Математики

Час лінія Фотографії Гроші Печатки Sketch Пошук

Johann Carl Friedrich Gauss

Дата народження:

Місце народження:

Дата смерті:

Місце смерті:

30 April 1777

Brunswick, Duchy of Brunswick (now Germany)

23 Feb 1855

Göttingen, Hanover (now Germany)

Презентація Вікіпедія
ВНИМАНИЕ - Автоматичний переклад з англійської версії

У віці семи років, Карл Фрідріх Гаус пішов до початкової школи, і його потенціал був помічений практично відразу. Його вчитель, Büttner, і його помічник, Мартін Бартельс, були вражені, коли Гаусса підвела чисел від 1 до 100 миттєво кров'янисті виділення, які ця сума склала 50 пар чисел кожної пари підсумовуванням до 101.

У 1788 році Гаус почав свою освіту в гімназії з допомогою Büttner і Бартельс, де він дізнався високого німецькою і латинською мовами. Отримавши стипендію від герцога Брауншвейзька, Гауса-брансуїк вступили колегії Carolinum в 1792 році. В академії Гаус незалежно виявили прав Боді, біном Ньютона і арифметико-геометричне середнє, а також квадратичного закону взаємності і прем'єр-теорема номер.

У 1795 році Гаус лівий-брансуїк вчитися в Геттінгенському університеті. Учитель Гаусса було Кестнер, якого часто висміюють Гаусса. Його єдиним відомим друга серед студентів Фаркаш Больяй. Вони познайомилися в 1799 і відповідали один з одним на протязі багатьох років.

Гаус лівий Göttingen в 1798 році без диплома, але цього разу він зробив одне з найважливіших відкриттів - побудова правильного 17-кутника за циркуля і лінійки Це було найбільше досягнення в цій області з часів грецької математики і була опублікована в розділі VII відомій роботі Гаусса, арифметичним.

Гаус повернувся в Brunswick, де він отримав ступінь в 1799 році. Після Брауншвейг вирішив продовжити стипендію Гаусса, він просив, щоб представити Гаусса докторську дисертацію в Університеті Хельмштедт. Він вже знав, Pfaff, який був обраний на його радником. Дисертація Гаусса було обговорення основної теореми алгебри.

З його стипендію, щоб підтримати його, Гаус не потрібно було знайти роботу, таким чином, щоб присвятити себе дослідженням. Він опублікував книгу арифметичних влітку 1801 року. Були семи розділів, все, крім останнього розділу, згадані вище, буде присвячено теорії чисел.

У червні 1801, Зак, астроном яким Гаус дізнався два або три роки тому, опубліковані орбітальної позиції Церери, нова "мала планета", який було виявлено G. Піацца, італійський астроном з 1 січня 1801 року. На жаль, Піацца була лише можливість спостерігати 9 градусів своєї орбіти до зник за нд Зак опубліковано кілька прогнозів про свою позицію, у тому числі один по Гаусу яка принципово відрізняється від інших. Коли Церера була знову відкрита Зак по 7 грудня 1801 вона була майже в точності, де Гаусса було передбачене. Хоча він і не розкривати свої методи в той час, Гаус використовував свій найменших квадратів наближення методу.

У червні 1802 Гаус відвідали Ольберса який відкрив Паллас в березні цього року і Гаус дослідив її орбіті. Ольберса просив би, що Гаус зробив директор пропонованої нової обсерваторії в Геттінгені, але не було вжито жодних заходів. Гаус почав листування з Бесселя, якого він не зустрічався до 1825 року, і з Софі Жермен.

Гаус одружився Johanna Ostoff 9 жовтня 1805. Незважаючи на щасливе особисте життя в перший раз, свого благодійника, Брауншвейг, був убитий, які борються за прусської армії. У 1807 році Гаус лівий-брансуїк прийняти на посаду директора обсерваторії Геттінгені.

Гаус прибула до Геттінгені в кінці 1807. У 1808 році його батько помер, а роком пізніше дружину Гаусса Йоганна померла після народження їхнього другого сина, який повинен був померти відразу після неї. Гаусса була порушена і писав Ольберса просив дати йому додому на кілька тижнів,

зібрати нові сили в руках твоя дружба - сили для життя, який цінний тільки тому, що належить моєму троє маленьких дітей.

Гаус одружився вдруге на наступний рік, Мінна кращий друг Івана, і хоча у них троє дітей, цей шлюб, як видається, одним із зручних для Гаусса.

Робота Гаусса здавалося, ніколи не страждають від його особистою трагедією. Він опублікував свою другу книгу, Theoria Motus Coelestium corporum в sectionibus conicis Solem ambientium, в 1809 році, основними двотомний трактат про рух небесних тіл. У першому томі він обговорював диференціальні рівняння, конічні перетину і еліптичні орбіти, а в другому томі, основна частина роботи, він показав, яким чином оцінювати, а потім уточнити оцінку орбіту планети. Внески Гаусса в теоретичній астрономії зупинений після 1817, хоча він і продовжував вести спостереження у віці до 70 років.

Багато часу Гаусса було витрачено на нову обсерваторію, завершили в 1816 році, але він все ж таки знайшов час для роботи з інших тем. Його публікації в цей час включає близько Disquisitiones Генеральним seriem infinitam, строгий лікуванні ряду і введення Гіпергеометричний функції, Мефодія Nova integralium Valores за approximationem inveniendi, практичні есе на наближеного інтегрування, Bestimmung дер Акуратність оцінки Beobachtungen, обговорення статистичних оцінювачі, і Theoria attractionis corporum sphaeroidicorum ellipticorum homogeneorum Мефодія tractata Nova. Остання робота була натхненна геодезичних проблем і була головним чином пов'язана з потенційною теорії. Справді, Гаус виявився більше і більше зацікавлені в геодезії у 1820-х.

Гаус було запропоновано у 1818 році для виконання геодезичних обстеження стану Ганновері на з'єднання з існуючими датський сітці. Гаус із задоволенням прийняв і взяв під особистий контроль обстеження, проводити вимірювання протягом дня і зниження їх вночі, використовуючи свої надзвичайні розумові здібності для розрахунків. Він регулярно пише для Шумахера, Ольберса і Бесселя, повідомляючи про свій прогрес і обговорюємо проблеми.

Через обстеження, Гаус винайшов геліотроп, які працювали, відбиваючи промені сонця, використовуючи конструкцію дзеркала і невеликий телескоп. Однак, неточної лінія бази були використані для обстеження і незадовільний мережу трикутників. Гаус часто запитував себе, якби він був би краще порадив також ставив за окупації, але він опублікував понад 70 документів між 1820 і 1830.

У 1822 році Гаус отримав премію Копенгагенського університету з attractionis Theoria ... разом з ідеєю відображення однієї поверхні на іншу так, що два схожих по маленьких частинах. Ця стаття була опублікована в 1825 році та призвела до набагато пізніше публікацію Untersuchungen über Gegenstände дер Höheren геодезії (1843 і 1846). У документі Theoria combinationis observationum erroribus obnoxiae мінімальної (1823), з додатком (1828), була присвячена математичної статистики, у зокрема, до методу найменших квадратів.

З початку 1800 Гаус інтерес до питання про можливість існування неевклідової геометрії. Він обговорив цю тему на довжині з Фаркаш Больяй і в своїй переписці з Герлінг та Шумахер. У книзі огляду в 1816 році він обговорював докази, які вивели Аксіома паралелей з іншими евклідової аксіом, припускаючи, що він вірить в існування неевклідової геометрії, хоча він був дуже розпливчасті. Гаус довірили Шумахеру, сказав йому, що він вважав, що його репутація постраждає, якщо він публічно зізнався, що він вірить в існування такої геометрії.

У 1831 Фаркаш Больяй направлено Гаусса син Яноша Больяй в роботі з цього питання. Гаус відповів

хвалити це означало б, щоб похвалити себе.

Знову ж таки, через десять років, коли він був проінформований про Лобачевського в роботі з цього питання, він оцінив її "справді геометричні" характер, а в листі до Шумахеру в 1846 році, говориться, що він

Та ж судимості за 54 років

вказавши, що він знав про існування неевклідової геометрії, так як він був 15 років (це здається малоймовірним).

Гаус велику зацікавленість у диференціальної геометрії і опублікував багато статей на цю тему. Disquisitiones Генеральним близько забудови Curva (1828) була його найбільш відомих робіт у цій області. Справді, ця стаття піднявся з геодезичної інтересів, але в ньому містяться такі ідеї, як геометричні гауссових кривизни. Документ також містить у собі відомі egregrium Theorema Гаусса:

Якщо область у E 3 може бути розроблена (тобто відображається ізометричних) в іншу область E 3, значення гауссових кривизни ідентичні у відповідних точках.

Період 1817-1832 було особливо болісно час Гаусса. Він прийняв у своїй хворою матір'ю в 1817 році, який залишався до самої своєї смерті в 1839 році, коли він сперечався з дружиною та її сім'єю, чи варто їм їхати в Берлін. Йому була запропонована посада в Берлінському університеті і Мінна і її родина були готові туди переїхати. Гаус, однак, ніколи не любила змін і вирішив залишитися в Геттінгені. У другій дружиною 1831 Гаус помер після тривалої хвороби.

У 1831 році Вільгельм Вебер прибула до Геттінгені як професор фізики заповнення Голова Тобіас Майєр. Гаус знав Вебер починаючи з 1828 року і підтримав його призначення. Гаус працювали з фізики до 1831, видавничі Neues Über Ейн Allgemeines Grundgesetz дер Mechanik, в якому міститься принцип найменшого обмеження і Principia generalia theoriae figurae fluidorum в Statu aequilibrii якому обговорювалися сили тяжіння. Ці доповіді були засновані на теорії потенціалу Гаусса, який довів велике значення в своїй роботі з фізики. Пізніше він прийшов, щоб вірити його теорії потенціалу і його методу найменших квадратів за умови життєво важливих зв'язків між наукою та природою.

У 1832 році Гаус і Вебер почав розслідування теорії земного магнетизму імені Олександра фон Гумбольдта намагалася отримати допомогу Гаусса у прийнятті сітка магнітних пунктів спостереження навколо Землі. Гаус був схвильований цією перспективою, і в 1840 він написав три важливі документи з цієї теми: Intensitas VIS magneticae Terrestris оголошення mensuram absolutam revocata (1832), Allgemeine теорії DES Erdmagnetismus (1839) і Allgemeine Lehrsätze в Beziehung Auf Die їм verkehrten Verhältnisse DES Quadrats дер Entfernung wirkenden Anziehungs-унд Abstossungskräfte (1840). Ці документи розглядаються всі сучасні теорії про земний магнетизм, у тому числі Пуассона ідеї абсолютної заходом для магнітних сил і емпіричні визначення земного магнетизму. Діріхле 'S принципі була згадана без доведення.

Allgemeine теорії ... показали, що не може бути тільки два полюси в світі і продовжував доводити важливу теорему, яка стосується визначення інтенсивності горизонтальної складової магнітного силу разом з кутом нахилу. Гаус використовував рівняння Лапласа на допомогу йому з його розрахунками, і в остаточному підсумку зазначенням місця розташування магнітного Південного полюса.

Гумбольдт розробив календар для спостережень магнітного відхилення. Однак, як тільки нова магнітна обсерваторія Гаусса (завершена в 1833 - вільний від всіх магнітних металів) був побудований, він приступив до зміни багато процедур Гумбольдта, не дуже приємне Гумбольдта. Однак зміни Гаусса отримані більш точні результати з меншими зусиллями.

Гауса і Вебера домоглися багато чого у свої шість років разом. Вони виявили Кірхгофа закони, а також побудови примітивні пристрої, які можуть телеграфної передачі повідомлень на відстань в 5000 фут Тим не менш, це був просто приємним проведенням часу Гаусса. Він був більше зацікавлений у вирішенні завдань зі створення всесвітньої мережі магнітних спостережних пунктів. Ця окупація виробляється багато конкретних результатів. Magnetischer Verein і його журнал був заснований, і він був опублікований атлас земного магнетизму, у той час Гауса і Вебера 'S власний журнал, в якому їх результати були опубліковані РАН з 1836 по 1841.

У 1837 р. Вебер був змушений залишити Göttingen, коли він був залучений у політичний спір, і з того часу, діяльність Гаусса поступово знижувалася. Він як і раніше проводиться листів у відповідь на відкритий хлопець вчені зазвичай зауваживши, що він знав методи років, але ніколи не відчував необхідності публікувати. Іноді він здавався надзвичайно задоволений успіхами, досягнутими іншими математиками, у зокрема, що Ейзенштейн і Лобачевського.

Гаус провів роки з 1845 по 1851 оновлення фонд вдови Göttingen університету. Ця робота дала йому практичним досвідом у фінансових питаннях, і він продовжував робити свій стан через розумні інвестиції в облігації, випущені приватними компаніями.

Два останніх докторських Гаусса студентів Моріц Кантор і Дедекінда. Дедекінда пише точний опис його керівник

... Звичайно він сидів у зручній позиції, дивлячись вниз, злегка нахилився, склавши руки вище коліна. Він говорив абсолютно вільно, дуже чітко, просто і ясно, але коли він хотів підкреслити, новий погляд ... Потім він підняв голову, звернувся до одного з тих, хто сидить поруч з ним, і дивився на нього зі своєю красунею, що проникають сині очі під час рішучого виступу. ... Якщо б він виходив з пояснень принципів у розвитку математичної формули, то він устав, і у величних позах дуже вертикальному він написав на дошці поряд з ним в його своєрідно гарний почерк: він завжди вдавалося через економіку і навмисною домовленості в ухваленні робити з досить невеликому просторі. Для чисельних прикладах, на яких ретельно завершення він приділив особливу значення, він привіз необхідні дані на маленьких листочках паперу.

Гаус представив свій золотий ювілей лекцією в 1849 році, через п'ятдесят років після його диплом було надано Хельмштедт університету. Вона була належним варіацію на свою дисертацію в 1799. З математичної спільноти тільки Якобі і Діріхле були присутні, але Гаус отримав багато листів і почестей.

З 1850 робота Гаусса знову майже всі з практичного характеру, хоча він і затвердити Рімана 'S докторську дисертацію, і почув його випробувального лекцію. Його останній відомий науковий обмін думками з Герлінг. Він обговорив Зміни маятника Фуко в 1854 році. Він також зміг взяти участь у відкритті нової лінії залізниці між Ганновером і Геттінгені, але це виявилося його останній прогулянці. Його здоров'я погіршилося повільно, і Гаус помер уві сні рано вранці 23 лютого 1855.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland