Matematycy

Godzina line Zdjęcia Pieniądze Znaczki Szkic Szukać

Richard Phillips Feynman

Data urodzenia:

Miejsce urodzenia:

Data śmierci:

Miejsce śmierci:

11 May 1918

Far Rockaway, New York, USA

15 Feb 1988

Los Angeles, California, USA

Prezentacja Wikipedia
UWAGA - Automatyczny Tłumaczenie od wersji angielski

Richard Feynman 's rodzice byli Melville i Lucille Phillips Feynman. Melville urodził się w rodzinie żydowskiej w Mińsku, Białoruś, wyemigrował z rodzicami do Stanów Zjednoczonych, gdy był pięć lat życia. Był człowiekiem biznesu którzy próbowali, nie zbyt pomyślnie, wiele różnych rodzajów działalności. Jest oczywiste, że jego talenty nie zostały w biznesie, lecz raczej w dziedzinie nauki, która była przedmiotem, że fascynuje go, ale nigdy nie miał okazji, aby z niego kariery. Lucille Phillips urodził się w Stanach Zjednoczonych w rodzinie żydowskiej. Lucille, ojciec wyemigrował z Polska i jej matka również pochodziła z rodziny imigrantów z Polski. Ona wyszkolony jako nauczyciel szkoły podstawowej, ale w 1917 ożenił Melville przed podjęciem zawodu.

Po ich małżeństwa i Lucille Melville Feynman przeniesiony do mieszkania i Manhattan, w następnym roku, swoje pierwsze dziecko Richard urodził. Melville potrzebował swojego pierwszego dziecka się syna i chciał go też stać się naukowcem, tak, overjoyed, kiedy dostał syn chciał, uczynił wszystko, aby mógł on w interesie Richard nauki przez cały okres jego dzieciństwa. Gleick napisał:

Melville na prezent dla rodziny był wiedzy i powagi. Humor i opowiadanie pochodzi z Lucille.

Tragedia dotknęła rodziny, gdy Richard był pięć lat dla Lucille starych i Melville'a miał drugiego syna którzy zginęli, gdy cztery tygodnie życia. To oznaczało, że smutek spadł na gospodarstwo domowe, które muszą być znacznie wpłynęło na młodego Richarda. Po tym, pozostał tylko jeden dziecka do jego siostra Joan urodził się, kiedy był dziewięć lat życia. W rodzina przeniosła się kilka razy w ciągu tych lat, ale kiedy Richard był dziesięć one rozliczane w Far Rockaway.

Richard, lub Ritty jak nazwał go jego przyjaciół, nauczyłem się bardzo dużo nauki: Encyclopaedia Britannica i nauczył się podstawowych matematyka, zanim napotkał on w szkole. On również utworzenie laboratorium w swoim pokoju w domu, gdzie eksperymentował z energii elektrycznej. W szczególności kabli obwodów z żarówek, wymyślonego jeden alarmów, radia i wziął się do naprawy uszkodzonego poza układów. Kiedy wszedł Far Rockaway High School jego interesy były niemal całkowicie matematyki i informatyki. Znalazł trochę sympatii dla sztuki typu przedmiotów w tej chwili:

I zawsze jest zaniepokojony sissy; ja nie chce być zbyt delikatne. Dla mnie, prawdziwego człowieka nigdy nie wypłacone wszelkie uwagi do poezji i takich rzeczy.

W szkole Feynman zbliżył matematyki w bardzo niekonwencjonalny sposób. Zasadniczo on cieszył rekreacyjnych matematyki, z którego pochodzi wiele przyjemności. Studiował dużo matematyki w swoim czasie trygonometria tym, zróżnicowanego i całkowego, numery i złożone na długo przed poznał te tematy w jego formalnego wykształcenia. Sposoby znaczenie notacji matematycznej, wymyślonego własnej notacji dla grzechu, cos, tg, f (x) itp., który myślał był znacznie lepszy niż standardowego zapisu. Jednak, gdy przyjaciel poprosił go o wyjaśnienie kawałek matematyki, on nagle uświadomiła sobie, że zapisu nie może być osobistą sprawą, ponieważ on jeden potrzebne do komunikowania się. He really enjoyed konkursy i matematyki był prawdziwy star w jego szkole. W swoim ostatnim roku w Far Rockaway High School zdobył w New York University Mistrzostwa Math.

Po opuszczeniu szkoły, stosowane do kilku uczelni wyższych w celu odbycia tam studiów. Można by się spodziewać każdego uniwersytetu, do którego będzie stosowana entuzjastycznie oferują mu miejsce, ale nie było tak proste. Chociaż jego klasy w nauce matematyki i były wybitne, był wykonywany w znacznie mniejszym stopniu innych tematów. Nie było też "problem", że był Żydem, który rzeczywiście był problem w Stanach Zjednoczonych w tej chwili z uniwersytetów posiadających kontyngentów na liczbę Żydów one dopuszczone. On siedział jeden egzamin wstępny na Uniwersytecie Columbia i zawrócili go w dół. On nigdy nie dość darował im poboru mu 15 dolarów, a następnie odrzucenia go. On został przyjęty, jednak przez Massachusetts Institute of Technology.

MIT wstąpił w 1935 r. i, po cztery lata studiów, uzyskane jego studia w 1939 roku. On poszedł tam studiować matematyki, ale chociaż znalazł kursów łatwe, był coraz bardziej zaniepokojony poboru i brak wniosków, które charakteryzują się oczywiście w tej chwili. Przeczytał Eddington 's matematyczna teoria względności, podczas gdy w jego pierwszym roku studiów i poczułem, że było to co chciał z matematyki. Jego wykładowcami matematyki przedstawiła mu się z poglądem, że jeden zrobił matematyki dla samej siebie, tak Feynman zmiana kursów, biorąc elektrotechniki. Bardzo szybko zmienił on ponownie, tym razem się do fizyki. Interesujące jest, uważam, że Feynman miał podjąć w trakcie matematyki w Cambridge, które miały około Hoyle tym samym czasie, musiałby on znaleźć dokładnie to, co chciał.

Fizyki Feynman oczywiście, że wziął na MIT nie była standardowa. Brał Wstęp do Fizyki Teoretycznej, przeznaczony dla klasy studiów, w swoim drugim roku. Nie było oczywiście w mechanice kwantowej, że temat Feynman był bardzo zależy na badania, więc wraz z kolegów licencjackich, KW Welton, zaczął czytać teksty dostępne na wiosnę 1936. Po powrocie do swoich domów w lecie 1936 dwóch wymienianych szereg niezwykłych listów, ponieważ chciał stworzyć wersję przestrzeni w czasie gdy (cytat z jednego z listów - patrz):

... zjawisk elektrycznych [są] wynika z metrycznych na przestrzeń w taki sam sposób, że są zjawiska grawitacyjne.

Do 1937 był Feynman czytania Dirac 's the zasady mechaniki kwantowej i widząc, jak jego bardzo oryginalne pomysły wyposażony w Dirac' s podejście. W rzeczywistości stała się Dirac naukowiec którzy Feynman najbardziej poważanych na całym jego życiu.

We wspomnianych powyżej Feynman, że poszedł do domu do swoich wakacji. W rzeczywistości on stosowany w lecie pracy w Bell Telephone Laboratories co latem, ale zawsze był tam odmówiono stanowiska pomimo najwyższego zaleceń. Mimo że nigdy nie może być udowodnione, nie wydaje się żadnego innego powodu, że będzie odrzucony inne niż był żydowskim.

Gdy zbliżył się do końca jego niezwykły cztery lata studiów licencjackich na MIT zaczął myśleć o studiach za doktorat. Ponieważ był tak zadowolony na MIT, a także wierząc, że jest wiodącą instytucją, zbliżył się do głowy fizyki, John Slater, żądając, że pobyt w celu podjęcia dr tok. Slater powiedział mu, że dla własnego dobra musiał przenieść i on zaproponował Princeton.

Pomimo, że zalecenie osobiste Harry Smyth w Princeton otrzymane od Slatera, nie było oczywiste, że Feynman będą akceptowane. On miał najlepsze stopnie w dziedzinie fizyki i matematyki, że ktoś jeszcze nie widział, ale z drugiej strony był zbliżony do dołu w historii, literatury i sztuk pięknych. Miał jeszcze jedną rzeczą się przeciw niemu - a mianowicie, że był żydowski. Smyth napisał:

Czy Feynman żydowskiego? Nie mamy określonego rządów wobec Żydów, ale trzeba zachować ich proporcji w naszym departamencie nieduży ze względu na trudności z ich wprowadzania.

Po dalszych listów od Slatera, Feynman została przyjęta przez Princeton. Jego prace doktoranckie w Princeton był nadzorowany przez John Wheeler, a po znalezieniu pierwszego problemu Wheeler, że dał mu raczej kłopotliwych, udał się powrót do idei miał myśli o przy MIT. Pierwsze seminarium, które dał w Princeton był dla publiczności, które włączone Einstein, Pauli i von Neumann. Pauli powiedział na koniec:

Nie sądzę tej teorii może być prawo ...

Patrząc wstecz, Feynman myśli, że musi być postrzegany Pauli trudności na raz, po Feynman miał spędził długi czas pracy na nim, On też myśli, że nie było zadowalające. Jednakże, następnie udał się do opracowania nowego podejścia do mechaniki kwantowej z wykorzystaniem Zasada najmniejszego działania. On zastępuje model Electromagnetics fali z Maxwella z modelu opartego na interakcji cząstek mapowany w przestrzeni kosmicznej. Gleick napisał:

To był Richard Feynman zbliżają się do szczytu swoich uprawnień. Na dwadzieścia trzy ... fizyk nie było na ziemi którzy mogą dopasować swoje exuberant dowództwo nad natywną materiałów teoretycznej nauki. Był nie tylko w placówce matematyki (choć stało się jasne, że ... maszyn matematycznych powstających z Wheeler-Feynman współpracy był poza Wheeler własnych umiejętności). Feynman wydawała się posiadać przerażająca łatwość, z istoty za równań, jak Einstein w tym samym wieku, jak radziecki fizyk Lew Landau - ale kilka innych.

Otrzymał doktorat z Princeton w 1942 roku, ale przed tym czasie Stany Zjednoczone wkroczyły Świat II wojny.

Feynman pracował nad projektem bomby atomowej na Princeton University (1941-42), a następnie w Los Alamos (1943-45). Gdy zbliżył był podczas jego ostatniego roku badań do wzięcia udziału w projekcie, jego pierwszą reakcją była bardzo precyzyjnych, ponieważ nie był wprowadzanych do końcowych etapów pracy dla jego pracy magisterskiej na czasie:

... I udał się z powrotem do mojej pracy magisterskiej - około trzy minuty. Wtedy zaczął tempo podłodze i myśleć o niczym. Niemcy mieli Hitlera i możliwości rozwoju bombę atomową była oczywista, i że to oni możliwość rozwijania go przed zrobiliśmy bardzo dużo o fright.

Feynman rozpoczął prace nad projektem Manhattan w Princeton rozwój teorii, jak osobne uranu 235 z uranu 238, zaś jego opiekunem pracy magisterskiej Wheeler udał się do Chicago do pracy z Fermi na pierwszy reaktor jądrowy. Wigner, Wheeler's nieobecności, poinformowała Feynman pisać swoje tezy i po Wheeler i Wigner zbadała pracę otrzymał doktorat w czerwcu 1942.

Feynman miał trudne osobistego problemu w tej chwili. Jego sympatia wielu lat, Arlene Greenbaum, zostały zdiagnozowane jako gruźlicy i jego rodziny przeciwieństwie ich małżeństwa. Niedługo po tym, jak został mu przyznany doktorat Feynman żonaty Arlene bez członków rodziny. Wkrótce po jego małżeństwa Feynman udał się do nowo wybudowanego Los Alamos witryny do prac nad bombą atomową. Jego niezwykłe umiejętności doprowadziły szybko do niego jest szefem teoretycznego podziału. Arlene zmarł w 1945 r. tuż przed pierwszym testem na bomby. Feynman to marry dwa razy więcej i ma dwoje dzieci z trzeciego żonę.

Świat po II wojnie, w jesieni 1945 roku, Feynman został powołany jako profesor fizyki teoretycznej na Cornell University. Na początku roku poświęcił się nauczaniu i umieszczał swoje badania bok. Ciśnienie pracy w Los Alamos, wraz z osobistym stres obserwujących jego żony spadku zdrowia, miał swoje opłaty. Pisał:

Jeśli nauczania dla klasy, można pomyśleć o podstawowej rzeczy, które znasz bardzo dobrze. Te rzeczy są rodzajem zabawy i delightful. To nie robi żadnej szkody myśleć nad nimi ponownie. Czy istnieje lepszy sposób przedstawić je? Do podstawowych rzeczy są łatwe do refleksji na temat, jeżeli nie można myśleć o nowych myśli, nie zaszkodzi zrobić, co myśli o tym, zanim jest wystarczająco dobre dla danej klasy. Jeśli myślisz o czymś nowym, jesteś raczej zadowolony, że masz nowy sposób patrzenia na niego.

Otrzymał oferuje stanowisk w innych uczelniach, ale poczułem, że jako naukowiec nie mógł nawet uważają je. Nagle chęć podjęcia badań naciśnij go ponownie i wrócił do elektrodynamiki kwantowej teorii, że był w pracy Świat przed II wojną.

W 1950 Feynman przyjęła stanowisko profesora fizyki teoretycznej w California Institute of Technology. Ponieważ miał już zaplanowane sabbatical urlopu przed otrzymaniem oferty, był w stanie zorganizować spędzić pierwsze dziesięć miesięcy swojego nowego powołania w Brazylia. On pozostał w Cal Tech na resztę swojej kariery, nominacją Richard Chace Tolmana Profesor Fizyki Teoretycznej tam w 1959 roku.

Feynman był główny wkład do mechaniki kwantowej, zgodnie z jego prac doktorskich. On wprowadził diagramy (obecnie zwanych Feynman diagramów) graficznych, które są podobne do wyrażeń matematycznych potrzebnych do opisania zachowania systemów oddziałujących cząstek. On został uhonorowany Nagrodą Nobla w 1965 roku, wspólnie z Schwinger i Tomonoga:

... podstawowych prac w elektrodynamiki kwantowej, o głębokich zaoraniu konsekwencje dla fizyki cząstek elementarnych.

Inne prace na cząstki i spin teorii "partons", które doprowadziły do obecnej teorii kwarków zostały podstawowe w zachęcaniu do przodu zrozumienia fizyki cząstek.

Na początku 1979 Feyman zdrowia uległa pogorszeniu i miał dla chirurgii raka żołądka. To był bardzo udany i jego lekarzy uważa, że nie cierpią powtórzenia. Po jego odzyskania podium cieszył się on jako słynny publicznej, roli, która została zwiększona, gdy książka stała się najlepiej sprzedającym niespodzianka. Jego głównym zadaniem było końcowy jako członek komitetu ustanowionego w celu zbadania przyczyn eksplozji na prom kosmiczny Challenger we wtorek 28 stycznia 1986. Fascynująca opowieść o nauce i polityce tego dochodzenia jest opowiedziana w Feyman własne słowa. To był bardzo trudny czas dla Feyman od całej jego dochodzenia było pogarszające się zdrowie. Blisko koniec 1987 ponownie stwierdzono raka w jego brzuchu. Po jego śmierci, pisał Chandler na 17 lutego 1988:

Feynman, którzy zginęli na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles Medical Center po ośmiu lat walka z rakiem jamy brzusznej, był popularny i energiczny prowadzącego którzy, mimo swojej choroby, nadal nauczać w California Institute of Technology, aż dwa tygodnie temu.

Feynman's książki zawiera wiele wybitnych te, które rozwinęły się z wykładów kursów. Na przykład Elektrodynamika kwantowa (1961) i Teoria podstawowe procesy (1961), na Feynman Wykłady z fizyki (1963-65) (3 tomy), charakter prawa fizyki (1965) i QED: The Strange Theory of Light i materii (1985).

W Gleick opisane Feynman podejście do nauki:

Tak wielu z jego świadków obserwuje się wypowiem swoje loty do wolności myśli, ale gdy Feynman mówił o swoich własnych metod nie ograniczenie wolności, ale ... Dla Feynman istotę naukowej wyobraźni był potężny i bolesne prawie regułą. Co naukowcy muszą zgadzać się tworzyć rzeczywistość. To musi się zgadzać co jest już znane. Twórczość naukowa, on powiedział, jest wyobraźnia w straitjacket ... Zasady harmonicznych progresji dla Mozarta klatce jak unyielding jak sonnet zrobił dla Szekspira. W unyielding i wyzwolenie - dla krytyków później znalazł geniusz twórcy w kontrapunkt struktury i wolności, dyscypliny i pomysłowość.

Feynman otrzymał wiele wyróżnień za swoją pracę. On został wybrany do American Physical Society, American Association for the Advancement of Science, National Academy of Science i Royal Society of Londyn. Wśród nagród, które otrzymał były Albert Einstein Award (1954) i Lawrence Award (1962).

W Feynman's charakter, był opisany w sposób następujący:

Był powszechnie znany insatiable ciekawość, delikatnie dowcip, genialny umysł i zabawy temperament.

Gleick opisuje go jako:

... mystifyingly genialny w obliczaniu, dziwnie niewiedzy o literaturze, pasji.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland