Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Niels Henrik David Bohr

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

7 Oct 1885

Copenhagen, Denmark

18 Nov 1962

Copenhagen, Denmark

Ettekanne Vikipeedia
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Niels Bohr 's isa oli kristlik Bohr ja tema ema oli Ellen Adler. Christian Bohr sai doktorikraadi füsioloogia alates Kopenhaageni ülikooli aastal 1880 ja aastal 1881 sai temast privatdozent ülikoolis. Hilinenud Samal aastal abiellus ta Ellen, kes oli tütar David Adler, juudi poliitik, kõrge positsioon Taani poliitiline ja majanduslik elu. Christian ja Ellen oli kolm last. Vanim oli Jenny, kes on sündinud 1883 aastal mõis, mis David Adler omas vastupidist Christiansborg loss, kus Taani parlamendi laup. Ellen ema jätkas elada selle maja pärast abikaasa David Adler suri 1878 ja Ellen läks tagasi oma ema kodu on tema laps. Kaks aastat hiljem Niels sündis ema 25 sünnipäeva samas väärikas kodu Ellen jälle tagasi pöördunud ema maja sündi lapsele. Kolmanda lapse perekonda, kes läks saada kuulus matemaatik, oli Harald Bohr, kes oli kaks aastat noorem Niels.

Kui Niels alles paar kuud vana isa Christian oli määratud lektor ametikohale vasakule vabanevad surma Peter Panum, professor füsioloogia Ülikooli Kopenhaagen, ja hetk hiljem pere kolis Panum's professori maja Kopenhaagenis.

Kennedy kirjutas:

Niels, Harald, ning nende vanem õde, Jenny, kasvas üles kultiveeritud ja stimuleerida koju. Oma esimesel päeval nad said maailma ideede ja arutelu, ning vastuolulisi seisukohti ratsionaalselt ja hea temperedly läbi ja nad arenenud austada kõiki, kes püüavad põhjapanevaid teadmisi ja mõistmist.

In oktoober 1891 Niels sisestatud Grammelholms koolis. Ta osales selles koolis, nagu seda tegi tema vend Harald, et ta keskhariduse võttes tema Studenterexamen 1903. Ta tegi ka koolis ilma kunagi geniaalne, tavaliselt tulevad kolmandas või neljandas klassis umbes 20 õpilast. Kui ta tõesti silma paistnud on teema see oli, võib-olla üllatav, kehalise kasvatuse. Ta oli väga hea jalgpalli mängija, kuid mitte nii hea kui tema vend Harald, kes võitis hõbemedali mängivad jalgpalli eest Taani. Niels tegi mõned head sõbrad, samas koolis, kuid tema parim sõber kogu oma elu oli tema vend Harald.

Kes oma viimase kahe aasta jooksul koolis Niels spetsialiseerunud matemaatika ja füüsika. Kindlasti on mõningaid tõendeid, et ta kiiresti aru, et matemaatika õpetaja ei olnud nii hea mõistma teema nagu ta oleks pidanud, ja et ta oli veidi hirmunud oma erakorralise õpilane Bohr. Füüsika liiga Bohr õppis teksti enne klassi vigade leidmiseks neile. See oli tema isa, rohkem kui oma kooli õpetajad, kes inspireeris teda õpinguid matemaatika ja füüsika. Ta kirjutas aastal 1922:

Minu huvi uuringu füüsika oli ärganud kui olin veel koolis, suuresti tänu mõju mu isa.

Bohr õppis Kopenhaageni ülikoolis mil ta asus 1903. Ta õppis füüsikat nagu tema peamine teema kuid võttis matemaatika, astronoomia ja keemia on alaealine teemadel. Ta oli õpetanud füüsikat Christian Christiansen ja filosoofia Harald Hoffding. Ta oli tuntud nii neist juba aastaid, sest need olid head sõbrad koos isaga ja oli täidetud osa korrapärast arutelu rühmas, nii vennad Niels ja Harald Bohr osale niipea, kui nad olid piisavalt vana, et aidata. Bohr oli õpetatud matemaatika ülikooli poolt Thorvald Thiele.

Ülikooli Bohr ei saanud läbi füüsika eksperimentide kuna puudus füüsika laboris. Kuid tema isa oli füsioloogia laboratoorium ja tema esimeses raamatus kirjeldatakse eksperimentaalsed tööd, füüsika, mis ta läbi, et laboris. Ta dikteeris raamatu vend Harald. Mehe õpilane kirjutas Niels ja Harald:

Kaks on lahutamatud. Ma ei ole kunagi teada, et inimesed oleksid nii lähedal nagu nad on.

Käesolev dokument on vaid üks, et Bohr kirjutas kirjeldatakse eksperimente, mille ta oli läbi. Mis ta võitis kuldmedal 1906 alates Taani Kuningliku Teaduste Akadeemia oma analüüsi vibratsiooni vee joad mille abil teha kindlaks, pindpinevus. Ta sai oma magistritöö Kopenhaageni Ülikool 1909 ja doktorikraadi mai 1911 jaoks Thesis õigus Uuringud elektroni teooria metalle. See oli doktoritöö põhineb klassikalise füüsika ja sellisena kindlasti õnnestunud selgitada teatavaid mõjusid. Bohr kirjutas selle töö:

See ei näi olevat võimalik praeguses arengu elektroni teooria seletada magnetiliste omadustega asutuste sellest teooria.

Bohr pühendanud oma väitekirja, et oma isa mälestuseks, kes suri saadud südameinfarkti paar kuud tagasi veebruaris 1911. Selleks ajaks Bohr võeti tööle Margrethe Norlund. Paar abiellus 1. august 1912 ja Richard Courant, sõna pärast Bohr surma, oli see ehk nende abielu:

Mõned inimesed on spekuleerinud umbes õnnelik asjaolud, mis kombineeritud teha Niels nii edukas. Ma arvan, et koostisosade elu olnud sugugi seotud võimalused, kuid sügavalt juurdunud struktuur tema isiksuse ... See ei olnud õnne üsna hea ülevaate, mis sundis teda leida noori aastat oma naisega, kes, nagu me kõik teame, et tal olid sellised otsustav roll kogu tema teaduslik ja isiklik tegevus on võimalik ja harmooniline.

Bohr kohaldada Carlsbergi Fond reisimine anda mai 1911 ja pärast seda, kui otsus tehti, läks Inglismaal september 1911 üles uurima Sir JJ Thomson Cambridge'i. Tal oli eesmärk kulutada kogu oma õppeperioodi Cambridge, kuid ta ei saanud hästi läbi Thomson jah, pärast kohtumist Ernest Rutherford Cambridge detsembris 1911, Bohr kolis Victoria Ülikool, Manchesteri (nüüd University of Manchester) in märts 1912. Ajastus oli väga juhuslik, sest vahetult enne Bohr ja Rutherford täidetud, Rutherford oli avaldanud suurt tööd näitavad, et enamik mass aatomi elanud tuum.

Manchester Bohr töötas Rutherford kontserni struktuuri kohta atom. Rutherford muutus Bohr's eeskujuks nii oma isiklike ja teaduse kvaliteedi. Kasutades quantum ideede tõttu Plancki ja Einstein, Bohr conjectured et aatom võib eksisteerida ainult diskreetne kogum stabiilne energia vahel. Tähelepanuväärne tõendeid täna Bohr teaduslikku arengut, sest ta vastas sagedamini tema vend Harald. Ta kirjutas Harald 12. juunil 1912:

Võite ette kujutada, see on hea olla siin, kus on nii palju inimesi rääkida ... ja seda need, kes teavad kõige rohkem need asjad, ja professor Rutherford teeb sellise elavat huvi kõik, mis ta usub, et midagi on sisse Viimastel aastatel on ta töötanud välja teooria struktuuri aatomitest, mis tundub olevat üsna veidi kindlalt põhjendatud, kui midagi, mis on püsinud siiani.

Nädala pärast kirjalikult, see kiri, 19. juunil, Bohr oli aruandlus edusammude Harald:

Äkki on teada vähe struktuuri aatomitest. Ei räägi seda kellelegi, muidu ma ei kirjuta teile seda nii kiiresti. ... Te mõistate, et ma veel vale, see ei ole välja töötatud täielikult veel (kuid ma ei usu, oma viga). ... Uskuge mind, ma olen innukas lõpetab ta on kiire, ja seda olen võtnud paar päeva off labor (ka see on saladus).

Autor 13 juuli ta kirjutas:

Asjad üsna hästi, sest ma arvan olen leidnud läbi paar asja, kuid, et olla kindel, ma ei ole olnud nii kiire, et töö neid, sest olin loll mõelda. Ma loodan, et on väike paberi valmis ja näitavad, et see Rutherford enne kui lahkun, ja seetõttu ma olen nii hõivatud, nii hõivatud.

Kuigi Rutherford ja Bohr oli täiesti erinevad isiksused, nad jagavad tohutu entusiasmi füüsika ja need ka tahtnud üksteist isiklikult. Ent suhe oli kunagi väga, et on lähedased sõbrad, sest Bohr alati nägin Rutherford tema õpetaja. Nad vastasid alates ajast, kohtusid nad aastal 1911 kuni 1937 aasta Rutherford surma.

24. juulil 1912, oma raamatus veel lõpetamata, Bohr vasakule Rutherford rühma, Manchester ja tagasi Kopenhaageni edasi arendada oma uue teooria aatomi, mis lõpetas töö 1913. Samal aastal avaldas ta kolm tk fundamentaalse tähtsusega teooriat aatomi struktuuri. Esimene paber oli vesiniku aatomi, kahe järgmise struktuuri aatomitest raskemad kui vesinik. Nende dokumentide Bohr:

... sätestatud tema üllatavalt ühendada püüdvate aspekte klassikalise füüsika mõiste Plancki 's quantum tegutseda. ... Kolme kuulsa paberid ... moodustatud asutamise Bohr ennetähtaegselt maine. Tema töö, kuigi mitte kohe heaks kõik, huvitab tema kaasaegsed ja tegi neist teadlik vajadusest uue viisi kirjeldatakse sündmuste aatomi tasandil. Bohri aatomi, kuigi see on asendatud teaduslikult, püsib ka täna mõtetes paljude inimeste elav pilt, mida aatomid välja näeb ja sümbol füüsika.

Aasta juuli 1913 Bohr nimetati dotsent Kopenhaagenis. Kuid see ei olnud olukorras, mis rahul temaga, sest ta ei saa jätkata stiilis matemaatilise füüsika mis ta areneb. On 10. märts 1914 kirjutas ta Ameerika Ühendriikide Hariduse komisjon:

Allakirjutanu võtab endale vabaduse petitsioone osakonna tuua asutamisest professuuri teoreetiline füüsika ülikoolis ning lisaks võimalik usaldada mind seda seisukohta.

See oli julge samm, kuid Bohr niigi kõrge maine tähendas, et ta oleks tõsiselt võtta. Ülikooli soovitas teda juhataja teoreetiline füüsika kuid Department of Educational komisjon otsustas viivitada kinnitades postiga. Muidugi 1914 korda olid ebakindlad ja Bohr mõistis, et ei ole kiire otsus oli tõenäoline. Ta seetõttu oli hea meel vastu pakkumise Rutherford liituma oma Manchester kontserni Schuster Reader. Ta peaks olema Manchester aastaks, nähes, et tema juhatusel teoreetilise füüsika Kopenhaagen oleks kinnitanud siis. Puhang I maailmasõja ajal oli ta puhkusel Tirooli enne reisi Manchesteri teha oma reisi äärmiselt raske, kuid tema ja tema abikaasa saabusid Manchesteris oktoober 1914, millel on sõitnud ringi Šotimaa põhjaosa kaudu raske tormide teel.

Bohr oli Manchester enam kui ta oodata, sest tema juhatusel ei leidnud kinnitust kuni aprill 1916. Siiski oli väga produktiivne ja õnnelik jooksul. Pais kirjutab:

Alguses suvel 1916 Bohrs tagasi Taani. Neli aastat varem Bohr oli lahkunud Manchester täis põnevaid kuid seedimata mõtteid atom. Nüüd ta kõrvale nagu kapten et valdkonnas, professor Kopenhaagenis, tema abikaasa, kes ootas oma esimese lapse sünni ajal tema kõrval.

1917 Bohr valiti Taani Kuningliku Teaduste Akadeemia ja ta hakkas kava Instituudi teoreetilise füüsika Kopenhaagenis. See oli loodud tema jaoks ja selle avamisel 1921, sai temast direktor, positsiooni, mis tal kogu ülejäänud elu:

See instituut peagi sai Meka eest teoreetilise füüsika kogu maailmas, ning pärast 1933 varjupaika hea paljud teadlased, kes on põgenenud Hitleri Saksamaa. Nende sotsiaalset keskus oli mõis "Gamle Carlsberg" anda rahva poolt asutajatest tuntud õlletehas ja paigutatud Niels Bohr käsutuses 1932. Siin, all ema hoole Bohr kaunis naine, Margrethe ... üliõpilastele ja teadlastele kõikide riikide kogutud süüa ja rääkida ja muusikat kuulata ning sageli istuda sõnalt on jalad Bohr, üritab jõuda oma raske selgitusi, peen kommentaare ja õrna nalju, mida kõneldakse tema pehme Taani hääl.

Bohr on tuntud uurimise aatomi struktuuri eespool nimetatud ja ka töö kiirgust, mis sai talle 1922 Nobeli füüsikapreemia. Ta andis loengu tööd, mille eest ta pälvis auhinna 11. detsembril 1922 Stockholmis. Ta rääkis tuuma stabiilsuse ja elektrodünaamilisi teooria andes arvesse päritolu Kvantteooria, vesiniku spektrit, selgitades suhteid elementide vahel. Tema selgituse kaetud imendumist ja ergastuseks spektraalne read ja kirjavahetus põhimõte, mis oli esitatud kolm raamatud Kvantteooria spektri vahel 1918 ja 1922.

Aastal 1923 Bohr kokku mõtteid:

Olenemata põhjalikku lahkulöömist ideid klassikaliste teooriate mehaanika ja electrodynamics kaasatud nende postuleerib, seda on võimalik jälgida seost kiirgus aatomi ja liikumise osakesi, mis eksponeerib kaugeleulatuvaid analoogia põhjal, et väitis klassikalise ideede päritolu kiirguse eest.

Kvantmehaanika võib öelda, et on saabunud 1925 ja kaks aastat hiljem Heisenberg väitis tema määramatuse printsiip. Aasta kohtumisel Como Põhja-Itaalia september 1927 Bohr esitas oma täiendavuse põhimõtte, mis andis füüsilise tõlgendamise Heisenberg 's ebakindlust suhetes. Ta tegi ettepaneku täiendavuse arusaamad ja pilte, osakese laine, konjugeeritud muutujad, quantum areng - klassikalise mõõtmisi jne, nagu täiesti uue tõlgenduse aluseid quantum theory. Bohr ideed täiendavuse täielikult uurida.

Bohr arvas, et tema idee täiendavuse võiks mängida olulist rolli muudes valdkondades kui kvant füüsikat ja töötas ta neid ideid kogu oma ülejäänud elu. Ta leidis, taotlused bioloogia, psühholoogia ja epistemoloogia. On väidetud, et idee täiendavuse tulid väljaspool füüsika, mõned väites, et juured idee tuli arutelud isa, Christiansen ja filosoof Hoffding kui ta oli veel koolis. Teised, nagu Pais on anda veenvaid argumente, mis näitavad, et Bohr ei ole teadlikult mõjutanud Hoffding filosoofia.

See oli Bohr arvates quantum teooria, mis oli lõpuks saanud tunnustatud. Einstein väljendas tõsist kahtlust Bohr tõlgendus ja Bohr, Einstein ja Ehrenfest veetis mitu tundi sügavat arutelu, kuid Bohr arvates valitses. Bohr väljendanud seda seisukohta sõnadega:

Saadud tõendite alusel eri katsetingimustes ei saa nendest aru ühte pilti, kuid tuleb pidada täiendavaid selles mõttes, et ainult kõigi vaadeldavate nähtuste ammendab võimalik teavet objektid.

HBG Casimir kirjutas kirjeldatakse, mida ta oli nagu töötavad Bohr oma Instituut:

Isegi Bohr, kes koondunud üha enam ja oli rohkem vastupidavus kui keegi meist, otsinud leevendust crossword puzzles, spordi ja naljakas arutelusid.

Bohr teised olulised panused, lisaks Kvantteooria sisaldab tema teoreetiline kirjeldus perioodilise tabeli elementide umbes 1920, siis tema teooria aatomi tuum on ühendi struktuuris 1936, ja tema arusaamist uraani lõhustumine osas, milles isotoobi 235 1939.

1937 Bohr, tema naine ja nende poeg Hans tegi World Tour. Nad sõitsid Ameerika Ühendriigid, Jaapan, Hiina ja NSVL. Samal aastal õppis ta Rutherford's matuse Westminster Abbey Londonis, andes liigub kõnes:

Kui ma esimest olnud privileeg, kes töötavad tema isiklikud inspiratsiooni oli ta juba füüsik suurima tuntuse, kuid siiski oli ta siis, ja alati olnud avatud kuulata, mida noormees tuli tema meelde. ... Mõtles ta alati meile hindamatu allikas julgustust ja meelekindlus.

Bohr, kuigi ta oli ristiti kristlik kirik, oli juudi päritolu kohta ema poolel ja seda, mil natsid okupeeritud Taani 1940, oma elu sai üle raske. Ta oli pääseda aastal 1943, mida võetakse, et Rootsi kalapüük paadist. Sealt ta oli lennukiga Inglismaal, kus ta alustas tööd projekti tegema tuuma lõhustumise pomm. Mõne kuu pärast läks ta Briti uurimisrühm, et Los Alamose aastal Ameerika Ühendriikidest, kus nad jätkata tööd projekti kallal.

Kuid Bohr oli sügavalt mures kontroll tuumarelvade ja alates 1944 püüdis ta veenda Churchill ja Roosevelt jaoks vaja on rahvusvaheline koostöö. Ta kirjutas avaliku kirja, milles Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni 1950 väites ratsionaalne, rahumeelse aatomi poliitika:

Inimkond hakkab ohtudest enneolematu iseloomu kui õigel ajal, ei võeta meetmeid, et ennetada katastroofilised konkurentsi selline hirmuäratav relvastuse ja looma rahvusvahelist kontrolli tootmise ja kasutamise võimas materjale.

Bohr poja Aage sai ka füüsik ja jagatud Nobeli füüsikapreemia 1975. (See on ainult üks näiteks kuulsate teadlaste sama perekonna liikmed. Teised Van Vlecks samuti Braggs ja Madame Curie ja tema tütar Irene Joliot.)

Bohr sai esimene USA Aatomid rahu sõlmimine 1957. Ta suri südameinfarkti oma kodus aastal 1962 ja pärast seda teadlaste ja juhtivate maailma ühinesid pöörates austust teda. President Kennedy wrote (vt näide):

Ameerika teadlased, isegi kõik USA kodanikud, kes teadis Doctor Bohr nimi ja tema suure panuse, on kinni ja venerated teda rohkem kui kaks põlvkonda ...


Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland