Matematycy

Godzina line Zdjęcia Pieniądze Znaczki Szkic Szukać

Galileo Galilei

Data urodzenia:

Miejsce urodzenia:

Data śmierci:

Miejsce śmierci:

15 Feb 1564

Pisa (now in Italy)

8 Jan 1642

Arcetri (near Florence) (now in Italy)

Prezentacja Wikipedia
UWAGA - Automatyczny Tłumaczenie od wersji angielski

Galileo Galilei 's rodzice byli Vincenzo Galilei i Giulia Ammannati. Vincenzo, którzy urodził się w 1520 w Florencja, był nauczycielem muzyki i grzywny lutnia gracza. Po studiach muzycznych w Wenecja, przeprowadzanych eksperymentów na smyczki do wspierania swojej muzycznej teorii. Giulia, którzy urodził się w Pescia, Vincenzo poślubił w 1563 i oni się w ich domu na wsi w pobliżu Pisa. Galileo był ich pierwszym dzieckiem i wczesne lata spędził wraz z rodziną w Pizie.

W 1572, kiedy Galileo został osiem lat życia, jego rodzina powróciła do Florencja, jego rodzinnym mieście ojca. Jednakże, Galileo pozostał w Pizie i mieszkał na dwa lata z Muzio Tedaldi którzy był powiązany z Galileo matka przez małżeństwo. Kiedy osiągnął wiek dziesięciu, Pisa Galileo w lewo, aby dołączyć do swojej rodziny w Florencja i nie był tutored przez Jacopo Borghini. Gdy był wystarczająco stary, aby być wykształceni w klasztorze, jego rodzice wysłał go do Camaldolese Monastery w Vallombrosa, który znajduje się na zalesionym wzgórzu wspaniały 33 km na południowy wschód od Florencja. W Camaldolese Postanowienie był niezależny od Zakonu Benedyktynów, podział z niego około 1012. Zarządzenie w połączeniu z samotne życie pustelnika z ścisłe życia mnich szybko i młodzieży Galileo znaleźć tego atrakcyjnego życia. On stał się początkujący, które zamierzają przystąpić do zakonu, ale to nie proszę ojca którzy już zdecydował, że jego najstarszy syn powinien stać się lekarza.

Vincenzo Galileo miał powrócić do Florencja z Vallombrosa i zrezygnować z ideą łączącą Camaldolese porządku. Grał w dalszym ciągu jego nauki w Florencja, jednak w szkole prowadzonej przez zakonników Camaldolese. W 1581 wysłał Vincenzo Pisa Galileo z powrotem do życia ponownie z Muzio Tedaldi i teraz, aby zapisać się na stopień medyczne na uniwersytecie w Pizie. Chociaż pomysł lekarskie kariery nigdy nie wydaje się odwołanie do Galileo, jego ojca chcą był dość naturalny, ponieważ jeden nie był wybitnym lekarzem w jego rodzinie w poprzednim wieku. Galileo nie wydaje się poważnie podjąć studia medyczne, uczestniczenia w kursach na jego rzeczywistych interesów, które były w matematyki i filozofii naturalnej. Jego nauczyciel matematyki w Pizie został Filippo Fantoni, którzy odbył się katedra matematyki. Galileo powrócił do Florencja na letnie wakacje i tam kontynuował studia matematyki.

W roku 1582-83 Ostilio Ricci, którzy był matematyk z Toskanii i Trybunału były uczeń Tartaglia, nauczał w kursie w Euklides' s Elementy na uniwersytecie w Pizie, która uczestniczyła Galileo. Latem 1583 Galileo był powrót w Florencja z rodziną i Vincenzo zachęcać go do odczytu Galen dalsze studia medyczne. Jednak Galileo, wciąż niechętnie studiów medycyny, zaproszeni Ricci (również w Toskanii Florencja, gdy sąd spędził lato i jesień) do swego domu w celu zaspokojenia jego ojciec. Ricci starała się przekonać Vincenzo, aby umożliwić jego syna na studia matematyki, ponieważ był to jego interesy, gdzie leżał. Vincenzo Oczywiście nie podoba mi się pomysł i zdecydowanie sprzeciwiła się jednak ostatecznie dał sposób mało i Galileo był w stanie zbadać dzieła Euklides i Archimedes z Włoski Tłumaczenia Tartaglia, które uczynił. Oczywiście był jeszcze oficjalnie wpisany jako student medycznych w Pizie, ale ostatecznie, 1585, dał się tego kursu w lewo i bez wypełniania jego stopień.

Galileo rozpoczął nauczanie matematyki, pierwszy prywatnie w Florencja, a następnie w okresie 1585-86 w Sienie, gdzie odbyło się publiczne mianowania. Latem 1586 wykładał w Vallombrosa, w tym roku napisał swoją pierwszą książkę naukową Mała równowagi [La Balancitta] Archimedes, które opisane metody znalezienia konkretnych gravities (to jest względne gęstości) z wykorzystaniem substancji równowagi. W następnym roku wyjechał do Rzym odwiedzić Clavius którzy został profesorem matematyki w Collegio Romano jezuitów. Tematu, który był bardzo popularny wśród jezuitów matematyków w tym czasie był ośrodków ciężkości i Galileo przyniósł ze sobą kilka wyników, które miał wykryte na ten temat. Pomimo podejmowania bardzo korzystne wrażenie na Clavius, Galileo, nie udało się uzyskać nominacji do nauczania matematyki na uniwersytecie w Bolonii.

Po opuszczeniu Rzym Galileo pozostawały w kontakcie z Clavius przez korespondencję i Guidobaldo del Monte był również regularnie korespondenta. Oczywiście do twierdzeń, które okazały Galileo w sprawie ośrodków ciężkości brył, a pozostawione w Rzym, zostały omówione w tej korespondencji. Jest również prawdopodobne, że Galileo otrzymała notatki z wykładów kursów, które zostały podane w Collegio Romano, zrobił kopie takich materiałów, które jeszcze dziś przetrwać. W korespondencji rozpoczęła się około 1588 i kontynuowane przez wiele lat. Również w 1588 Galileo otrzymała prestiżowe zaproszenie do wykładów na wymiary i położenie w piekło Dante's Inferno Akademii w Florencja.

Fantoni opuścił katedra matematyki na uniwersytecie w Pizie w 1589 i Galileo został powołany do wypełnienia po (choć było to tylko nominalne stanie dostarczyć wsparcie finansowe dla Galileo). Nie tylko on otrzymać silne rekomendacje z Clavius, ale miał również zyskał doskonałą renomę dzięki jego wykładów na Akademii Florencja w poprzednim roku. Młody matematyk musiał szybko nabytych reputacji, które były niezbędne do uzyskania takiego stanowiska, lecz nie były jeszcze wyższe miejsca, w którym mogą dążyć. Galileo spędził trzy lata po tym gospodarstwie na uniwersytecie w Pizie i w tym czasie napisał De Motu serię esejów o teorii ruchu, który nigdy nie opublikowany. Jest prawdopodobne, że nigdy nie opublikowano tego materiału, ponieważ był krótszy niż zadowoleni z niego, i to jest sprawiedliwe dla pomimo zawierających pewne istotne kroki naprzód, ale również zawierało kilka pomysłów nieprawidłowy. Być może najważniejszym nowych pomysłów, które zawiera De Motu jest to, że można poprzez prowadzenie badań teorii eksperymentów. W szczególności praca zawiera istotne jego pomysł, że można test teorie na temat podmiotów objętych pomocą nachylonej do płaszczyzny spowolnić prędkość opadania.

W 1591 Vincenzo Galilei, Galileo ojca, umarł i Galileo, ponieważ był najstarszy syn miał dostarczyć wsparcia finansowego dla reszty rodziny, aw szczególności środków finansowych niezbędnych do zapewnienia Posagi dla jego dwiema młodszymi siostrami. Jako profesor matematyki w Pizie nie była dobrze płatna, więc Galileo spojrzał na bardziej lukratywne stanowisko. Z silne rekomendacje z Guidobaldo del Monte, Galileo został mianowany profesorem matematyki na Uniwersytecie Padwa (uniwersytet w Republice Wenecja) w 1592 na wynagrodzenia z trzy razy, co otrzymał w Pizie. W dniu 7 grudnia 1592 dał jego inauguracyjnym wykładzie i rozpoczął się okres osiemnaście lat na uniwersytecie, który rok później opisany jako happiest swego życia. Na Padwa swoje obowiązki były głównie do nauczania Euklides' s geometrii oraz standardowe (Dziękujemy!) Astronomia dla studentów medycyny, którzy musieliby znać pewne astronomii w celu wykorzystania ich w astrologię praktyki medycznej. Jednakże, Galileo argumentował przeciwko Arystoteles' s widzenia astronomii i filozofii naturalnej w trzech wykładów publicznych dał w związku z pojawieniem się nowego Star (obecnie znane jako "Kepler" supernova s ") w 1604 roku. W tej chwili przekonania, że z Arystotelesa, a mianowicie, że wszystkie zmiany w niebiosach, musiał wystąpić w regionie lunar blisko Ziemi, na sferę gwiazd stałych jest stały. Galileo paralaksy argumenty użyte do udowodnienia, że nowa gwiazda nie może być zbliżony do Ziemi. W osobisty list napisany do Kepler w 1598, stwierdził, że Galileo był Kopernika (wierzącego w teorii Kopernika). Jednakże, nie publiczne podpisania tego przekonania było aż pojawi się wiele lat później.

Na Padwa, Galileo zaczął długoterminowych relacji z Marią Gamba, którzy od Wenecja, ale nie może poślubić Galileo odczuwalne, ponieważ jego sytuacja finansowa nie było wystarczająco dobre. W 1600 swoje pierwsze dziecko Virginia urodził, a następnie przez drugą córkę Livia w następnym roku. W 1606 ich syn urodził się Vincenzo.

We wspomnianych powyżej błąd w Galileo teorii ruchu jak ustawić go w De Motu około 1590. Był zupełnie błędne przekonanie, że w jego siły działające na ciało było względne różnica między jej ciężar właściwy i że dzięki tej substancji, które zostały przeniesione. Galileo napisał do swego przyjaciela Paolo Sarpi, którzy grzywny matematyk był konsultor do rządu weneckiego, w 1604 roku i jest jasne, z jego listu, że w tym czasie miał zrealizować swój błąd. W rzeczywistości miał wrócił do pracy w teorii ruchu w 1602 oraz w ciągu kolejnych dwóch lat, poprzez jego analizy i nachylonej płaszczyzny wahadła, miał sformułowane poprawne prawa i instytucji objętych pracował, że użyje pocisku paraboliczne ścieżka. Jednakże, te słynne wyniki nie zostaną opublikowane dla innego 35 lat.

W maju 1609, Galileo otrzymał pismo od Paolo Sarpi informując go o spyglass, że Holender wykazał w Wenecja. Galileo napisał w Starry Messenger (Sidereus Nuncius) w kwietniu 1610:

O dziesięć miesięcy temu raport osiągnął moje uszy, że niektóre Fleming miał skonstruował spyglass za pomocą widocznych obiektów, które, choć bardzo odległe od oko obserwatora, były wyraźnie postrzegane tak, jak gdyby w pobliżu. Z tego naprawdę niezwykły efekt kilku doświadczenia były powiązane, do której niektóre osoby uwierzyli, podczas gdy inne je odrzucili. Kilka dni później sprawozdanie zostało potwierdzone pismem otrzymałem od Francuz w Paryżu, Jacques Badovere, który spowodował mnie do siebie w pełni stosuje się do zbadania środków, za pomocą której mogą przyjechać na wynalazek o podobnym narzędziem. I to nie tylko potem, będąc w moim podstawie doktryny załamanie.

Od tych sprawozdań, i za pomocą swoich własnych umiejętności techniczne jako matematyk i jako rzemieślnik, Galileo, aby rozpoczął serię teleskopów optycznych, których skuteczność została znacznie lepiej niż na holenderski instrumentu. Jego pierwszy teleskop został złożony z dostępnych obiektywów i wydał w powiększeniu około cztery razy. Aby poprawić Galileo dowiedział się o tym, jak polski i grind własnej soczewki i sierpniu 1609 miał instrument o powiększeniu około ośmiu lub dziewięciu. Galileo natychmiast widząc komercyjnych zastosowań wojskowych i jego teleskopu (który nazywa się perspicillum) dla statków na morzu. On Sarpi bieżąco informowani o jego postępach i Sarpi zorganizowanych demonstracji dla weneckiego senatu. Byli pod wrażeniem, w zamian za duży wzrost jego pensji, Galileo dała wyłączne prawa do produkcji teleskopów na weneckim Senatu. Wydaje się szczególnie dobry krok z jego strony, gdyż musi on wiedzieć, że takie prawa zostały pozbawione sensu, zwłaszcza że on zawsze przyznał, że teleskop nie był jego wynalazek!

Do końca 1609 Galileo miał się jego teleskop na nocnym niebie i zaczął się zadziwiające odkrycia. Swerdlow napisał (zob.):

W około dwa miesiące, grudzień i styczeń, uczynił więcej odkryć, które zmieniły świat niż ktokolwiek kiedykolwiek dokonane przed lub od.

Do odkrycia astronomiczne, dokonane z jego teleskopy zostały opisane w książce krótkie zwane Starry Messenger opublikowane w Wenecja w maju 1610. Praca ta spowodowała uczucie. Galileo twierdził, że postrzegane góry na Księżycu, okazały się Droga Mleczna była składa się z maleńkich gwiazd, które widziałeś i czterech małych podmiotów orbiting Jowisza. Te ostatnie, z oczu, aby uzyskać pozycję w Florencja, szybko o nazwie "Medicean gwiazd. Miał również wysyłane Cosimo de Medici, wielki książę Toskanii, doskonały teleskop dla siebie.

Weneckiego Senatu, być może świadomość, że prawa do produkcji teleskopów, że Galileo dał im były bezwartościowe, zamroziła jego wynagrodzenia. Jednak udało mu w impressing Cosimo, w czerwcu 1610, zaledwie miesiąc po jego słynnej książce niewiele zostało opublikowane, Galileo po jego dymisji w Padwa i stał Główny matematyk na Uniwersytecie w Pizie (bez nauczania należności) i "matematyk i filozof 'Do Wielkiego Księcia Toskanii. W 1611 roku odwiedził Rzym, gdzie był traktowany jako wiodącej celebrity; Collegio Romano położony na wielki obiad z przemówienia na cześć Galileo niezwykłych odkryć. Był również członkiem Accademia dei Lincei (w rzeczywistości szóstego członka) i to był zaszczyt, który był szczególnie ważny dla Galileo którzy podpisana się "Galileo Galilei Linceo" od tej chwili.

Chociaż w Rzym, a po jego powrocie do Florencja, Galileo nadal czyni z jego obserwacji teleskopu. Już w Starry Messenger miał podane nieobrobionego okresy cztery księżyce Jowisza, ale bardziej precyzyjnych obliczeń, z pewnością nie były łatwe, ponieważ trudno było zidentyfikować z obserwacji księżyca, który był I, II, który był, III, IV i które. Uczynił długi szereg uwag i był w stanie podać dokładnych terminów w 1612. Na jednym z etapów w obliczeniach był bardzo zaskoczony, ponieważ dane zapisywane miał wydawało się niespójne, ale on miał zapomniany w celu uwzględnienia ruchu Ziemi wokół Słońca.

Galileo po raz pierwszy zwrócił swój teleskop na Saturna na 25 lipca 1610 i pojawiły się trzy instytucje (jego teleskop nie był wystarczająco dobry, aby pokazać pierścieni, ale pojawiają się w nich jako płatków po obu stronach planety). Dalsze obserwacje były rzeczywiście Zaskakujący Galileo jako jednostki po obu stronach Saturn pierścień zniknął, gdy system był na krawędzi. Również w 1610 roku odkrył, że kiedy postrzegać w teleskop, planeta Wenus wykazało fazy podobnie jak Księżyc, a zatem musi Sun nie orbicie Ziemi. To nie pozwolić, by zdecydować między kopernikańskiego systemu, w którym wszystko się wokół Słońca, i że zaproponowana przez Tycho Brahe, w którym wszystko oprócz Ziemi (i Księżyc) idzie wokół Słońca, które z kolei jest wokół Ziemi. Większość astronomów z czasem w rzeczywistości uprzywilejowanych Brahe 's system i rzeczywiście z rozróżnieniem między dwoma przez eksperyment był poza instrumentami dzień. Jednakże, Galileo wiedział, że wszystkie jego odkrycia były dowody na Copernicanism, chociaż nie jest dowód. W rzeczywistości była jego teoria objętych podmiotów, które było najbardziej istotne w tym względzie, dla przeciwników o ruchu Ziemi twierdzili, że Ziemia obraca się, gdy organ i został usunięty z wieży powinno wchodzić za wieży Ziemia obraca się, podczas gdy upadł. Ponieważ nie było to przestrzegane w praktyce było to traktowane jako silne dowody na to, że ziemia została stacjonarnych. Jednak Galileo już wiedziała, że ciało będzie zaobserwować spadek w sposób na obracanie Ziemi.

Inne spostrzeżenia poczynione przez Galileo włączone obserwacji sunspots. On zgłaszane w tych Przemówienie na pływających jednostek, które opublikował w 1612 oraz w pełni listów w sprawie sunspots, które pojawiły się w 1613. W następnym roku dwie córki Franciszkanów wstąpił do klasztoru św Mateusza poza Florencja, Virginia, biorąc nazwę Siostra Maria Celeste i Livia nazwę Siostra Arcangela. Ponieważ zostały one urodzone poza małżeństwa, Galileo uwierzyli, że sami nigdy nie powinien poślubić. Chociaż Galileo przedstawienia wielu rewolucyjne teorie poprawne, nie był poprawny we wszystkich przypadkach. W szczególności, gdy trzy komety pojawiły się w 1618 roku został zaangażowany w kontrowersje dotyczące natury komet. Podkreślił, że były one zbliżone do Ziemi, spowodowane przez optyczne załamanie. W związku z tym poważny argument, że niefortunne jezuitów rozpoczął aby zobaczyć Galileo jako niebezpieczny przeciwnik.

Pomimo swojego prywatnego wsparcie dla Copernicanism, Galileo chciał, aby uniknąć kontrowersji, nie czyniąc publicznego oświadczenia w tej sprawie. Jednak był wyciągnąć do kontrowersji poprzez Castelli którzy został powołany na przewodniczącego matematyki w Pizie w 1613. Castelli był uczniem Galileo i był również zwolennikiem Kopernik. Na spotkaniu w pałacu Medici w Florencja w grudniu 1613 z wielkiego księcia Cosimo II i jego matkę Grand księżna Krystyna Lotaryngia, Castelli został poproszony o wyjaśnienie pozornej sprzeczności między teorią Kopernika i Pismo Święte. Castelli bronił stanowiska kopernikańskiego energicznie i napisał do Galileo potem mówi mu, jak udany był w oddanie argumenty. Galileo, mniej przekonany, że wygrał Castelli miał argument, napisał list do Castelli do niego twierdząc, że miał Biblię należy interpretować w świetle tego, co nauki wykazał się prawdą. Galileo miał wielu przeciwników w Florencja i upewniając się, że kopię listu do Castelli został wysłany do Inkwizycja w Rzym. Jednakże, po zbadaniu ich zawartości znaleźli niewiele, które mogłyby obiektu.

Kościół katolicki najważniejszych postać w tej chwili w kontaktach z interpretacji Pisma Świętego był kardynał Robert Bellarmin. On w tej chwili wydaje się mało seen powodem, dla którego Kościół jest do zainteresowanych w zakresie teorii kopernikowskiej. Punktem sporu było to, czy Kopernik był po prostu przedstawienia teorii matematycznych, które pozwoliły na obliczenie pozycji niebieskiego organów, które mają być dokonane po prostu bardziej czy był proponuje fizycznej rzeczywistości. W tym czasie Bellarmin oglądany teorii matematycznej jako eleganckie, z których jedna nie zagrażają siedzibę chrześcijańskiej wiary dotyczące struktury wszechświata.

W 1616 Galileo napisał List do Grand księżna który energicznie zaatakowali naśladowcami Arystotelesa. W tej pracy, które skierowane są do Grand księżna Krystyna Lotaryngia, opowiedział się zdecydowanie na nie-dosłowna wykładnia Pisma Świętego, gdy literalna wykładnia byłoby sprzeczne fakty dotyczące fizycznego okazała się przez świat nauki matematyczne. W tym Galileo dość wyraźnie stwierdził, że dla niego teorii Kopernika jest nie tylko narzędziem obliczenia matematyczne, fizyczne, ale jest rzeczywistością:

Posiadam, że Słońce znajduje się w centrum obroty z nieba orbs i nie zmienia, i że Ziemia obraca się i przenosi na okolice. Ponadto ... Potwierdzam ten widok nie tylko przez Ptolemeusza obala 's i Arystotelesa' s argumenty, ale również przez wielu produkcji na inne strony, zwłaszcza odnoszące się do niektórych efektów fizycznych, których przyczyną może nie może być ustalona w inny sposób, i innych odkryć astronomicznych; tych odkryć wyraźnie confute z Ptolemejskiego systemu, a one zgadzają się z tym admirably inne miejsce i potwierdź go.

Paweł V zarządził Bellarmin mają Kongregacja do indeksu decyduje o teorii Kopernika. Kardynałowie z Inkwizycja spełnione w dniu 24 lutego 1616 i zdobył dowody z ekspertów teologicznych. Oni potępił nauki Kopernik, Bellarmin i przekazać swoją decyzję o Galileo, którzy nie był osobiście zaangażowany w proces. Galileo był zakaz posiadania poglądów Kopernika, ale później wydarzeń ustanowił go mniej o tej decyzji w Inkwizycja. Najważniejszy Maffeo Barberini, którzy była admirer Galileo, został wybrany jako Pope Urban VIII. Stało się to po prostu jak Galileo książka Il saggiatore (Assayer), który ma być opublikowany przez Accademia dei Lincei w 1623 i Galileo był szybki poświęcić tej pracy do nowego Papieża. Prace opisane Galileo nowe metody naukowe i zawiera słynny cytat w zakresie matematyki:

Filozofia jest napisane w tej książce wielkiego, wszechświata, która nieustannie otwarte dla naszego spojrzenia. Ale książki nie może być rozumiane, chyba że najpierw uczy się języka, zrozumieć i odczytać znaków, w którym jest napisane. Jest on napisany w języku matematyki, a jej znaki są trójkąty, kółka i inne dane geometryczne, bez których niemożliwe jest ludzku zrozumieć, jednym słowem; bez tych nich jest wędrowny w ciemnym labiryncie.

Pope Urban VIII Galileo zaproszony do papieskiego publiczności na sześciu razy i doprowadziło Galileo, aby sądzić, że Kościół katolicki nie będzie stanowić problemu z teorią Kopernika. Galileo, w związku z tym, postanowił opublikować swoje poglądy podejrzenie, że mógł to zrobić bez poważnych konsekwencji z Kościoła. Jednak przez ten etap w swoim życiu Galileo zdrowia był biedny z częstych bouts z ciężką chorobą, a więc nawet jeśli zaczął pisać swój słynny dialog w 1624 zajęło mu sześć lat, aby zakończyć pracę.

Galileo próbowała uzyskać zezwolenie od Rzym publikuje w Dialogu 1630, ale tego nie okazać się łatwe. Ostatecznie otrzymał pozwolenie od Florencja, a nie Rzym. W lutym 1632 opublikowanych Galileo Dialog dotyczące dwóch z Głównego Systemy Świat - Ptolemejski i Kopernika. Przybiera formę dialogu między Salviati, twierdzi, którzy dla systemu kopernikańskiego, którzy simplicio jest Aristotelian filozof. W kulminacyjnym tej książki jest argumentem przez Salviati, że Ziemia porusza, która została oparta na Galileo z teorii pływów. Galileo z teorii pływów został całkowicie fałszywe mimo postulowanej już po Kepler przedstawienia poprawnego wyjaśnienia. To było niefortunne, ze względu na niezwykły prawdy Dialogu wspierane, że argument, który myśli Galileo, by dać dowód najsilniejsze Kopernika 's teoretycznie powinny być niepoprawne.

Wkrótce po opublikowaniu Dialogu dotyczące dwóch z Głównego Systemy Świat - Ptolemejski i kopernikańskiego Inkwizycja zakazane w jej sprzedaży i zarządził Galileo do stawienia się przed nimi w Rzym. Choroba uniemożliwia mu podróżowanie Rzym, aż do 1633. Galileo oskarżenia na rozprawie, która została następnie, że złamał warunki ustanowione przez Inkwizycja w 1616. Jednak inna wersja tej decyzji został wyprodukowany na okres próbny zamiast jednej Galileo zostało podane na czas. Prawda o teorii Kopernika nie było więc problemu, ale została podjęta na fakt, że w rozprawie tej teorii było fałszywe. Było to logiczne, oczywiście, od wyroku 1616 zadeklarowały go całkowicie fałszywe.

Uznany za winnego, Galileo został skazany na dożywotniego więzienia, ale zdanie zostało przeprowadzone nieco sympathetically i wyniosły areszt domowy zamiast kary pozbawienia wolności. Był w stanie żyć z pierwszego arcybiskupa Sieny, a potem powrócić do swego domu w Arcetri, w pobliżu Florencja, ale musiał spędzić resztę swego życia oglądanych przez funkcjonariuszy z Inkwizycja. W 1634 roku poniósł poważny cios, kiedy jego córka Virginia, Siostra Maria Celeste, zmarł. Ona była wielką wsparcie dla jej ojca poprzez jego choroby i Galileo zostało zrujnowanych i może nie działać na wiele miesięcy. Gdy nie uda się ponownie uruchomić pracy, zaczął pisać Dyskursy matematycznych i demonstracje dotyczące dwóch nowych nauk.

Po Galileo zakończyły prace nad Dyskursy było kontrabandy obecnie Włochy, podjęte w celu Lejda w Holandii, gdzie została ona opublikowana. To był jego najbardziej rygorystyczne prac matematycznych problemów, które traktowane na impuls, momentów, ośrodki i ciężkości. Znaczna część tej pracy udał się powrót do idei niepublikowanych w De Motu z około 1590 oraz usprawnień, które miał w czasie pracował 1602-1604. W Dyskursy Wypracował swoje pomysły na płaszczyźnie nachylonej w piśmie:

I zakładamy, że prędkość nabytych przez tego samego majątku ruchomego obiektu w różnych inclinations z płaszczyzny są równe w każdym przypadku, gdy wysokość tych samolotów są równe.

Następnie opisane eksperymentu za pomocą wahadła, aby sprawdzić jego właściwości i pochylona do samolotów wykorzystywanych do tych pomysłów podać twierdzenie o przyspieszenie organów w swobodnym spadku:

W czasie, w pewnej odległości, która ciągnie się przez obiekt przemieszczające się w ramach jednolitego przyspieszenie od reszty jest równy czas w tej samej odległości, które byłyby lot przez tego samego majątku ruchomego obiektu w ruchu na jednolitą prędkość połowę maksymalnej prędkości i końcowe poprzednie jednolicie przyspieszonego ruchu.

Po co przyniesie dalsze wyniki tego typu, daje wynik jego słynne, że odległość, że ciało porusza się od reszty ramach jednolitego przyspieszenie jest proporcjonalna do kwadratu czasu.

Można by się spodziewać, że Galileo zrozumienia wahadła, które miał, ponieważ był młody człowiek, by doprowadziły go do projektowania wahadło zegara. W rzeczywistości on tylko wydaje się mieć na myśli taką możliwość pod koniec jego życia, a około 1640 uczynił projektu pierwszego wahadła zegara. Galileo zmarł na początku 1642, ale znaczenie jego zegar projekt został zrealizowany z pewnością jego syn Vincenzo którzy próbowali wnieść do zegara Galileo plan, ale nie powiodło się.

To był smutny koniec dla tak wielkiego człowieka na śmierć skazany na herezję. Jego zaznaczyła, że będzie on chciał być pochowany obok ojca w rodzinnym grobie w Bazylice Santa Croce, ale jego krewni bali, całkiem słusznie, że to prowokować sprzeciwu ze strony Kościoła. Jego ciało zostało ukryte, a jedynie umieszczone w grobie grzywny w kościele w 1737 przez władze cywilne wbrew woli wielu w Kościele. W dniu 31 października 1992, 350 lat po śmierci Galileusza, Pope John Paul II wydał adresem w imieniu Kościoła Katolickiego, w którym przyznał, że błędy zostały dokonane przez doradców teologicznych w przypadku programu Galileo. Oświadczył, że Galileo przypadku zamkniętych, ale on nie dopuścić, aby Kościół był zły do skazania na Galileo za herezję ze względu na jego przekonania, że Ziemia obraca się wokół Słońca.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland