Matematikçiler

Zaman çizgisi Fotoğraflar Para Pullar Kroki Aramak

Charles Alfred Coulson

Doğum tarihi:

Doğum Yeri:

Ölüm tarihi:

Ölüm Yeri:

13 Dec 1910

Dudley, near Birmingham, England

7 Jan 1974

Oxford, England

Tanıtım
DİKKAT - İngiliz yorum Otomatik çeviri

Charles Coulson annesi Annie Sincere Hancock, bir okul müdiresi ve mucit bir kızı var. Babası Alfred Coulson olan Dudley Teknik Koleji Müdürü oldu ve teknik kolejler bir müfettiş olmak için gitti. Annie ve Alfred Coulson iki çocuğu vardı ikiz oğulları Charles ve John. Aile Methodists ve Charles ve kardeşi olduğu bir çok dini ana kadar getirildi; Charles bütün tutum hayatı onun Hıristiyan yetiştirilmesine hakim oldu.

Charles Dudley kadar on yaş hangi zaman babasının güney teknik kolej müfettişlik-batı İngiltere ve ailesi katıldı eğitim aldı Bristol taşındı. Bristol yılında, 1923 yılında Clifton College katılmak için burs kazanan XIV Hazırlık Okulu katıldı. Beş yıl sonra Trinity College, Cambridge, burada da doğa bilimleri Tripos çalışmaya gitmeden önce matematiksel Tripos eğitimi için bir giriş burs kazandı. Bir birinci sınıf öğrencisi iki Tripos sınavlar iki bölüm vardı; ertesi yıl 1.931 ve doğal fen matematik. Sadece o matematiksel ve bilimsel konularda geniş bir araştırma yapmışlar, ama aynı zamanda kriket ve satranç biraz oyun zamanı bulundu, bu iki oldukça farklı bir oyun olarak çok iyi. Aynı zamanda Cambridge Üniversitesi Methodists lideri oldu.

Diye bir araştırma burs kazandı ve RH Fowler altında araştırma başladı mezun olduktan sonra. Daha sonra JE Lennard altında moleküler orbital teorisi-Jones araştırma yaptı. 1934 yılında ödül dostluk Kazanma, o 1936 yılında doktora verildi. 1938 yılında Eileen Floransa Burrett o hem Üniversitesi Methodists ile ilgili bu yana olan tanıştığı evli. O Leeds bir ev döşemeci kızı ve Cambridge'de eğitim bir okul öğretmeni haline geldi. Çift Dundee nerede Coulson Queen's College, University of St Andrews parçası matematik üst düzey öğretim görevlisi olarak atandı taşındı evlilikleri kısa bir süre sonra. Bir dindar Metodist, Coulson Dünya Savaşı sırasında vicdani retçi oldu. O sadece uygulanan matematikçi personel üzerinde kalan bu dönemde, tüm diğer savaş hizmeti katılın.

1.941 Coulson dalgalar yayınladı. Oliver ve Boyd serisi dalga hareket yaygın türü matematiksel bir hesap. I [EFR], 1958 yılında, yeniden basıldı Ben üniversiteye girdi yıl olan satın Mayıs 1955 yedinci sürümü kendi. Coulson Önsöz Dalgalar içinde yazıyor:

Bu kitabın bir nesne temel açıdan dikkate almak mümkün olduğu kadar dalga hareketi çok farklı olarak. Hemen hemen her durumda, çünkü dalga hareket standart denklemi çözme ibarettir temel sorun aynı olduğunu; çeşitli uygulamalar esas şartları bu çözümleri üzerine empoze farklılık. Bu dalgaların konu bir bütün değil, birçok farklı parçalar olarak tedavi edilmelidir arzu edilir Bu nedenle, mevcut eğilim bu yönde olduğunu.

Açıkçası DE Rutherford olan St Andrews matematik uygulamalı ders, kim Önsöz onu onun sayesinde ifade Coulson yardımcı oldu. Bize 156 sayfa kitap içeriğini işaret edelim: dalga hareket denklemi; dizili Dalgalar; membranlarda Dalgalar; barlarda Boyuna dalgalar ve yaylar; sıvılarda Dalgalar; Ses dalgaları, Elektrik dalgalar; Genel değerlendirmeler.

1.945 Coulson University College, Oxford, matematik bir öğretim üyesi olarak burada da Fiziksel Kimya Laboratuvarı bir görevlisi olarak atandı. O teorik fizik yeni kurulan sandalyeye King's College, Londra atandı ve Ekim 1947'de göreve geldi. O matematikçiler uygulanan ve o Oliver ve Boyd serisi, bu 1948 yılında görünen ilk başka bir metin yayınlanan St Andrews ile olan bağlantıları yapılmaktadır vardı. Yine [EFR] Bu metnin bir kopyasını kendi, bu defa Mayıs 1985 ve benim ikinci yılında üniversitede hangi satın beşinci baskısı 1961 yılında yeniden basıldı. Hazırladığım yaptığı yardım için kitap Önsöz içinde Coulson sayesinde ET Copson. O kadar Önsöz şöyle başlıyor:

Elektrik bir kitabın yazarı olup onun yaklaşımı esas matematiksel veya fiziksel ilk gelen karar vermelidir; iki tatmin edici bir sentezi çabalarını çok başarılı oldu şimdiye kadar değil. Bu kitaptan özet amaçlanmaktadır çok elektrik ve manyetizma olayları tutarlı bir matematiksel hesap başında. Alan kapalı Pek çok yönlerden bu Maxwell 'Elektrik ve Manyetizma klasik İnceleme ın benzer. Bu kitabı çok daha kısa olması da, vektör notasyonu hakkında yeterli bilgiye varsayarsak, ve yapımında nerede Modern fiziğin atom açısından gerekli kullanımı farklıdır.

Metin kendisi başlar:

Aslında kehribar bir parça, ne zaman ovuşturdu, olarak 2500 yıl önce Miletli Thales tarafından bilir maddenin küçük parçacıkları çekecek. Bu basit gerçeği deneysel, bulunduğunuz istirahat elektrik özellikleri olan elektrostatik bütün bilim geliştirmiştir. Nitekim, çok kelime elektrik kehribar için Yunanca kelime türetilmiştir.

Coulson 1952 yılında o Oxford Üniversitesi'nde Rouse Ball Matematik Profesörü olarak atandı burada da Wadham Koleji arkadaşı yapıldı Londra'da koltuğunu bıraktı. O Üniversitesi 28 Ekim 1952 tarihinde uygulanan matematik ruhu üzerine açılış konuşmasını yaptı. O 20 yıl boyunca bu görevde ve Matematik Enstitüsü'nün kurulması var ki, 1963 yılında açılan önemli bir rol oynamıştır.

1.970 Coulson yılında prostat kanseri için bir operasyon yapıldı. O ve iyileşti 1972 yılında Oxford teorik kimya profesörü olmak matematik Rouse Ball sandalyeye bıraktı. Ne yazık ki sağlığı tekrar o sandalye aldı zaman ve kötüleşen vardı o Temmuz 1973 o kanser dönmüştü doktorlar keşfedilen bir fıtık ameliyatı yapıldı. O kanser Oxford evinde öldü.

Coulson araştırma kayıt 400'den fazla araştırma yayınları ile listelenen olmak amazing. Araştırma Onun ana alan moleküler fizik kimya ve onun kağıtları bazı örnekler: İki merkezi integraller moleküler yapısı (1942) teorisi meydana; rasgele yürüyüş sorunu (1947) Doğum Not; laik belirleyici olarak üzerine notlar orbital teorisi (1950) moleküler; integraller moleküler yapısı (1951) teorisi meydana gelen değerlendirilmesi; Schrödinger dalga fonksiyonları (1965) ve matematiksel modeller (1974) belirlemede komütatör ilişkilerin kullanın. , Radyasyon, kan radyasyon tarafından tuşları, şekil, kanser hücrelerinin kontrol bakterileri öldürmek ve söylentiler yayılması çekim için matematiksel modeller inceliyor bu kağıtları ile Bülteni Enstitüsü Matematik ve Uygulamaları of yayınlanan son. Coulson Başkanı Enstitüsü Matematik Bölümü ve 1972 yılında Uygulamaları seçildi ve ölümüne kadar bu pozisyonu düzenlenen vakıa.

Coulson yetenekli bir yorumcu oldu ve bu Dalgalar ve Elektrik Yukarıda özel olarak yapılan anma gibi tüm eserlerinde, ve aynı zamanda en iyi işi Valence 1952 yılında yayınlanan satış olduğunu göstermiştir. Longuet-Higgins Moleküller ve Katılar Coulson anısına adanmış 1.974 kitabın Teorileri bir önsöz olarak Coulson yazılması netlik açıkladı:

Yukarıdaki tüm I Coulson's düşüncenin basitliğine etkilenmiş ve onun kararlılığını böylece bile acemi temel fikirleri kavrarsa net şeyler yapmak tarafından.

Çok onur Coulson Doğum matematik ve kimya yaptığı olağanüstü katkılarından dolayı hücum edildi. O Royal Society of Edinburgh için 1941 yılında ve Royal Society of London için 1950 yılında seçildi. 1970 yılında, ve Royal Society gelen Davy madalya kazandı Faraday ve Chemical Society gelen Tilden madalya 1968 ve 1969 yıllarında sırasıyla. Bir düzine fahri derece aldı.

Ancak, bir nedeni Coulson bilimsel çalışma gibi büyük bir miktarı üstlenmiştir ki, o diğer etkinlikler için zaman olurdu düşünmek olmamalıdır. Aksine hayatını Dünya Kiliseler Konseyi ve Merkez Komitesi 1962 tarihinde 1968 almamanız içine Oxfam ve varlık başkanı 1.965 den 1.971 için uygun başardı. Ayrıca:

Dini yayınlar ve televizyon görünüşe ona iyi halka bilinen yaptı. O mutlu bir aile hayatı zevk ve o ve karısı onun öğrencilerine pek çok kez kendi açtı. O uzun boylu ve heybetli ve bazen onun kıyafetleri de sıradışı.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland