دیراک در سال 1969 بازنشسته و از صندلی Lucasian از ریاضیات در کمبریج رفت و با خانواده اش به فلوریدا در ایالات متحده است. او معتقد بازدید از انتصاب در دانشگاه میامی و در دانشگاه ایالتی فلوریدا. سپس ، در سال 1971 ، دیراک ، استاد فیزیک در دانشگاه ایالتی فلوریدا منصوب شد جایی که او به کار تحقیق کرد.

در سال 1973 و 1975 دیراک سخنرانی در موسسه مهندسی فیزیکی در لنینگراد. در این سخنرانی وی در مورد مشکلات کیهان شناسی سخن گفت ، یا به عبارت دقیق تر ، به غیر از مشکلات بعدی از ترکیب ثابت جهان است.

هرچند دیراک ساخته شده بسیار مهم است که کمک های فیزیک ، مهم است که متوجه باشید که او همواره با اصول زیبایی ریاضی بود با انگیزه. دیراک واحد تئوری های مکانیک کوانتوم و تئوری نسبیت ، اما او نیز برای کار برجسته خود را در به یاد تک قطبی مغناطیسی است ، طول بنیادی ، ضد ماده ، د تابع ، سینه بند kets - ، و غیره.

فولکلور استاندارد است از داستانهای دیراک ، عمدتا در اطراف گردان دیراک گفت : دقیقا همان چیزی است که به معنای هیچ و بیشتر وجود دارد. پس وقتی که فردی ، ساختن گفتگو با ادب در شام ، نظر بود که باد می وزد ، دیراک سمت چپ میز و رفت و به درب ، نگاه کردن ، بازگشت به میز و پاسخ داد که در واقع آن را پر باد شد. این jest که در واژگان محاوره ای خود را از "بله" ، "خیر" ، و "من نمی دانم شامل گفته شده است". بدیهی است هنگامی که چاندراسکار بود توضیح ایده خود را به طور مستمر او دیراک interjected "بله" سپس توضیح داد که به چاندراسکار که "بله" آیا معنا نیست که او با آنچه او گفته بود موافقت کرد ، تنها او خواست که او را به ادامه دهد. او یک بار گفت :

من در مدرسه آموخته بود هرگز شروع یک جمله را بدون دانستن پایان آن است.

این بسیار ممکن است توضیح دهید در مورد مکالمه خود ، و همچنین در مورد جملات زیبا نوشته شده است خود را در آثار و مقالات خود را.

دیراک افتخارات زیادی را برای کار خود را دریافت کرده اید ، که بعضی از آنها ما را در بالا ذکر شد. او نپذیرفت درجات افتخاری اما از قبول عضویت افتخاری از دانشکده های و آموخته جوامع. از این لیست بسیار طولانی است ، اما در میان آنها هستند فرهنگستان علوم اتحاد جماهیر شوروی سابق (1931) ، آکادمی علوم هند (1939) ، چینی فیزیکی جامعه (1943) ، آکادمی سلطنتی ایرلند (1944) ، «جامعه سلطنتی ادینبورگ (1946) ، موسسه د فرانسه (1946) ، موسسه ملی علوم هند (1947) ، جامعه آمریکایی بدنی (1948) ، آکادمی ملی علوم (1949) ، آکادمی ملی علوم و هنر (1950) ، Accademia دله Scienze دی تورینو (1951) ، دانشگاه داس Ciencias د Lisboa (1953) ، جامه اسقفی فرهنگستان علوم ، واتیکان (1958) ، Accademia Nazionale دئی Lincei ، رم (1960) ، آکادمی سلطنتی علوم دانمارک (1962) ، و Académie پردازنده علوم پاریس (1963). او در سال 1973 به افتخار سفارش منصوب شد.

جلسه یادبودی در دانشگاه کمبریج در یدلایمخیرات 1985 آوریل 19 برگزار شد و مقالات ارائه شده در این نشست در ادای احترامات به پل دیراک ، کمبریج ، 1985 (بریستول ، 1987) منتشر شد. مقالات ، ، ، ، ، و از این کتاب آمده است. Achuthan ، بررسی حجم ، می نویسد :

... ما را در همه جا vividly imprints درخشان از دیراک ، یکی کننده از مکانیک کوانتومی و نظریه نسبیت. هر کدام از قطعات نه تنها در ستایش از عقل با استعداد استثنایی است ، بلکه در مکانها و ثبت چگونگی عمیقا abidingly ذهن انسان می تواند به قلمرو از بینش و ریاضی را مدل سازی کاوش کردن ، نگه داشتن دست نخورده با روح زیبایی و شفافیت نبوغ خلاق. فقط برندگان جایزه نوبل چند همیشه می توانید مقایسه کنید تا به خوبی با این غول از علوم ریاضی را در فوت آن جهان تفکر اولیه را از دست داده قطعا یکی از باارزش ترین روح ها با حفظ شکوه و خوشبختانه هنوز هم برای دیگران و تقلید به خواندن برای مدت زمان طولانی برای آمدن .

در یدلایمخیرات 1995 نوامبر از پلاک در کلیسای وستمینستر پرده برداری شد بزرگداشت پل دیراک. حجم تشکیل شده از سخنرانی در این مناسبت را به انجمن سلطنتی ارائه شده. آدرس یادبود توسط استفان هاوکینگ ارائه شد که جانشین دیراک در صندلی Lucasian از ریاضیات در کمبریج است که در اصل نیوتن 'ثانیه صندلی بود.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland