Matemātiķu

Laika līnija Fotogrāfijas Nauda Markas Skice Meklēt

Paul Adrien Maurice Dirac

Dzimšanas datums:

Dzimšanas vieta:

Datums nāves:

Vietu nāves:

8 Aug 1902

Bristol, England

20 Oct 1984

Tallahassee, Florida, USA

Prezentācija Wikipedia
UZMANĪBU - automātiska pārrēķināšana no angļu versija

Paul Dirac 's tēvs bija Charles Adrien Ladislas Diraks un viņa māte bija Florence Hannah Holten. Charles Diraks bija Šveices pilsonis, dzimis Monthey, kas Valais Šveices kantona, kamēr viņa māte nāca no Kornvolas Anglijā. Charles bija mācījies Ženēvas Universitātē, pēc tam ieradās Anglijā ap 1.888 un māca franču Bristol. Tur viņš satika Florence, kura tēvs pārcēlās uz Bristoles kā Master Mariner uz Bristol kuģa, kad viņa strādāja bibliotēkā tur. Charles un Florence precējies, 1899, un tās pārvieto uz māju Bishopston, Bristol, kurā tie nosaukti Monthey pēc pilsētas Charles dzimšanas. Līdz šim laikam Charles mācīja franču vidusskolā pievienots tirgotāja kopuzņēmuma dalībnieku Tehniskā koledža Bristol.

Pauls bija viens no trim bērniem, viņa vecākais brālis ir Reginald Charles Felix Diraks un viņa jaunākā māsa ir Beatrice Isabelle Marguerite Walla Diraks. Pauls bija ļoti stingrs ģimenes audzināšanā. Viņa tēvs uzstāja, ka tikai Franču jālieto pie vakariņu galda un, kā rezultātā, Pāvils bija vienīgā, kas ēd ar tēvu ēdamistaba. Paul's tēvs bija tik stingrs ar viņa dēlu, kas abi tika atsavinātas un Paul uzauga nedaudz nelaimīgs mājās.

Pirmā skola, kas Pols piedalījās bija bīskaps Pamatskolas un jau šajā skolā viņa izņēmuma spējas matemātikā kļuva skaidrs, viņa skolotājiem. Kad viņam bija divpadsmit gadu vecumā viņš iestājās vidusskolā, apmeklējot vidusskolu, kurā viņa tēvs māca kas bija daļa no tirgotāja kopuzņēmuma dalībnieku Tehniskā koledža. Apmēram reizi Paul iekļauta šajā skolā, Pasaules kara sākuma un labvēlīga ietekme uz Paul tas bija, jo vecāki zēni skolā kreisajā militārā dienesta un jaunākiem zēniem bija vairāk piekļūt zinātnes laboratorijas un citi objekti. Pāvils pats rakstīja par viņa skolas gadiem:

Merchant kopuzņēmuma dalībnieku bija lieliska skola zinātnes un modernās valodas. Nebija latīņu vai grieķu, kaut kas, kas man bija diezgan priecīgs, jo man nebija ievērojuši vērtība veco kultūru. Es uzskatu sevi ļoti laimīgi, ka tā ir varējusi apmeklēt skolu. ... Es biju steigti zemāks formas, un tika ieviests, jo īpaši jau agrā vecumā, lai, pamatojoties uz matemātikas, fizikas un ķīmijas augstāko formu. Matemātikā man mācījās no grāmatām, kuri pārsvarā apsteidz pārējās klases. Šī straujā attīstība bija ļoti palīdzēs man manā pēdējā karjeru.

Viņš pabeidza savu skolu izglītībā 1918.gadā un pēc tam studējis elektrotehnikas pie Bristoles Universitātē. Šajā laikā universitāte bija apvienojumā ar tirgotāja kopuzņēmuma dalībnieku Tehniskā koledža tik Diraks palika tajā pašā ēkā, kur viņš bija studējis laikā viņa četrus gadus vidusskolā. Kaut matemātika bija viņa mīļākais kuriem viņš izvēlējās studēt inženierzinātnes kursu universitātē, jo viņš domāja, ka vienīgā iespējamā karjeras matemātiķis bija skolas mācību un viņš noteikti vēlējās izvairīties no šo profesiju. Viņš ieguvis grādu inženierzinātnēs 1921.gadā, bet pēc tam, kad neievērojams vasaras darbu inženiertehnisko darbu, viņš nevar atrast pastāvīgu nostāju. Līdz šim laikam viņš bija attīstīt kaislību matemātikā, bet viņa cenšas mācīties Cambridge neizdevās diezgan dīvaini dēļ.

Ņemot Cambridge stipendiju pārbaudes 1921.gadā jūnijā viņš tika piešķirta stipendija mācīties matemātiku St John's College, Cambridge, taču tā nav pietiekami daudz, lai atbalstītu viņu. Papildu atbalsts varētu gaidīt no savas vietējās izglītības iestāde, taču viņš atteicās atbalstu uz to, ka viņa tēvs nav bijis Lielbritānijas pilsonis pietiekami ilgi. Diraks tika piedāvāta iespēja mācīties matemātiku Bristol, nemaksājot nodevas, un viņš to tiek piešķirti pirmās klases apbalvojumus 1923. Pēc šī viņam tika piešķirta dotācija, lai veiktu pētījumus Kembridžā, un viņš sācis studijas tur 1923.

Diraks bija cerot uz sava pētījuma pārraudzībā Ebenezer Cunningham, ko šoreiz Diraks bija kļuvis fascinē ar vispārējo relativitātes teoriju un vēlējās veikt pētījumus par šo tēmu. Cunningham jau bija tikpat daudz pētniecības studentu, jo viņš bija gatavs pieņemt un tā Diraks bija jāuzrauga Ralfs Fowler. Of rakstīt Autors:

Fowler toreiz vadošais teorētiķis Cambridge, ar labu kompetenci kvantu teorija atomiem; viņa paša pētījumi galvenokārt uz statistisko mehāniku. Viņš atzīst Diraks students neparastas spējas. Viņa ietekme Diraks strādāja daži statistikas mehānikas problēmas. Sešu mēnešu laikā pēc ierašanās Cambridge viņš uzrakstīja divus dokumentus par šīm problēmām. Nav šaubu, Fowler radījusi viņa domājamai kvantu teorijā, un 1924.gadā maijā Diraks pabeidza savu pirmo grāmatu, kas nodarbojas ar kvantu problēmas. Vēl četri dokumenti pabeidza 1.925 novembrī.

Neraugoties uz acīmredzami akadēmisko panākumu Diraks bija kā pētniecības students tas nebija viegls laiks, par viņu. Viņa brālis Reginald Diraks izdarījis pašnāvību šajā periodā. Nekādas pašnāvības iemesls, šķiet, ir zināms, taču Diraks attiecības ar savu tēvu, kurš jau ir saspringtas, šķita, ka gandrīz līdz gada beigām pilnīgi pēc šī, kas tomēr liecina, ka Diraks šķita, ka viņa tēvs veikta vismaz daļa atbildības. Jau persona, kas ir daži draugi, this personal traģēdija bija sekas, ka tam vēl atsauktas.

Kaut arī viņš jau bija lielisks sākums savus pētījumus karjeru, vēl iespaidīgāks darbā bija jāievēro. Tas bija kā rezultātā Diraks tiek dota apliecinājumu papīra Heizenbergs lasīt, vasarā 1925. No algebriskās īpašības Heizenbergs 's komutatori nozīme pārsteidza Diraks, kad viņš veic par pastaigāties valstī. Viņš saprata, ka Heizenbergs 's nenoteiktības princips paziņojumu noncommutativity par kvantu mehānisko ievērojamai. Viņš saprata analoģijas ar Puasona iekavās Hamiltona mechanics. Higgs raksta:

Šī līdzība ar noteikumu pavediens, kas lika viņam sagatavot, lai pirmo reizi matemātiski konsekventa vispārējā teorija, kvantu mehānika sarakstē ar Hamiltona mechanics.

Idejas tika izklāstīts Diraks ir doktora disertāciju Kvantu mehānika, par kuru viņam piešķīra doktora grādu 1926. Zīmīgi, ka Diraks bija vienpadsmit papīram un drukas pirms iesniegšanas viņa doktora disertācija. Pēc piešķiršanu pakāpi viņš devās uz Kopenhāgenu, lai strādātu ar Niels Bohr, pārejot pie Göttingen 1927 februāris kur mijiedarbojās ar Robert Oppenheimer, Max Born, James Franck un krievu Igor Tamm. Pieņemot uzaicinājumu no Ehrenfest, viņš pavadīja pāris nedēļas Leidenē savā ceļā atpakaļ uz Cambridge. Viņš tika ievēlēts Fellow of St John's College, Cambridge in 1927.

Diraks apmeklēja Padomju Savienību 1928. Tā bija pirmā no daudzajām vizītēm viņš devās atkal 1929, 1932 1930, 1933, 1935, 1936, 1937, 1957, 1965, un 1973. Arī no 1928 viņš atrada saistību starp relativitātes teorija un kvantu mehānika, viņa slavenā spin-1 / 2 Diraks vienādojumu. 1929 viņš savā pirmajā vizītē uz Amerikas Savienotajām Valstīm, lekcijas Viskonsinas un Mičiganas universitātes. Pēc vizītes, kā arī Heizenbergs, viņš šķērsoja Klusā okeāna un lekcijas Japānā. Viņš atpakaļ caur trans-Sibīrijas dzelzceļu.

1930 Diraks publicēts kvantu mehānikas principiem un šo darbu viņam piešķīra Nobela prēmiju fizikā 1933. De Facio, pārskatot, saka šīs grāmatas:

Diraks bija neietekmē barības neprāts eksperimentālos fenomenoloģiju laiku. Šī ir devis Diraks grāmata ... ilgstoša kvalitāte, ka daži darbi var maču.

No komentāru autoriem, ka grāmata:

... atspoguļo Diraks ļoti raksturīga pieeja: abstrakts, bet vienkārši, vienmēr izvēloties svarīgi punkti un strīdēties ar nepārspējamu loģiku.

Nekrologs piezīmes:

Viņa lekcijas Kembridžas bija ļoti tuvu [kvantu mehānikas principiem], un tie jāaizved uz paaudžu studentiem spēcīgu iespaidu, ka saskaņotības un elegance kvantu teorijā. Tās bija viņa galvenais ieguldījums izglītībai, jo viņš bija ļoti maz pētījumu studentiem.

Arī 1930 Diraks tika ievēlēts Fellow of Royal Society. Šo godu, kļuva par pirmo reizi, viņa vārds bija izvirzījusi pati par sevi diezgan neparastu notikumu, kas saka daudz par ļoti augstu uzskata, ka Diraks ir kolēģi zinātnieki bija ar viņu.

Diraks iecēla Lucasian profesors matemātikā Kembridžas 1932 universitātē, pēc tam tur 37 gadus. 1933 viņš publicēja vadošo dokumentu par Lagrangian kvantu mehānika, kas kļuva par pamatu, uz kura Feynman vēlāk izveidoja savas idejas par ceļa sastāvdaļa. Šajā pašā gadā Diraks saņēma Nobela prēmiju fizikā, ko viņš kopīgi ar Schrödinger. Tas ir interesanti komentēt Diraks būtību, ka viņa pirmā doma bija nolocīt balvu par to, ka viņš ienīdis publicitāti. Tomēr, kad tas tika norādīts uz viņu, ka viņš saņems daudz vairāk publicitātes, ja viņš noraidīja balvu, viņš pieņem to. Citu komentāru par šo pasākumu ir tā, ka Diraks bija teicis, ka viņš var uzaicināt savus vecākus apbalvošanas ceremoniju Stokholmā, bet viņš izvēlējās aicināt tikai viņa māte nevis tēvs.

Mācību gadu 1.934-35 bija svarīgi Diraks gan personisku un profesionālu iemeslu dēļ. Viņš apmeklēti Advanced Study Institute at Princeton un tur viņš kļuva draudzējas ar Wigner. Kaut Diraks bija tur Wigner 's māsa Margit, kas dzīvoja Budapeštā, apmeklēja viņas brāli. Šī iespēja tikšanās rezultātā, 1937 janvāra, lai Diraks apprecot Margit Londonā. Margit bija precējies pirms un bija divi bērni Judith un Gabriel Andrew no viņas pirmās laulības. Gan bērni, kas adoptēti nosaukums Diraks un Gabriel Andrew Diraks devās kļuva slavens tīra matemātiķis, jo īpaši veicinot grafu teoriju, kļūst profesors tīra matemātika pēc Orhūsā Dānijā universitātē.

In 1937, pašā gadā viņš apprecējās, Diraks publicēja savu pirmo grāmatu par lielā skaitā un kosmoloģisko jautājumiem. Mēs komentēt tālāk par viņa idejām par kosmoloģiju zemāk. Viņš publicēja savu slaveno grāmatu par klasisko elektronu teoriju, kas ietvēra masu renormalisation un radiācijas reakciju 1938. Diraks strādāja pasaules kara laikā par urāna nošķiršanu un kodola ieročus. Jo īpaši viņš rīkojās kā to grupu konsultants Birmingham strādā pie atomu enerģiju. Šī asociācija rezultātā Diraks tiek novērsts ar Lielbritānijas valdība apmeklēt Padomju Savienība pēc kara beigām, viņš nevarēja to apmeklēt vēlreiz, līdz 1957.

Mēs jau iepriekš minēts, ka Diraks tika ievēlēts Fellow of Royal Society in 1930. Viņš saņēma Karaliskās biedrības 's Royal medaļa 1939 un sabiedrība viņam piešķīra to Copley medaļu 1952:

... atzīstot viņa ievērojamu ieguldījumu relativistic dinamiku daļiņu kvantu mehānikā.

1969 Diraks izņem no Lucasian priekšsēdētājs matemātikā Kembridžas un devās ar savu ģimenes Florida ir Amerikas Savienotajās Valstīs. Viņam bija apmeklējot iecelšanu un Miami universitātes un Florida State University. Tad, 1971, Diraks tika iecelts profesora fizikā Florida State University, kur viņš turpināja savus pētījumus.

1973 un 1975 Diraks lekcijas par fizisko Engineering Ļeņingradas institūtu. Šajās nodarbībās viņš runāja par un kosmoloģija problēmas vai, precīzāk, lai bez problēmām-dimensiju kombinācijām pasaules konstantes.

Kaut Diraks veikti ievērojami nozīmīgs ieguldījums fizikā, ir svarīgi apzināties, ka viņš vienmēr bija pamatots ar principiem, matemātikas skaistumu. Diraks vienotu kvantu mehāniku un relativitātes teoriju, teoriju, bet viņš arī atcerētos par viņa izcilo darbu ar magnētisko monopole, fundamentālas garums, antimatērijas radīšanu, d-funkciju, bra-KETS uc

Ir standarta folkloras un Diraks stāstu, galvenokārt apgrozības ap Diraks teikt tieši to, ko viņš gribēja, un ne vairāk. Vienreiz, kad kāds, padarot pieklājīga saruna pie pusdienām, komentēja, ka tas bija vējains, Diraks kreisi galda un devās uz durvīm, skatījās, atgriezās uz galda un atbildēja, ka patiešām tā bija vējains. Tas jau minēts jest, ka viņa runā vārdnīca sastāvēja no "Jā", "Nē", un "es nezinu". Protams, kad Chandrasekhar bija izskaidrot savas idejas Diraks viņš pastāvīgi interjected "jā", tad paskaidroja Chandrasekhar, ka "jā", nenozīmē, ka viņš vienojies ar ko viņš saka, tikai, ka viņš novēlēja, lai turpinātu. Reiz viņš teica:

Man tika mācīts skolā nekad sākt teikumu, nezinot, beigās tā.

Tas var izskaidrot daudz par viņa saraksti, kā arī par viņa skaisti rakstiskas teikumus viņa grāmatas un dokumentus.

Diraks saņēma daudzus apbalvojumus par savu darbu, dažas no kurām mums ir minēts iepriekš. Viņš atteicās pieņemt goda grādu, bet viņš pieņem goda locekļu akadēmijas un pieredzi sabiedrībā. Šo saraksts ir garš, bet starp tām PSRS Zinātņu akadēmija (1931), Indijas Zinātņu akadēmija (1939), ķīniešu Fizikas biedrība (1943), Royal īru akadēmijā (1944), Royal Society (1946), Edinburga, Institut de Francija (1946), National Institute Zinātņu (1947) Indija, ASV Fizikas biedrība (1948), National Academy of Sciences (1949), National Academy of Arts and Sciences (1950), Accademia delle scienze di Torino (1951), Academia das Ciencias de Lisboa (1953), Pontifikālās Zinātņu akadēmija, Vatikāns (1958), Accademia Nazionale dei Lincei, Roma (1960), Dānijas Karaliskās Zinātņu akadēmijas (1962), un Académie des Sciences Paris (1963). Viņš tika iecelts Nopelnu ordenis 1973.

Memoriāls sanāksme notika Kembridžas gada 19 aprīlis 1985 Universitātes un referāti šajā sanāksmē tika publicēts Tributes uz Paul Dirac, Cambridge, 1985 (Bristol, 1987). Dokumenti,,,,, un nāk no šā apjoma. Achuthan, pārskatot tilpums, raksta:

... mēs spilgti redzēt visur izcili nospiedumu Diraks, unifier kvantu mehāniku un relativitātes teoriju. Katrs no gabaliem ne tikai ir uzslavas par ārkārtīgi apdāvinātu intelektu, bet arī vietās ierakstīt cik dziļi un abidingly cilvēka prāts var ienirt matemātisko priekšstatu un modelēšanas realms, turot neskartu gars skaistuma un skaidrības radošs ģēnijs. Tikai dažas Nobela prēmijas laureāti kādreiz var salīdzināt arī ar matemātikas zinātņu tas milzis, kura nāves pasaulē oriģinālai domāšanai, protams, ir zaudējusi vienu no visdārgāko dvēseles saglabājot laimi vēl godību, lai citi varētu dziedāt un sacensties par ilgi .

Ja plāksni 1995.gada novembrī tika atklāta Westminster Abbey pieminot Paul Dirac. Tilpums sastāv no lekcijas iesniedza Royal Society šajā gadījumā. Piemiņas adrese bija iesniegusi Stephen Hawking kas bija Diraks pēctecis in Lucasian vadībā matemātikas Kembridžā, kas sākotnēji bija Newton 's vadībā.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland