Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Galileo Galilei

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

15 Feb 1564

Pisa (now in Italy)

8 Jan 1642

Arcetri (near Florence) (now in Italy)

Ettekanne Vikipeedia
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Galileo Galilei 'i vanemad olid Vincenzo Galilei ja Giulia Ammannati. Vincenzo, kes sündis Firenzes 1520, oli õpetaja ja muusika trahvi lauto mängija. Pärast õpib muusikat Veneetsia ta läbi katseid strings toetada tema muusikaline teooriaid. Giulia, kes sündis Pescia, abielus Vincenzo aastal 1563 ja nad tegid oma kodu maal ümbruses Pisa. Galileo oli oma esimese lapse ja veetis algusaastatel koos perega, Pisa.

Aastal 1572, kui Galileo oli kaheksa aastat vana, tema pere tagasi Firenze, isa kodulinnas. Kuid Galileo jäi Pisa ja elas kaks aastat Muzio Tedaldi, kes oli seotud Galileo ema abielu. Kui jõudis vanus kümne Galileo vasakule Pisa liituda oma perega Firenze ja seal ta oli tutored poolt Jacopo Borghini. Kui ta oli piisavalt vana, et olla haritud kloostris tema vanemad saatis ta Camaldolese kloostri juures Vallombrosa mis asub suurepärase metsa nõlval 33 km kagus Firenze. Camaldolese Tellimus sõltunud benediktiini Tellimus, eraldades sellest umbes 1012. Tellimus kombineeritud üksildane elu erak koos range elu munk ja kiiresti noortele Galileo leidis see elu atraktiivseks. Ta sai algajad, kes kavatsevad ühineda korda, kuid see ei palun isa, kes oli juba otsustanud, et tema vanem poeg saab arst.

Vincenzo oli Galileo tulu Vallombrosa Firenze ja loobuma idee ühineda Camaldolese järjekorras. Ta jätkab oma põhikooli Firenze, aga koolis juhivad Camaldolese mungad. Aastal 1581 Vincenzo saatis Galileo tagasi Pisa elada uuesti Muzio Tedaldi ja nüüd registreeruda meditsiinilise taseme juures Pisa ülikooli. Kuigi idee arsti karjääri kunagi ilmselt kaebas Galileo isa soov oli üsna loodusõnnetuse, sest oli eristada arst tema pere eelmisel sajandil. Galileo kunagi tundub võtnud arsti uuringuid tõsiselt kursustel oma tegelikke eeliseid, mis olid matemaatika ja looduslik filosoofia. Tema matemaatika õpetaja Pisa oli Filippo Fantoni, kes leidis juhataja matemaatika. Galileo tagasi Firenze suve puhkuse ja on jätkuvalt õppida matemaatikat.

Aastal 1582-83 Ostilio Ricci, kes oli matemaatik ja Toscana Kohus ja endine õpilane Tartaglia õpetas loomulikult Euclid 's Elements Ülikooli Pisa, mida GALILEO osalenud. Aasta suvel 1583 Galileo võeti tagasi Firenze koos oma pere ja Vincenzo julgustas teda lugeda Galen täiendavalt tema meditsiini uuringutest. Kuid Galileo, ei soovi õppida meditsiini, kutsus Ricci (ka Firenze kus Toscana kohus kulutatakse suvel ja sügisel) oma koju, et täita oma isa. Ricci püüdnud veenda Vincenzo lubada poja õppima matemaatikat, sest see oli kui oma huvide ette. Kindlasti Vincenzo ei meeldinud idee ja seista kindlalt, kuid lõpuks ta andis nii vähe ja Galileo suutis uuring teoste Euclid ja Archimedes Itaalia tõlked, mis Tartaglia teinud. Muidugi ta oli veel ametlikult kaasati nii meditsiini üliõpilane Pisa kuid lõpuks poolt 1585, ta jättis selle loomulikult ja vasakule ilma lõpuni tema kraad.

Galileo alustas õpetamine matemaatika, esimene eraviisiliselt Firenze ja seejärel ajal 1585-86 kell Siena, kus ta pidas avaliku ametisse. Aasta suvel 1586 õpetas Vallombrosa, ja sel aastal kirjutas ta oma esimese teadusliku raamatu vähe tasakaal [La Balancitta] milles kirjeldatakse Archimedese meetodi leidmise konkreetse gravities (see on suhteline tihedus) aineid kasutades tasakaalu. Järgmisel aastal sõitis ta Rooma külastada Clavius kes oli professor matemaatika jesuiitide kolleegiumile Romano seal. Teema, mis oli väga populaarne jesuiitide matemaatikud sel ajal oli raskuskeset ja Galileo tõi talle mõned tulemused, mis ta oli avastanud seda teemat. Vaatamata tegemist väga soodsa mulje Clavius Galileo suutnud võita ametisse õpetada matemaatikat ülikoolis Bologna.

Pärast lahkumist Roomas Galileo jäi kontakt Clavius posti teel ja Guidobaldo del Monte oli ka regulaarselt korrespondent. Kindlasti teoreeme, mida GALILEO oli tõendatud raskuskeset kuivainete ja lahkus Rooma, arutati seda kirjavahetust. Samuti on tõenäoline, et Galileo saadud loengu märkmed kursused, mis oli antud ajal kolleegiumile Romano, sest ta teinud koopiad sellist materjali veel ellu jääda täna. Kirjavahetus algas umbes 1588 ja kestis mitmeid aastaid. Ka 1588 Galileo sai maineka kutse loengu mõõtmed ja asukoha põrgut Dante's Inferno Akadeemias Firenzes.

Fantoni vasakule juhatama matemaatika Ülikooli Pisa 1589 ja Galileo nimetati ametikoha täitmiseks (kuigi see oli vaid nominaalne võimalik anda rahalist toetust Galileo). Mitte ainult ei ta saada tugev soovitusi Clavius, kuid ta oli ka omandatud hea maine kaudu tema loenguid Firenze Akadeemia eelmisel aastal. Noor matemaatik oli kiiresti omandanud maine, et oli vaja saada selline seisukoht, kuid oli siiski suurem seisukohti, millega ta võib eesmärk. Galileo veetis kolm aastat, kellel seda postitust Ülikooli Pisa ja selle aja jooksul kirjutas ta De Motu seeria esseesid teooriat resolutsiooni, milles ta ei avaldanud. On tõenäoline, et ta ei avaldanud see materjal, sest ta oli väiksem kui rahul ja see on õiglane, kuigi sisaldab mitmeid olulisi samme edasi, see sisaldas ka mõned valed ideid. Kõige olulisem uusi ideid, mille De Motu sisaldab, et üks saab testida teooriaid, mida teostatakse katseid. Eelkõige töö sisaldab tema oluline idee, et võiks katse teooriaid alla, kes kasutavad kaldpind aeglustada laskumiskiirust.

Aastal 1591 Vincenzo Galilei, Galileo isa suri ja kuna Galileo oli vanem poeg pidi ta annab rahalist toetust kogu ülejäänud perekonna ja eelkõige on vaja rahalisi vahendeid, et anda Kaasavara tema kaks nooremat õde. Kuna professor matemaatika Pisa ei olnud hästi tasustatud, et Galileo otsinud tulutoovam postiga. Tugevad soovitused Guidobaldo del Monte, Galileo nimetati professor matemaatika Padova ülikooli (University of Veneetsia Vabariik) aastal 1592 on palk kolm korda, mida ta saabus Pisa. Kohta 7. detsember 1592 andis ta oma avaistung loengu ja hakkas kuni kaheksateist aastat ülikoolis, aastat, mis ta hiljem kirjeldada õnnelikum elu. Padova oma ülesandeid peamiselt õpetada Euclid 's geomeetria ja standard (maakeskne) astronoomia meditsiini üliõpilastele, kes peavad teadma, mõned astronoomia, et kasutada astroloogia oma meditsiini praktikas. Kuid Galileo vaidlustas Aristotelese 's et astronoomia ja looduslik filosoofia kolm avalikke loenguid andis seoses välimuse New Star (praegu tuntud kui "Kepler" s supernoova ") aastal 1604. Usku sel ajal oli, et Aristotelese, nimelt, et kõik muutused taevas tuli esineda Kuu piirkonna läheduses Maa valdkonda fikseeritud tähed on püsivad. Galileo kasutada parallaksi argumentidega tõestada, et New Star ei saa lähedale Maa. Kui isikliku kirja kirjutanud Kepler aastal 1598 Galileo märkis, et ta oli Koperniku (usub teooriad Kopernik). Siiski ei ole avaliku märk sellest usk oli ilmuda alles aastaid hiljem.

Padova, Galileo alustas pikaajaliste suhete Maria gamba, kes oli alates Veneetsia, kuid nad ei abielluda võibolla seetõttu, et Galileo tunda tema rahaline olukord ei olnud piisavalt hea. Aastal 1600 oma esimese lapse Virginia oli sündinud, järgnes teine tütar Livia järgmisel aastal. Aastal 1606 nende poeg Vincenzo sündis.

Me eespool mainitud viga Galileo teooria algatusel, kui ta seada läbi De Motu umbes 1590. Ta oli täiesti eksinud oma veendumust, et jõudu tegutsev asutus on suhteline erinevus selle erikaal ning et aine, mille kaudu ta esitas. Galileo kirjutas oma sõbrale Paolo Sarpi, hea matemaatik, kes oli Consultor et Veneetsia valitsus 1604 ja on selge, oma kirjas, et selleks ajaks oli ta mõistis oma viga. Tegelikult oli ta tagasi töötamiseks teooria algatusel 1602 ja üle järgmise kahe aasta jooksul sai oma uuringus kaldpinnad ja pendel, ta oli teinud õige õigusega alla asutuste ja töötanud, et mürsk järgmiselt parabool tee. Kuid need kuulsad tulemusi ei avaldata veel 35 aastat.

Mais 1609, Galileo sai kirja Paolo Sarpi rääkida teda Kaug toru, et hollandlane oli näidanud, Venezia. Galileo kirjutas tähine Messenger (Sidereus Nuncius) aprillis 1610:

Umbes kümme kuud tagasi aru jõudnud mu kõrvu, et teatud Fleming oli valmistatud Kaug toru, mille abil nähtavad objektid, kuigi väga kaugel silma vaatleja, oli selgelt näha kui lähedal. Selle tõeliselt märkimisväärne mõju mitmes kogemused olid seotud, millele mõned isikud uskunud teised eitas neid. Paar päeva hiljem aruanne kinnitas kirja ma saanud prantslane Pariisis Jacques Badovere, mis tekitas mulle rakendada ennast täielikult uurida vahendeid, mille ma võiksin leida leiutis sarnase vahendi. Seda ma ei peagi, minu alus on õpetus murdumise.

Kõnealuste aruannete ja kasutades oma tehnilisi oskusi nagu matemaatik ja oskustööliste, Galileo hakkas tegema mitmeid teleskoope, mille optilise täitmine oli palju parem kui Hollandi vahend. Tema esimene teleskoobiga tehti kättesaadavaks klaaside ja andis suurendus umbes neli korda. Parandada selle Galileo õppinud lihvima ja Poola oma läätsed ja august 1609 ta oli vahend suurendus umbes kaheksa või üheksa. Galileo kohe nägin äri-ja sõjaliste rakendustega oma toru (mida ta nimetas perspicillum) laevade merel. Ta hoida Sarpi informeeritud oma edu ja Sarpi korraldatud demonstreerima Veneetsia senat. Nad olid väga üllatunud ning vastutasuks suurt kasvu oma palgast, Galileo tegi ainuõigus valmistamiseks teleskoobid, et Veneetsia senat. Tundub eriti hea minna oma osa, sest ta peab teadma, et sellised õigused on mõttetu, eriti kuna ta alati tunnistanud, et teleskoop ei olnud tema leiutis!

Aasta lõpuks 1609 Galileo oli muutunud tema teleskoobiga öösel taevasse ja hakkas tegema märkimisväärseid avastusi. Swerdlow kirjutab (vt):

Umbes kaks kuud, detsembris ja jaanuaris, tegi ta veel avastusi, mis muutis maailma kui keegi on kunagi enne või pärast.

Astronoomilisi avastusi tegi ta koos oma teleskoobid olid kirjeldatud lühidalt raamatu kutsus tähine Messenger avaldatud Veneetsia mai 1610. See töö tekitas sensatsiooni. Galileo väidetavalt näinud mägedes Moon, mis on osutunud Linnutee koosnes väikestest tähte, ja on olnud neli väikesed veekogud orbiidi Jupiter. Need viimased, kusjuures silma saada seisukoht Firenze, ta kiiresti nimega "Medicean staarid". Ta saatis ka Cosimo de Medici, Grand Duke of Tuscany, suurepärase teleskoobi endale.

Veneetsia senat ehk aru, et õiguste valmistamiseks teleskoobid, et Galileo oli neile andnud olid väärtusetud, külmutas oma palga. Kuid ta suutis impressing Cosimo ning juunis 1610, ainult kuu pärast oma kuulsa väike raamat ilmus, Galileo astus ametist Padova ja sai Chief matemaatik at University of Pisa (ilma õpetamiskohustused) ja "matemaatik ja filosoof "Luksemburgi hertsog Toscana. Aastal 1611 külastas ta Rooma, kus ta oli käsitatakse juhtivat kuulsus; kolleegiumile Romano panna suur õhtusöök koos kõnede au Galileo märkimisväärseid avastusi. Ta oli ka liige Accademia dei Lincei (tegelikult kuues liige) ja see oli au mis oli eriti oluline Galileo allkirjastanud ise "Galileo Galilei Linceo" selle aja kohta.

Kuigi Rooma, ja pärast tema tagasipöördumist Firenze, Galileo jätkanud märkusi tema teleskoobiga. Juba tähine Messenger ta andis töötlemata pikkusega neli Moons of Jupiter, kuid täpsemad arvutused kindlasti mitte lihtne, kuna see oli raske tuvastada alates seiret, mis kuu oli I, mis oli II, mis III ja mis IV. Ta tegi pika rea märkusi ja oli võimeline andma täpset perioodide 1612. Ühes etapis arvutustes sai väga hämmingus, sest andmed, mida ta oli registreeritud tundus vastuoluline, kuid ta oli unustanud võtta arvesse resolutsiooni Maa ümber päikese.

Galileo esimene pöördus oma teleskoobi kohta Saturnuksen 25. juuli 1610 ja tundus, nagu kolme asutuse (tema teleskoobiga ei olnud piisavalt hea näidata rõngast, kuid tegi nad ilmuvad lobes mõlemal pool planeeti). Jätkub märkused mõistatuslik tõepoolest Galileo asutused mõlemal pool Saturn kadunud kui rõnga süsteem oli paremas. Ka 1610 ta avastas, et kui vaadelda teleskoobiga, planeet Venus näitas etappide sarnaselt Kuul ning seetõttu peab tiirlevad ümber Päikese ei Earth. See ei võimalda ühe otsustada vahel Koperniku süsteemi, kus kõik läheb ümber Päikese ning et ettepanek Tycho Brahe, kus kõik peale Maa (ja kuu) läheb ümber Päikese, mis omakorda läheb ümber Maa. Enamik astronoome aja tegelikult soodsates Brahe 's süsteem ja tõesti vahet kaks katse oli lisaks vahendite päev. Kuid Galileo teadis, et kõik tema avastused olid tõendid Copernicanism, kuid ei ole tõendeid. Tegelikult oli see tema teooria kuuluvad asutused, mis oli kõige märkimisväärsem sellega seoses, et vastased liigub Maa väitsid, et kui Maa pöörata ja keha jäeti torn peaks maha jääma torni nagu Maa pööratud kuigi kukkus. Kuna see ei täheldatud Praktikas võeti kindlaid tõendeid, et Maa on paigal. Kuid Galileo juba teadis, et keha langeks täheldatud viisil pöörlev Maa.

Muud märkused Galileo lisada vaatlemiseks sunspots. Ta teatas, need on diskursus ujuva organid, kes tema avaldatud 1612 ja veel täielikult tähtedega sunspots mis ilmus 1613. Järgmisel aastal tema kaks tütart sisestatud frantsiskaani klooster Püha Matteuse väljaspool Firenze, Virginia võttes nimi Õde Maria Celeste ja Livia nimi Õde Arcangela. Kuna nad olid sündinud väljaspool abielu, Galileo uskusid, et nad ise ei tohiks kunagi abielluda. Kuigi Galileo esitanud paljude revolutsiooniliste õiged teooriad, ta ei ole õige igal juhul. Eriti siis, kui kolm komeete ilmus 1618 sai kaasatud poleemikat olemuse kohta komeete. Ta väitis, et nad olid peaaegu Maa ja tekitatud optiline murdumise. Raske tagajärg on see kahetsusväärne argument oli, et jesuiitide hakkas vt Galileo ohtlik vastane.

Vaatamata oma isikliku toetuse Copernicanism Galileo püüdis vältida lahkarvamusi, mida ei tee avaldusi teemal. Kuid ta ei satuks poleemikat kaudu Castelli, kes oli määratud juhataja matemaatika Pisa 1613. Castelli oli üliõpilane Galileo ja ta oli ka toetaja Kopernik. Koosolekul Medici palee Firenzes detsember 1613 koos suurhertsog Cosimo II ja tema ema suurherttuattarelle Christina Lorraine'i, Castelli paluti selgitada, nähtava vastuolusid Koperniku teooria ja Püha Raamatu. Castelli kaitses Koperniku positsiooni jõuliselt ning kirjutas Galileo hiljem ütlen talle, kui edukas ta on panna argumendid. Galileo vähem veendunud, et Castelli võitnud argument, kirjutas Kiri Castelli tema väites, et Piiblit tuleb tõlgendada lähtudes sellest, mida teadus on näidanud, et olla tõsi. Galileo oli mitu vastaste Firenze ja nad kindlaks teinud, et koopia Kiri Castelli saadeti inkvisitsioon Roomas. Kuid pärast uurida selle sisu ei leidnud nad vähe, mida need võivad objekt.

Katoliku kirik kõige tähtsam näitaja sel ajal tegeleb tõlgendusi Püha Püha oli kardinal Robert Bellarmine. Ta tundub sel ajal näinud vähe põhjust kiriku asjaga seotud Koperniku teooria. Esitatud küsimus oli, kas Kopernik oli lihtsalt esitada matemaatiline teooria, mis võimaldasid arvutada seisukohti taevase asutused teha lihtsamalt või kas ta oli esitanud füüsilise tegelikkusega. Sel ajal Bellarmine vaadatud teooria elegantse matemaatilise üks, mis ei ohusta loodud kristliku usu struktuuriga seotud universumis.

Aastal 1616 Galileo wrote Kiri suurherttuattarelle mis jõuliselt rünnanud järgijaid Aristoteles. Selles töös, mida ta adresseeritud suurherttuattarelle Christina Lorraine'i väitis ta kindlalt mitte-grammatiline tõlgendamine Püha Püha kui grammatiline tõlgendamine oleks vastuolus fakte füüsilises maailmas tõestada matemaatika. Sel Galileo öeldud selgelt, et teda Koperniku teooria ei ole ainult arvutusinstrumendid vahend, kuid on füüsilise tegelikkuse:

Ma hindan, et Päike asub keskel pöörete taevase orbs ja ei muuda koht, ja et Maa pöörleb endale ja liigub ta. Pealegi ... Ma kinnitan seda seisukohta mitte ainult ümber lükata Ptolemaios 'i ja Aristotelese' s argumendid, vaid ka toodab palju, teine pool, eriti mõnes seotud füüsikalised mõjud, mille põhjustab ilmselt ei saa kindlaks teha muul viisil, ja muud astronoomilised avastused; need avastused selgelt väärama Ptolemaioste süsteemi ja nad on nõus ihailtavasti selle teisele tööle ja kinnitage see.

Paulus V kohustas Bellarmine on Püha koguduse Indeks otsustada Koperniku teooria. Cardinals ja inkvisitsioon kogunes 24 veebruar, 1616 ja leidsid tõendeid teoloogiline eksperdid. Nad mõisteti õpetused Kopernik ja Bellarmine toimetada oma otsuse Galileo, kes ei olnud isiklikult seotud kohtuprotsessi. Galileo oli keelatud omada Koperniku vaateid, kuid hiljem sündmused andsid talle vähem muret selle otsuse inkvisitsioon. Kõige tähtsam Maffeo Barberini, kes oli ihailija Galileo valiti Pope Urban VIII. See juhtus nii nagu Galileo raamat Il saggiatore (proovi tõendaja) oli umbes mis avaldatakse Accademia dei Lincei aastal 1623 ja Galileo oli kiire pühendada selle töö uus paavst. Töös kirjeldatud Galileo uue teadusliku meetodi ja sisaldab kuulsaid tsitaat seoses matemaatika:

Filosoofia on kirjutatud see suur raamat, universumi, mis tähistab jätkuvalt avatud meie pilku. Aga broneerida ei saa aru, kui üks esimese õpib mõista keelt ja loe tähti, mis on kirjutatud. See on kirjutatud keeles, matemaatikas ning selle tähed on kolmnurgad, ringid ja teised geomeetrilised näitajad, ilma milleta on inimlikult võimatu mõista sõnagi sellest, ilma et nende üks on rännak pimedas labürindis.

Pope Urban VIII kutsus Galileo paavsti publikule kuus korda ja toonud Galileo arvata, et katoliku kirik ei oleks küsimust Koperniku teooria. Galileo seetõttu otsustanud avaldada oma arvamust uskuda, et ta saaks seda teha ilma tõsised tagajärjed kirikus. Kuid selle etapi oma elus Galileo tervis oli kehv sagedaste bouts raske haigus ja nii, kuigi ta hakkas kirjutama oma kuulsat dialoogi 1624 võttis ta kuus aastat lõpetada töö.

Galileo üritanud saada luba Rooma avaldada dialoogi 1630, kuid see ei osutunud lihtsaks. Lõpuks sai ta loa Firenze, mitte Rooma. Aasta veebruar 1632 Galileo avaldatud dialoogi kõnealuste kahte peamist Systems of the World - Ptolemaioste ja Koperniku. See kujutab endast dialoogi Salviati, kes väidab, et Koperniku süsteemi ja Simplicio kes on Aristotelese filosoof. Orgasm Raamatu on argumenti Salviati et Maa liigub, mis põhines Galileo teooria loodetega. Galileo teooria loodete oli täiesti vale hoolimata sellest postuleeris pärast Kepler oli juba esitanud õige selgitus. See oli kahetsusväärne, arvestades tähelepanuväärne tõdede dialoogi toetada, et argument, mida GALILEO arvasin, et anda kõige tugevam tõend Kopernik 's teoreetiliselt peaks vale.

Varsti pärast avaldamist dialoogi kõnealuste kahte peamist Systems of the World - Ptolemaioste ja Koperniku inkvisitsioon keelata selle müüki ja andis Galileo ilmuma Rooma enne neid. Haigestumine ei lubanud tal reisida Rooma kuni 1633. Galileo süüdistuse kohtuistungil, mis järgnes, oli, et ta oli rikkunud kehtestatud tingimustel inkvisitsioon aastal 1616. Kuid eri versiooni see otsus oli toodetud uuringu asemel üks Galileo oli antud hetkel. Tõde Koperniku teooria ei olnud küsimus seega, see võeti asjaolu kohtuistungil, et see teooria oli vale. See on loogiline, muidugi, kuna kohtuotsus 1616 teatas ta täiesti vale.

Süüdi, Galileo mõisteti eluaegse vanglakaristusega, kuid lause viidi läbi mõnevõrra pooldavalt ja selle summa koduaresti asemel vanglakaristus. Ta suutis elada kõigepealt peapiiskop Siena, hiljem tagasi oma kodus Arcetri lähedal, Firenze, kuid pidi veetma oma ülejäänud elu jälgis üle juhatuse inkvisitsioon. Aastal 1634 ta sai raske löögi, kui oma tütre Virginia, õde Maria Celeste suri. Ta oli suur abi oma isa kaudu tema haigusi ja Galileo purunesid ja ei saanud tööd mitu kuud. Kui ta ei suutnud üles alustama tööd, hakkas ta kirjutama diskursused ja matemaatilised demonstratsioonid seoses kaks uut sciences.

Pärast Galileo oli lõpetanud töö diskursused oli salakaubana välja Itaalia ja võtta Leideni Hollandis, kus see ilmus. See oli tema kõige range matemaatiline töö, mida käsitletakse probleeme hoogu, momendid ja raskuskeset. Palju see töö läks tagasi avaldamata ideid De Motu umbes 1590 ja parandused, mis ta oli välja töötatud ajal 1602-1604. In diskursused ta arendas oma ideid kaldpind kirjalikult:

Eeldan, et kiirus poolt soetatud sama liikuv objekt üle eri kalduvustele tasapinna on võrdsed, kui kõrgused need lennukid on võrdsed.

Seejärel kirjeldatakse katset pendel, et kontrollida oma vara kaldpinnad ja kasutada neid ideid anda teoreemi kohta kiirendus asutuste vaba langemisega:

Ajal, kus teatud vahemaa läbivad objekti alusel liikuva ühtne kiirendus ülejäänud on võrdne ajaga, mil sama vahemaa oleks tõmmatakse sama liikuv objekt liigub ühtlase kiirusega pool suurim ja lõplik kiirus Eelmine ühtlaselt kiirendada algatusel.

Andnud veel tulemusi tüüp ta annab kuulus nii et vahemaa, et keha liigub ülejäänud ühesuguste kiirendus on võrdeline ruudu kuluv aeg.

Üks võiks oodata, et Galileo arusaamist pendel, mis ta oli, sest ta oli noor mees, oleks viinud teda disain pendliga kella. Tegelikult ta vaid tundub olevat mõelnud seda võimalust ümbruses lõppu tema elu ja umbes 1640 tegi ta disaini esimesel pendliga kella. Galileo suri juba 1642, kuid tähendus tema kella projekt oli kindlasti aru, mida tema poeg Vincenzo kes püüdsid teha kella Galileo plaani, kuid ebaõnnestus.

See oli kurb lõpp nii suur mees surma mõistetud ja ketserlus. Tema on teatanud, et ta soovis olla maetud kõrval tema isa perekonna haud on Santa Croce kuid tema sugulased kardetakse õigustatult, et see tekitaks vastuseisu kirikus. Tema keha oli peidetud ja vaid pannakse trahvi haud kirikus 1737 by kodanikuühiskonna asutuste soovide vastaselt palju kirikus. 31. oktoobril 1992, 350 aastat pärast Galileo surma Pope John Paul II andis aadress fraktsiooni katoliku kirik, kus ta tunnistas, et vigu oli tehtud teoloogiliste nõunike puhul Galileo. Ta kuulutas Galileo puhul suletud, kuid ta ei tunnistanud, et kirik oli valesti süüdi Galileo kohta eest ketserlus, sest tema usk, et Maa keerleb ümber päikese.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland