Matematikai

Laikas linija Nuotraukos Pinigai Antspaudai Eskizas Ieškoti

Paul Adrien Maurice Dirac

Gimimo data:

Gimimo vieta:

Mirties data:

Vieta mirtis:

8 Aug 1902

Bristol, England

20 Oct 1984

Tallahassee, Florida, USA

Pristatymas Vikipedija
DĖMESIO - Automatinis vertimas iš anglų versija

Paul Dirac 'ai tėvas Karolis Adrien Vladislovas Dirac ir jo motina buvo Florencija Hannah Holten. Charles Dirac buvo Šveicarijos pilietis, gimęs Monthey, į Valė kantonas Šveicarijoje, o jo motina buvo iš Kornvalio Anglijoje. Karolis buvo studijavo Ženevos universitete, vėliau atvyko į Angliją 1888 metais ir maždaug mokė prancūzų Bristolyje. Ten jis susitiko Florencijos, kurio tėvas buvo perkeltas į Bristolio kaip laivo kapitonas apie Bristolis laivas, kai ji dirbo bibliotekoje yra. Čarlzas ir Florencija ištekėjusi 1899 m. ir jie persikėlė į visų Bishopston, Bristolis, kurią jie pavadino Monthey po Karolio gimimą Town House. Iki to laiko Čarlzas mokė prancūzų kalbos vidurinėje mokykloje prie Merchant dalininkų technikos kolegija Bristolyje.

Paulas buvo vienas iš trijų vaikų, jo vyresnysis brolis yra Reginald Charles Felix Dirac ir jo jaunesnioji sesuo yra Beatrice Isabelle Marguerite Walla Dirac. Paulius labai griežtas šeimos auklėjimo. Jo tėvas reikalavo, kad tik prancūzų kalba bus kalbama pietų stalo ir, kaip rezultatas, Paulius buvo tik viena valgyti su savo tėvu valgomasis. Povilo tėvas taip griežtai su savo sūnumis, kad abu buvo svetimi ir Paul buvo išugdyti šiek tiek nepatenkintas namuose.

Pirmosios mokyklos, kurios dalyvavo Paulius buvo vyskupas pradinė mokykla ir jau šią mokyklą savo išskirtiniais sugebėjimas matematikos tapo aišku, kad jo mokytojai. Kai jam buvo dvylika metų, jis atvyko į vidurinę mokyklą, lankė vidurinę mokyklą, kur jo tėvas dėstė, kuri buvo dalis Merchant dalininkų technikos kolegija. Maždaug kartą Paul įrašyti šią mokyklą, Pirmojo pasaulinio karo pradžios, ir tai turėjo teigiamą poveikį Paul nuo vyresnių berniukų mokyklą išvyko į karinę tarnybą ir jaunesni berniukai turėjo daugiau galimybių naudotis mokslinių laboratorijų ir kitų objektų. Paul pats parašė apie savo mokslo metus:

Merchant dalininkų buvo puiki mokykla mokslo ir šiuolaikinių kalbų. Nebuvo lotynų ar graikų, kažkas, apie kurį aš buvo labai malonu, nes aš ne už senųjų kultūrų vertę. Aš laikau save labai pasisekė galėjusi lankyti mokyklą. ... Aš puolė per mažesnes formas, buvo įvesta ypač ankstyvo amžiaus, kad matematikos, fizikos ir chemijos pagrindas aukštojo formas. Matematikos Aš mokėsi iš knygų, kurios daugiausia buvo priekyje klasės poilsio. Ši greita pažanga buvo labai padėtų man mano pastarojo karjerą.

Jis baigė mokyklą 1918 m. ir vėliau studijavo elektros inžinerijos Bristolio universiteto. Šiuo metu universitete buvo kartu su prekybininkų dalininkų technikos kolegija taip Dirac išliko tame pačiame pastate kaip jis tiriamas per jo ketverių metų vidurinėje mokykloje. Nors matematika buvo jo mėgstamiausia tema jis pasirinko studijuoti inžinerijos kursas universitete, nes jis manė, kad vienintelis galimas karjeros matematikas buvo papildyti mokyklų mokymo programas ir, žinoma, jis norėjo, kad būtų išvengta tos profesijos. Jis gavo diplomą inžinerinių 1921 m., tačiau po to, kai nepastebimas vasaros darbą inžinerinių darbų, jis negali rasti nuolatinį darbą. Tuo metu jis buvo sukurti tikrą aistrą matematika, bet jo pastangos studijuoti Kembridžo nepavyko gana keistų priežasčių.

Atsižvelgiant Cambridge stipendijų egzaminus birželio 1921 buvo suteiktas stipendijas mokytis matematikos St John's College, Cambridge, tačiau ji nepateikė pakankamai į jį. Papildoma parama būtų buvę galima tikėtis iš jo vietos švietimo institucija, tačiau jis atsisakė remti dėl to, kad jo tėvas nėra Didžiosios Britanijos pilietis pakankamai ilgai. Dirac buvo pasiūlyta galimybė mokytis matematikos Bristolis nemokant mokesčių ir jis tai padarė buvo suteiktas pirmos klasės pagyrimu 1923 metais. Po to jam buvo suteikta dotacija, kad pradėti tyrimus Kembridžo ir jis pradėjo savo studijas ten 1923.

Dirac buvo tikintis, kad jo mokslinių tyrimų prižiūri Ebenezer Cunningham, už kurį šiuo metu Dirac tapo sužavėti ir bendroji reliatyvumo teorija ir norėjo atlikti tyrimus šia tema. Cunningham jau kaip daugelis tyrimų studentams, nes jis buvo pasirengęs priimti ir taip Dirac buvo prižiūrima Ralph Fowler. Ir parašyti autorius:

Fowler buvo pirmaujanti teoretikas, Cambridge, gerai išmanantis Kvantinė teorija atomai; savo tyrimų buvo daugiausia dėl statistinės inžinerija. Jis pripažintas Dirac neįprastų gebėjimas studentas. Po jo įtaka Dirac dirbo šiek tiek statistinės mechanikos problemų. Per šešis mėnesius nuo atvykimo į Kembridžo jis parašė du dokumentus dėl šių problemų. Nėra abejonių Fowler sukėlė jo susidomėjimą Kvantinė teorija ir gegužė 1924 Dirac baigė pirmąjį savo knygos, skirtos Kvantinė problemų. Keturis skaičius buvo baigti lapkričio 1925.

Nežiūrint į akademinės sėkmės Dirac patiko kaip mokslinių tyrimų studentas tai nebuvo lengva laikas jam. Jo brolis Reginald Dirac nusižudė per šį laikotarpį. Nr savižudybės priežastis, atrodo, yra žinomas, tačiau Dirac santykių su savo tėvu, kuris jau įtemptas, atrodė beveik iki pabaigos visiškai po to o tai rodo, kad Dirac manė, kad jo tėvas vykdoma bent dalis atsakomybės. Jau asmuo turėjo keletą draugų, tai asmeninė tragedija, turėjo padaryti jį dar labiau atšauktas poveikis.

Nors jis jau padarė puikią pradėti savo karjerą mokslinių tyrimų srityje, dar labiau įspūdingas darbas buvo sekti. Tai buvo kaip Dirac buvo pateikta įrodymų popieriaus Heizenbergo jį perskaityti 1925 m. vasarą rezultatas. Iš Algebrinė savybės Heizenbergo 'ai komutatoriai reikšmė ištiktų Dirac, kai jis buvo atlikti už šalies pėsčiomis. Jis suprato, kad Heizenbergo 'ai neapibrėžtumo principas buvo Kvantinė noncommutativity pareiškimas mechaninis stebimiems. Jis suprato, su Puasono skliausteliuose Mechanika Hamiltonas analogiją. Higso rašo:

Šis panašumas jei raktas, kuri paskatino jį suformuluoti pirmą kartą matematiškai atitinka bendrosios teorijos Kvantinė mechanika susirašinėjimas su Hamiltonas mechanika.

Idėjos buvo nustatytus Dirac's disertaciją Kvantinė mechanika, kuriam jis buvo suteiktas daktaro 1926. Pažymėtina, kad Dirac buvo vienuolika dokumentų spausdinimo, prieš pateikdama savo daktaro disertacijai. Po laipsnis išvyko į Kopenhagą dirbti su Niels Bohr apdovanojimą, pereinant prie Getingeno ir vasaris 1927 kur jis bendravo su Robert Oppenheimer, Max Born, James Franck ir Rusijos Igor Tamm. Priiminėti iš Ehrenfest kvietimą, jis praleido keletą savaičių Leiden savo kelią atgal į Cambridge. Jis buvo išrinktas St John's College, Cambridge 1927 m. mokslinis bendradarbis.

Dirac lankėsi Sovietų Sąjungos 1928 metais. Tai buvo pirmoji iš daugelio vizitų išvyko dar 1929, 1930, 1932, 1933, 1935, 1936, 1937, 1957, 1965 ir 1973. Pat 1928 m. jis nustatė tarp reliatyvumo teorija ir kvantinė mechanika, garsėjantis savo nugaros-1 / 2 Dirac lygtis ryšys. 1929 m. jis padarė savo pirmąjį vizitą į JAV, dėsto Viskonsino ir Mičigano universitetuose. Po apsilankymo, kartu su Heizenbergo, jis kirto ir Ramiojo paskaitas Japonijoje. Grįžo per Transsibiro geležinkelis.

1930 m. Dirac paskelbti kvantinės mechanikos principais, ir už šį darbą jis buvo apdovanotas Nobelio fizikos premija 1933 metais. De Facio, peržiūrint, sako šioje knygoje:

Dirac nebuvo veikiami Feeding Frenzy eksperimentinėmis Fenomenologija laiko. Šis davė Dirac knyga ... ilgalaikės kokybės, kad keli darbai gali sutapti.

Į komentarą autoriai knyga:

... atspindi Dirac labai būdingas požiūris: abstraktus, bet paprastas, visada pasirenkant svarbius klausimus ir pakvietė puikiausią logika.

Obituary Pastabos:

Jo paskaitas Kembridžo buvo artimai sekant [Kvantinė mechanika] principus, ir jie perdavė kartoms studentams stiprus įspūdis suderinamumas ir eleganciją Kvantinė teorija. Jie yra jo pagrindinis įnašas į mokslą, nes jis užima labai mažai tyrimų studentams.

Pat 1930 m. Dirac buvo išrinktas Karališkosios draugijos narys. Ši garbė buvo pateiktas pirmą kartą, kad jo pavardė buvo pasiūlyta, kad pati gana neįprastas įvykis, kuris sako daug apie itin aukštos nuomonės, kad Dirac bendražygis mokslininkai jį.

Dirac buvo paskirtas Lucasian matematikos profesorius Kembridžo universitete 1932 metais, šias pareigas jis nusprendė 37 metų. 1933 m. jis išleido knygą apie novatorišką Lagranžo Kvantinė mechanika, kuri tapo pamatus, ant kurių Feynman vėliau pastatė savo idėjas kelias integralas. Tais pačiais metais Dirac gavo Nobelio fizikos premija, kurią jis bendrai su Šriodingerio. Tai įdomu komentuoti Dirac pobūdžio, kad jo pirmoji mintis buvo, kad atmestų dėl to, kad jis nekentė viešumo prizą. Tačiau kai ji nurodė, kad jis gaus daug daugiau viešumo, jeigu jis atmetė premijos, jis jį priėmė. Kita informacija apie šį įvykį komentuoti tai, kad Dirac buvo pasakyta, kad jis galėtų pakviesti savo tėvus į apdovanojimų ceremoniją Stokholme, tačiau jis nusprendė pakviesti tik savo motinai, o ne jo tėvas.

Akademiniai metai 1.934-35 buvo svarbu Dirac tiek asmeninių bei profesinių priežasčių. Jis aplankė Institute for Advanced Study Prinstono ir ten jis tapo draugiškas su Wigner. Nors Dirac ten buvo Wigner 'ai seserį Margit, kurie gyveno Budapešte, aplankė savo brolį. Šis susitikimas buvo proga, sausio 1937, iki Dirac žmona Margit Londone. Margit buvo susituokę anksčiau ir turėjo du vaikus Judita ir Gabriel Andrew nuo jos pirmosios santuokos. Ir vaikams, patvirtintas pavadinimas Dirac ir Gabriel Andrew Dirac išvyko tapo žinomas grynas matematikas, ypač prisidėdama prie Grafų teorija, tampa profesoriumi grynas matematikos Orhuso universitete Danijoje.

1937 m., tais pačiais metais, kad jis vedęs, Dirac paskelbė savo pirmąją knygą dėl didelio skaičiaus ir kosmologinis klausimais. Mes pastabas toliau savo idėjas Kosmologija žemiau. Jis paskelbė savo garsiąją knygą apie klasikinės elektroninės teorijos, tarp kurių masė renormalisation ir radiacinio reakcija į 1938. Dirac dirbo Antrojo pasaulinio karo metu dėl urano atskyrimo ir branduolinio ginklo. Visų pirma jis veikė kaip konsultantas grupės Birmingham darbo dėl atominės energetikos. Ši asociacija buvo Dirac buvo trukdoma, Didžiosios Britanijos vyriausybės lankytis Sovietų Sąjungoje po karo pabaigos, jis negalėjo apsilankyti dar kartą iki 1957.

Mes jau minėta, kad Dirac buvo išrinktas Karališkosios draugijos bendradarbis 1930. Jis buvo apdovanotas Karališkosios draugijos "Royal S medalis 1939 m. ir visuomenė suteikė jam savo Copley medalis 1952 m.:

... pripažįstant jo puikus įmokos Reliatyvistinė dinamika Kvantinė mechanika daleles.

1969 Dirac išėjusiems iš Lucasian Katedra matematikos Cambridge ir išvyko su šeima į Floridos valstijoje, JAV. Jis nusprendė Lankymūsi paskyrimų Majamio universiteto ir Floridos valstijos universitete. Tada, 1971, Dirac buvo paskirtas profesorius, fizikos Floridos valstijos universitete, kur jis tęsė savo mokslinius tyrimus.

1973 m. ir 1975 m. skaito paskaitas Dirac fiziniame inžinerijos instituto Leningrado. Šiose paskaitose kalbėjo apie kosmologijos problemų, arba, tiksliau, kad ne problemos trimatis derinių pasaulio konstantas.

Nors Dirac padarė žymiai svarbų indėlį į fiziką, svarbu suvokti, kad jis visada buvo motyvuojama principai matematinės grožiu. Dirac vieningą Kvantinė mechanika ir reliatyvumo teorija teorijų, tačiau jis taip pat prisimenamas už jo puikų darbą magnetinis monopolis, pagrindinius ilgio, antimaterijos, d-funkcijos, bra-Keto, ir tt

Yra standartinis folkloro Dirac istorijas, dažniausiai atnaujinamos aplink Dirac pasakyti, ką jis reiškia, ir ne daugiau. Kartą, kai kažkas, todėl mandagiai pokalbio metu pietūs, pastebėjo, kad jis buvo vėjuota, Dirac kairėje stalo ir nuėjo prie durų, atrodė, grįžo prie stalo ir atsakė, kad iš tikrųjų jis buvo vėjuota. Buvo pasakyta jest, kad jo kalbama žodyną sudarė "Taip", "Ne", ir "aš nežinau". Žinoma, kai Chandrasekhar buvo paaiškinti savo idėjas Dirac jis nuolat interjected "Yes", tada paaiškino, Chandrasekhar, kad "taip", nereiškia, kad jis sutiko su tuo, ką jis kalbėjo, tik, kad jis norėtų jį toliau. Jis dar pasakė:

Buvau mokoma mokykloje niekada pirmuoju sakiniu nežinant jo pabaigos.

Tai gali paaiškinti daug apie savo pokalbį, taip pat apie jo gražiai parašyta sakiniai jo knygų ir dokumentų.

Dirac gavo daug pagyrimu už jo darbą, kai kurie jau minėta aukščiau. Jis atsisakė priimti garbės laipsnių, tačiau jis sutinka garbės narystę akademijų ir mokslo draugijų. Šių sąrašas yra ilgas, tačiau tarp jų yra TSRS mokslų akademijos (1931 m.), Indijos medicinos mokslų akademijos (1939 m.), kinų Physical Society (1943), Karališkojo airių akademija (1944 m.), Royal Society of Edinburgh (1946), Institut de Prancūzija (1946), National Institute of Sciences of India (1947), American Physical Society (1948), National Academy of Sciences (1949), National Academy of Arts and Sciences (1950), Accademia delle Scienze di Torino (1951), "Academia das Ciencias de Lisboa (1953), Popiežiškoji mokslų akademija, Vatikanas (1958 m.), Accademia Nazionale dei Lincei, Romoje (1960 m.), Danijos Karališkosios mokslų akademijos (1962 m.), ir Académie des Sciences Paryžiuje (1963). Jis buvo paskirtas ir Nuopelnų ordino kavalierė 1973.

Memorial posėdis vyko Kembridžo universitete balandžio 19 d. 1985 m. ir dokumentai pateikiami šiame posėdyje buvo paskelbti Duomenų atminties Paul Dirac, Cambridge, 1985 (Bristol, 1987). Skaičius,,,,,, ir iš šio kiekio. Achuthan, peržiūrint tomas rašo:

... mes gyvai pamatyti visur puikus atspaudai Dirac, vienytojas Kvantinė mechanika ir reliatyvumo teorija. Kiekvienas gabalus ne tik į pagirti itin gabius intelektą, bet dėl vietos įrašyti, kaip giliai ir abidingly žmogaus protas gali knistis į matematinės įžvalgos ir modeliavimas sferų, išlaikyti nepažeistas Grožio ir aiškesnė kūrybos genijaus dvasia. Tik keli Nobelio premijos laureatai bet kada galima palyginti taip pat su šia matematinių mokslų milžinas, kurio mirtis yra pirminė mąstymo pasaulyje žinoma neteko viena iš brangiausių sielos išlaikyti laimei dar kitiems Ačiū dainuoti ir varžytis dėl ilgai .

Į plokštelę 1995 m. lapkričio, buvo atidengtas Westminster Abbey minėdamas Paul Dirac. Tomas susideda iš paskaitų pateiktas Royal Society šia proga. Memorial Address buvo pateikta Stephen Hawking, kuris buvo Dirac įpėdinis į Lucasian Katedra matematikos Kembridžo kuri iš pradžių buvo Newton 's kėdė.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland