Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Paul Adrien Maurice Dirac

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

8 Aug 1902

Bristol, England

20 Oct 1984

Tallahassee, Florida, USA

Ettekanne Vikipeedia
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Paul Dirac 's isa oli Charles Adrien Ladislas Dirac ja tema ema oli Firenze Hannah Holten. Charles Dirac oli Šveitsi kodanik sündinud Monthey, et Valais kanton Šveits, samal ajal kui ema tuli Cornwallis Inglismaal. Charles oli õppinud Genfi ülikooli, siis tuli Inglismaa umbes 1888 ja õpetas prantsuse, Bristol. Seal kohtus ta Firenze, kelle isa oli viidud Bristol kui kapten on Bristol laev, kui ta töötas raamatukogus olemas. Charles ja Firenze abiellusid 1899 ning nad paigutati maja Bishopston, Bristol, mida nad nimega Monthey pärast linna Charles sündi. Selleks ajaks Charles õpetas prantsuse keeles keskkool lisatud Kaupmehe ühisettevõtjate tehnikainstituut, Bristol.

Paul oli üks kolmest lapsest, tema vanem vend on Reginald Charles Felix Dirac ja tema noorem õde on Beatrice Isabelle Marguerite Walla Dirac. Paul oli väga range pere kasvatusele. Isa nõudis, et ainult Prantsuse kõneldakse Ruokapöydässä ja selle tulemusena, Paul oli ainuke süüa koos isa söögituba. Paul isa oli nii range tema pojad, et mõlemad olid võõrandunud ja Paul tõi sisse veidi õnnetu kodus.

Esimene kool, mis Paul osales oli piiskop Põhikooli ja juba see kool tema erandlik võime matemaatikas sai selgeks, et tema õpetajad. Kui ta oli kaksteist aastat vana ta asus keskkool, osalevad keskkooli, kus isa õpetas, mis oli osa Kaupmehe ühisettevõtjate Technical College. Umbes kell Paul kantakse see kool, I maailmasõja alguse ja see oli positiivne mõju Paul sest vanemate poiste koolist lahkunud sõjaväeteenistusse ja noorematel poistel oli veel juurdepääs teaduse laboratooriumides ja teistes rajatistes. Paulus ise kirjutas oma kooli aastat:

Kaupmehe ühisettevõtjate oli suurepärane kool teaduse ja kaasaegsete keelte. Puudusid Ladina või kreeka, midagi, mida mul oli pigem hea meel, sest ma ei mõista väärtus vanade kultuuride vahel. Pean ennast väga õnnelik selle vastu, et on võimalik osaleda kooli. ... Ma olin kiirustades läbi alumise vormid ning lisati eriti varasest east aluseks matemaatika, füüsika ja keemia rohkem vorme. Matemaatikas ma õppisin raamatutest, mis enamasti olid enne ülejäänud klassile. See kiire edutamine oli suureks abiks mulle minu viimane karjääri.

Ta lõpetas oma koolihariduse aastal 1918 ning seejärel õppinud elektrotehnika Ülikooli Bristol. Selleks ajaks Ülikool oli koos Kaupmehe ühisettevõtjate tehnikainstituut nii Dirac viibisid samas hoones nagu ta oli õppinud ajal tema neli aastat keskharidust. Kuigi matemaatika on tema lemmik teema ta valis õppida inseneri käigus ülikoolis, sest ta arvas, et ainus võimalik karjääri matemaatik oli koolis õpetamise ja ta kindlasti tahtis, et vältida elukutse. Ta omandas diplomi inseneri aastal 1921, kuid pärast seda, pärast mitteerinev suvel tööd ehituses, ta ei leidnud alalist seisukohta. Selleks ajaks oli ta tõelise kirg matemaatika, kuid tema üritab õppida Cambridge ebaõnnestus veider põhjustel.

Võttes Cambridge stipendiumi uuringud juuni 1921 sai ta stipendiumiga õppima matemaatika St John's College, Cambridge, kuid see ei andnud piisavalt teda toetada. Täiendav toetus oleks olnud oodata tema kohaliku haridus-asutus, kuid ta keeldus toetust põhjusel, et tema isa ei olnud Briti kodaniku jaoks piisavalt kaua. Dirac pakuti võimalust õppida matemaatika Bristol maksmata lõivud ja ta tegi seda sõlmitakse esimese klassi kiitusega 1923. Pärast seda sai ta anda alustada teadusuuringuid, Cambridge'i ja ta alustas õpinguid seal 1923.

Dirac olnud lootes, et tema teadusuuringute järelevalvet Ebenezer Cunningham, mis selleks ajaks Dirac saanud lummatud üldise Relatiivsusteooria ja tahtis alustada teadusuuringuid, arvestades seda teemat. Cunningham oli juba nii palju Doktorante nagu ta oli valmis võtma ja nii Dirac oli jälgima Ralph Fowler. Autorid kirjutavad:

Fowler seejärel juhtiv teoreetik, Cambridge, ka kogenud Kvantteooria aatomite; oma teadustöö oli peamiselt statistiline mehaanika. Ta on tunnustatud Dirac õpilane ebatavaline võime. Tema mõju Dirac töötas mõned probleemid statistiline mehaanika. Kuue kuu jooksul pärast saabumist Cambridge kirjutas ta kaks tk neid probleeme. Pole kahtlust, Fowler äratas tema huvi Kvantteooria ja mai 1924 Dirac lõpule oma esimese raamatu tegelevad quantum probleeme. Neli rohkem paberid olid täidetud november 1925.

Vaatamata ilmselgelt akadeemilise edukuse Dirac oli nagu aspirant see ei olnud lihtsalt aega tema jaoks. Tema vend Reginald Dirac enesetapu sel perioodil. Nr põhjus enesetapp näib olevat teada, kuid Dirac suhted isa, juba pingeline, tundus peaaegu end täielikult pärast seda, mis ei oletada, et Dirac arvas, et tema isa läbi vähemalt osa vastutusest. Juba isik, kellel oli vähe sõpru, see isiklik tragöödia oli muudab teda veelgi tagasi.

Kuigi ta oli juba väga hea algus oma teadlaskarjääri veelgi muljetavaldav töö, mida järgida. See oli tulemus Dirac antakse tõendid paberile Heisenberg lugeda suvel 1925. Tähtsust algebraline omadused Heisenberg 's commutators tabas Dirac, kui ta oli läbi jalutada riigis. Ta mõistis, et Heisenberg 's määramatuse printsiip oli avaldust noncommutativity on kvantmehaanikaga märgatavusega. Ta mõistis analoogselt Poissoni sulgudes Hamiltonin mehaanika. Higgsi kirjutab:

See sarnasus ette aimugi, mis viisid teda sõnastada esimest korda matemaatiliselt kooskõlas üldise teooria kvantmehaanika kirjavahetust Hamiltonin mehaanika.

Ideid on sätestatud Dirac's doktoritöö Kvantmehaanika mille ta sai doktorikraadi 1926. On tähelepanuväärne, et Dirac oli üksteist paberi trükkida enne esitada oma doktoritöö. Pärast andmise määral läks ta Kopenhaageni tööd Niels Bohr, liikudes edasi Göttingeni on veebruar 1927, kus ta suhtles Robert Oppenheimer, Max Born, James Franck ja Vene Igor Tamm. Nõustudes kutse Ehrenfest veetis ta mõne nädala Leiden tema tee tagasi Cambridge'i. Ta valiti Fellow of St John's College, Cambridge 1927.

Dirac külastas Nõukogude Liit 1928. See oli esimene paljude visiitide eest läks ta uuesti 1929, 1930, 1932, 1933, 1935, 1936, 1937, 1957, 1965 ja 1973. Ka 1928 leidis seose relatiivsusteooria ja kvantmehaanika, kuulsa spin-1 / 2 Dirac võrrand. Aastal 1929 tegi ta oma esimese visiidi USA ja õpetamiseks ülikoolides Wisconsin ja Michigan. Pärast külastus koos Heisenberg, ta ületas Vaikse ookeani ja loenguid Jaapanis. Ta naasis kaudu trans-Siberi raudtee.

1930 Dirac avaldatud põhimõtete kvantmehaanika ja selle töö eest oli ta Nobeli füüsikapreemia 1933. De Facio, vaadates, ütleb see raamat:

Dirac ei mõjutanud toitmine meeletus eksperimentaalse fenomenoloogia ajast. See on andnud Dirac's book ... püsiva kvaliteediga, et mõned ehitustöid ei sobi.

Autorid kommenteerida, et raamat:

... peegeldab Dirac väga iseloomulik lähenemine: abstraktne, vaid lihtsalt alati valida tähtsaid punkte ja väites on ületamatu loogika.

Järelehüüe märkused:

Tema loengud Cambridge olid tihedalt eeskujul [põhimõtteid Kvantmehaanika] ja nad toimetada põlvkonna õpilased võimsa mulje ühtsust ja elegants quantum theory. Nad moodustavad tema peamine panus haridusele, sest ta võttis väga vähe Doktorante.

Ka 1930 Dirac valiti Royal Society. See au sai esimest korda, et tema nimi oli esitatud, iseenesest üsna ebatavaline sündmus, mis ütleb palju äärmiselt kõrge arvamus, et Dirac's kolleegid teadlaste oli temast.

Dirac nimetati Lucasian professor matemaatika Cambridge'i ülikooli aastal 1932, pärast teda hoitakse 37 aastat. Aastal 1933 avaldas ta teedrajav raamat Lagrange'i kvantmehaanika millest sai alus, millele Feynman hiljem ehitas ideid tee lahutamatu. Samal aastal Dirac sai Nobeli füüsikapreemia, mida ta jagab Schrödinger. On huvitav kommenteerida Dirac loodus, et tema esimene mõtte oli Keera preemia põhjusel, et ta vihkas avalikustamist. Kuid kui ta oli märkinud, et talle, et ta saaks palju reklaami kui ta lükkas auhinna, ta heaks kiitnud. Teine kommentaar selle sündmuse et Dirac öeldi, et ta võiks kutsuda oma vanemate auhinnatseremooniale Stockholmis, kuid ta otsustas kutsuda ainult tema ema ja mitte isa.

Õppeaasta 1934-35 oli oluline Dirac nii isiklik ja tööalastel põhjustel. Ta külastas Institute for Advanced Study Princetoni ja seal ta sai sõber Wigner. Kuigi Dirac oli seal Wigner õde Margit, kes elas Budapestis, külastas tema vend. See võimalus Kohtumise tulemusena, jaanuaris 1937, et Dirac abiellub Margit Londonis. Margit oli abielus, enne ja oli kaks last Judith ja Gabriel Andrew tema esimesest abielust. Nii laste vastu nimi Dirac ja Gabriel Andrew Dirac jätkas sai kuulsaks puhas matemaatik, eriti kaasa Graph Theory, muutudes professor puhta matemaatika Ülikooli Århusis Taanis.

Aastal 1937, samal aastal, et ta abielus, Dirac avaldas oma esimese raamatu kohta palju ja Kosmoloogiline küsimustes. Me kommenteerida rohkem oma ideid kosmoloogia alla. Ta avaldas oma kuulsa raamatu klassikalise elektronide teooria, mis sisaldas massi renormalisation ja kiirguslevi reaktsioon 1938. Dirac töötas II maailmasõja ajal on uraani eraldamist ja tuumarelvi. Eelkõige peab ta tegutsenud konsultandi kontserni Birminghamis kallal aatomienergia. See ühendus viinud Dirac takistatakse Briti valitsus külastada Nõukogude Liit pärast sõja lõppu, ta ei olnud võimalik külastada veel kuni 1957.

Me eespool märgitud, et Dirac valiti Royal Society 1930. Talle anti Royal Society 's Royal medal 1939 ja ühiskond andis talle oma Copley medal 1952:

... tunnustades tema märkimisväärse panuse relativistlike dünaamika osakese kvantmehaanika.

Aastal 1969 Dirac pensionile Lucasian juhatama matemaatika Cambridge'i ja läks koos perega Florida Ameerika Ühendriigid. Ta pidas külastades kohtumisi Ülikooli Miami ja Florida State University. Seejärel, aastal 1971, Dirac nimetati professor füüsika Florida Riiklikus Ülikoolis, kus ta jätkas oma uurimistööd.

Aastal 1973 ja 1975 Dirac lektor Füüsiline Engineering Instituudi Leningradis. Nende loengute ta rääkis probleemidest kosmoloogia või, täpsemalt, et probleeme mitte-ruumiline kombinatsioone Maailm konstandid.

Kuigi Dirac tehtud tohutult olulise panuse füüsika, see on oluline mõista, et ta on alati motiveeritud põhimõtteid matemaatiline ilu. Dirac ühtne teooriad kvantmehaanika ja relatiivsusteooria teooria, vaid ta on ühtlasi meenutada tema suurepärase töö magnet Monopole, rängad pikkus antimatter, D-funktsiooni, bra-kets jne

On kindlad folkloor ja Dirac lugusid, peamiselt uuenevad umbes Dirac öelda täpselt, mida ta tahtis ja mitte rohkem. Niipea, kui keegi, mistõttu viisakas vestlus õhtusöögi, ütles, et oli tuuline, Dirac vasakule lauale ja läks ukse juurde, vaatas välja, lauda tagasi ja vastas, et see tõepoolest oli tuuline. See on öeldud jest et oma rääkinud sõnavara koosnes "jah", "Ei", ja "Ma ei tea". Muidugi, kui Chandrasekhar oli selgitada oma ideid Dirac ta pidevalt interjected "jah", siis selgitatakse Chandrasekhar, et "jah" ei tähenda, et ta nõus mida ta ütles vaid, et ta soovis teda jätkama. Ta ütles kord:

Olin õpetanud koolis kunagi alustada lausega tundmata lõpuni.

See võib selgitada, palju tema vestlust, ja ka tema ilusti kirjutatud laused tema raamatud ja raamatud.

Dirac saanud palju kinni tema töö, millest mõned oleme eespool. Ta keeldus aukonsul kraadi, kuid ta ei nõustu au liikmeks akadeemiate ja õpetatud seltside. Nimekiri neist on pikk, kuid nende hulgas on NSV Liidu Teaduste Akadeemia (1931), India Teaduste Akadeemia (1939), Hiina Füüsikaühing (1943), Royal Iiri Akadeemia (1944), Royal Society of Edinburgh (1946), Institut de Prantsusmaa (1946), National Institute of Sciences of India (1947), American Physical Society (1948), National Academy of Sciences (1949), National Academy of Arts and Sciences (1950), Accademia delle Scienze di Torino (1951), Academia das Ciencias de Lisboa (1953), kaardiväe Teaduste Akadeemia, Vatikan (1958), Accademia Nazionale dei Lincei, Rooma (1960), Taani Kuningliku Teaduste Akadeemia (1962), ja Académie des Sciences Pariisi (1963). Ta võeti tööle ordeni 1973.

Memorial kohtumine toimus Cambridge'i ülikoolis 19. aprillil 1985 ja dokumendid esitatakse sellel koosolekul avaldati austust Paul Dirac, Cambridge, 1985 (Bristol, 1987). Paber,,,, ja on pärit sellest mahust. Achuthan, vaadates maht kirjutab:

... me ilmekalt näha kõikjal särav trükipilt of Dirac, unifier kvantmehaanika ja relatiivsusteooria teooria. Iga tükki ei ole ainult Ylistykseksi erakordselt andekas mõistus, vaid ka kohad rekord, kui sügavalt ja abidingly inimmõistus võib süveneda suurusjärgus matemaatilisi teadmisi ja modelleerimine, alalhoid vaimus ilu ja selgust loov geenius. Vaid vähesed Nobeli laureaadid kunagi saab võrrelda ka käesoleva hiiglane matemaatikateadused kelle surma Maailm on originaalne mõtlemine kindlasti on kaotanud ühe kõige väärtuslikuma hing hoidmine õnneks veel au teistele laulda ja jäljendada eest pikaks ajaks .

Novembris 1995 tahvel avati Westminster Abbey mälestades Paul Dirac. Maht koosneb loengutest esitatud Royal Society seekord. Memorial aadress esitas Stephen Hawking, kes oli Dirac's järglase Lucasian juhatama matemaatika Cambridge'i, mis oli algselt Newton 'i juhatusel.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland