Matemātiķu

Laika līnija Fotogrāfijas Nauda Markas Skice Meklēt

Louis Victor Pierre Raymond duc de Broglie

Dzimšanas datums:

Dzimšanas vieta:

Datums nāves:

Vietu nāves:

15 Aug 1892

Dieppe, France

19 March 1987

Paris, France

Prezentācija
UZMANĪBU - automātiska pārrēķināšana no angļu versija

Louis de Broglie 's tēvs bija Victor, Duc de Broglie, un viņa māte bija Pauline d'Armaillé. Louis studējis pie Lyceé JANSON de Sailly Parīzē aizpildot viņa vidusskolas izglītību 1909. Šobrīd viņš nav paredzēt karjeru zinātnē, bet bija ieinteresēti ņemot literary studijas universitātē. Viņš ienāca Sorbonne Parīzē, ņemot kurss vēsturē, kas gatavojas sev karjeru diplomātiskā dienestā. Pēc 18 gadu vecumā viņš absolvējis ar mākslas grādu, bet viņš bija jau kļūst interesē matemātika un fizika. Pēc piešķirts pētniecības tēma vēsturē viņš izvēlējās pēc satraucoši lielā mērā par lēmumu, lai mācītos par grāds teorētiskā fizika.

1913.gadā de Broglie tika piešķirta viņa Licencēšanas es Sciences, bet pirms viņa karjeras bija sasniegušas daudz tālāk pasaules kara izcēlās. Kara laikā de Broglie dienējis armijā. Viņš bija pievienots bezvadu telegrafēšana sadaļā par visu kara un dienējis stacijā pie Eiffel Tower. Šajos kara gados visu savu brīvo laiku tika pavadīts domāt par tehniska rakstura problēmas. Viņš paskaidroja, kā viņš bija piesaistīti matemātiskā fizika pēc kara (skat., piemēram):

Kad 1920 I atsākta manu pētījumi ... to, kas piesaistīja me ... uz teorētiskajām fizikas bija ... ar mystery, kurā struktūru jautājumu un radiācijas bija arvien vairāk un vairāk apvalka kā dīvaini koncepciju, kvantu, kas ieviests ar Planck 1900 viņa pētījumi par melnā ķermeņa starojumu, ikdienas caurdeg tālāk visu fizikā.

Ņemot pētniecības matemātikas fizikas, de Broglie tomēr saglabāja interesi eksperimentālā fizika. Viņa brālis Maurice de Broglie bija tajā laikā, kas veic eksperimentālu darbu pie X-stari, un tas izrādījies ievērojamu procentu de Broglie pirmo dažu gadu laikā no 1920s, kurā viņš strādāja par viņa doktora grādu. De Broglie's doktora disertācijas Recherches sur la théorie des Quanta (pētījumi par kvantu teorijā) of 1924 ieteikusi šo teoriju elektronu viļņi, kas balstās uz darba Einstein un Planck. Tā piedāvāja teoriju, par kuru viņš ir vislabāk zināms, proti, daļiņu viļņu divdabība teorētiski šo jautājumu ir īpašības gan daļiņu un viļņiem.

In a lecture de Broglie deva par godu, kad viņš saņēma Nobela prēmiju 1929 viņš izskaidroja pamatojumu idejas ietverti doktora disertācijas (skat., piemēram):

Trīsdesmit gadus atpakaļ, fizika tika sadalīta divās nometnēs: ... fiziku jautājumā, kuras pamatā ir daļiņu un atomiem, kas bija domājamu jāpakļaujas likumiem klasisko Ņūtona mehānikas un fizikas radiācijas, kas balstās uz ideju par viļņu pavairošanu hipotētisku nepārtrauktā vidē, gaismas un elektromagnētiskie ether. Tomēr ar šiem diviem sistēmas fizikas nevarēja palikt atdalīti viens no otra: tie bija jābūt vieno formulēšanā teorijas apmaiņas enerģijas starp jautājumu un starojumu. ... In mēģinājums, lai abas sistēmas fizikas kopā, secinājumi tika faktiski sasniegts, kas bija ne pareizi, ne pat pieņemama, ja to piemēro uz enerģijas līdzsvaru starp jautājumu un radiācijas ... Planck ... Pieņem ... ka gaismas avots ... emitē tās radiācijas vienlīdzīgu un ierobežotos daudzumos - in Quanta. Panākumi Planck 's idejas, ir saistīti ar nopietnu sekas. Ja gaisma ir emitēts Quanta, ir tā ne reizi emitēti, ir daļiņu struktūra? ... Džinsi un Poincaré [parādīja], ka, ja kustības materiāla daļiņas avots gaismas notika saskaņā ar likumu klasiskā mehānika, tad pareizs tiesībās melna ķermeņa starojumu, Planka 's likumu, nevar būt iegūt.

During interviju 1963 de Broglie aprakstīts, kā, ņemot vērā iepriekš fona, viņa atklājumi nāk par:

Tāpat kā mana sarunas ar manu brāli mēs vienmēr nonāca pie secinājuma, ka attiecībā uz rentgenstariem vienai bija gan viļņiem un asinsķermenīšiem, tādējādi pēkšņi - ... tas bija pārliecības gaitā vasara 1923 - I got ideju, ka vienai bija paplašināt šo divdabība uz materiāla daļiņām, jo īpaši, lai elektroni. Un es sapratu, ka, no vienas puses, Hamilton - Jacobi teorija norādīja nedaudz šajā virzienā, lai tā var piemērot daļiņu un, turklāt tā ir ģeometriskā optika, no otras puses, kvantu parādībām viens nopērk quantum numuriem, kas ir reti atrodama mechanics, bet notiek ļoti bieži viļņu parādību, un visas problēmas, kas nodarbojas ar viļņu kustībā.

Viļņu raksturs elektronu tika eksperimentāli apstiprināta 1927 by CJ Davisson, CH Kunsman un LH Germer ir Amerikas Savienotajās Valstīs un GP Thomson (dēls JJ Thomson) in Aberdeen, Scotland. De Broglie's teorija elektronu jautājumu viļņus vēlāk izmanto Schrödinger, Dirac un citiem, lai attīstītu viļņu mehānikā.

Pēc viņa doktora, de Broglie palika pie Sorbonne, kur viņš māca uz diviem gadiem, kļūst profesors teorētisko fizikā, Henri Poincaré institūta 1928. No 1932 viņš bija arī profesors teorētiskā fizika pie Faculté des Sciences pie Sorbonne. De Broglie māca pastāv līdz brīdim, kad viņš aiziet pensijā 1962. No 1944 viņš bija loceklis, Bureau des garuma. 1945.gadā viņš kļuva konsultants ar Francijas Atomenerģijas komisariāta.

Viņa lielākais gods tika piešķirta Nobela prēmija 1929. Mums ir citēti iepriekš no viņa lekciju sniegts piešķiršanas ceremoniju. Ļaujiet mums quote tālāk no lekciju (skat., piemēram):

Tādējādi I nonāca pie šādiem vispārējiem ideja ir vadījusies my pētījumi: par jautājumu, tieši tāpat kā pret radiāciju, jo īpaši gaismas, mums ir jāievieš vienā un tajā pašā laikā ķermenītis koncepciju un viļņa koncepciju. Citiem vārdiem sakot, abos gadījumos mēs jāuzņemas esamību asinsķermenīšiem, kopā ar viļņiem. Bet asinsķermenīšiem, un viļņi nevar būt neatkarīgi, jo saskaņā ar Bohr, tie papildina viens otru; tāpēc ir jābūt iespējai noteikt zināmu paralēlismu starp kustības a ķermenītis un pavairošanu viļņu, kas ir saistīta ar to.

Pēc tam, kad saņēma Nobela balvu 1929 De Broglie strādāja pie pagarinājumi viļņu mehānikā. No publikācijas par daudz tēmu viņš publicēja darbu pie Dirac's teorija elektronu par jaunu teoriju gaismas, par Uhlenbeck 's teorija spin, un par pieteikumiem viļņu mechanics kodolvielu fizikā. Viņš rakstīja vismaz divdesmit piecas grāmatas, tostarp Ondes et mouvements (viļņi un kustībām) (1926), La mécanique ondulatoire (Wave mechanics) (1928), Une provizorisku d'interprétation causale et non linéaire de la mécanique ondulatoire: la théorie de la dubultās šķīduma (1956), Ievads à la Nouvelle théorie des particules de M Jean-Pierre Vigier et de ses collaborateurs (1961), Etude kritiku des Bases de l'interprétation faktiska de la mécanique ondulatoire (1963). Pēdējās trīs minētās grāmatas tika publicēti angļu valodu kā nelineāro Wave Mechanics: cēloņsakarību Interpretation (1960), ievads, Vigier teorija elementāro daļiņu (1963), un pašreizējā interpretācija Wave Mechanics: A Kritiskā Study (1964) .

Viņš rakstīja daudzi populāri darbi kas pierāda viņa interesi par filozofisku ietekmi mūsdienu fizika, tostarp jautājumu un Light: The New Fizika (1939); apvērsums Fizika (1953); Fizikas un Microphysics (1960), un New Perspectives in Physics ( 1962).

In 1933 de Broglie tika ievēlēts uz Académie des Sciences kļūst pastāvīgais sekretārs matemātisko zinātņu 1942. The Académie piešķirt viņam tās Henri Poincaré medaļa 1929 un Albert I Monako balvu 1932. Citi godina kas viņam ietvēra Kalinga balvu, kas tika piešķirta viņam UNESCO 1952 viņa centienus panākt izpratni par mūsdienu fizika ar vispārējo sabiedrību. Francijas Valsts zinātnisko pētījumu centra piešķir viņam to zelta medaļu 1956. Papildu godina iekļauti piešķiršanu Lielā krusta leģiona d'Honneur un Beļģija sniedza viņam ordeņa Leopold. Viņš saņēma goda doktora grādu, no universitātēm Varšavas, Bucharest, Athens, Lausanne, Quebec, un Briselē. Viņš tika ievēlēts goda membership astoņpadsmit akadēmijām un uzzināja sabiedrībām Eiropā, Indiju un ASV.

De Broglie aprakstīts pats kā:

... ņemot daudz stāvokli apziņā tīrs teorētiķis nekā par eksperimentētājs vai inženieris, mīlošs īpaši vispārējās un filozofisko skatu ... .

Galvenais jautājums de Broglie dzīvi bija par to, vai statistisko raksturu atomu fizikā atspoguļo neziņu par notikušo teorija vai statistika ir viss, kas var būt zināms. Attiecībā uz lielāko daļu savas dzīves viņš uzskatīja bijušās lai gan, kā jaunais zinātnieks viņš pirmajā uzskatīja, ka statistika slēpt savu nezināšanu. Varbūt pārsteidzoši, viņš atgriezās šo viedokli vēlu savu dzīvi, ka:

... statistisko teoriju paslēpt pilnīgi noteikti un noskaidrotā realitāti aiz rādītājiem, kas izlocīties mūsu eksperimenta metodes.

Ļaujiet mums end mūsu biogrāfija ar cieņu izmaksāts de Broglie by CW Oseen priekšsēdētājs Nobela komiteja fizika Karalisko Zviedrijas Zinātņu akadēmija:

Kad pavisam jauniem you threw yourself uz pretrunām nikns ap visvairāk dziļa problēma fizikā. Jums bija drosmi apgalvot, bez papildus jebkuram zināms fakts, ka jautājums bija ne tikai asinsķermenīšu veida, bet arī viļņa daba. Experiment nāca vēlāk un izveidoja pareizību savu viedokli. Jūs esat uz svaigas krāšņumā nosaukuma jau vainagojušies gadsimtiem ar godu.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland