Matematikai

Laikas linija Nuotraukos Pinigai Antspaudai Eskizas Ieškoti

Werner Karl Heisenberg

Gimimo data:

Gimimo vieta:

Mirties data:

Vieta mirtis:

5 Dec 1901

Würzburg, Germany

1 Feb 1976

Munich, Germany

Pristatymas Vikipedija
DĖMESIO - Automatinis vertimas iš anglų versija

Werner Heizenbergo 'ai tėvas rugpjūtis Heizenbergo ir jo motina buvo Anna Wecklein. Tuo metu, Werner gimė jo tėvas buvo apie pažangos gražu mokyklos mokytoja klasikinių kalbų, kad būtų paskirtas bent iš Viurcburgo universiteto Privatdozent. Anos tėvas, Mikalojus Wecklein, buvo Maximilians gimnazijos Miuncheno mokyklos direktorius ir jis buvo, o rugpjūtis Heizenbergo buvo rengiami mokytoja toje mokykloje, kad jis buvo susitikęs su Ana. Rugpjūčio ir Anna buvo susituokę gegužė 1899. Werner turėjo vyresnis brolis Erwinas, gimęs kovas 1900, kuris buvo todėl beveik dvejus metus vyresni nei šios biografijos tema.

Rugpjūtis Heizenbergo buvo:

... gana standus, griežtai kontroliuojama, autoritarinės pav.

Jis buvo evangelikų liuteronų ir jo žmona Ana buvo perskaičiuotos gražu Romos katalikų ir įsitikinti, ar nėra jokių religinių problemų su jų santuoka. Rugpjūčio ir Anos, tačiau buvo tik religinių dėl Konvencijos tikslais. Krikščionių tikėjimo tikimasi iš žmonių jų statuso, kad jiems tai buvo socialinė būtinybė. Privačios, tačiau jie išreiškė savo trūksta religinius įsitikinimus, ir ypač į jos išugdyti savo vaikus po krikščioniškosios moralės, tačiau paaiškėjo, iš viso netikėjimas istorinės pusės krikščionybė.

M. rugsėjo mėnesį 1906 metais, prieš savo penktojo gimtadienio, Werner įrašyti į pradinę mokyklą Würzburg. Praleido trejus metus, kad mokyklos, tačiau vėliau, 1909 m. tėvas buvo paskirtas profesorius Vidurio ir šiuolaikinės graikų Miuncheno universiteto. Birželio 1910, praėjus keliems mėnesiams nuo jo tėvas paėmė profesorius, Werner ir šeimos poilsis persikėlė į Miuncheną. Ten jis dalyvavo Elisabethenschule nuo rugsėjo, praleidžiantys apgyvendinimo įmonėje tik vienerius metus, tai prieš pradedant Maximilians gimnazijoje Miunchene mokykloje. Tai, žinoma, buvo mokyklą, kur jo senelis buvo mokyklos direktorius.

1914 m. I pasaulinio karo pradžios ir gimnazijos užėmė karių. Pamokos buvo įrengti skirtinguose pastatuose, ir kaip sutrikdymo Heizenbergo rezultatas pradėjo daug nepriklausomą tyrimą, kuriame tikriausiai turėjo teigiamą poveikį jo mokymas. Jo geriausias dalykų buvo matematikos, fizikos ir religijos, tačiau jo rezultatai per visą jo mokykloje buvo puikus visų pusių. Iš tiesų jo matematiniai sugebėjimai buvo tokie, kad 1917 m. jis Tutored šeimos draugas, kuris buvo universitete skaičiavimas. Per šį laikotarpį jis priklausė sukarinta organizacija, kuri veikė su parengti jauni vyrai ir vėliau karinės tarnybos ketinimą gimnazijoje.

Heisenberg pat dirbo fermose, kaip jo įnašas į kitą savanoriška organizacija, kuri siuntė berniukų padėti pavasarį ir vasarą laukuose. Šis darbas buvo jam toli nuo namų, pirmą kartą 1918 metais, kai jis buvo išsiųstas dirbti į pienininkystės ūkis Aukštutinėje Bavarijoje. Tai buvo labai vargo su ilgas valandas darbo metu dar didesni, nes nebuvo pakankamai maisto. Jis praleido savo laisvalaikiu žaidžia šachmatais, kurį jis padarė labai aukšto lygio, o taip pat skaityti matematikos tekstai Jis paėmė su savimi. Iš tiesų iki to laiko jis tapo domina skaičių teorija ir skaitė Kronekerio 's darbo ir bandė surasti Ferma teorema įrodymas.

Po karo pabaigos 1918 metais Vokietijoje, padėtis tapo nestabili įvairių grupuočių bando paimti valdžią jėga. Heizenbergo dalyvavo karinio slopinimo Bavarijos sovietų pajėgoms, tačiau, nors ji buvo labai sunkus verslas, jaunų žmonių tikriausiai laikė beveik kaip žaidimas. Jis vėliau rašė:

Aš 17 berniukas ir aš manau, kad nuotykių natūra. Tai buvo tarsi žaidžia šeivos ir plėšikų ...

Į gimnazijos Heizenbergo vadovaujama jaunimo judėjimas, ir vėliau jis buvo per jauni Bavarijos lygos judėjimas. 1920 m. jis paėmė savo Abitūros egzaminą ir buvo vienas iš dviejų mokinių, įrašytas iš Maximilians gimnazijoje už Bavarijos plačiai konkurencijos iš Maximilianeum fondo stipendija. Vienuolika stipendijos buvo galima ir Heizenbergo tiesiog padaryti jį ateina vienuoliktą vietą. Jo tyrimo rezultatai, matematikos ir fizikos buvo priskirti neeilinis, bet jo esė "tragedija, kaip poetiškos menas" buvo daug mažiau įspūdinga. Jis atsisakė laisvo Apgyvendinimas nuo Fondo pasiūlymo, rinktųsi gyventi su savo tėvais.

Tarp užimdamas Abitūros egzaminą ir įvežamų iš Miuncheno universiteto laikotarpis, Heizenbergo praėjo pėsčiomis su savo jaunimo grupė. Jis beveik mirė nuo vidurių šiltinės, kurios jis susirgo praleidus naktį į pilį, kuris buvo naudojamas kaip karo ligoninę. Jis atsigavo, nepaisant to, gauti tinkamų maisto problemas, laiku pradėti savo studijas universitete. Per 1920 m. Heizenbergo vasarą, kaip jis buvo tam tikrą laiką, ketinantys studijuoti gryna matematika universitete. Jis skaityti Weyl ir Bachmann 's tekstą, kuris buvo pilnas tyrimo teorijos skaičių ir tai bus jo skirti mokslinių tyrimų tema savo daktaro. Jis kreipėsi Ferdinand von Lindemann pamatyti, jei jis būtų jo tyrimų vadovas.

Jeigu su Lindemann interviu buvo sėkmingas tada Heizenbergo šiandien gali būti žinomas kaip puikus numeris teoretikas. Tačiau interviu ne daugiau gerai, beveik nėra abejonių, nes Lindemann buvo tik dvejus metus prie išėjimo ir buvo sutarta tik pamatyti Heizenbergo kaip už savo tėvo, kuris buvo draugas ir kolega. Po šio Heizenbergo turėjo su Sommerfeld interviu, kuris džiaugsmingai priima ją kaip studentas.

Su savo kolega studentas Paulas, Heizenbergo pradėjo mokytis Theoretical Physics pagal Sommerfeld spalio 1920. Pradžioje jis buvo atsargus, atsižvelgiant daugiausia matematikos klases ir užtikrinant, kad jis galėtų sugrįžti į matematikos jei teorinės fizikos vyko blogai. Jis vengti kursuose Lindemann, tačiau, kad jo matematinių interesus perkeltas iš skaičių teorijos geometrija. Netrukus jo pasitikėjimas teorinės fizikos buvo toks, kad antrąjį pusmetį jis imtis visų Sommerfeld 's kursus. Jis taip pat atkreipė kursai eksperimentinę fiziką, kuris buvo privalomas, ir jis pradėjo planuoti vykdyti mokslinius tyrimus reliatyvumo teorija. Tačiau Paulas, kuris tuo metu dirba savo pagrindinių apklausa reliatyvumo teorija, patarė jam prieš darant tyrimus šia tema. Apie atominę struktūrą, tačiau, Paulio paaiškinta, kas turėjo būti padaryta, nes teorija ir eksperimentas nesutiko.

Be Heizenbergo rašė apie jo pirmųjų dienų universitete:

Mano pirmoji dvejų metų Miuncheno universitete buvo išleisti du visiškai skirtingų pasaulių: tarp mano draugų jaunimo judėjimas ir abstrakčiai karalystė teorinės fizikos. Both Worlds taip buvo užpildyta intensyvios veiklos, kad aš dažnai labai susijaudinimo būklę, tuo labiau, kad radau ji gana sunku vėžėjas nuo dviejų.

Birželio 1922 m. lankė paskaitas Niels Bohr, Getyndze. Grįžęs į Miuncheną, Sommerfeld davė jam į hidrodinamiką problemą laikyti jį tol, kol jis užsiėmęs (Sommerfeld) panaudoto sesija 1.922-23 į Jungtines Amerikos Valstijas. Heizenbergo pristatė preliminarius rezultatus, dėl neramumų problema Insbrukas konferencijoje, prieš išeinant vėl Göttingen mokytis su gimė, Franck ir Hilbert o jo vadovas buvo toli. Čia jis dirbo su Gimes atomo teorija, raštu bendrą popieriaus su juo helis. Apgynė daktaro disertaciją, pateikta Miunchene 1923 m., buvo sumaištis skysčio srautų.

Po to, kai jo daktaro Heizenbergo išvyko į kelionę į Suomiją tada, spalio 1923, grįžo į Göttingen kaip gimė "padėjėjas. M. kovo mėnesį 1924 m. jis aplankė Niels Bohr ne teorinės fizikos institute Kopenhagoje, kur susitiko Einšteinas pirmą kartą. Grįžtant vėl į Göttingen jis pateikė savo habilitacijos paskaita 1924 m. liepos 28 d. ir turi kvalifikaciją dėstyti Vokietijos universitetuose.

Heizenbergo vėliau rašė:

Sužinojau optimizmo iš Sommerfeld, matematikos Göttingen, ir fizikos Boras.

Nuo rugsėjis 1924 iki gegužė 1925 m. dirbo, su Rockefeller suteikti paramą, Niels Bohr Kopenhagos universitetas, grįžta į 1925 m. vasarą Göttingen. Heizenbergo išrado matrica inžinerija, pirmoji versija Kvantinė mechanika, 1925. Jis nebuvo išrasti šias matricos algebros sąvokomis, tačiau, o jis atkreipė dėmesį į iš quantised tikimybė amplitudės rinkinys. Šie amplitudės susiformavo ne jungiamas algebra. Buvo Max Born ir Pascual Jordan, Getyndze kuris buvo pripažinta ne jungiamas algebra būti Adatiniai algebra.

Matrix mechanika buvo toliau plėtojama trimis Autorius popieriaus Heizenbergo, gimė ir Jordanija paskelbtas 1926 metais. Be gegužė 1926 Heizenbergo buvo paskirtas dėstytojas Teorinės fizikos Kopenhagoje, kur jis dirbo su Niels Bohr. 1927 m. Heizenbergo buvo paskirtas katedros Leipcigo universitete ir jis pateikė savo įžanginę paskaitą m. vasario 1 d. 1928. Jis buvo surengti šias pareigas tol, kol 1941 m. jis buvo direktorius Kaiser Wilhelm institutas, Fizikos Berlyne.

1932 metais jis buvo apdovanotas Nobelio fizikos premija už:

Kvantinė mechanika, kurio taikymas sukūrimas lėmė, be kita ko, į allotropic vandenilio atradimas.

Pateikime žodžio H Pleijel sakė:

Heizenbergo ... peržiūrėtas savo problemą, nuo pat pradžių, nuo to platus kampas, kad ji ėmėsi priežiūros sistemas, elektronų, atomų ir molekulių. Remiantis Heizenbergo vienas turi prasidėti nuo tokių fizinių kiekius galima tiesiogiai stebėti ir užduotis yra rasti įstatymus, kurie susieti šiuos kiekius kartu. Kiekius, visų pirma reikia atsižvelgti, yra dažnio ir intensyvumo į atomų ir molekulių spektrų linijų. Heizenbergo dabar laikoma visų tokio kaip viena sistema spektro virpesiai derinys, dėl matematiniai tvarkymo, kurios jis nustatytas tam tikras simbolinis apskaičiavimo taisyklės. Ji jau anksčiau buvo nustatyta, kad tam tikrų rūšių judesių per atomas turi būti vertinami kaip nepriklausomi vienas nuo kito iki tam tikro laipsnio, taip pat, kad konkretus skirtumas yra pagamintas klasikinės mechanikos tarp lygiagrečiai judėjimo ir sukimosi judesio. Reikėtų paminėti, kad šiuo atžvilgiu, siekiant paaiškinti spektro ji buvo būtina imtis savarankiškai sukimosi teigiamų branduolių ir elektronų savybės. Šie skirtingų rūšių pasiūlymą dėl atomų ir molekulių sukurti įvairių sistemų Heizenbergo Kvantinė mechanika. Kaip pagrindinis veiksnys Heizenbergo teorija galima pateikti nustatytą taisyklę jam su nuoroda į poziciją tarp koordinačių ir elektronų, pagal kurią taisyklę Planko 's nuolat yra įtrauktas į Kvantinė mechanika skaičiavimus, kaip greitis santykiai veiksnys. ...

Heizenbergo Kvantinė mechanika pritaikė sau ir kitiems, kad iš atomų ir molekulių spektrų savybių tyrimas ir davė rezultatus, kurie sutinka su eksperimentinius tyrimus. Galima sakyti, kad Heizenbergo Kvantinė mechanika tapo įmanoma spektrų atomų sisteminti. Taip pat reikėtų paminėti, kad Heizenbergo, kai jis taikomas jo teorijos molekules, sudarytas iš dviejų panašių atomų, be kita ko, nustatė, kad vandenilio molekulė turi egzistuoti dviem pavidalais, kurie turėtų pasirodyti kai kuriose teikiama santykis kito. Šis Heizenbergo's buvo taip pat eksperimentiškai patvirtino prognozavimas.

Heizenbergo turbūt geriausiai žinoma dėl nepastovumo principo Įkurtas 1927 m., kurioje teigiama, kad nustatant pozicijos ir impulso dalelių nebūtinai yra klaidų, kurios produktas gali būti ne mažiau kaip Kvantinė konstanta h. Šios klaidos yra nežymios apskritai, bet tampa svarbi, kai mokosi labai mažas, pvz atomas. Tai buvo 1927 metais, kad Solvay Heizenbergo dalyvavo konferencijoje Briuselyje. Jis rašė 1969 m.:

Tiems iš mūsų, kurie dalyvavo atomų teorijos vystymosi, po penkerių metų nuo Solvay konferencijoje Briuselyje 1927 m. atrodė toks nuostabus, kad mes dažnai kalbėjo apie juos kaip aukso amžių, Atomic Physics. Didelių kliūčių, kad užėmė visas savo pastangas praėjusiais metais buvo pašalinta iš kelio, vartai į visiškai naują sritį, kvantinės mechanikos ir atomo apvalkalo buvo plačiai atverti ir švieži vaisiai atrodė pasirengusi skinti.

Heizenbergo paskelbtų fizinių principų Kvantinė teorija 1928 metais. 1929 m. jis atėjo į paskaitą kelionė į JAV, Japonijoje ir Indijoje. 1930 Heizenbergo ir Paulas naudojami quantised realizavimo erdvė jų grotelės skaičiavimai. Heizenbergo tikėjosi šio matematiniai turtas taptų pagrindinėmis turto pobūdį su pagrindinių ilgis ", kaip viena iš gamtos konstantų.

1932 m. Heizenbergo parašė trijų dalių dokumentas, kuriame aprašomi šiuolaikinės vaizdą apie atomo branduolį. Jis gydyti įvairių branduolinių komponentų aptarti jų privalomus energijos šaltinius ir jų stabilumas struktūra. Šie dokumentai atidarė kitiems būdas taikomas Kvantinė teorijos prie atomo branduolio.

1935 m. nacių davė įstatymą, kai profesoriai per 65 turėjo išeiti į pensiją. Sommerfeld buvo 66 ir jis jau buvo nurodyta, kad jis norėjo Heizenbergo sėkmės jam. Jis buvo paskirtas kuris Heizenbergo labai norėjo, ir 1935 Sommerfeld dar kartą nurodė, kad jis norėjo Heizenbergo užpildyti savo kėdė. Tačiau tai buvo laikotarpis, kai naciai norėjo "vokiečių Matematika" vietoj "žydų matematika" ir "Vokietijos fizika" vietoj "žydų fizika". Reliatyvumo teorija ir Kvantinė teorija buvo priskirti "žydų" ir kaip pasekmė Heizenbergo paskyrimą į Miuncheną buvo užblokuotas. Nors jis jokiu būdu nebuvo žydų, Heizenbergo buvo atliktas dažnai išpuolių spauda apibūdina jį būti "Žydų stilius".

1937 m. Heizenbergo vedęs Elisabeth Schumacher. Jis susitiko su savo per savo muzika, kuri buvo svarbi jam visą savo gyvenimą. Puikus pianistas, Heizenbergo susitiko Elisabeth Schumacher ne koncertas, kuriame jis buvo atlikti ne iš draugo namo. Elžbieta buvo tik 22, kai jie susitiko, Heizenbergo buvo 35. Jie susituokė 1937 m. balandžio 29 d., mažiau nei trys mėnesiai po to, kai jie pirmą kartą susitiko. Heizenbergo buvo paprašyta imtis Miunchene paskyrimo kovas, bet paprašė dienos bus atidėtas iki rugpjūčio, nes jo vestuvės. Buvo sutarta, kad jis turėtų trukti iki rugpjūčio 1 d. ryte. Jis ir jo žmona atvyko į Miuncheną liepą, tačiau jo kandidatūra buvo užblokuotas nacistai.

Per Antrąjį pasaulinį karą Heizenbergo vadovauja nesėkmingas Vokietijos branduolinių ginklų projektui Uranverein. Jis dirbo su Otto Hahn, vienas iš branduolių dalijimosi atradėjų, dėl branduolinių reaktorių kūrimo, bet nepavyko sukurti veiksmingą programą branduolinio ginklo. Ar tai buvo dėl nepakankamų išteklių arba iš noro įdėti branduolinį ginklą iš nacių rankų trūksta, neaišku.

Po karo jis buvo areštuotas Alsos, slapta misija, kad po priekį Sąjungininkų pajėgų Europoje, siekiant nustatyti Vokietijos atominės bombos projekto pažangą. Jis internuotų ūkyje Hall Godmanchester, Huntingdonshire, Anglijoje, su kitų pirmaujančių Vokietijos mokslininkai. Tačiau jis grįžo į Vokietiją 1946 metais, kai jis buvo paskirtas instituto direktoriumi Max Planck institutas, Fizikos ir Astrofizika bent Göttingen. Atsižvelgiant į 1955-1956 žiemos davė Gifford paskaita "Apie fizikos ir filosofijos" at St Andrews universiteto. Kada Max Planck Institute persikėlė į Miuncheną 1958 Heizenbergo toliau kaip jos direktorius. Jis vyks šį pranešimą, kol jis atsistatydino 1970 metais.

Jis taip pat domina fizikos filosofija ir parašė fizikos ir filosofijos (1962) ir fizikos ir vėliau (1971 m.).

Heizenbergo gavo daug pagyrimu už jo didžiulį indėlį be Nobelio fizikos premija. Jis buvo išrinktas Londono karališkosios draugijos narys, ir buvo Getingeno, Bavarija, Saksonija, Prūsija, Švedija, Rumunija, Norvegija, Ispanija, Nyderlandai, Roma, Akademie der Naturforscher Leopoldina, Accademia dei akademijų narys Lincei ir American Academy of Arts and Sciences. Tarp prizų gavo buvo Kopernikas prizą.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland