Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Werner Karl Heisenberg

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

5 Dec 1901

Würzburg, Germany

1 Feb 1976

Munich, Germany

Ettekanne Vikipeedia
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Werner Heisenberg 's isa oli august Heisenberg ja ema oli Anna Wecklein. Ajal, mil Werner oli sündinud tema isa oli umbes, et edasiminekut on õpetaja klassikalise keeled on määratud eradotsent Ülikooli Würzburg. Anna isa, Nikolaus Wecklein oli koolidirektor ja Maximilians Gümnaasiumi Münchenis ja see oli samas august Heisenberg oli praktikant õpetaja, et kooli, et ta oli kohtunud Anna. Aasta augustis ja Anna olid abielus mai 1899. Werner oli vanem vend Erwin, sünd märts 1900, kes oli seega ligi kaks aastat vanemad kui käsitletakse käesolevas elulugu.

August Heisenberg oli:

... üsna jäik, rangelt kontrollitud, autoritaarse näitaja.

Ta oli Evangeelne Luterlik ja tema naine Anna oli ümber on roomakatoliku veendumaks, et ei olnud usulisi probleeme nende abielu. Aasta augustis ja Anna oli siiski ainult usuliste huvides konventsiooni. Kristliku usu oodati inimesi nende seisund seda neile oli see sotsiaalne vajadus. Era-, aga nad väljendasid oma puudumise usulisi tõekspidamisi, eriti tõid nad lapsi järgima kristliku eetika, vaid näitas kogu uskumatus ajaloolise külje kristlus.

Septembris 1906, veidi enne oma viiendat sünnipäeva, Werner osales algkooli Würzburg. Ta veetis kolm aastat, et kool aga siis aastal 1909 isa nimetati professor Kesk-ja uuskreeka Ülikoolis Münchenis. Juunis 1910, mõni kuu pärast tema isa asus professuuri, Werner ja ülejäänud pere kolis Münchenis. Seal õppis ta Elisabethenschule alates septembrist kulutused vaid üks aasta selles koolis enne sisenemist Maximilians Gümnaasiumi Münchenis. Loomulikult oli kool, kus vanaisa oli koolidirektor.

1914 I maailmasõja alguse ja gümnaasiumi okupeeris väed. Tunnid toimusid erinevates hoonetes ja tulemus häireid Heisenberg endale palju sõltumatut uuringut, mis tõenäoliselt oli kasulik mõju tema haridus. Tema parimad teemad olid matemaatika, füüsika ja religioon, kuid tema rekord kogu oma kooli karjääri oli suurepärane kõigile. Tegelikult oma matemaatilisi võimeid oli selline, et aastal 1917 ta tutored pere sõber, kes oli ülikooli calculus. Selle aja jooksul ta kuulus poolsõjalise organisatsioon, mis tegutses Gümnaasiumi eesmärgiga valmistada noorte meeste hilisemat sõjaväeteenistust.

Heisenberg ka töötanud taludes tema panuse teise vabatahtlik organisatsioon, mis saadeti poisid aidata järgmistes valdkondades: kevadel ja suvel. See töö võttis ta kodust ära esimest korda aastal 1918, mil ta oli saadetud tööd piimafarm Ülem-Baieris. See oli aeg väga raskusi pikkade töötundides raskendas kuna ei olnud piisavalt toitu. Ta veetis Vabal ajal mängib male, mida ta tegi väga kõrgel tasemel, ja ka lugeda matemaatika tekstid tal polnud koos temaga. Tegelikult selleks ajaks oli ta saanud huvitatud arvuteooria ja ta luges Kronecker 's töö-ja püüdnud leida tõendeid Fermat'n Viimane teoreem.

Pärast sõda lõppes 1918 Saksamaa olukord oli ebastabiilne erinevate fraktsioonide üritab võtta võimu jõuga. Heisenberg osalesid sõjaväe kaotamine Baieri Nõukogude vägede aga kuigi see on väga tõsine asi, noored mehed ilmselt saanud see peaaegu sama mäng. Hiljem kirjutas:

Mul oli poiss 17 ja minu arvates oli omamoodi seiklus. See oli nagu mängides politseisse ja röövlid ...

In Gümnaasiumi Heisenberg viinud noorte liikumist ja ta hiljem juhitud liikumise Noor Baieri Liiga. Aastal 1920 võttis ta oma Abitur uurimine ja oli üks kahest õpilaste sisenes Maximilians Gümnaasiumi jaoks Baieri kogu konkursi stipendiumi Maximilianeum Sihtasutus. Üksteist stipendiumid olid olemas ja Heisenberg just seda tulevad üheteistkümnes koht. Tema kontrolli tulemused matemaatika ja füüsika olid liigitatud erakordne, kuid tema essee "tragöödia kui poeetiline kunst" oli tunduvalt vähem muljetavaldav. Ta lükkas selle pakkumise tasuta majutus alates fondi, kes eelistavad elada koos oma vanematega.

Ajavahemikul võttes tema Abitur uurimine ja siseneb Müncheni Ülikooli, Heisenberg läks ära matkamine oma noorte rühm. Ta peaaegu surnud tüüfuse millesse ta on haigestunud pärast Ööbides loss, mis oli kasutada sõjaväehaiglasse. Ta tagasi, kuigi probleeme, et saada sobivat toitu, on aeg hakata oma ülikooliõpinguid. Suvel 1920 Heisenberg oli, nagu ta oli mõnda aega, kavatsevad uuringu puhta matemaatika ülikoolis. Ta oli lugenud Weyl ja ka Bachmann 's teksti, mis andis täieliku ülevaate arvuteooria ja see tuli tema ette uurimisteemaks oma doktorikraadi. Ta lähenes Ferdinand von Lindemann, et näha, kui ta oleks tema teadustöö juhendaja.

Oli intervjuu Lindemann olnud edukas siis Heisenberg võib täna olla tuntud silmapaistva arv teoreetik. Samas intervjuus ei lähe hästi, peaaegu kindlasti, sest Lindemann oli alles kaks aastat ära pensionile ja tal oli kokku lepitud, et näha Heisenberg on kasuks, et tema isa, kes oli sõber ja kolleeg. Pärast seda Heisenberg oli intervjuu Sommerfeld, kes õnnelikult vastu tema õpilasena.

Koos oma mehe õpilane Pauli, Heisenberg hakkas uuringu teoreetiline füüsika all Sommerfeld oktoobris 1920. Algul oli ta ettevaatlikult, võttes peamiselt matemaatika klassi ja tagada, et ta saaks tagasi matemaatika kui teoreetiline füüsika läks halvasti. Ta vältida kursustel Lindemann siiski, et tema matemaatiline huvides viidud mitmeid teoreetiliselt geomeetria. Varsti tema usaldust teoreetiline füüsika oli selline, et aasta teisel poolel oli ta võtab kõik Sommerfeld 's kursustel. Ta oli ka kursusi eksperimentaalfüüsika, mis on kohustuslik, ja ta hakkas plaan võtma teadusuuringute suhtelisus. Kuid Pauli, kes oli sel ajal töötavad oma suure uuringu Relatiivsusteooria, soovitas tal vastu teadustöö, mis teema. Sisse aatomi struktuuri aga Pauli selgitas, palju vaja teha, kuna teooria ja eksperiment ei ole nõus.

In Heisenberg kirjutas oma algusaegadel ülikoolis:

Minu esimesed kaks aastat Müncheni ülikooli kulus kaks täiesti erinevat maailma: üks mu sõbrad noorte liikumist ja abstraktselt valdkonda teoreetiline füüsika. Mõlemad maailmad olid nii täis intensiivset tegevust, et olin tihtipeale riigi suur erutus, seda enam, et minu arvates oli see üsna raske shuttle nende kahe vahel.

Aasta juuni 1922 õppis ta loengute poolt Niels Bohr Göttingenis. Tulles tagasi Münchenis, Sommerfeld andis talle probleem hüdrodünaamika hoida teda kinni, kui ta (Sommerfeld) kulutati istungjärk 1922-23 aastal Ameerika Ühendriikides. Heisenberg esitatud esialgsete tulemuste kohta probleemi turbulentsi konverents Innsbruck enne läheb taas Göttingen, et uuring Born, Franck, ja Hilbert ning tema juhendaja oli ära. Seal ta töötas Sündinud aatomi teooria kirjalikult ühisdokumenti temaga heeliumi. Tema doktoritöö, mis esitati Münchenis aastal 1923, oli turbulentsi vedeliku voolu.

Pärast võttes doktorikraadi Heisenberg läks reis soome siis, oktoobris 1923 naasis ta Göttingeni nagu Sündinud 's assistent. Aasta märts 1924 külastas ta Niels Bohr kell Instituudi teoreetilise füüsika Kopenhaagenis, kus ta kohtus Einstein esimest korda. Tulles tagasi jälle Göttingen ta esitas oma esmaste loengu 28. juuli 1924 ja kvalifitseeritud õpetada saksa ülikoolides.

Heisenberg hiljem kirjutas:

Õppisin optimismi alates Sommerfeld, matemaatika on Göttingeni ja füüsika alates Bohr.

Alates september 1924 kuni mai 1925 töötas ta koos toetuse Rockefeller anda koos Niels Bohr Ülikooli Kopenhaagen, tagasi võtta suvel 1925. Göttingen. Heisenberg väljamõeldud maatriks mehaanika, esimene versioon kvantmehaanika, 1925. Ta ei leiutanud need mõisted nagu Maatriksalgebra, aga pigem ta keskendus kogum quantised tõenäosus amplituudidega. Need amplituude moodustasid mitte-kommutatiivne algebra. See oli Max Born ja Pascual Jordan Göttingenis, kes seda mõistnud mitte kommutatiivne algebra tuleb Maatriksalgebra.

Matrix mehaanika arendati edasi kolme autori paberile Heisenberg sündinud ja Jordaania avaldatud 1926. Aasta mai 1926 Heisenberg nimetati dotsent teoreetilise füüsika Kopenhaagenis, kus ta töötas koos Niels Bohr. 1927 Heisenberg nimetati õppetooli Leipzigi Ülikool ja ta esitas oma avaistung loengu 1. veebruar 1928. Ta oli korraldada sellele ametikohale, kuni 1941 oli ta tehtud direktor Keiser Wilhelmi Instituuti füüsika Berliinis.

Aastal 1932 sai ta Nobeli füüsika:

Loomine kvantmehaanika, mille kohaldamine on toonud kaasa muu hulgas, et avastamist allotropic moodustab vesinikust.

Ettekandes kõne H Pleijel ütles:

Heisenberg ... vaadatud tema probleemi algusest alates nii laia nurga all, et ta hoolitses süsteemide elektronid, aatomid ja molekulid. Vastavalt Heisenberg üks tuleb lähtuda nende füüsiline kogused võimaldavad otsese vaatluse ja ülesandeks on leida seadusi, mis seovad need kogused kokku. Kogused kõigepealt tuleb arvestada sageduse ja intensiivsuse liinid spektrid aatomid ja molekulid. Heisenberg praegu peetakse kombinatsioon võnkumisi nende spektri kui ühe süsteemi jaoks matemaatilise käsitlemise, mis ta on sätestatud teatud sümboolne reeglid arvutamisel. Ta oli varem kindlaks määratud juba, et teatud liiki liikumine jooksul aatomi tuleb vaadelda üksteisest sõltumatud teatud määral, samal viisil, et teatud vahe tehtud klassikalise mehaanika vahel paralleelselt sõidab ja rotatsiooni algatusel. Tuleb märkida, et sellega seoses, et selgitada omaduste spekter oleks olnud vaja endale ise rotatsiooni positiivset tuumad ja elektronid. Neid erinevaid Resolutsiooni aatomite ja molekulide tootmiseks eri süsteemide Heisenberg's kvantmehaanika. Kuna oluline tegur Heisenberg teooria on võimalik esitada reeglile, mida ta, viidates suhetele seisukoht kooskõlastada ja kiirus elektron, mille reegel Plancki 's pidevalt sissetoomist kvant-mehaanika arvutused nagu määravaks teguriks. ...

Heisenberg's kvantmehaanika on kohaldanud enda ja teiste omaduste uurimiseks ja spektrid aatomeid ja molekule, ning on andnud tulemusi nõus eksperimentaaluuringud. Võib öelda, et Heisenberg's kvantmehaanika on võimalik süstematiseerimine spektri aatomitest. Samuti tuleks märkida, et Heisenberg, siis taotles ta oma teooriale, et molekulid koosnevad kahest sarnased aatomid, leiti muu hulgas, et vesiniku molekuli peab olemas kahel erineval kujul, mis tuleks avaldada mõnes antud suhe omavahel. See prognoos Heisenberg's oli hiljem ka katseliselt kinnitust leidnud.

Heisenberg ehk kõige paremini tuntud määramatuse printsiip, avastati 1927, mis sätestab, et asukoha kindlaksmääramiseks ja hoogu osakeste tingimata vigu toode, mis ei saa olla lühem kui quantum pidev h. Need vead on tühine üldiselt, kuid kriitiliseks muutuda, kui õpib väga väike nagu aatom. See oli 1927, et Heisenberg osales Solvay konverentsil Brüsselis. Ta kirjutas 1969:

Et meie, kes osales arendavad aatomienergia teooria, viis aastat pärast Solvay konverentsil Brüsselis 1927 tundus nii imeline, et me tihti ei räägi neid Golden Age Of aatomifüüsikat. Suured takistused, mis oli hõivatud kogu meie jõupingutusi eelmistel aastatel oli tühjendada on tee väravast täiesti uue valdkonna, kvantmehaanika on aatomi kestad seisid pärani lahti, ja värsked puuviljad tundus valmis korjamist.

Heisenberg avaldatud Physical Principles of Quantum Theory 1928. Aastal 1929 läks ta kohta loengu reisi Ameerika Ühendriigid, Jaapan ja India. 1930 Heisenberg ja Pauli kasutada quantised realiseerimise ruumi oma võre arvutused. Heisenberg loodetavasti see matemaatiline vara tooks kaasa olulise vara looduse põhiõiguste pikkus "on üks konstante laadi.

Aastal 1932 Heisenberg kirjutas kolmeosalise raamatu, mis kirjeldab kaasaegset pilt aatomi tuumas. Ta töödeldud struktuuri eri tuuma komponendid arutada nende siduvaid energiaallikad ja nende püsivus. Need dokumendid avas tee teistele kohaldada Kvantteooria et aatomi tuum.

Aastal 1935 natside tõi õigusnorme, mille kohaselt professorid üle 65 oli pensionile. Sommerfeld oli 66 ja ta on juba teatanud, et ta tahtis Heisenberg edu talle. See oli ametisse, mis Heisenberg halvasti tahtsid ja 1935 Sommerfeld taas näidanud, et ta tahtis Heisenberg täita tema juhatusel. Kuid see oli aeg, mil natsid tahtsid "Saksa matemaatika" asendada "juudi matemaatika" ja "Saksa füüsika" asendada "juudi füüsika". Relatiivsusteooria ja kvant teooria on klassifitseeritud kui "juut" ja selle tagajärjel Heisenberg nimetamine Münchenisse oli blokeeritud. Kuigi ta ei olnud mingil juhul juut, Heisenberg tehti sagedased rünnakud pressile kirjeldab ta olema "juudi stiil".

1937 Heisenberg abielus Elisabeth Schumacher. Ta kohtus tema kaudu tema muusika, mis oli oluline, et teda kogu oma elu. Suurepärane pianist, Heisenberg met Elisabeth Schumacher on kontsert, kus ta oli esinemas maja sõbrale. Elizabeth oli vaid 22, kui nad kohtusid, Heisenberg oli 35. Nad abiellusid 29. aprillil 1937, vähem kui kolm kuud pärast esimest met. Heisenberg paluti asuda ametisse Münchenis märts, kuid nõudis kuupäeva edasi lükata kuni augustini, sest tema pulmas. Lepiti kokku, et ta tuleks asuda ametisse 1. augustil. Tema ja tema abikaasa saabusid München juulis, kuid tema ametisse nimetamist oli tõkestatud natsid.

Teise maailmasõja Heisenberg juhtis ebaõnnestunud Saksa tuumarelvade projekti Uranverein. Ta töötas koos Otto Hahn, üks avastajad tuumalõhustumise arendamise kohta tuumareaktor, kuid ei suutnud välja töötada tõhus programm tuumarelvi. Kas see oli tingitud vahendite puudumise või puudub soov luua tuumarelvi kätte natsid, on ebaselge.

Pärast sõda oli ta vahi alla Alsos, salajane missioon, mis järgnes pealetungivate liitlasvägede Euroopa määrata edu Saksamaa aatomi pommi projektis. Ta oli interneeritud kell Farm Hall Godmanchester, Huntingdonshire, Inglismaa, teiste juhtivate Saksa teadlased. Kuid ta tagasi Saksamaale aastal 1946, mil ta oli määratud direktor Max Planck Instituudi füüsika ja astrofüüsika on Göttingen. Talvel 1955-1956 andis ta Gifford Lectures "On füüsika ja filosoofia" Ülikooli St Andrews. Kui Max Planck Institute kolis Münchenis 1958 Heisenberg jätkas nagu selle juht. Ta jäi sellele ametikohale kuni ta astus 1970.

Ta oli huvitatud ka filosoofia füüsika ja kirjutasin füüsika ja filosoofia (1962) füüsika ja Beyond (1971).

Heisenberg saanud palju kinni oma märkimisväärse panuse lisaks Nobeli füüsikapreemia. Aastal valiti ta Royal Society of London ning kuulus akadeemiate Göttingen, Baieri, Saksimaa, Preisimaa, Rootsis, Rumeenias, Norra, Hispaania, Holland, Rooma, Akademie der Naturforscher Leopoldina, Accademia dei Lincei ja American Academy of Arts and Sciences. Vahel auhindu ta sai oli Kopernik auhinna.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland