Matematikai

Laikas linija Nuotraukos Pinigai Antspaudai Eskizas Ieškoti

Richard Phillips Feynman

Gimimo data:

Gimimo vieta:

Mirties data:

Vieta mirtis:

11 May 1918

Far Rockaway, New York, USA

15 Feb 1988

Los Angeles, California, USA

Pristatymas Vikipedija
DĖMESIO - Automatinis vertimas iš anglų versija

Richard Feynman 'ai tėvai buvo Melville Feynman ir Lucille Phillips. Melville gimė žydų šeimoje Minske, Baltarusijoje ir išvažiavo su tėvais į Jungtines Amerikos Valstijas, kai jam buvo penkeri metai. Jis buvo veiklos žmogus, kuris bandė, nelabai sėkmingai, daug įvairių rūšių verslą. Aišku, kad jo talentas buvo ne verslas, o moksle, kuris buvo taikomas, kad žavisi juo, bet jis niekada neturėjo galimybės padaryti karjerą iš jo. Lucille Phillips, gimė JAV į žydų šeimoje. Lucille tėvas emigravo iš Lenkijos, ir motina taip pat atėjo iš lenkų imigrantų šeimoje. Ji moko, kaip pradinių klasių mokytoja, bet ištekėjusi Melville 1917 m. prieš pradedant profesija.

Po santuokos Lucille ir Melville Feynman persikėlė į butą Manhetene, ir kitais metais, pirmojo vaiko Richard gimė. Melville norėjo, kad jo pirmasis vaikas turi sūnų, ir jis taip pat norėjo, kad jis taptų mokslininkas taip, nudžiugęs, kai jis pateko sūnus norėjo, jis padarė viską, ką galėjo, kad palūkanų Richard mokslas visą savo vaikystę. Gleick rašo:

Melville dovana šeimai buvo žinių ir rimtumą. Humoras ir apsakymų atėjo iš Lucille.

Tragedija sukrėtė šeimą Richard buvo penkeri metai dėl Lucille ir Melvilis buvo antrasis sūnus, kuris mirė, kai keturių savaičių amžiaus. Tai reiškė, kad liūdesys sumažėjo daugiau namų ūkių, kurie turi labai nukentėjo jaunas Richard. Po to jis buvo vienintelis vaikas, kol jo sesuo Joan gimė, kai jam buvo devyneri metai. Šeima persikėlė keletą kartų per šiuos metus, bet kai Richard dešimt jie apsigyveno Far Rockaway.

Richard, ar Ritty kaip jo draugai jį vadino, išmoko daug mokslo iš Encyclopaedia Britannica ir mokė pats Elementarioji matematika, kol jis susidūrė su jį mokykloje. Jis taip pat įsteigė laboratoriją, savo kambarį namuose, kur jis eksperimentavo su elektra. Visų pirma jis laidinis grandines su elektros lemputės, išrado signalizacija, ir paėmė radijas be remonto sugadintų grandines. Kai jis atvyko Far Rockaway High School jo interesus, buvo beveik visiškai matematika ir mokslas. Jis nustatė, truputį mylėti už meno rūšis dalykų šiuo metu:

Aš visada jaudina buvo bailys, aš nenorėjau būti pernelyg švelnus. To me, no real man niekada nebuvo skiriama dėmesio į poezijos ir tokių dalykų.

Mokykloje Feynman kreipėsi matematikos labai neįprastas būdas. Iš esmės jis patiko pramogų matematika, iš kurios jis gautų daug malonumo. Studijavo matematikos daug savo laiko, įskaitant trigonometrija, diferencialas ir całkowego ir kompleksinių skaičių gerokai anksčiau jis susitiko šios temos jo formalaus išsilavinimo. Išnaudoti matematinės žymėjimo svarba, išrado savo supratimą ir sin, cos, tan, f (x) ir tt, kurią jis manė, buvo daug geresnis nei standartinis įrašas. Tačiau, kai draugas paprašė jo paaiškinti matematikos gabalas, jis staiga suprato, kad įrašas negali būti asmeniniu klausimu, nes viena reikia jį perduoti. Jis tikrai patiko matematikos konkursuose ir buvo tikra žvaigždė į savo mokyklą. Baigiamajame metus Far Rockaway High School laimėjo Niujorko universiteto matematikos čempionatą.

Po mokyklos baigimo jis kreipėsi į keletą universitetų studijuoti. Galima būtų tikėtis, kiekvienas universitetas, į kurį jis būtų taikomas entuziastingai siūlo jam vietą, tačiau tai buvo ne taip paprasta. Nors jo klases matematikos ir mokslas buvo neįvykdyti, jis atliko daug mažiau, ir kitus dalykus. Taip pat buvo paminėta "problema", kad jis buvo Judėjas, kuris tikrai buvo iš Jungtinių Valstijų į šią problemą su universitetų, turintys kvotas žydų metu, kai jie priimami. Jis sėdi egzaminą Kolumbijos universitete ir jie pasuko jį. Jis niekada visiškai atleido juos apmokestinimo jam 15 dolerių, tada atmesti jį. Jis buvo priimtas, tačiau pagal Massachusetts Institute of Technology.

Jis įrašytas MIT 1935 m., po ketverių metų studijos, gautus savo bakalauro 1939. Jis nuvyko ten studijuoti matematiką, tačiau, nors rasiu kursai lengva, jis vis labiau nerimauja dėl to imti ir trūksta programų, kurios pasižymi žinoma šiuo metu. Skaitė Eddington 'ai matematinių reliatyvumo teorija, o jo pirmųjų metų studijas ir manė, kad tai, ką jis norėjo iš matematikos. Jo matematikos dėstytojai padovanojo jam, kad vienas nebuvo matematikos ir savo pačių labui, kad Feynman pasikeitė kursus, atsižvelgiant elektrotechnika. Labai greitai jis vėl pasikeitė, šiuo metu juda į fiziką. Įdomu tai, manau, kad buvo imtasi Feynman matematikos kursą Kembridžo kuris Hoyle buvo maždaug tuo pačiu metu, jis rado tai, ko norėjo.

Fizikos kursą, kad Feynman užtruko ne MIT nebuvo įprasta. Jis paėmė Įvadas į teorinės fizikos klasės skirtos antrosios pakopos studijų studentų, savo antrus metus. Nebuvo Kvantinė mechanika temą, Feynman buvo labai nori mokytis, tai kartu su kolegoms studentams, TA Welton, jis pradėjo skaityti galima tekstai 1936-ųjų pavasario metu. Grįžęs į savo namus ir 1936-ųjų vasarą pasikeitė dviejų iš puikių raidžių serijos, nes jie stengėsi sukurti kosminių versija laiku, kai (cituojamas iš vienos raidės - paspaudus):

... elektriniai reiškiniai [yra] Tarybos tokiu pat būdu, kad gravitacinis reiškiniai yra metrinės erdvės rezultatas.

Prie 1937 Feynman skaitė Dirac 'ai kvantinės mechanikos principus, ir pamatyti, kaip jo labai originalių idėjų įmontuoti Dirac' s požiūrio. Faktiškai Dirac tapo mokslininkas, kuris Feynman labiausiai gerbiamų visoje savo gyvenimą.

Mes pirmiau minėtus Feynman grįžo namo savo atostogas. Iš tikrųjų jis prašė vasaros Darbas Bell Telephone Laboratories "kiekvieną vasarą, bet visada buvo atsisakyta vieta ten, nepaisant aukščiausio rekomendacijas. Nors jis niekada negali būti įrodyta, atrodo, jokios kitos priežasties, kad jis turėtų būti atmestas, išskyrus, kad jis buvo žydas.

Kaip jis kreipėsi į savo puikių bakalauro ketverių metų pabaigoje MIT jis pradėjo galvoti apie studijas savo daktaro. Kadangi jis buvo toks laimingas, ne MIT ir manyti, kad ji būtų pagrindinė institucija, jis kreipėsi į fiziką, John Slater galva, prašydamas, kad jis likti imtis Kandidatas kursas. Slater jam pasakė, kad už savo gerai jam teko pereiti ir jis pasiūlė, Princeton.

Nepaisant to, asmeninė rekomendacija, kad Harry Smith Prinstono gavo iš Slater, kad nebuvo akivaizdu, kad Feynman būtų priimta. Jis buvo geriausias klases fizikos ir matematikos, kad kas nors matė, bet kita vertus, jis buvo beveik per visą istoriją, literatūrą ir vaizduojamąjį meną apačioje. Jis buvo vienas kitas dalykas vyksta prieš jį - būtent, kad jis buvo žydas. Smyth rašė:

Ar Feynman žydų? Mes neturime aiškią taisyklę prieš žydus, bet turi išlaikyti savo dalį į mūsų departamentas gana mažas dėl to, kad pateikti jiems sunku.

Po daugiau laiškų nuo Slater, Feynman buvo priimtas Princeton. Daktaro darbą Prinstono vadovavo John Wheeler, ir nustačiusi, kad pirmoji problema Wheeler davė jam gana sunkiai suvaldomas, jis grįžo prie idėjos jis galvojo apie tuo MIT. Pirmasis seminaras, kurį jis davė Prinstono buvo žiūrovų, kurie įtraukti Einšteinas, Paul von Neumann. Pauli sakė pabaiga:

Nemanau, kad ši teorija gali būti teisūs ...

Žvelgiant atgal, Feynman manė, kad Paulas turi matyti sunkumus, ne vieną kartą po Feynman praleido daug laiko su juo dirbti, jis taip pat manė, kad jis nėra patenkinamas. Tačiau jis tada nuvyko į plėtoti naują požiūrį į Kvantinė mechanika naudojant mažiausiai principo veiksmų. Jis keičiamas bangos modelis Electromagnetics Maksvelo su modeliu grindžiamas dalelių sąveika priskirti laiko-erdvės. Gleick rašo:

Tai buvo Richard Feynman artėja prie savo įgaliojimus maksimumo. Dvidešimt viena diena, three ... nebuvo žemėje, kuris galėtų suderinti savo Pārbagāts vadovauja vietinių medžiagų teorinės fizikos mokslas. Jis buvo ne tik per matematikos įrenginį (nors tai tapo akivaizdu, kad ... matematinės mašinos, kylančių iš Wheeler-Feynman bendradarbiavimas buvo Wheeler po savo galimybes). Feynman atrodė turėti bauginantis lengvai už lygtis medžiagos, pavyzdžiui, Einšteinas ne paties amžiaus, kaip sovietų fizikas Levas Landau - bet kurie kiti.

Jis gavo daktaro laipsnį Prinstono 1942 m., tačiau iki to laiko Jungtinėse Valstijose buvo įrašytas į Antrojo pasaulinio karo.

Feynman dirbo atominių bombų projektą Prinstono universitete (1941-42) ir tada Los Alamos (1943-45). Kai jis kreipėsi per savo paskutiniųjų metų tyrimai, siekiant dalyvauti projekte jo pirmoji reakcija buvo labai aiškią ne, nes jis buvo įvesti galutinį darbo etapus, jo darbas ne laikas:

... Grįžau į mano darbas - apie tris minutes. Tada aš pradėjau vaikščioti grindimis ir galvoti apie ką. Vokiečiai turėjo Hitleris ir plėtoti atominę bombą galimybė buvo akivaizdi, ir galimybė, kad jie galėtų plėtoti ją, kol mes padarėme labai daug išsigąsti.

Feynman pradėjo dirbti su Manheteno projektas Prinstono kurti, kaip atskiras urano 235 iš Urano 238 teoriją, o jo darbas vadovas Wheeler išvyko į Čikagą dirbti su Ferma dėl pirmojo branduolinio reaktoriaus. Wigner, kad Wheeler nesant, patarė Feynman parašyti savo darbą ir po Wheeler ir Wigner išnagrinėjo darbą jis gavo daktaro laipsnį birželio 1942.

Feynman buvo sunku asmens problema šiuo metu. Savo draugei daug metų, Arlene Greenbaum, buvo diagnozuotas tuberkulioze ir jo šeimos priešinosi jų santuokai. Netrukus po to, kai jam buvo suteiktas daktaro Feynman vedęs Arlene be šeimos nariai. Netrukus po jo santuoka Feynman nuvyko į naujai pastatyti Los Alamos svetainę dirbti atominės bombos projekte. Jo puikus sugebėjimus greitai atvedė į jį būtų paskirtas vadovas teorinio skaidymo. Arlene mirė 1945 metais, prieš pat pirmojo bandymo bomba. Feynman galėtų vesti du kartus daugiau ir turi du vaikus su jo trečioji žmona.

Po II pasaulinio karo, o 1945 m. rudenį, Feynman buvo paskirtas teorinės fizikos profesorius Cornell University. Pradžioje jis paskyrė save į mokymą ir pristatė savo tyrimų žemę. Iš Los Alamos darbo slėgis, kartu su asmens streso žiūri žmonos sveikatos nuosmukį, buvo imtasi jo rinkliava. Jis rašė:

Jei esate mokymo klasės, galite pagalvoti apie elementarių dalykų, kuriuos žino labai gerai. Šie dalykai yra rūšies įdomus ir žavus. Jis nedaro jokios žalos manau juos vėl. Ar yra geresnis būdas juos pateikti? Elementarių dalykų, yra lengva galvoti apie tai, jei negali galvoti apie naujos minties, nėra daroma žala, ką galvoja apie jį prieš tai pakankamai geras klasė. Jei galvoti apie kažką naujo, jūs gana malonu, kad Jūs naujas būdas pažvelgti į jį.

Jis gavo pasiūlymus pranešimų į kitus universitetus, bet manoma, kad ne mokslininkas jis negalėjo net svarstyti juos. Suddenly noras imtis mokslinių tyrimų trenkė ir vėl grįžo prie kvantinės elektrodinamikos teoriją, kad jis dirba iki II pasaulinio karo.

1950 m. Feynman gyvūnus profesorius teorinės fizikos California Institute of Technology poziciją. Nes jis jau planuojamas sabbatical atostogos prieš gaunant pasiūlymą, jis galėtų pasirūpinti išleisti pirmuosius dešimt mėnesių nuo jo naują paskirtį Brazilijoje. Jis išliko Cal Tech savo karjeros pabaigos, buvo paskirtas Richard Chace Tolman profesorius, Teorinės fizikos ten 1959.

Feynman pagrindinis indėlis buvo į Kvantinė mechanika, tęsiant savo daktaro disertacijos darbą. Jis pristatė diagramos (dabar vadinama Feynman diagramas), kurie yra grafinė analogų matematinės išraiškos reikia apibūdinti sistemų sąveikos dalelių elgesį. Apdovanotas Nobelio premija 1965 m., kartu su Schwinger ir Tomonoga:

... pagrindinių darbo Kvantinė elektrodinamika, su giliai suarti pasekmes elementariųjų dalelių fizikos.

Kiti darbai nugaros dalelės ir "teorija partons", kuris buvo dabartinės teorijos kvarkas buvo pagrindinis ir stumia į priekį dalelių fizikos supratimas.

Ankstyvą 1.979 Feyman sveikata pablogėjo, ir jis chirurgija skrandžio vėžio. Tai buvo labai sėkmingas ir jo gydytojai manė, kad jis nepatirs pasikartojimo. Po jo atkūrimo jis patiko kaip žinomų scenos šviesą visuomenės veikėjas, vaidmuo buvo sustiprintas, kai knyga buvo nustebinti geriausias pardavėjas. Jo galutinis pagrindinis uždavinys buvo, kaip komiteto nario, sudarytos tirti dėl Space Shuttle Challenger sprogimas antradienį 28 priežastį January 1986. Įdomi istorija apie mokslą ir politika šiame tyrime yra pasakyta Feyman savo žodžius. Tai buvo labai sunku laiku Feyman nuo viso tyrimo metu jo sveikata blogėja. Šalia 1987 m. pabaigoje buvo nustatyta vėžio vėl savo pilvo. Po jo mirties, Chandler wrote on 1988 m. vasario 17 d.:

Feynman, kuris mirė iš Kalifornijos universiteto Los Andžele medicinos centras "po aštuonerių metų karą su pilvo vėžiu, buvo populiari ir energingas lektorius, kuris, nepaisant jo ligos, ir toliau dėstyti California Institute of Technology, kol prieš dvi savaites.

Feynman knygas apima daug neįvykdytų tie, kurie išsivystė iš paskaitų kursus. Pavyzdžiui Kvantinė Electrodynamics (1961 m.) ir Pagrindinių procesų (1961), Feynman paskaita fizikos (1963-65) (3 tomai), fizinio įstatymas (1965 m.) ir QED: Strange teorija Šviesos ir materijos savybių teorijos (1985).

Be Gleick aprašyta Feynman požiūris į mokslą:

Taigi daugelis jo liudininkai pastebėjo ištarti laisvę savo skrydžius minties, dar kai Feynman kalbėjo apie savo metodus nėra laisvės suvaržymas, bet ... Dėl Feynman mokslinės vaizduotės esmė buvo galinga ir beveik taisyklė, skausmingas. Ką mokslininkų sukurti, turi atitikti tikrovę. Jis turi atitikti tai, kas jau žinoma. Mokslinė kūryba, pasak jo, yra vaizduotės ir varžtai ... Harmoninės progresavimui numatyti Mocartas narve, taisykles nepalenkiamas taip Sonnet padarė Shakespeare. Kaip nepalenkiamas ir kaip išlaisvinimas - vėliau kritikai rasti kūrėjo genijus struktūros ir laisvės, tikslumo ir išradingumo kontrapunkt.

Feynman gavo daug pagyrimu už savo darbą. Jis buvo išrinktas Amerikos Physical Society, American Association for mokslo pažangą, Nacionalinės mokslų akademijos, ir Royal Society of London. Tarp apdovanojimus gavo buvo Albert Einstein premijos (1954 m.) ir Lauryno apdovanojimą (1962).

Kalbant Feynman's pobūdžio, jis buvo aprašytas taip:

Jis buvo plačiai žinomas dėl savo nepasotinamas smalsumas, švelniai protas, puikus protas ir žaismingas temperamentas.

Gleick apibūdina jį taip:

... mystifyingly puikus atsiskaitant, keistai nežino literatūrą, aistringai.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland