Matematikai

Laikas linija Nuotraukos Pinigai Antspaudai Eskizas Ieškoti

Niels Henrik David Bohr

Gimimo data:

Gimimo vieta:

Mirties data:

Vieta mirtis:

7 Oct 1885

Copenhagen, Denmark

18 Nov 1962

Copenhagen, Denmark

Pristatymas Vikipedija
DĖMESIO - Automatinis vertimas iš anglų versija

Niels Bohr 'ai tėvas buvo krikščionis Boras ir jo motina buvo Ellen Adler. Krikščionių Boras buvo apdovanotas fiziologijos daktaro iš Kopenhagos universitete 1880 ir 1881 metais jis tapo ne universiteto Privatdozent. Vėlai pačiais metais jis vedė Ellen, kuris buvo David Adler, žydų politikas aukštas Danijos politinė ir prekybinė gyvenimo dukra. Krikščionių ir Ellen turėjo tris vaikus. Vyriausias buvo Jenny gimė 1883 m. dvarą kuris David Adler jau priklauso priešais Christiansborg pilis, kurioje Danijos parlamento Št. Ellen motinos turėjo ir toliau gyventi į šį namą nuo savo vyro David Adler mirė 1878 m. ir Ellen jau sugrįžo į savo motinos namus, kad jos vaikui. Po dvejų metų Niels gimė jo motinos 25-ojo gimtadienio pat įspūdingas namuose, Ellen vėl grįžęs į savo motinos namą, savo vaiko gimimo. Trečią vaiką iš šeimos, kurie išvyko tapti garsus matematikas, buvo Harald Bohr, kurie buvo dviejų metų jaunesnis nei Niels.

Kai Nilsas buvo tik keletą mėnesių, jo tėvu krikščionių buvo paskirtas dėstytojas užpildyti žinutė paliko laisva iki Petro Panum, fiziologijos profesorius Kopenhagos universitete ir trumpo mirties, o vėliau šeima persikėlė į Panum's profesoriaus namuose Kopenhagoje.

Kennedy rašo:

Niels, Harald, ir jų vyresnė sesuo, Jenny, užaugo kultūringas ir skatinti namo. Nuo savo pirmųjų dienų jie susiduria su idėjomis ir aptarti pasaulio, skirtingas nuomones racionaliai ir geros temperedly išnagrinėtas, ir jie sukūrė pagarba visiems, kurie nori giliau pažinti ir suprasti.

Be spalis 1891 Niels įrašytas Grammelholms mokykloje. Lankė šią mokyklą, kaip ir jo brolis Haraldas, už jo baigto vidurinio ugdymo užimdamas Studenterexamen 1903. Jis padarė gerai mokykloje nebūdami puikūs, paprastai dar trečias arba ketvirtas į maždaug 20 mokinių klasėje. Jei jis tikrai pranoksta ne kuriems jis buvo, turbūt nenuostabu, fizinio lavinimo. Jis buvo puikus futbolo žaidėjas, bet ne taip gerai, kaip jo brolis Haraldas kuris laimėjo sidabro medalį žaisti futbolą į Daniją. Niels padarė keletą gerų draugų, o ne mokyklos, o jo geriausias draugas per visą savo gyvenimą buvo jo brolis Haraldas.

Per savo paskutinius dvejus metus mokykloje Niels specializuota matematikos ir fizikos. Yra žinoma, kai kurie įrodymai, kad netrukus jis suprato, kad matematikos mokytojas nebuvo taip gera, kad tema suprasti kaip jis buvo, ir kad jis tapo šiek tiek išsigąsti savo išskirtinių mokinių Boras. Fizikos per Bora studijavo tekstų prieš klasę ieškant klaidų jų. Tai buvo jo tėvas, daugiau nei savo mokyklos mokytojus, kurie įkvėpė jį į savo studijas matematikos ir fizikos. Jis rašė 1922 m.:

Mano susidomėjimas fizikos tyrimas buvo nors pažadintas buvau dar mokykloje, daugiausia dėl to, kad mano tėvo įtaka.

Bora mokėsi iš Kopenhagos universiteto, kurį jis pradėjo 1903 metais. Studijavo fiziką, kaip jo pagrindinė tema, bet buvo matematika, astronomija, chemija, kaip smulkius dalykus. Jis mokėsi fizikos Christian Christiansen ir filosofija pateikė Harald Hoffding. Jis žinojo, jie abu jau daugelį metų, nes jie buvo artimi draugai su savo tėvu ir buvo susitikęs dalis reguliarių diskusijų grupę, tiek broliai ir Harald Bohr Niels dalyvauti kuo greičiau jie pakankamai suaugę, kad padėtų. Boras buvo dėstė matematiką universitete iki Torvaldas Thiele.

Universitete Bora negalėjo atlikti eksperimentus fizikos nes nėra fizikos laboratorija. Tačiau jo tėvas buvo fiziologijos laboratorijos ir savo pirmąją knygą aprašoma eksperimentinio darbo fizikos kurioje jis toje laboratorijoje. Jis padiktavo knygą jo brolis Haraldas. Kolega studentas rašė Niels ir Harald:

Du neatsiejami. Niekada žinomi žmonės turi būti kuo arčiau jie yra.

Šis dokumentas yra tik viena, kad Bora wrote aprašoma eksperimentų, kuriuos jis atlieka. Su juo jis laimėjo aukso medalį už 1.906 iš Danijos Karališkosios mokslų akademijos ir jo analizė vibracijos vandens srove, kaip nustatyti paviršiaus įtempimą priemonėmis. Jis gavo magistro laipsnį Kopenhagos universitete 1909 metais ir jo daktaro gegužė 1911 už teisę darbe tyrimai elektronų teorijoje metalai. Tai buvo darbas remiasi klasikinės fizikos, ir tokios būtinai nesugebėjo paaiškinti tam tikrus efektus. Bora rašė šį darbą:

Neatrodo įmanoma, kad šiame etape apie elektronų teorijos paaiškinti magnetinių savybių įstaigoms šią teoriją.

Bora dedikavo savo disertaciją, kad jo tėvas mirė nuo širdies priepuolio keletą mėnesių anksčiau vasaris 1911 atmintyje. Tuo metu Boras buvo pasamdytas Margrethe NØRLUND. Pora susituokė 1912 m. rugpjūčio 1 d. ir Richard Courant, pasisakydamas po Boro mirties, buvo apie tai pasakyti apie savo santuoką:

Kai kurie žmonės spėliojo apie pasisekė aplinkybės, dėl kurių kartu padaryti Niels taip sėkmingai. Manau, kad jo gyvenimo ingredientų jokiu būdu nebuvo bylose galimybę, tačiau giliai įsišaknijęs į jo asmenybės struktūrą ... Tai buvo ne laimės, o įsigilinti, kuri leido jam surasti jaunų metų jo žmona, kurie, kaip mes visi žinome, turėjo tokią lemiamą vaidmenį, kad visą savo mokslinę ir asmeninės veiklos galimybes ir harmoninga.

Bora kreipėsi į "Carlsberg" fondas kelionės suteikti gegužė 1911 ir po sutarties sudarymo buvo pateiktas, nuvyko į Angliją rugsėjo 1911 iki tyrimo su Sir Joseph John Thomson Cambridge. Jis ketino praleisti visą savo studijų laikotarpį, Cambridge, bet jis negali gerai sutarti su Thomson, kad po to, kai su Ernest Rutherford, Cambridge posėdyje gruodžio 1911, Bora persikėlė į Viktorijos universitetas, Mančesteris (dabar University of Manchester) iš kovas 1912. Laikas buvo labai atsitiktinis, nes prieš Boras ir Rutherford įvykdyti, Rutherford buvo paskelbtas esminis darbas, rodantis, kad iš atomo gyveno branduolio masės dalį.

Mančesteris Bora Rutherford dirbo su grupe apie atomo struktūrą. Rutherford tapo Bora vaidmuo modelis ir jo asmeniniam ir mokslo kokybę. Naudojant Kvantinė idėjų dėl Planko ir Einšteinas, Boras prielaidą, kad "Atom" gali egzistuoti tik atskiras nustatyti stabilias energijos narių. Puikus įrodymų šiandien Bora mokslo pažangą, nes jis atitiko dažnai su broliu Harald. Jis parašė Harald 1912 m. birželio 12 d.:

Galite įsivaizduoti, kad tai gerai, kad čia, kur yra tiek daug žmonių pasikalbėti su ... o tai su tais, kurie žino, dauguma šių dalykų, ir profesorius Rutherford priima tokį dėmesys skiriamas visiems, kad jis mano, kad yra kažkas in Pastaraisiais metais jis dirbo iš atomų struktūrą, kuri, atrodo, yra gana teorija šiek tiek daugiau, tvirtai pagrįsta, nei nieko, kuri egzistavo iki šiol.

Savaitę po rašau šį laišką, birželio 19 d., Bora buvo pranešti apie pažangą siekiant Harald:

Patikrinkite aš sužinojau šiek tiek apie atomų struktūros. Negalima kalbėti apie tai niekam, kitaip aš negalėjau parašyti jums apie tai, kad greitai. ... Jūs suprantate, kad aš vis dar gali būti klaidinga, nes ji nebuvo parengta iki galo dar (bet aš nemanau, kad jos neteisingai). ... Patikėkite, aš noriu baigti ją skubėti ir daryti aš turiu atsižvelgti į poilsio dienų nuo laboratorija pora (tai taip pat yra paslaptis).

Iki liepos 13 jis rašė:

Viskas vyksta gana gerai, nes aš tikiu aš sužinojau keletą dalykų, tačiau, aišku, man nebuvo taip greitai dirbti jiems taip, kaip aš buvau kvailas mąstyti. Tikiuosi, kad šiek tiek popieriaus pasirengę ir parodyti jį Rutherford, kol aš atostogų, ir aš dėl to esu taip užsiėmęs, taip užimtas.

Nors Rutherford ir Boras turėjo visiškai skirtingos asmenybės, jos bendras milžiniškas entuziazmo fizikos ir jie taip pat patinka vienas kitą asmeniškai. Tačiau santykiai niekada nebuvo gana, kad artimų draugų, nes Bora visada matė Rutherford, kaip jo mokytojas. Jie susirašinėjo nuo tada, kai jie susitiko 1911 m. iki 1937, iš Rutherford mirties metais.

Liepos 24 d. 1912 m., kartu su savo knygos dar nebaigti, Bora kairėje Rutherford grupėje Mančesteryje ir grįžo į Kopenhagą ir toliau plėtoti savo naują teoriją apie atomo baigti 1913 m. darbą. Tais pačiais metais jis paskelbė tris skaičius labai svarbi dėl atominės struktūros teorija. Pirma knyga buvo apie vandenilio atomo, kitas dvi ant atomų struktūros sunkesni už vandenilio. Šiuose dokumentuose Bora:

... išdėstė savo pritrenkiantis bandymas sujungti aspektai klasikinės fizikos su Planko 'ai Kvantinė veiklos samprata. ... Trijų žymių kortelių ... sudarė Bora anksti reputacija fondas. Jo darbas, nors ir ne iš karto pritarė visi, susidomėjo jo amžininkai, ir juos suprasti, kad naujas būdas aprašyti įvykiai atominės lygiu. Boro atomo, nors ji buvo pakeista moksliškai, išlieka net ir šiandien daugeliui žmonių akiratį, ryškus vaizdas, ką atomų išvaizda ir fizikos simbolis.

Į liepa 1913 Boras buvo paskirtas Kopenhagoje docentas. Tačiau jis nebuvo tokioje situacijoje, kuri jam būtų malonu, nes jis negali tęsti matematinės fizikos, kurioje jis buvo sukurti stilių. Remiantis 1914 m. kovo 10 Jis kreipėsi į Švietimo reikalų departamentas:

Pasirašęs trunka apie peticijas departamentas laisvės pareikšti apie teorinės fizikos profesoriumi steigėjos universitete, be to, galbūt pavesti man su ta pozicija.

Jis buvo drąsus, bet Bora jau didelis reputacija reiškia, kad jis būtų žiūrima rimtai. Iš universiteto rekomenduojama jį už teorinės fizikos katedros tačiau Švietimo reikalų departamentas nusprendė atidėti patvirtinantį pranešimą. Žinoma, 1914 kartus buvo neaiški ir Boras suprato, kad nėra greito sprendimo tikimybė. Todėl jis buvo malonu priimti pagal Rutherford pasiūlymą prisijungti prie jo Mančesteris grupės Schuster Reader. Jis turėtų būti Mančesteryje už metus, numatant, kad jo kėdė teorinės fizikos Kopenhagoje bus patvirtinta vėliau. I pasaulinio karo protrūkį, kai jis buvo atostogų Tirolis prieš keliaujant į "Manchester padarė jo kelionę nepaprastai sunku, tačiau jis ir jo žmona atvyko į Mančesteryje spalis 1914 Gruodžio plaukė turas Škotijos šiaurės per didelių audrų kelyje.

Boras buvo Mančesteris ilgiau nei jis tikėjosi, kad nuo jo kėdė nebuvo patvirtintos iki balandžio 1916. Tačiau jis buvo labai produktyvus ir laimingas laikotarpis. Pais rašo:

Į vasaros pradžioje 1916 m. Bohrs grįžo į Daniją. Ketverius metus Bora paliko "Manchester kupina įdomių idėjų, bet nesuvirškinto apie atomo. Dabar jis išvyko kaip tos srities meistras, kaip Kopenhagoje profesorius, su savo žmona, kurie tikėjosi savo pirmojo vaiko jo pusėje.

1917 metais Boras buvo išrinkta į Danijos Karališkosios mokslų akademijos ir jis pradėjo planuoti teorinės fizikos institute Kopenhagoje. Tai buvo sukurtas jam ir nuo jo atidarymo 1921 metais, jis tapo jos direktoriaus pareigas jis nusprendė, kad likusį savo gyvenimą:

Šis institutas netrukus tapo Meka teorinės fizikos iš viso pasaulio, ir po 1933 m. prieglobsčio gerą daug mokslininkų, kurie pabėgo nuo Hitlerio Vokietijai. Jų socialinės centras buvo Mansion "Gamle Carlsberg", atsižvelgiant į tautos iš gerai žinomų alaus daryklos steigėjas ir padėtas Niels Bohr's šalinimo 1932. Čia, pagal motiniškai rūpinasi Bora graži žmona, Margareta ... studentai ir mokslininkai iš visų tautų susirinko valgyti ir kalbėtis ir klausytis muzikos, ir dažnai gana tiesiog sėdėti prie Bora kojomis, bando sugauti jo ginčyti pastabos, komentarai subtilus ir švelnus anekdotai, kalbėjo jo minkštos danų balsu.

Boras yra geriausiai žinoma dėl atominės struktūros tyrimus pirmiau minėtų, taip pat už darbą spinduliuotė, kuris laimėjo jį 1922 Nobelio fizikos premija. Jis davė į darbą, už kurį jis buvo apdovanotas premija 1922 m. gruodžio 11 d. Stokholme paskaitą. Jis kalbėjo apie atomo stabilumą ir elektromagnetinis teorija suteikiant Kvantinė teorijos ištakos sąskaitą, vandenilio spektrą, kuria aiškinamas ryšys tarp elementų santykių. Jo paaiškinimas, kuriems absorbcija ir sužadinimo spektrines linijas ir atitikimo principas, kurį jis buvo nustatytas trijų straipsnių apie Kvantinė teorija spektrų tarp 1918 ir 1922.

1923 m. Boras apibendrinti idėjų:

Nepaisant esminis nukrypimas nuo klasikinės teorijos, mechanikos ir elektrodinamikos, dalyvaujančių šiose postulatai idėjas, buvo galima surasti tarp spindulių ryšio skleidžiamus atomo ir daleles, kurios eksponatų toli analogiją pasiūlymą, kad teigė klasikinės idėjos spinduliuotės kilmė.

Kvantinė mechanika galima teigti, kad atvyko 1925 metais ir po dvejų metų Heizenbergo neapibrėžtumo principas pareiškė savo. Kai tuo Como susitikimą Šiaurės Italijoje rugsėjis 1927 Boras pareikšti savo papildomumo principas, kurioje buvo fizinė interpretacija Heizenbergo 'ai neapibrėžtumo ryšiai. Jis pasiūlė papildyti suvokimo ir nuotraukos, dalelių banga, sudėtinį kintamųjų Kvantinė evoliucija - klasikinė matavimai ir tt, kaip iš esmės naujos interpretacijos Kvantinė teorijos pagrindai. Boro idėjas dėl papildomumo visiškai ištirta.

Bora manė, kad jo idėja papildomumo galėtų vaidinti svarbų vaidmenį kitose srityse kaip kvantinė fizika, ir jis užėmė šias idėjas visoje savo gyvenimą. Jis manė paraiškas biologija, psichologija ir pažinimo teorija. Buvo pasiūlyta, kad papildomumo idėja ne iš fizikos, kai teigdama, kad šios idėjos šaknys kilo iš savo tėvo, Christiansen ir filosofas Hoffding diskusijose, kai jis buvo dar mokykloje. Kiti, pavyzdžiui, į Pais, pateikite įtikinamų argumentų, įrodančių, kad Bora nebuvo sąmoningai įtakoja Hoffding filosofija.

Jis Bora nuomone Kvantinė teorija, kuris buvo galiausiai taptų priimtinas. Einstein išreiškė rimtų abejonių Bora Bora aiškinimą ir, Einšteinas ir Ehrenfest praleido daug valandų giliai diskusiją, bet Bora nuomone vyrauja. Boras išreiškė šį požiūrį sakydamas:

Įrodymus, gautus pagal įvairias eksperimentinių sąlygų, negali būti suvokiamas kaip vieną vaizdą, bet turi būti laikomas papildoma ta prasme, kad tik reiškinio visuma Išmetimo įmanomą informaciją apie objektus.

HBG Kazimiero parašė aprašoma tai, ką jis buvo, kaip dirbti su Bora savo institutas:

Net Bora, kurie koncentruotos intensyviau ir turėjo daugiau energijos, nei būna kiekvienas iš mūsų, ieškojo poilsio ir kryžiažodžius, sporto ir juokaujamas diskusijose.

Bora kitų didelių įmokų, be to Kvantinė teorija, apima jo teorinis aprašymas periodinės elementų lentelės maždaug 1920 metais, jo teorija atomo branduolys yra junginio struktūros 1936 metais, ir jo supratimą apie urano skilimo prasme izotopo 235 1939.

1937 m. Boras, jo žmona ir jų sūnus Hansas, padarė World Tour. Jie išvyko į Jungtinių Amerikos Valstijų, Japonijos, Kinijos ir TSRS. Tais pačiais metais jis dalyvavo Rutherford palaidotas Vestminsterio vienuolyne Londone, kurioje juda kalbos:

Kai aš pirmą kartą turėjo dirbti pagal savo asmeninį įkvėpimo jis jau buvo iš labiausiai žinomas fizikas privilegija, bet vis dėlto jis buvo tada, ir visada buvo, atvira ir išklausyti, ką jaunas žmogus savo protu. ... Iš jo mintis visada bus mums neįkainojamas šaltinis skatinimo ir tvirtumas.

Bora, nors jis buvo pakrikštytas krikščionių bažnyčios buvo žydų kilmės jo motinos pusės, todėl, kai nacių okupuotose Danija 1940 metais, jo gyvenimas tapo daugiau kaip sunku. Jis turėjo išeiti 1943 m. buvo priimtas į Švediją žvejybos valtis. Iš ten jis buvo nuskraidinti į Angliją, kur jis pradėjo dirbti su projektu, kad branduolio skilimo bomba. Po kelių mėnesių jis išvyko iš Didžiosios Britanijos mokslininkų komandą į Los Alamos, JAV, jei jie tęsia darbą ties šiuo projektu.

Tačiau Boras buvo labai susirūpinęs dėl branduolinių ginklų kontrolės ir nuo 1944 jis bandė įtikinti Čerčilis ir Ruzveltas ir reikia turėti tarptautinį bendradarbiavimą. Rašė viešojo laiške Jungtinių Tautų 1950 m. pasisako už racionalius, taikaus atominės politika:

Žmonijai teks susidurti su pavojais nematyto pobūdžio, išskyrus atvejus, tinkamu laiku būtų galima imtis priemonių siekiant išvengti katastrofiškų konkurencijos toks didžiulis ginklų bei sukurti tarptautinę kontrolę, gamybos ir naudojimo galingų medžiagų.

Boro sūnus Aage taip pat tapo fizikas ir bendra Nobelio fizikos premija 1975 metais. (Tai tik vienas egzempliorius garsūs mokslininkai toje pačioje šeimoje. Kiti Van Vlecks taip pat Braggs ir Madame Curie ir dukra Irene Joliot.)

Boras gavo pirmą JAV atomų taikos premija 1957 metais. Jis mirė nuo širdies smūgio savo namuose 1962 m. ir po šio mokslininkai ir žymūs visame pasaulyje įstojo sumokėti Tributes jam. Prezidentas Kennedy rašė (žr., pavyzdžiui):

Amerikos mokslininkai, žinoma, visų JAV piliečių, kurie žinojo, daktaras Bora pavadinimas ir jo didelį indėlį, turi gerbti ir garbinti jį už daugiau kaip dvi kartos ...


Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland