Matemātiķu

Laika līnija Fotogrāfijas Nauda Markas Skice Meklēt

Richard Phillips Feynman

Dzimšanas datums:

Dzimšanas vieta:

Datums nāves:

Vietu nāves:

11 May 1918

Far Rockaway, New York, USA

15 Feb 1988

Los Angeles, California, USA

Prezentācija
UZMANĪBU - automātiska pārrēķināšana no angļu versija

Richard Feynman 's vecāki bija Melville Feynman un Lucille Phillips. Melville bija dzimis ebreju ģimenē Minskā, Baltkrievijā un emigrējis kopā ar vecākiem uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kad viņam bija pieci gadi. Viņš bija biznesa cilvēks, kurš centās, ne pārāk veiksmīgi, dažāda veida uzņēmējdarbību. Ir skaidrs, ka viņa spējas nebija uzņēmumu, bet drīzāk ir zinātne, kas bija tēma, kas fascinē viņu, bet viņš nekad nav bijusi iespēja karjeru no tā. Lucille Phillips dzimusi Amerikas Savienotajām Valstīm ebreju ģimenē. Lucille tēvs bija emigrējuši no Polijas un viņas māte arī nāca no ģimenes poļu imigrantu. Viņa apmācīti kā pamatskolas skolotājs, bet precējies Melville 1917.gadā pirms stāšanās profesijā.

Pēc laulības Lucille un Melville Feynman pārvietota Manhattan dzīvoklis, un nākamajā gadā, savu pirmo bērnu Richard bija piedzimis. Melville gribēja viņa pirmais bērns būtu dēls un viņš arī vēlējās, lai viņš kļūtu zinātnieks jā, sajūsmināts, kad viņš dabūja dēls viņš gribēja, viņš darīja visu, ko varēja, lai interese Richard zinātnes visā viņa bērnības. Gleick raksta:

Melville dāvana ģimenei bija zināšanas un nopietnību. Humors un tekstu nāca no Lucille.

Traģēdija skāra ģimeni, kad Ričards bija piecus gadus vecu Lucille un Melville bija otrais dēls, kurš mira, kad četras nedēļas vecs. Tas nozīmēja, ka skumjas samazinājās no saimniecības, kas ir jābūt lielā mērā ietekmē jauniešu Richard. Pēc tam viņš bija vienīgais bērns, līdz viņa māsa Joan piedzima, kad viņam bija deviņi gadi. Ģimenes pārcēlās vairākas reizes šo gadu laikā, bet kad Richard bija desmit viņi apmetušies Far Rockaway.

Richard, vai Ritty kā viņa draugi viņu sauca, pieredze lielu zinātni Encyclopaedia Britannica un māca pats pamatskolas matemātikā, pirms viņam radās tā skolā. Viņš izveidoja arī laboratorijas viņa istabā mājās, kur viņš eksperimentēja ar elektrību. Jo īpaši viņam vadu shēmas ar gaismas spuldzes, viņš izgudroja apsardzes signalizācijas, un viņš bija radio, izņemot, lai labotu bojātās ķēdes. Kad viņš ieradies Far Rockaway High School viņa intereses, tika gandrīz pilnīgi matemātiku un zinātni. Viņš konstatēja tikai nelielu patika par mākslas veidu subjektiem šajā laikā:

Es vienmēr raizējas par to skuķēns, es negribēju pārāk delikāts. Man nav reālas cilvēks nekad ne zinis uz dzeju un tādām lietām.

Skolā Feynman vērsās matemātikas ļoti netradicionālā veidā. Būtībā viņš bija izpriecu matemātika, no kuras viņš iegūst daudz prieka. Studējis daudz matemātikas savā laikā arī trigonometrija, diferencētu un integrālrēķini, un sarežģīti cipariem, pirms viņš tikās ar šīs tēmas savā formālo izglītību. Realizēt nozīme matemātisko apzīmējums, viņš izgudroja savu notāciju sin, cos, tan, f (x) uc, ko viņš domāja, bija daudz labāki nekā standarta nošu rakstu. Tomēr, ja draugs lūdza viņam paskaidrot gabalu matemātikā, viņš pēkšņi saprata, ka atzīme nevar būt personas jautājums, jo vienam tā bija nepieciešama, lai sazinātos. Viņš patiešām patika matemātika sacensībās un bija īsta zvaigzne savā skolā. Ar savu pēdējo gadu Far Rockaway High School viņš uzvarēja New York University Math čempionāts.

Pēc skolas beigšanas viņš pieprasīja, lai vairākās universitātēs, lai tur mācītos. Varētu sagaidīt katru universitāti, kurā viņš lūdza kas aizrautīgi viņam piedāvāt, bet tas nebija tik viegli. Lai gan viņa pakāpes matemātikā un zinātnē bija izcili, viņam bija jāveic daudz mazāk arī citos mācību priekšmetos. Tur bija arī "problēma", ka viņš ir ebrejs, kas tiešām bija problēma Amerikas Savienotajām Valstīm šoreiz ar universitātēm, kam kvotas numuru ebreju viņi uzņemti. Viņš sēdēja eksāmeniem Kolumbijas universitātē un tie kļuva viņam uz leju. Viņš nekad nav piedeva tās iekasēšanas viņa 15 dolārus, un pēc tam noraidot viņu. Viņš bija pieņemts, tomēr, ar Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts.

Viņš ieradies MIT 1935, un pēc četriem gadiem pētījumā ieguvis B.Sc. 1939. Viņš aizgāja tur mācīties matemātiku, bet, lai gan viņš atrada kursi viegli, viņš kļuva aizvien vairāk noraizējušies par ieguves un pieteikumu trūkumu, kas raksturo gaitā šajā laikā. Viņš lasīja Eddington 's matemātiskā relativitātes teoriju, kamēr viņa pirmā studiju gada un uzskatīja, ka tas, ko viņš vēlējās no matemātikas. Viņa matemātikas lektori iepazīstināja viņu ar viedokli, ka viens bija matemātika saviem dēļ tā Feynman mainīts kursi, ņemot elektrotehnika. Ļoti ātri viņš atkal mainījās, šo laiku pārceļas fizikā. Tas ir interesanti domāt, ka bija Feynman veikti matemātikas kursu Cambridge kas Hoils pieņēma aptuveni tajā pašā laikā viņš būtu konstatējis, ka tas tieši to, ko viņš vēlējās.

Fizika, protams, ka Feynman uzņēmās MIT nebija standarta spuldze. Viņš aizveda Ievads teorētiskā fizika, klases paredzēts pēcdiploma studentiem, viņa otro gadu. Nebija par kvantu mehāniku, tēmu, Feynman bija ļoti vēlas mācīties, lai kopā ar kolēģiem bakalaura, TA Welton, viņš sāka lasīt pieejamos tekstus pavasarī 1936 protams. Atgriežoties pie attiecīgās mājas vasarā divi 1.936 apmaiņa virkni ievērojamu burtiem kā viņi centās attīstīt versiju, telpas un laika, kur (citēts no kādas vēstules - sk):

... elektriskās parādības [ir] rezultāts metrisko un telpas tāpat kā gravitācijas parādības.

Līdz 1.937 Feynman lasīja Diraks 's kvantu mehānikas principiem un redzēt, kā viņa ļoti oriģinālu ideju ielikt Diraks' s pieeju. Faktiski Diraks bija zinātnieks, kurš Feynman visvairāk ievēro visā viņa dzīves laikā.

Mēs iepriekš minētajām Feynman devās mājās, lai viņa brīvdienās. Faktiski viņš lūdza vasaras darbavietas Bell Telephone Laboratories reizi vasarā, bet vienmēr tika atteikta stāvoklis ir gan visaugstākā ieteikumiem. Lai gan tā nekad nevar pierādīt, šķiet, neviena cita iemesla dēļ, ka viņš būtu noraidīts, izņemot, ka viņš bija ebreji.

Kā viņš tuvojās beigām, viņa izcils četri bakalaura gadi MIT viņš sāka domāt par mācībām viņa doktora grādu. Jo viņš bija tik laimīgs, MIT, kā arī uzskatīt, ka tā ir vadošā institūcija, viņš vērsās galvu fizikas, John Slater, pieprasot, lai viņš paliktu veikt doktorands kurss. Slater viņam pateicu, ka viņa paša labā viņš pāriet, un viņš ieteica Princeton.

Neskatoties uz personisku ieteikumu, ka Harijs Smyth at Princeton saņēma no Slater, nebija skaidrs, ka Feynman tiktu pieņemts. Viņš bija labākais pakāpēm fizikas un matemātikas, ka ikviens ir redzējis, bet no otras puses, viņš bija tuvu apakšā vēsturi, literatūru un mākslu. Viņš bija viena cita lieta notiek pret viņu, - proti, ka viņš bija ebreji. Smyth wrote:

Vai Feynman ebreju? Mums nav noteikta norma pret ebrejiem, bet saglabāt to īpatsvaru mūsu departamentā samērā neliels, jo grūtības radot tiem.

Pēc turpmākas vēstules no Slater, Feynman pieņēma Princeton. Viņa doktora darbs Princeton tika uzraudzīta John Wheeler, un konstatējusi, pirmā problēma, ka Wheeler deva viņam diezgan grūtāk, viņš atgriezās pie idejām, ko viņš bija domājis tajā MIT. Pirmais seminārs, kurā viņš pauda Princeton bija auditoriju, kas iekļautas Einstein, Pauli un von Neumann. Pauli teica beigās:

Es nedomāju, ka šī teorija varētu būt taisnība ...

Atskatoties pagātnē, Feynman domāja, ka Pauli ir redzējuši grūtības vienu reizi pēc Feynman bija pavadījis ilgu laiku strādā, viņš arī domāja, ka tā nav apmierinoša. Tomēr viņš turpināja izstrādāt jaunu pieeju kvantu mehānika, izmantojot principu vismaz rīcību. Viņš aizstāj vilnis modeli electromagnetics ar Maxwell ar modeli, kas balstīts uz daļiņu mijiedarbība samērot telpas un laika. Gleick raksta:

Tas bija Richard Feynman tuvojas cekuls savas pilnvaras. Divdesmit trīs ... nebija uz Zemes, kas varētu atbilst viņa pārbagāts komandē vietējās izejvielas teorētisko zinātni fiziķis. Tas bija ne tikai iekārta matemātikā (kaut arī tas bija kļuvis skaidrs ... ka matemātiskās mašīnas, kas izriet no Wheeler-Feynman sadarbībai bija aiz Wheeler savas spējas). Feynman šķita glabāt biedējoši viegli viela aiz vienādojumus, kā Einšteins ir viena vecuma, tāpat kā padomju fiziķis Ļevs Landau - bet daži citi.

Viņš ieguva doktora grādu Princeton, 1942, bet pirms šī laika Amerikas Savienotajām Valstīm bija iekļauta pasaules kara.

Feynman strādāja par atombumbu projekta Princeton University (1.941-42) un pēc tam Los Alamos (1.943-45). Kad viņš piegāja laikā viņa pēdējo gadu pētījumi piedalīties projektā viņa pirmā reakcija bija ļoti konkrētu nav jo viņš iebrauc galīgā darba posmu viņa disertāciju pēc laika:

... Es devos atpakaļ uz manu disertāciju - apmēram trīs minūtes. Tad es sāku strauji grīdas un domāju par lietu. Vācieši bija Hitlers un iespēju izstrādāt atombumbu bija skaidrs, un iespēja, ka viņi to attīstīt, pirms mēs to bija ļoti daudz bailes.

Feynman uzsāka darbu pie Manhetenas projekta Princeton attīstīt teoriju par to, kā atsevišķi urānu 235 no 238 Urāna, kamēr viņa disertāciju vadītājs Wheeler devās uz Čikāgu, lai strādātu ar Fermi par pirmā kodolreaktora. Wigner, jo Wheeler prombūtnē, ieteicams Feynman rakstīt viņa tēzes un pēc Wheeler un Wigner pārbauda darbu, ko viņš ieguvis doktora grādu 1942.gadā jūnijā.

Feynman bija grūti personas problēma šajā laikā. Viņa draudzeni daudzus gadus, Arlene Greenbaum, tika diagnosticēts tuberkulozes un viņa ģimeni pret viņu laulību. Drīz pēc tam viņam tika piešķirta doktora Feynman precējies Arlene bez ģimenes locekļu klātbūtne. Drīz pēc viņa laulības Feynman devās jaunceltņu Los Alamos vietā strādāt atombumbu projektu. Viņa ievērojamas spējas ātri rezultātā viņš ir iecelts par vadītāju teorētisko nodaļu. Arlene nomira 1945 īsi pirms pirmā testa bumbu. Feynman varētu precēties divreiz vairāk un ir divi bērni ar savu trešo sievu.

Pēc Otrā pasaules kara, rudens 1945, Feynman tika iecelts par teorētiskās fizikas profesors Kornela Universitātē. Sākumā viņš veltīja sevi mācību un izteikt savu pētījumu malā. Spiediens darbā Los Alamos, kopā ar personas slodzes skatoties viņa sievas veselība samazināšanos, bija pieņēmusi toll. Viņš rakstīja:

Ja jūs esat mācību klases, Jūs varat domāt par elementāru lietu, ka jūs zināt, ir ļoti labi. Šīs lietas ir sava veida jautrību un apburošs. Pretējā jebkādu kaitējumu domāt tos no jauna. Vai ir labāks veids, kā tos iesniegt? Vienkāršās lietas ir viegli domāt par to, ja jūs nevarat iedomāties jaunas domas, ne kaitējuma, ko tu doma par to pirms ir pietiekami labs, lai klasē. Ja tu domā par kaut ko jaunu, jūs diezgan gandarīts, ka jums ir jauns veids, kā meklēt to.

Viņš saņēma piedāvājumus no amata uz citu augstskolu, bet juta, ka nav pētnieku viņš pat nevarēja uzskatīt tos. Pēkšņi vēlme veikt pētījumus hit viņu atkal un viņš atgriezās kvantu teorija elektrodinamika, ka viņš strādā pirms Pirmā pasaules kara.

1950 Feynman pieņēma nostāju profesors teorētisko fizikā Kalifornijas tehnoloģiju institūtā. Jo viņš jau bija plānots speciāls atvaļinājums, pirms saņēmusi piedāvājumu, viņš varēja organizēt tērēt pirmajos desmit mēnešos savas jaunās iecelšanu Brazīlijā. Viņš palika pie Cal Tech pārējās viņa karjeru, kas ir iecelts Richard Chace Tolman profesors Teorētiskās fizikas tur 1959.

Feynman galvenais ieguldījums bija kvantu mehānika, kas izriet no darba viņa doktora disertāciju. Viņš ieviesa diagrammas (tagad sauc Feynman diagrammu), kas ir grafiskais analogi matemātiskās izteiksmes lai aprakstītu rīcības sistēmu mijiedarbībai daļiņām. Viņam tika piešķirta Nobela prēmija 1965 kopā ar Švingers un Tomonoga:

... pamattiesību darbu kvantu elektrodinamika, kas dziļi aršana sekas fizikā elementārdaļiņas.

Citu darbu saistībā ar skaidu griešanās un teorija par "partons", kas noveda pie pašreizējās teorijas kvarki bija ļoti svarīga virzot uz priekšu izpratni par elementārdaļiņu fizikā.

Sākumā 1.979 Feyman veselība bija pasliktinājusies, un viņš bija ķirurģija par kuņģa vēzi. Tas bija ļoti veiksmīgs, un viņa ārsti uzskatīja, ka viņam nebūtu jācieš atkārtošanos. Pēc viņa atgūšanas viņš bija degpunkts kā slavens sabiedriskā darbinieka, lomu, kas bija pastiprināta, ja grāmata bija pārsteigums bestselleru. Viņa pēdējās galvenais uzdevums bija loceklis komiteja, kas izveidota, lai izmeklētu cēlonis par Space Shuttle Challenger sprādziens Tuesday 28 January 1986. Aizraujošu stāstu par zinātni un politiku šajā izmeklēšanā ir teicis, jo Feyman paša vārdiem. Tas bija ļoti grūts laiks Feyman jo visā izmeklēšanas viņa veselība pasliktinājās. Tuvu beigām 1987 vēzi, tika konstatēts, atkal viņa vēderā. Pēc viņa nāves, Chandler wrote 1988 17 februāris in:

Feynman, kurš nomira of California at Los Angeles Medicīnas centrs University pēc astoņu gadu cīņas ar vēdera vēža bija populārs un enerģisks lektors, kas, neskatoties uz viņa slimību, turpina mācīt pēc Kalifornijas Tehnoloģijas institūta, kamēr divas nedēļas atpakaļ.

Feynman grāmatas ietver daudz izcilākie, kas attīstījušies no lekciju kursus. Kvantu Elektrodinamikas (1961 piemēram) un teorija pamatprocesiem (1961), Feynman lekcijas par (1.963-65) Physics (3 apjomi), Character Fizikālās Law (1965) un QED: Strange of Light and Matter Theory (1985).

In Gleick aprakstīts Feynman pieeju zinātne:

Tik daudzi viņa liecinieki novēroja izdvest brīvību viņa lidojumiem domas, tomēr, kad Feynman runāja par savas metodes, kas nav brīvība, bet ierobežojums ... Par Feynman būtība zinātniskās iztēle bija spēcīgs un gandrīz sāpīgi normu. Kādi zinātnieki izveidot jāsakrīt realitāti. Tai jābūt identiskām, kas jau ir zināms. Zinātniskā jaunrade, viņš teica, ir iztēle, kas piespiedu kārtā ... Par harmonisko progresēšanas veikti Mocarts būris kā noteikumi nepiekāpīgs kā sonets rīkojās Šekspīru. Kā stingrs un kā atbrīvojot - vēlāk kritiķi atrasts autors ir ģēnijs, kas kontrapunkts struktūras un brīvības, precizitātes un izdomas.

Feynman saņēma daudzus apbalvojumus par savu darbu. Viņš tika ievēlēts Amerikas Fizikas biedrība, American Association for zinātnes izaugsmē, kā arī Nacionālās Zinātņu akadēmijas un Karaliskās Londonas Society. Starp balvas viņš saņēma bija Albert Einstein balva (1954) un Lawrence balva (1962).

Attiecībā uz Feynman's raksturu, viņš bija aprakstīti šādi:

Viņš bija plaši pazīstams ar savu negausīgs zinātkāre, maigi asprātību, brilliant prātu un rotaļīgs temperaments.

Gleick apraksta viņu kā:

... mystifyingly izcili at aprēķināšanas, dīvaini neziņā par literatūras, kaislīgs.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland